libgnomeui 2.12 - en to sr translation catalogue (315 entries)

en: Child Item 1
sr: 1. садржана ставка

en: Hint for item 1
sr: Савет за 1. ставку

en: Child Item 2
sr: 2. садржана ставка

en: Hint for item 2
sr: Савет за 2. ставку

en: Credits
sr: Заслуге

en: Written by
sr: Написао

en: Documented by
sr: Документовао

en: Translated by
sr: Превео

en: C_redits
sr: _Заслуге

en: Program name
sr: Име програма

en: The name of the program
sr: Име програма

en: Program version
sr: Издање програма

en: The version of the program
sr: Издање програма

en: Copyright string
sr: Ауторска права

en: Copyright information for the program
sr: Подаци о ауторским правима над програмом

en: Comments string
sr: Садржај примедбе

en: Comments about the program
sr: Примедбе за програм

en: Authors
sr: Аутори

en: List of authors of the programs
sr: Списак аутора програма

en: Author entry
sr: Поље за аутора

en: A single author entry
sr: Поље за појединачног аутора

en: Documenters
sr: Документовали

en: List of people documenting the program
sr: Списак људи који су израдили документацију за програм

en: Documenter entry
sr: Поље за оне који су документовали

en: A single documenter entry
sr: Поље за оне који су документовали

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sr: Захвалност преводиоцима. Ова ниска треба да буде означена као преводива

en: Logo
sr: Слика

en: A logo for the about box
sr: Слика за прозор о програму

en: About %s
sr: О програму „%s“

note: Some standard menus
en: _File
sr: _Датотека

en: _File/
sr: _Датотека/

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Edit/
sr: _Уређивање/

en: _View
sr: П_реглед

en: _View/
sr: П_реглед/

en: _Settings
sr: П_одешавања

en: _Settings/
sr: П_одешавања/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
sr: _Ново

en: _New/
sr: _Ново/

en: Fi_les
sr: Да_тотеке

en: Fi_les/
sr: Да_тотеке/

en: _Windows
sr: Про_зори

en: _Game
sr: _Игра

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Windows/
sr: Про_зори/

note: Open
en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

note: Save
en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save the current file
sr: Сачувај текућу датотеку

note: Save As
en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај текућу датотеку под другим именом

note: Revert
en: _Revert
sr: _Врати

en: Revert to a saved version of the file
sr: Поврати снимљено издање датотеке

note: Print
en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the current file
sr: Одштампај текућу датотеку

note: Print Setup
en: Print S_etup...
sr: Под_еси штампу...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подеси подешавања странице за текући штампач

note: Close
en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the current file
sr: Затвори текућу датотеку

note: Exit
en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit the application
sr: Изађи из програма

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеци означено

note: 10 Copy
en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножи изабрано

note: Paste
en: _Paste
sr: У_баци

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исечака

note: Clear
en: C_lear
sr: _Обриши

en: Clear the selection
sr: Обриши изабрано

note: Undo
en: _Undo
sr: Опо_зови

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу радњу

note: Redo
en: _Redo
sr: _Понови

en: Redo the undone action
sr: Понови поништену радњу

note: Find
en: _Find...
sr: _Нађи...

en: Search for a string
sr: Пронађи текст

note: Find Again
en: Find Ne_xt
sr: Нађи сле_дећи

en: Search again for the same string
sr: Поново пронађи исти текст

note: Replace
en: R_eplace...
sr: _Замени...

en: Replace a string
sr: Замени текст

note: Properties
en: _Properties
sr: О_собине

en: Modify the file's properties
sr: Измени особине датотеке

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
sr: Пос_тавке

en: Configure the application
sr: Подеси програм

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select everything
sr: Изабери све

note: * Window menu
en: Create New _Window
sr: Отвори но_ви прозор

en: Create a new window
sr: Отвори нови прозор

en: _Close This Window
sr: _Затвори овај прозор

en: Close the current window
sr: Затвори текући прозор

note: * The "Game" menu
en: _New Game
sr: _Нова игра

en: Start a new game
sr: Покрени нову игру

en: _Pause Game
sr: _Паузирај игру

en: Pause the game
sr: Заустави игру на кратко

en: _Restart Game
sr: _Настави игру

en: Restart the game
sr: Настави игру

en: _Undo Move
sr: _Опозови потез

en: Undo the last move
sr: Опозови последњи потез

en: _Redo Move
sr: _Понови потез

en: Redo the undone move
sr: Понови опозвани потез

en: _Hint
sr: _Савет

en: Get a hint for your next move
sr: Добијте савет за следећи потез

note: 30
en: _Scores...
sr: _Резултати ...

en: View the scores
sr: Табела најбољих резултата

en: _End Game
sr: _Заврши игру

en: End the current game
sr: Заврши текућу игру

en: _Contents
sr: _Садржај

en: View help for this application
sr: Погледај помоћ за овај програм

en: Text Below Icons
sr: Текст испод икона

en: Priority Text Beside Icons
sr: Текст поред икона према важности

en: Icons Only
sr: Само иконе

en: Text Only
sr: Само текст

en: Use Desktop Default (%s)
sr: Користи уобичајено за окружење (%s)

en:  (press return)
sr:  (притисните ентер)

