gnome-libs 1.2.14 - en to ms translation catalogue (299 entries)

en: Child Item 1
ms: Anak Item 1

en: Hint for item 1
ms: Petua item 1

en: Child Item 2
ms: Anak Item 2

en: Hint for item 2
ms: Petua item 2

en: %s is not a folder
ms: %s adalah bukan folder

en: Bookmark saving failed (%s)
ms: Penyimpanan tandabuku gagal (%s)

en: Could not get information for file '%s': %s
ms: Tak dapat peroleh maklumat bagi fail '%s': %s

en: Failed to open file '%s': %s
ms: Gagal membuka fail '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
ms: Gagal memuatkan imej  '%s': sebab tidak diketahui, mungkin fail imej rosak

en: Credits
ms: Kredit

en: Written by
ms: Ditulis oleh

en: Documented by
ms: Dokumentasi oleh

en: Translated by
ms: Terjemahan oleh

en: C_redits
ms: K_redit

en: Program name
ms: Nama program

en: The name of the program
ms: Nama program itu

en: Program version
ms: Versi program

en: The version of the program
ms: Versi program itu

en: Copyright string
ms: Hakcipta rentetan

en: Copyright information for the program
ms: Maklumat hakcipta program

en: Comments string
ms: Rentetan komen

en: Comments about the program
ms: Komen perihal program

en: Authors
ms: Penulis

en: List of authors of the programs
ms: Senarai penulis program

en: Author entry
ms: Kemasukan Penulis

en: A single author entry
ms: Kemasukan penulis tunggal

en: Documenters
ms: Juru dokumentasi

en: List of people documenting the program
ms: Senarai penyumbang dokumentasi program

en: Documenter entry
ms: Kemasukan Juru dokumentasi

en: A single documenter entry
ms: Kemasukan juru dokumentasi tunggal

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ms: Kredit kepada penterjemah. Rentetan ini akan ditanda sebagai boleh diterjemah

en: A logo for the about box
ms: Logo pada kekotak perihal

en: About %s
ms: Perihal %s

note: Some standard menus
en: _File
ms: _Fail

en: _File/
ms: _Fail/

en: _View
ms: _Lihat

en: _View/
ms: _Lihat/

en: _Settings
ms: _Tetapan

en: _Settings/
ms: _Tetapan/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
ms: Ba_ru

en: _New/
ms: Ba_ru/

en: Fi_les
ms: Fai_l

en: Fi_les/
ms: Fai_l/

en: _Windows
ms: Tet_ingkap

en: _Game
ms: _Permainan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Windows/
ms: Tet_ingkap/

note: Open
en: _Open...
ms: _Buka...

en: Open a file
ms: Buka fail

note: Save
en: _Save
ms: _Simpan

en: Save the current file
ms: Simpan fail ini

note: Save As
en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save the current file with a different name
ms: Simpan fail ini dengan nama lain

note: Revert
en: _Revert
ms: _Berbalik

en: Revert to a saved version of the file
ms: Berbalik ke fail yang telah disimpan

note: Print
en: _Print...
ms: _Cetak...

en: Print the current file
ms: Cetak fail ini

note: Print Setup
en: Print S_etup...
ms: T_etapan Cetakan...

en: Setup the page settings for your current printer
ms: Tetapkan cetakan mukasurat pencetak

note: Close
en: _Close
ms: _Tutup

en: Close the current file
ms: Tutup fail semasa

note: Exit
en: _Quit
ms: _Keluar

en: Quit the application
ms: Keluar aplikasi ini

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
ms: _Potong

en: Cut the selection
ms: Potong pilihan

note: 10 Copy
en: _Copy
ms: _Salin

en: Copy the selection
ms: Salin pilihan

note: Paste
en: _Paste
ms: _Tepek

en: Paste the clipboard
ms: Tepek dari papanklip

note: Clear
en: C_lear
ms: _Kosongkan

en: Clear the selection
ms: Kosongkan pilihan

note: Undo
en: _Undo
ms: _Nyah acara

en: Undo the last action
ms: Nyah acara aksi terakhir

note: Redo
en: _Redo
ms: _Ulang acara

en: Redo the undone action
ms: Ulang acara aksi dinyahcara

note: Find
en: _Find...
ms: _Cari...

