libgnomeui 2.11.90 - en to ca translation catalogue (319 entries)

en: Child Item 1
ca: Element fill 1

en: Hint for item 1
ca: Pista per a l'element 1

en: Child Item 2
ca: Element fill 2

en: Hint for item 2
ca: Pista per a l'element 2

en: %s is a link to something that is not a folder
ca: %s és un enllaç a alguna cosa que no és una carpeta

en: %s is a link without a destination location
ca: %s és un enllaç sense destinació

en: %s is not a folder
ca: %s no és una carpeta

en: Could not monitor '%s': %s
ca: No s'ha pogut fer el seguiment de «%s»: %s

en: Could not get info for '%s': %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació de «%s»: %s

en: Could not create '%s': %s
ca: No s'ha pogut crear «%s»: %s

en: Network Servers
ca: Servidors de xarxa

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: '%s': %s
ca: «%s»: %s

en: Bookmark saving failed (%s)
ca: Ha fallat en desar l'adreça d'interès (%s)

en: Error getting information for '%s'
ca: S'ha produït un error en obtenir informació de «%s»

en: Could not get information for file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació del fitxer «%s»: %s

en: Failed to open file '%s': %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s»: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
ca: No s'ha pogut carregar la imatge «%s»: es desconeix la raó, segurament sigui una imatge malmesa

en: Credits
ca: Crèdits

en: Written by
ca: Escrit per

en: Documented by
ca: Documentat per

en: Translated by
ca: Traduït per

en: C_redits
ca: C_rèdits

en: Program name
ca: Nom del programa

en: The name of the program
ca: El nom del programa

en: Program version
ca: Versió del programa

en: The version of the program
ca: La versió del programa

en: Copyright string
ca: Cadena del copyright

en: Copyright information for the program
ca: Informació del copyright del programa

en: Comments string
ca: Cadena de comentaris

en: Comments about the program
ca: Comentaris sobre el programa

en: Authors
ca: Autors

en: List of authors of the programs
ca: Llista dels autors del programa

en: Author entry
ca: Entrada d'autor

en: A single author entry
ca: Una única entrada d'autor

en: Documenters
ca: Documentalistes

en: List of people documenting the program
ca: Llista de persones que documenten el programa

en: Documenter entry
ca: Entrada de documentalista

en: A single documenter entry
ca: Una única entrada de documentalista

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ca: Crèdits dels traductors. Aquesta cadena hauria de ser marcada com a traduïble

en: Logo
ca: Logotip

en: A logo for the about box
ca: Un logotip per al quadre Quant a

en: About %s
ca: Quant a %s

note: Some standard menus
en: _File
ca: _Fitxer

en: _File/
ca: _Fitxer/

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit/
ca: _Edita/

en: _View
ca: _Visualitza

en: _View/
ca: _Visualitza/

en: _Settings
ca: _Paràmetres

en: _Settings/
ca: _Paràmetres/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
ca: _Nou

en: _New/
ca: _Nou/

en: Fi_les
ca: Fit_xers

en: Fi_les/
ca: Fit_xers/

en: _Windows
ca: _Finestres

en: _Game
ca: _Joc

en: _Help
ca: A_juda

en: _Windows/
ca: _Finestres/

note: Open
en: _Open...
ca: _Obre...

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

note: Save
en: _Save
ca: _Desa

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

note: Save As
en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save the current file with a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

note: Revert
en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Revert to a saved version of the file
ca: Reverteix a una versió desada del fitxer

note: Print
en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

note: Print Setup
en: Print S_etup...
ca: Configuració de la impr_essió...

en: Setup the page settings for your current printer
ca: Configura els paràmetres de la pàgina per a la impressora actual

note: Close
en: _Close
ca: _Tanca

en: Close the current file
ca: Tanca el document actual

note: Exit
en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit the application
ca: Surt d'aquesta aplicació

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

note: 10 Copy
en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

note: Paste
en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

note: Clear
en: C_lear
ca: Es_borra

en: Clear the selection
ca: Esborra la selecció

note: Undo
en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

note: Redo
en: _Redo
ca: _Refés

en: Redo the undone action
ca: Refés l'acció sense fer

note: Find
en: _Find...
ca: _Cerca...

en: Search for a string
ca: Cerca una cadena

note: Find Again
en: Find Ne_xt
ca: Cerca la se_güent

en: Search again for the same string
ca: Cerca una altra vegada la mateixa cadena

note: Replace
en: R_eplace...
ca: R_eemplaça...

