libgnomeui 0 - en to hr translation catalogue (310 entries)

en: Child Item 1
hr: Nasljedna stavka 1

en: Hint for item 1
hr: Savjet za stavak 1

en: Child Item 2
hr: Nasljedna stavka 2

en: Hint for item 2
hr: Savjet za stavak 2

en: Credits
hr: Zahvale

en: Written by
hr: Napisao

en: Documented by
hr: Dokumentirao

en: Translated by
hr: Preveli:

en: C_redits
hr: K_rediti

en: Program name
hr: Naziv programa

en: The name of the program
hr: Ime programa

en: Program version
hr: Inačica programa

en: The version of the program
hr: Inačica programa.

en: Copyright string
hr: Tekst o autorskim pravima

en: Copyright information for the program
hr: Informacije o autorskim pravima za program

en: Comments string
hr: Komentirajući tekst

en: Comments about the program
hr: Komentari o programu

en: Authors
hr: Autori

en: List of authors of the programs
hr: Popis autora programa

en: Author entry
hr: Unos autora

en: A single author entry
hr: Unos jednog autora

en: Documenters
hr: Pisci dokumentacije

en: List of people documenting the program
hr: Popis ljudi koji su dokumentirali program

en: Documenter entry
hr: Stavka pisaca dokumentacije

en: A single documenter entry
hr: Unos jednog dokumentatora

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
hr: Prevoditelji

en: Logo
hr: Logotip

en: A logo for the about box
hr: Logotip za okvir o programu

en: About %s
hr: Otprilike %s

note: Some standard menus
en: _File
hr: _Datoteka

en: _File/
hr: _Datoteka/

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Edit/
hr: _Uređivanje/

en: _View
hr: P_ogled

en: _View/
hr: _Pogled/

en: _Settings
hr: _Postavke

en: _Settings/
hr: _Postavke/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
hr: _Novi

en: _New/
hr: _Novo/

en: Fi_les
hr: _Datoteke

en: Fi_les/
hr: _Datoteke/

en: _Game
hr: _Igra

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Windows/
hr: _Prozori/

note: Open
en: _Open...
hr: _Otvori...

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

note: Save
en: _Save
hr: _Spremi

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

note: Save As
en: Save _As...
hr: _Spremi Kao...

en: Save the current file with a different name
hr: Makni trenutni pogled na spremnik

note: Revert
en: _Revert
hr: _Vrati

en: Revert to a saved version of the file
hr: Ponovo učitaj spremljenu inačicu datoteke

note: Print
en: _Print...
hr: _Ispis...

en: Print the current file
hr: Zbroj u trenutnoj ćeliji.

note: Print Setup
en: Print S_etup...
hr: Postavk_e ispisa...

en: Setup the page settings for your current printer
hr: Podesi podešavanja stranice za tekući štampač

note: Close
en: _Close
hr: _Zatvori

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

note: Exit
en: _Quit
hr: _Završi

en: Quit the application
hr: Lijevo poravnano

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
hr: Iz_reži

en: Cut the selection
hr: Izreži označeno

note: 10 Copy
en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Copy the selection
hr: Kopiraj označeno

note: Paste
en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: Paste the clipboard
hr: Nalijepi na poseban način

note: Clear
en: C_lear
hr: O_briši

en: Clear the selection
hr: Obriši odabir

note: Undo
en: _Undo
hr: _Vrati

en: Undo the last action
hr: Opozovi posljednju akciju

note: Redo
en: _Redo
hr: _Ponovi

en: Redo the undone action
hr: Ponovi opozvanu akciju

note: Find
en: _Find...
hr: _Traži...

en: Search for a string
hr: Potraga za %s

note: Find Again
en: Find Ne_xt
hr: _Traži sljedeće

en: Search again for the same string
hr: Ponovo pronađi isti tekst

note: Replace
en: R_eplace...
hr: Zamij_eni...

en: Replace a string
hr: Zamjeni izraz

note: Properties
en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Modify the file's properties
hr: Promijeni svojstva datoteke

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
hr: _Postavke

en: Configure the application
hr: Podesite program

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
hr: _O programu...