en: Search for a string
ms: Cari perkataan

note: Find Again
en: Find Ne_xt
ms: Cari _lagi

en: Search again for the same string
ms: Cari lagi rentetan yang sama

note: Replace
en: R_eplace...
ms: _Ganti...

en: Replace a string
ms: Ganti perkataan

note: Properties
en: _Properties
ms: _Ciri-ciri

en: Modify the file's properties
ms: Ubahsuai ciri-ciri fail

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
ms: Ke_utamaan

en: Configure the application
ms: Konfigurasikan aplikasi

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
ms: _Perihal

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: Select _All
ms: Pilih _Semua

en: Select everything
ms: Pilih semuanya

note: * Window menu
en: Create New _Window
ms: Bina _Tetingkap Baru

en: Create a new window
ms: Bina Tetingkap Baru

en: _Close This Window
ms: _Tutup Tetingkap Ini

en: Close the current window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Start a new game
ms: Mulakan permainan baru

en: Pause the game
ms: Kaku permainan

en: Restart the game
ms: Mulakan semula permainan

en: Undo the last move
ms: Nyah acara pindahan terakhir

en: Redo the undone move
ms: Ulang acara pindahan yang belum siap

en: _Hint
ms: _Bayangan

en: Get a hint for your next move
ms: Dapatkan bayangan bagi pergerakan seterusnya

note: 30
en: _Scores...
ms: _Mata...

en: View the scores
ms: Lihat mata

en: End the current game
ms: Tamatkan permainan ini

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: View help for this application
ms: Lihat bantuan bagi aplikasi ini

en: Text Below Icons
ms: Teks di Bawah Ikon

en: Priority Text Beside Icons
ms: Teks Prioriti di Sebelah Ikon

en: Icons Only
ms: Ikon Sahaja

en: Text Only
ms: Teks Sahaja

en: Use Desktop Default (%s)
ms: Guna Default Desktop (%s)

en:  (press return)
ms:  (tekan kekunci return)

en: ERROR:
ms: RALAT:

en: Warning:
ms: Amaran:

en: yes
ms: ya

en: n
ms: t

en: no
ms: tidak

en:  (yes or no)
ms:  (ya atau tidak)

en:   - OK? (yes or no)
ms:  - OK? (ya atau tidak)

en: Progress
ms: Progres

en: App ID
ms: ID App

en: The application ID string
ms: Rentetan ID aplikasi

en: Has Progress
ms: mempunyai Progres

en: Create a progress widget.
ms: Cipta widget progres

en: Has Status
ms: Mempunyai Status

en: Create a status widget.
ms: Cipta widget status

en: Interactivity
ms: Keinteraktifan

en: Level of user activity required.
ms: Tahap aktiviti pengguna diperlukan

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
ms: Proksi HTTP anda memerlukan anda untuk log masuk.

en: You must log in to access "%s".
    %s
ms: Anda mesti log masuk untuk mengakses "%s".
    
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
ms: Katalaluan anda akan dihantar tanpa pengenkripsian.

en: Your password will be transmitted encrypted.
ms: Katalaluan anda akan dihantar dengan pengenkripsian.