en: Replace a string
ca: Reemplaça una cadena

note: Properties
en: _Properties
ca: _Propietats

en: Modify the file's properties
ca: Modifica les propietats del fitxer

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
ca: _Quant a

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select everything
ca: Selecciona-ho tot

note: * Window menu
en: Create New _Window
ca: Crea una _finestra nova

en: Create a new window
ca: Crea una finestra nova

en: _Close This Window
ca: _Tanca aquesta finestra

en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

note: * The "Game" menu
en: _New Game
ca: Partida _nova

en: Start a new game
ca: Comença una partida nova

en: _Pause Game
ca: Fes una _pausa a la partida

en: Pause the game
ca: Fes una pausa a la partida

en: _Restart Game
ca: _Reinicia la partida

en: Restart the game
ca: Reinicia la partida

en: _Undo Move
ca: Desfés el mo_viment

en: Undo the last move
ca: Desfés l'últim moviment

en: _Redo Move
ca: _Refés el moviment

en: Redo the undone move
ca: Refés el moviment desfet

en: _Hint
ca: _Pista

en: Get a hint for your next move
ca: Dóna una pista per al pròxim moviment

note: 30
en: _Scores...
ca: Puntuacion_s...

en: View the scores
ca: Visualitza les puntuacions

en: _End Game
ca: Finalitza l_a partida

en: End the current game
ca: Finalitza la partida actual

en: _Contents
ca: _Continguts

en: View help for this application
ca: Visualitza l'ajuda d'aquesta aplicació

en: Text Below Icons
ca: Text sota les icones

en: Priority Text Beside Icons
ca: Text prioritari al costat de les icones

en: Icons Only
ca: Només les icones

en: Text Only
ca: Només el text

en: Use Desktop Default (%s)
ca: Utilitza el predeterminat de l'escriptori (%s)

en:  (press return)
ca:  (premeu la tecla de retorn)

en: Warning:
ca: Avís:

en: y
ca: s

en: yes
ca: sí

en:  (yes or no)
ca:  (sí o no)

en:   - OK? (yes or no)
ca:   - D'acord? (sí o no)

en: Progress
ca: Progrés

en: App ID
ca: Identificador d'aplicació

en: The application ID string
ca: La cadena d'identificació de l'aplicació

en: Has Progress
ca: En curs

en: Create a progress widget.
ca: Crea un giny de progrés.

en: Has Status
ca: Té estat

en: Create a status widget.
ca: Crea un giny d'estat.

en: Interactivity
ca: Interactivitat

en: Level of user activity required.
ca: Nivell d'activitat d'usuari requerit.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
ca: El servidor intermediari d'HTTP requereix que us identifiqueu.

en: You must log in to access "%s".
    %s
ca: Heu d'identificar-vos per a accedir a «%s».
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
ca: La contrasenya es transmetrà sense xifrar.

en: Your password will be transmitted encrypted.
ca: La contrasenya es transmetrà xifrada.

en: Authentication Required
ca: Es requereix autenticació

note: Translators: "You must log in to acces user@server.com/share domain MYWINDOWSDOMAIN."
en: You must log in to access %s domain %s
ca: Heu d'identificar-vos per a accedir a %s del domini %s

en: You must log in to access %s
ca: Heu d'identificar-vos per a accedir a %s

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'identificador de gestió de sessió

en: ID
ca: Identificador

en: Specify prefix of saved configuration
ca: Especifica el prefix de la configuració desada

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió amb el gestor de la sessió

en: Session management:
ca: Gestió de la sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de la gestió de la sessió

en: Session management
ca: Gestió de la sessió

en: Cancel Logout
ca: Cancel·la la sortida

en: Received invalid color data
ca: S'han rebut dades de color no vàlides

en: Open a dialog to specify the color
ca: Obre un diàleg per a especificar el color

en: Pick a color
ca: Escolliu un color

en: Time
ca: Hora

en: The time currently selected
ca: L'hora seleccionada actualment

en: DateEdit Flags
ca: Senyaladors del DateEdit

en: Flags for how DateEdit looks
ca: Senyaladors per a l'aspecte del DateEdit

en: Lower Hour
ca: Hora menor

en: Lower hour in the time popup selector
ca: Hora inferior del selector de l'emergent d'hora

en: Upper Hour
ca: Hora superior

en: Upper hour in the time popup selector
ca: Hora superior del selector de l'emergent d'hora

en: Initial Time
ca: Hora inicial

en: The initial time
ca: L'hora inicial

en: Date
ca: Data

en: Select Date
ca: Seleccioneu la data

en: Select the date from a calendar
ca: Seleccioneu la data des d'un calendari

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
ca: Calendari

en: Select Time
ca: Seleccioneu l'hora

en: Select the time from a list
ca: Seleccioneu l'hora d'una llista

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
ca: gnome_date_edit_get_date és obsolet, utilitzeu gnome_date_edit_get_time

en: Title
ca: Títol

en: Title of the druid
ca: Títol de l'auxiliar

en: Logo image
ca: Imatge del logotip

en: Top Watermark
ca: Marca d'aigua superior

en: Watermark image for the top
ca: Imatge de marca d'aigua per a la part superior

en: Title Foreground
ca: Primer pla del títol

en: Foreground color of the title
ca: Color de primer pla del títol

en: Title Foreground Color
ca: Color de primer pla del títol

en: Foreground color of the title as a GdkColor
ca: Color de primer pla del títol com a GdkColor

en: Title Foreground color set
ca: Color de primer pla del títol definit

en: Foreground color of the title is set
ca: El color de primer pla del títol ha estat definit