en: About this application
hr: O ovom programu

en: Select _All
hr: Označi _sve

en: Select everything
hr: Odaberite sve

note: * Window menu
en: Create New _Window
hr: Stvori novi  _prozor

en: Create a new window
hr: Stvori novi prozor

en: _Close This Window
hr: _Zatvori ovaj prozor

en: Close the current window
hr: Zatvori trenutni prozor

note: * The "Game" menu
en: _New Game
hr: _Nova igra

en: Start a new game
hr: Pokreni novu igru

en: _Pause Game
hr: _Pauziraj igru

en: Pause the game
hr: Zaustavi igru

en: _Restart Game
hr: _Ponovno pokreni igru

en: Restart the game
hr: Ponovo pokreni igru

en: _Undo Move
hr: _Poništi potez

en: Undo the last move
hr: Poništi zadnji potez

en: _Redo Move
hr: _Ponovi potez

en: Redo the undone move
hr: Potez unaprijed

en: _Hint
hr: _Savjet

en: Get a hint for your next move
hr: Dobi savjet za svoj sljedeći potez

note: 30
en: _Scores...
hr: _Rezultati...

en: View the scores
hr: Vidi rezultate

en: _End Game
hr: _Završi igru

en: End the current game
hr: Završi trenutnu igru

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: View help for this application
hr: Pogledaj pomoć za ovaj program

en: Text Below Icons
hr: Tekst ispod sličica

en: Priority Text Beside Icons
hr: Tekst prioriteta kraj sličica

en: Icons Only
hr: Samo ikone

en: Text Only
hr: Samo tekst

en: Use Desktop Default (%s)
hr: Koristi uobičajeno za radnu površinu (%s)

en:  (press return)
hr:  (pritisnite povratak)

en: ERROR:
hr: POGREŠKA:

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: y
hr: I

en: yes
hr: da

en: no
hr: bez

en:  (yes or no)
hr:  (da ili ne)

en:   - OK? (yes or no)
hr:   - U redu? (da ili ne)

en: Progress
hr: Napredak

en: App ID
hr: Oznaka programa

en: The application ID string
hr: Niz znakova ID programa

en: Has Progress
hr: Napredak Has-a

en: Create a progress widget.
hr: Stvori objekt za prikazivanje napretka.

en: Has Status
hr: Status Has-a

en: Create a status widget.
hr: Stvori objekt statusa.

en: Interactivity
hr: Interaktivnost

en: Level of user activity required.
hr: Potrebna razina aktivnosti korisnika.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
hr: Vaš HTTP proksi zahtijeva vašu prijavu.

en: You must log in to access "%s".
    %s
hr: Morate se prijaviti za pristup "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
hr: Vaša lozinka neće biti šifrirano prenesena.

en: Your password will be transmitted encrypted.
hr: Vaša lozinka će biti šifrirano prenesena.

en: Authentication Required
hr: Zahtjev za autentifikaciju obavezan

note: Translators: "You must log in to acces user@server.com/share domain MYWINDOWSDOMAIN."
en: You must log in to access %s domain %s
hr: Morate se prijaviti za pristup %s domena %s

en: You must log in to access %s
hr: Morate se prijaviti za pristup %s

en: Specify session management ID
hr: Odredite ID upravljanja sesijama

en: ID
hr: Identifikacija

en: Specify prefix of saved configuration
hr: Odredite prefiks za spremljene postavke

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Session management:
hr: Upravljanje prijavom:

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Session management
hr: Upravljanje sesija

en: Cancel Logout
hr: Odustani od odjave

en: Received invalid color data
hr: Primio je neispravne podatke o bojama

en: Open a dialog to specify the color
hr: Otvori dijalog za određivanje boje

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Time
hr: Vrijeme

en: The time currently selected
hr: Trenutno odabrano vrijeme

en: DateEdit Flags
hr: Oznake DateEdit

en: Flags for how DateEdit looks
hr: Oznake za izgled DateEdit-a

en: Lower Hour
hr: Umanji sat

en: Lower hour in the time popup selector
hr: Umanji sat u skočnom odabiru vremena

en: Upper Hour
hr: Povećaj sat

en: Upper hour in the time popup selector
hr: Povećaj sat u skočnom odabiru vremena

en: Initial Time
hr: Početno vrijeme

en: The initial time
hr: Početno vrijeme

en: Date
hr: Datum

en: Select Date
hr: Odaberite datum

en: Select the date from a calendar
hr: Odaberite datum iz kalendara

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
hr: Kalendar

en: Select Time
hr: Odaberite vrijeme

en: Select the time from a list
hr: Odaberite vrijeme sa popisa

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
hr: gnome_date_edit_get_date je zastarjelo, koristite gnome_date_edit_get_time

en: Title
hr: Naslov

en: Title of the druid
hr: Naslov čarobnjaka

en: Logo image
hr: Slika logotipa

en: Top Watermark
hr: Prvi vodeni žig

en: Watermark image for the top
hr: Slika vodenog žiga za vrh

en: Title Foreground
hr: Naslov

en: Foreground color of the title
hr: Boja naslova

en: Title Foreground Color
hr: Boja naslova

en: Foreground color of the title as a GdkColor
hr: Boja naslova kao GdkColor

en: Title Foreground color set
hr: Postavljanje boje naslova

en: Foreground color of the title is set
hr: Postavljena je boja naslova

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Background color
hr: Pozadinska boja