en: Authentication Required
ms: Authentikasi Diperlukan

en: You must log in to access %s
ms: Anda mesti log masuk untuk mengakses %s

en: Specify session management ID
ms: Tentukan ID pengurusan sesi

en: Specify prefix of saved configuration
ms: Nyatakan prefiks konfigurasi yang disimpan

en: PREFIX
ms: PREFIKS

en: Disable connection to session manager
ms: Matikan hubungan kepada pengurus sesi

en: Session management
ms: Pengurusan sessi

en: Cancel Logout
ms: Batal Logkeluar

en: Received invalid color data
ms: Menerima data warna tidak sah

en: Open a dialog to specify the color
ms: Buka dialog untuk menyatakan warna

en: Pick a color
ms: Pilih satu warna

en: Time
ms: Masa

en: The time currently selected
ms: Masa yang kini dipilih

en: DateEdit Flags
ms: Flag DataEdit

en: Flags for how DateEdit looks
ms: Flag bagaimana DataEdit dilihat

en: Lower Hour
ms: Jam Rendah

en: Lower hour in the time popup selector
ms: Jam rendah pada pemilih popup masa

en: Upper Hour
ms: Jam Tinggi

en: Upper hour in the time popup selector
ms: Jam tinggi pada pemilih popup masa

en: Initial Time
ms: Masa Permulaan

en: The initial time
ms: Masa ketika permulaan

en: Date
ms: Tarikh

en: Select Date
ms: Pilih Tarikh

en: Select the date from a calendar
ms: Pilih tarikh dari kalendar

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
ms: Kalendar

en: Select Time
ms: Pilih Masa

en: Select the time from a list
ms: Pilih masa dari senarai

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
ms: gnome_date_edit_get_date dianaktirikan, guna gnome_date_edit_get_time

en: Title
ms: Tajuk

en: Title of the druid
ms: Tajuk druid

en: Logo image
ms: Imej logo

en: Top Watermark
ms: Watermark atas

en: Watermark image for the top
ms: Imej watermark untuk atas

en: Title Foreground
ms: Tajuk Latar depan

en: Foreground color of the title
ms: Warna latar depan tajuk

en: Title Foreground Color
ms: Warna Latar Depan Tajuk

en: Foreground color of the title as a GdkColor
ms: Warna latar depan tajuk sebagai GdkColor

en: Title Foreground color set
ms: Tetapan warna Latar depan Tajuk

en: Foreground color of the title is set
ms: Warna Latar depan Tajuk ditetapkan

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Background color
ms: Warna Latar Belakang

en: Background color as a GdkColor
ms: Warna Latar Belakang sebagai GdkColor

en: Background color set
ms: Tetapan warna latar belakang

en: Background color is set
ms: Warna latar belakang ditetapkan

en: Contents Background Color
ms: Warna  Latar Belakang Kandungan

en: Contents Background color
ms: Warna Latar Belakang Kandungan

en: Contents Background color as a GdkColor
ms: Warna Latar Belakang Kandungan sebagai GdkColor

en: Contents Background color set
ms: Tetapan warna latar belakang kandungan

en: Contents Background color is set
ms: Warna latar belakang kandungan telah ditetapkan

en: Logo Background Color
ms: Warna Logo Latar Belakang

en: Logo Background color
ms: Warna Logo Latar Belakang

en: Logo Background color as a GdkColor
ms: Warna Logo Latar Belakang sebagai GdkColor

en: Logo Background color set
ms: Tetapan Warna Logo Latar Belakang

en: Logo Background color is set
ms: Warna Logo Latar Belakang ditetapkan

en: Show Finish
ms: Papar Tamat

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
ms: Papar butang 'Tamat' selaian Butang 'Seterusnya'

en: Show Help
ms: Papar Bantuan

en: Show the 'Help' button
ms: Papar Butang 'Bantuan'

en: History id
ms: Id Sejarah

en: GTK entry
ms: Kemasukan GTK

en: The GTK entry
ms: Kemasukan GTK

en: History ID
ms: ID Sejarah

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
ms: Pengcam unik bagi kemasukan fail. Ianya kan digunakan untuk menyimpan senarai sejarah

en: Browse Dialog Title
ms: Tajuk bagi Dialog Pelihat

en: Title for the Browse file dialog.
ms: Tajuk bagi Dialog Pelihat Fail.