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color as a GdkColor
ca: Color de fons com a GdkColor

en: Background color set
ca: Color de fons definit

en: Background color is set
ca: El color de fons s'ha definit

en: Contents Background Color
ca: Color de fons del contingut

en: Contents Background color
ca: Color de fons del contingut

en: Contents Background color as a GdkColor
ca: Color de fons del contingut com a GdkColor

en: Contents Background color set
ca: Color de fons del contingut definit

en: Contents Background color is set
ca: El color de fons del contingut s'ha definit

en: Logo Background Color
ca: Logotip del color de fons

en: Logo Background color
ca: Logotip del color de fons

en: Logo Background color as a GdkColor
ca: Logotip del color de fons com a GdkColor

en: Logo Background color set
ca: Logotip del color de fons definit

en: Logo Background color is set
ca: El logotip del color de fons s'ha definit

en: Show Finish
ca: Mostra el Finalitza

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
ca: Mostra el botó «Finalitza» en comptes del botó «Següent»

en: Show Help
ca: Mostra l'Ajuda

en: Show the 'Help' button
ca: Mostra el botó «Ajuda»

en: History ID
ca: Identificació de l'historial

en: GTK entry
ca: Entrada de GTK

en: The GTK entry
ca: L'entrada de GTK

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
ca: Identificador únic per a l'entrada de fitxers. S'utilitzarà per a desar la llista de l'historial.

en: Browse Dialog Title
ca: Títol del diàleg Navega

en: Title for the Browse file dialog.
ca: Títol per al diàleg Navegador de fitxers.

en: Directory Entry
ca: Entrada del directori

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
ca: Si l'entrada de fitxers es fa servir per a introduir noms de directori o noms de fitxer sencers.

en: Whether the Browse file window should be modal.
ca: Si la finestra Navegador de fitxers hauria de ser modal.

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filename that should be displayed in the file entry.
ca: Nom de fitxer que s'hauria de visualitzar a l'entrada de fitxer.

en: Default Path
ca: Camí predeterminat

en: Default path for the Browse file window.
ca: El camí predeterminat per a la finestra Navegador de fitxers.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
ca: GnomeEntry que l'entrada de fitxers utilitza per a introduir noms de fitxer. Podeu utilitzar aquesta propietat per a obtenir el GnomeEntry si necessiteu modificar o consultar qualsevol dels seus paràmetres.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
ca: GtkEntry que utilitza l'entrada del fitxer per a introduir els noms de fitxer. Es pot utilitzar aquesta propietat per a aconseguir el GtkEntry si necessiteu modificar o consultar qualsevol dels seus paràmetres.

en: Use GtkFileChooser
ca: Utilitza el GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
ca: Si s'ha de fer servir el GtkFileChooser nou o l'antic per a seleccionar fitxers.

en: GtkFileChooser Action
ca: Acció del GtkFileChooser

en: The type of operation that the file selector is performing.
ca: El tipus d'operació realitzada pel selector de fitxers.

en: Select file
ca: Selecciona el fitxer

en: Path
ca: Camí

en: Path to file
ca: Camí al fitxer

en: _Browse...
ca: _Navega...

en: Pop up a file selector to choose a file
ca: Mostra un navegador de fitxers per a seleccionar un fitxer

en: Pick a Font
ca: Trieu un tipus de lletra

en: The title of the selection dialog box
ca: El títol del quadre de diàleg de selecció

en: The mode of operation of the font picker
ca: El mode d'operar del capturador de tipus de lletra

en: Font name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Name of the selected font
ca: Nom del tipus de lletra seleccionat

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: The selected GtkFont
ca: La GtkFont seleccionada

en: Preview text
ca: Text de previsualització

en: Preview text shown in the dialog
ca: Text de previsualització mostrat en el diàleg

en: Use font in label
ca: Utilitza el tipus de lletra en l'etiqueta

en: Use font in the label in font info mode
ca: Utilitza el tipus de lletra en l'etiqueta del mode d'informació dels tipus de lletra

en: Font size for label
ca: Mida del tipus de lletra per a l'etiqueta

en: Font size for label in font info mode
ca: Mida del tipus de lletra per a l'etiqueta en el mode d'informació del tipus de lletra

en: Show size
ca: Mostra la mida

en: Show size in font info mode
ca: Mostra la mida en el mode d'informació del tipus de lletra

en: GNOME GConf UI Support
ca: Compatibilitat per a GNOME GConf UI

en: _Details
ca: _Detalls

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
ca: L'aplicació «%s» ha intentat modificar un aspecte de la configuració que l'administrador del sistema o el proveïdor del sistema operatiu no us permet canviar. Alguns dels paràmetres que heu seleccionat no tindran efecte, o pot ser que no es restaurin la propera vegada que utilitzeu aquesta aplicació.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
ca: S'ha produït un error en carregar o desar informació de la configuració per a %s. Alguns paràmetres de la configuració no funcionaran correctament.