en: Background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine kao GdkColor

en: Background color set
hr: Postavka boje pozadine

en: Background color is set
hr: Postavljena je boja pozadine

en: Contents Background Color
hr: Boja pozadine

en: Contents Background color
hr: Boja pozadine

en: Contents Background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine kao GdkColor

en: Contents Background color set
hr: Zbirka boja pozadine

en: Contents Background color is set
hr: Postavljena je boja pozadine

en: Logo Background Color
hr: Boja pozadine logotipa

en: Logo Background color
hr: Boja pozadine logotipa

en: Logo Background color as a GdkColor
hr: Boja pozadine logotipa kao GdkColor

en: Logo Background color set
hr: Boja pozadine logotipa je postavljena

en: Logo Background color is set
hr: Boja pozadine logotipa je postavljena

en: Show Finish
hr: Prikaži kraj

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
hr: Prikaži gumb 'Kraj' umjesto gumba 'Sljedeće'

en: Show Help
hr: Prikaži pomoć

en: Show the 'Help' button
hr: Prikaži gumb 'Help'

en: History ID
hr: ID povijesti

en: GTK entry
hr: GTK zapis

en: The GTK entry
hr: GTK zapis

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
hr: Jedinstvena oznaka za stavku datoteke. Ovo će se koristiti za spremanje popisa povijesti.

en: Browse Dialog Title
hr: Ime dijaloga pregleda

en: Title for the Browse file dialog.
hr: Naslov za dijalog pregledavanja datoteka.

en: Directory Entry
hr: Stavka mape

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
hr: Da se stavka datoteke koristi za upis imena mapa ili čitavog imena datoteka?

en: Modal
hr: Modalni

en: Whether the Browse file window should be modal.
hr: Da prozor pregledavanja datoteka bude obvezan?

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Filename that should be displayed in the file entry.
hr: Ime datoteke koje treba biti prikazano i stavku datoteke.

en: Default Path
hr: Uobičajena putanja

en: Default path for the Browse file window.
hr: Uobičajena putanja za prozor pregledavanja datoteka.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
hr: GnomeEntry zapis datoteka koji se koristi za upis datoteka. Možete koristiti ovo svojstvo za dohvaćanje GnomeEntry ako trebate mijenjati ili tražiti bilo koji parametar.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
hr: GtkEntry zapis datoteka koji se koristi za upis datoteka. Možete koristiti ovo svojstvo za dohvaćanje GtkEntry ako trebate mijenjati ili tražiti bilo koji parametar.

en: Use GtkFileChooser
hr: Koristite GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
hr: Da se za odabir datoteka koristi nova komponenta GtkFileChooser ili komponenta GtkFileSelection?

en: GtkFileChooser Action
hr: GtkFileChooser Akcija

en: The type of operation that the file selector is performing.
hr: Vrsta radnje koju izvodi izbornik datoteka.

en: Select file
hr: Odaberite datoteku

en: Path
hr: Putanja

en: Path to file
hr: Putanja do datoteke

en: _Browse...
hr: _Pretraži...

en: Pop up a file selector to choose a file
hr: Prikaži popis datoteka za odabir datoteke

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
hr: AaBbCcČčĆćDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: Pick a Font
hr: Odaberite pismo

en: The title of the selection dialog box
hr: Naslov dijaloga za odabir

en: Mode
hr: Način rada

en: The mode of operation of the font picker
hr: Način rada za odabir pisama

en: Font name
hr: Ime pisma

en: Name of the selected font
hr: Ime odabranog pisma

en: Font
hr: Pismo

en: The selected GtkFont
hr: Odabrano GtkPismo

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: Preview text shown in the dialog
hr: Pregled teksta prikazan u dijalogu

en: Use font in label
hr: Koristi font u oznaci

en: Use font in the label in font info mode
hr: Koristi pismo u oznaci pri prikazivanju podataka o pismu

en: Font size for label
hr: Veličina pisma za oznaku

en: Font size for label in font info mode
hr: Veličina pisma za oznaku pri prikazivanju podataka o pismu

en: Show size
hr: Veličina prikaza

en: Show size in font info mode
hr: Prikaži veličinu pisma pri prikazivanju podataka o pismu

en: GNOME GConf UI Support
hr: Podrška za GNOME GConf UI

en: _Details
hr: _Detalji

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
hr: Program  "%s" je pokušao promijeniti dio vaših postavki, za koje vam administrator sustava ili isporučitelj operativnog sustava ne dozvoljavaju promjene. Neke od postavki, koje ste odabrali, možda neće biti primjenjene ili možda neće biti obnovljene sljedeći put kada ćete korstiti program.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
hr: Dogodila se greška tijekom učitavanja ili spremanja informacija o postavkama za %s. Moguće je da neke od postavki neće ispravno raditi.