en: Directory Entry
ms: Kemasukan Direktori

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
ms: Samada kemasukan fail digunakan untuk memasukkan nama direktori atau namafail penuh

en: Whether the Browse file window should be modal.
ms: Samada tetingkap Pelihat fail sepatutnya modal.

en: Filename
ms: Namafail

en: Filename that should be displayed in the file entry.
ms: Namafail yang patut dipaparkan dalam kemasukan fail.

en: Default Path
ms: Path Default

en: Default path for the Browse file window.
ms: Path default bagi tetingkap pelihat fail.

en: GnomeEntry
ms: KemasukanGnome

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
ms: KemasukanGnome yang kemasukan fail gunakan untuk memasukkan namafail. Anda boleh guna ciri-ciri ini untuk mendapatkan KemasukanGnome jika anda ingin meubahsuai atau kueri parameternya.

en: GtkEntry
ms: KemasukanGtk

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
ms: KemasukanGtk yang kemasukan fail gunakan untuk memasukkan namafail. Anda boleh gunakan ciri-ciri ini untuk mendapatkan KemasukanGtk jika anda ingin mengubahsuai atau kueri sebarang parameternya.

en: Use GtkFileChooser
ms: Guna GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
ms: Samada menggunakan wiget GtkFileChooser baru atau wiget GtkFileSelection untuk memilih fail.

en: Select file
ms: Pilih fail

en: Path to file
ms: Path ke fail

en: _Browse...
ms: _Lungsur...

en: Pop up a file selector to choose a file
ms: Popupkan pemilih fail untuk memilih fail

en: Pick a Font
ms: Pilih satu Font

en: The title of the selection dialog box
ms: Tajuk kekotak dialog pilihan

en: Mode
ms: Mod

en: The mode of operation of the font picker
ms: Mod operasi pemilih font

en: Font name
ms: Nama Font

en: Name of the selected font
ms: Nama font dipilih

en: The selected GtkFont
ms: GtkFont dipilih

en: Preview text
ms: Prebiu teks

en: Preview text shown in the dialog
ms: Prebiu teks yang dipaparkan pada dialog

en: Use font in label
ms: Guna font pada label

en: Use font in the label in font info mode
ms: Menggunakan font pada label mod maklumat

en: Font size for label
ms: Saiz font label

en: Font size for label in font info mode
ms: Saiz font label pada mod maklumat font

en: Show size
ms: Papar saiz

en: Show size in font info mode
ms: Papar saiz mod maklumat font

en: GNOME GConf UI Support
ms: Sokongan GUI GConf GNOME

en: _Details
ms: _Perincian

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
ms: Aplikasi  "%s" cuba untuk menukar aspek konfigurasi yang pentadbir sistem atau vendor sistem pengoperasian tidak izinkan anda untuk mengubahnya. Setengah tetapan yang anda pilih tak akan berkesan, atau mungkin tak boleh dipulihkan bila anda menggunakan aplikasi itu.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
ms: Ralat berlaku bila memuatkan atau menyimpan maklumat konfigurasi %s. Setengah tetapan konfigurasi mugnkin tak berkerja dengan betul

en: The URL that GnomeHRef activates
ms: URL yang diaktifkan oleh GnomeHRef

en: Text
ms: Teks

en: The text on the button
ms: Teks pada butang

en: End World Hunger
ms: Berakhirnya kebuluran dunia

en: Link color
ms: Warna pautan

en: Color used to draw the link
ms: Warna digunakan untuk melukis pautan

en: This button will take you to the URI that it displays.
ms: Butang ini akan membawa anda ke URI yang dipaparkan.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
ms: Pengcam unik bagi kemasukan ikon. Ianya akan digunakan untuk menyimpan senarai sejarah.

en: Title for the Browse icon dialog.
ms: Tajuk bagi dialog Pelihat Ikon

en: Pixmap Directory
ms: Direktori Pixmap

en: Directory that will be searched for icons.
ms: Direktori dimana ikon akan dicari