en: The URL that GnomeHRef activates
ca: L'URL que activa el GnomeHRef

en: The text on the button
ca: El text al botó

en: End World Hunger
ca: Acaba amb la fam del món

en: Link color
ca: Color de l'enllaç

en: Color used to draw the link
ca: Color utilitzat per a dibuixar l'enllaç

en: This button will take you to the URI that it displays.
ca: Aquest botó us durà a l'URI que mostra.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
ca: S'ha produït un error en provar d'executar el navegador predeterminat.
    Comproveu la configuració en l'eina de preferències «Aplicacions preferides».

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
ca: Identificador únic per a l'entrada d'icona. S'utilitzarà per a desar la llista de l'historial.

en: Title for the Browse icon dialog.
ca: Títol per al diàleg del Navegador d'icones.

en: Pixmap Directory
ca: Directori de mapes de píxels

en: Directory that will be searched for icons.
ca: Directori on buscar les icones.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
ca: Nom de fitxer que s'hauria de mostrar a l'entrada de la icona.

en: Picker dialog
ca: Diàleg del capturador

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
ca: El diàleg del capturador d'icones. Podeu utilitzar aquesta propietat per a aconseguir el GtkDialog si necessiteu modificar o consultar qualsevol dels seus paràmetres.

en: Choose Icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Icon selection dialog
ca: Diàleg de selecció d'icones

en: This dialog box lets you select an icon.
ca: Aquest diàleg us permet seleccionar una icona.

en: Icon Selector
ca: Seleccionador d'icones

en: Please pick the icon you want.
ca: Seleccioneu la icona que voleu.

en: This button will open a window to let you select an icon.
ca: Aquest botó obrirà una finestra perquè seleccioneu una icona.

en: Browse
ca: Navega

en: Icon path
ca: Camí de les icones

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
ca: Aquí heu d'introduir el nom del directori on es troben les imatges d'icones.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
ca: GnomeIconSelection: «%s» no existeix o no és un directori

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
ca: GnomeIconSelection: no s'ha pogut obrir el directori «%s»

en: Loading Icons...
ca: S'estan carregant les icones...

en: Information
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

en: Question
ca: Pregunta

en: Message
ca: Missatge

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Domain:
ca: _Domini:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _New password:
ca: Contrasenya _nova:

en: Con_firm password:
ca: C_onfirmeu la contrasenya:

en: Password quality:
ca: Qualitat de la contrasenya:

en: Co_nnect
ca: Co_nnecta

en: Connect _anonymously
ca: Connecta _anònimament

en: Connect as u_ser:
ca: Connecta com a l'u_suari:

en: _Forget password immediately
ca: _Oblida't de la contrasenya immediatament

en: _Remember password until you logout
ca: _Recorda la contrasenya fins que surti

en: _Remember forever
ca: _Recorda-la sempre

en: Do Preview
ca: Previsualitza

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
ca: Si l'entrada de mapes de píxels hauria de tenir una visualització prèvia.

en: No Image
ca: Sense imatge

en: Image Preview
ca: Previsualització de la imatge

en: A preview of the image currently specified
ca: Una previsualització de la imatge especificada actualment

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ca: No es pot trobar una hbox, s'utilitzarà una selecció de fitxers normal

en: Preview
ca: Previsualització

en: Top Ten
ca: Els deu primers

en: User
ca: Usuari

en: Score
ca: Resultat

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
ca: %a, %d de %b %T %Y

en: Table Borders
ca: Contorns de la taula

en: Table Fill
ca: Emplenat de la taula

en: Bulleted List
ca: Llista de pics

en: Numbered List
ca: Llista numerada

en: Indent
ca: Sagna

en: Un-Indent
ca: Dessagna

en: About
ca: Quant a

en: Disable Crash Dialog
ca: Inhabilita el diàleg de fallades

en: GNOME GUI Library:
ca: Biblioteca GNOME GUI:

en: Show GNOME GUI options
ca: Mostra les opcions de la GUI del GNOME

en: X display to use
ca: Pantalla X a utilitzar

en: DISPLAY
ca: VISUALITZACIÓ

en: GNOME GUI Library
ca: Biblioteca GNOME GUI

en: Could not open link
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç

en: Exit the test
ca: Surt del test