en: The URL that GnomeHRef activates
hr: URL koji pokreće GnomeHRef

en: Text
hr: Tekst

en: The text on the button
hr: Tekst na gumbu

en: End World Hunger
hr: Završi World Hunger

en: Link color
hr: Boja veze

en: Color used to draw the link
hr: Boja koja se koristi za crtanje veze

en: This button will take you to the URI that it displays.
hr: Ovaj gumb će vam uzeti prikazani URI.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušaja pokretanja uobičajenog web preglednika.
    Molim, provjerite vaše postavke u 'Programi' alatu postavki.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
hr: Jedinstvena oznaka za stavku sličice. Ovo će se koristiti za spremanje popisa povijesti.

en: Title for the Browse icon dialog.
hr: Naslov za dijalog pregledavanja sličica.

en: Pixmap Directory
hr: Mapa pixmape

en: Directory that will be searched for icons.
hr: Mapa koja će biti pretražena za sličice.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
hr: Ime datoteke koje treba biti prikazano i stavku sličice.

en: Picker dialog
hr: Dijalog odabira

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
hr: Dijalog biranja sličice. Možete koristiti ovo svojstvo za dohvaćanje GtkDialog-a ukoliko trebate mijenjati ili tražiti bilo koji parametar.

en: Choose Icon
hr: Izaberite sličicu

en: Icon selection dialog
hr: Dijalog odabira sličice

en: This dialog box lets you select an icon.
hr: Ovaj dijaloški okvir vam omogućava odabir sličice.

en: Icon Selector
hr: Izbor ikona

en: Please pick the icon you want.
hr: Molim, odaberite sličicu koju želite.

en: This button will open a window to let you select an icon.
hr: Ovaj gumb će otvoriti prozor i omogućiti vam odabir sličice.

en: Browse
hr: Potraži

en: Icon path
hr: Putanja sličice

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
hr: Ovdje biste trebali upisati ime mape u kojoj se nalaze sličice.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
hr: GnomeIconSelection: '%s' ne postoji ili nije mapa

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
hr: GnomeIconSelection: nisam mogao otvoriti mapu '%s'

en: Loading Icons...
hr: Učitavam sličice...

en: Information
hr: Informacije

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Error
hr: Greška

en: Question
hr: Pitanje

en: Message
hr: Poruka

en: _Username:
hr: _Korisničko ime:

en: _Domain:
hr: _Domena:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: _New password:
hr: _Nova zaporka:

en: Con_firm password:
hr: _Potvrdite zaporku:

en: Password quality:
hr: Kvaliteta zaporke:

en: Co_nnect
hr: Po_veži se

en: Connect _anonymously
hr: Poveži se _anonimno

en: Connect as u_ser:
hr: Poveži se kao _korisnik

en: _Forget password immediately
hr: _Odmah zaboravi zaporku

en: _Remember password until you logout
hr: Zapamti zaporku do odjave sa _sustava

en: _Remember forever
hr: _Zapamti zauvijek

en: Do Preview
hr: Daj Pregled

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
hr: Da stavka pixmape ima pregled?

en: No Image
hr: Nema slike

en: Image Preview
hr: Pregled Slike

en: A preview of the image currently specified
hr: Pregled trenutno odabrane slike

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
hr: Ne mogu naći hbox, koristim obični odabir datoteka

en: Preview
hr: Pregled

en: Top Ten
hr: Prvih 10

en: User
hr: Korisnik

en: Score
hr: Rezultat

en: Table Borders
hr: Okviri tablica

en: Table Fill
hr: Popuna tablice

en: Bulleted List
hr: Popis s grafičkim oznakama

en: Numbered List
hr: Numerirana lista

en: Indent
hr: Uvučeno

en: Un-Indent
hr: Poništi uvlaku.

en: About
hr: O programu...

en: Disable Crash Dialog
hr: Onemogući dijalog greške

en: GNOME GUI Library:
hr: GNOME GUI biblioteka:

en: Show GNOME GUI options
hr: Prikaži grafičke opcije GNOME-a

en: X display to use
hr: Koji se X zaslon koristi

en: DISPLAY
hr: PRIKAŽI

en: GNOME GUI Library
hr: Biblioteka GNOME GUI

en: Could not open link
hr: Nije moguće otvoriti link

en: Exit the test
hr: Isključi ispit