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
ms: Namafail yang patut dipaparkan pada kemasukan ikon.

en: Picker dialog
ms: Dialog Pemilih

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
ms: Dialog pelihat ikon. Anda boleh gunakan ciri-ciri ini untuk kendapatkan GtkDialoj jika and aingin mengubahsuai atau kueri sebarang ciri-cirinya.

en: No Icon
ms: Tiada Ikon

en: Icon selection dialog
ms: Dialog pemilih ikon

en: This dialog box lets you select an icon.
ms: Kekotak dialog ini membolehkan anda memilih ikon.

en: Icon selector
ms: Pemilih ikon

en: Please pick the icon you want.
ms: Sila pilih ikon yang anda mahu.

en: Icon Selector
ms: Pemilih Ikon

en: This button will open a window to let you select an icon.
ms: Butang ini akan membuka tetingkap supaya membolehkan and memilih ikon

en: Browse
ms: Lungsur

en: Icon path
ms: Path ikon

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
ms: Di sini anda patut masukkan nama direktori dimana imej ikon diletakkan.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
ms: GnomeIconSelection: %s tak wujud atau ianya direktori

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
ms: GnomeIconSelection: tak dapat membuka direktori '%s'

en: Loading Icons...
ms: Muatkan Ikon...

en: Information
ms: Maklumat

en: Warning
ms: Amaran

en: Error
ms: Ralat

en: Question
ms: Soalan

en: Message
ms: Mesej

en: _Username:
ms: _Namapengguna:

en: _Password:
ms: _Katalaluan:

en: Connect _anonymously
ms: Sambung secara anonymous

en: Do Preview
ms: lakukan Prebiu

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
ms: Samada kemasukan pixmap patut ada prebiu.

en: No Image
ms: Tiada Imej

en: Image Preview
ms: Prebiu Imej

en: A preview of the image currently specified
ms: Prebiu imej yang kini dinyatakan

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ms: Tidak dapat mencari hbox, gunakan pilihan fail biasa

en: Preview
ms: Prebiu

en: Top Ten
ms: 10 Teratas

en: User
ms: Pengguna

en: Score
ms: Mata

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
ms: %a %T %d %b %Y

en: Table Borders
ms: Sisi Jadual

en: Table Fill
ms: Warna isi Jadual

en: Bulleted List
ms: Senarai Bulet

en: Numbered List
ms: Senarai Bernombor

en: Indent
ms: Inden

en: Un-Indent
ms: Nyah-inden

en: About
ms: Perihal

en: Disable Crash Dialog
ms: Matikan Dialog Musnah

en: X display to use
ms: Antaramuka X yang hendak diguna

en: DISPLAY
ms: PAPARAN

en: GNOME GUI Library
ms: Pustaka GUI GNOME

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
ms: Beberapa ralat segmentasi berlaku; tidak dapat paparkan dialog ralat

note: Eeeek! Can't show dialog
en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
ms: Alamak! Ralat segmentasi! 
    tidak dapat paparkan dialog jahanam

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
ms: Pengurus sesi GNOME (proses %d) telah musnah berikutan
    ralat yang tidak dapat diselesaikan (%s).
    Semua aplikasi akan ditutup dan sesi akan tamat setelah dialog ini ditutup.
    Sila simpan semua fail sebelum anda tutup dialog ini.

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
ms: Aplikasi "%s" telah keluar tanpa diduga.

en: process %d: %s
ms: proses %d: %s

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
ms: Anda boleh memmaklum pemaju atas apa yg berlaku untuk membantu mereka membaikinya Atau anda boleh ulanghidupkan aplikasi sekarang.

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
ms: Penggunaan: gnome_segv appname signum

en: _Restart Application
ms: _Ulanghidup Aplikasi

en: _Inform Developers
ms: _Maklum Pemaju

en: _Debug
ms: _Nyahpepijat