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: Warning:
sr: Упозорење:

en: y
sr: д

en: yes
sr: да

en: n
sr: н

en: no
sr: не

en:  (yes or no)
sr:  (да или не)

en:   - OK? (yes or no)
sr:   — У реду? (да или не)

en: Progress
sr: Ток

en: App ID
sr: ИБ програма

en: The application ID string
sr: Идентификациона ниска овог програма

en: Has Progress
sr: Садржи ток

en: Create a progress widget.
sr: Направи елемент за приказ тока.

en: Has Status
sr: Садржи стање

en: Create a status widget.
sr: Направи елемент за приказ стања.

en: Interactivity
sr: Интерактивност

en: Level of user activity required.
sr: Колико корисник мора да суделује.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
sr: Ваш HTTP посредник захтева да се пријавите.

en: You must log in to access "%s".
    %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили „%s“.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
sr: Послаће вашу лозинку без шифровања.

en: Your password will be transmitted encrypted.
sr: Послаће вашу лозинку шифровано.

en: Authentication Required
sr: Захтева се идентификација

note: Translators: "You must log in to acces user@server.com/share domain MYWINDOWSDOMAIN."
en: You must log in to access %s domain %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили %s домена %s

en: You must log in to access %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили %s

en: Specify session management ID
sr: Наведите ИБ за управљање сесијом

en: ID
sr: ИБ

en: Specify prefix of saved configuration
sr: Наведите префикс сачуваних подешавања

en: PREFIX
sr: ПРЕФИКС

en: Disable connection to session manager
sr: Онемогући везу са управником сесије

en: Session management:
sr: Управљање сесијом:

en: Show session management options
sr: Прикажи могућности управљања сесијом

en: Session management
sr: Управљање сесијом

en: Cancel Logout
sr: Откажи одјаву

en: Received invalid color data
sr: Примио неисправне податке о бојама

en: Open a dialog to specify the color
sr: Отвори прозорче за избор боје

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Time
sr: Време

en: The time currently selected
sr: Тренутно изабрано време

en: DateEdit Flags
sr: DateEdit опције

en: Flags for how DateEdit looks
sr: Избор како да изгледа DateEdit

en: Lower Hour
sr: Нижи час

en: Lower hour in the time popup selector
sr: Нижи час у избирачу времена

en: Upper Hour
sr: Виши час

en: Upper hour in the time popup selector
sr: Виши час у избирачу времена

en: Initial Time
sr: Почетно време

en: The initial time
sr: Почетно време

en: Date
sr: Датум

en: Select Date
sr: Изаберите датум

en: Select the date from a calendar
sr: Изаберите датум из календара

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
sr: Календар

en: Select Time
sr: Изаберите време

en: Select the time from a list
sr: Изаберите време из списка

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
sr: gnome_date_edit_get_date је превазиђен, користите gnome_date_edit_get_time

en: Title
sr: Наслов

en: Title of the druid
sr: Наслов помоћника

en: Logo image
sr: Насловна слика

en: Top Watermark
sr: Водени жиг у врху

en: Watermark image for the top
sr: Водени жиг у врху

en: Title Foreground
sr: Исцртавање наслова

en: Foreground color of the title
sr: Боја исцртавања наслова

en: Title Foreground Color
sr: Боја наслова

en: Foreground color of the title as a GdkColor
sr: Боја исцртавања наслова као GdkColor

en: Title Foreground color set
sr: Боја наслова постављена

en: Foreground color of the title is set
sr: Постављена је боја исцртавања наслова

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине као GdkColor

en: Background color set
sr: Боја позадине постављена

en: Background color is set
sr: Постављена је боја позадине

en: Contents Background Color
sr: Боја позадине садржаја

en: Contents Background color
sr: Боја позадине садржаја

en: Contents Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине садржаја као GdkColor

en: Contents Background color set
sr: Боја позадине садржаја постављена

en: Contents Background color is set
sr: Постављена је боја позадине садржаја

en: Logo Background Color
sr: Боја позадине слике

en: Logo Background color
sr: Боја позадине слике

en: Logo Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине слике као GdkColor

en: Logo Background color set
sr: Боја позадине слике постављена

en: Logo Background color is set
sr: Постављена је боја позадине слике

en: Show Finish
sr: Прикажи „Заврши“

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
sr: Прикажи дугме „Заврши“ уместо „Следеће“

en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

en: Show the 'Help' button
sr: Прикажи дугме за помоћ

en: History ID
sr: ИБ за историјат

en: GTK entry
sr: ГТК унос

en: The GTK entry
sr: ГТК унос

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
sr: Јединствена ознака за датотеку. Ово ће се користити за снимање списка отвараних датотека (историјат).

en: Browse Dialog Title
sr: Наслов прозорчета за разгледање

en: Title for the Browse file dialog.
sr: Наслов прозорчета за разгледање диска.

en: Directory Entry
sr: Унос директоријума

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
sr: Да ли се поље за унос датотеке користи за име директоријума или потпуна имена датотека.

en: Modal
sr: Модални

en: Whether the Browse file window should be modal.
sr: Да ли прозорче за преглед диска треба да буде модални (блокира програм док се не затвори).

en: Filename
sr: Име датотеке

en: Filename that should be displayed in the file entry.
sr: Име датотеке које се приказује у пољу за датотеку.

en: Default Path
sr: Подр_азумевана путања

en: Default path for the Browse file window.
sr: Подразумевана путања за прозорче за преглед диска.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sr: GnomeEntry који се користи као поље за унос имена датотека. Можете користити ову особину за добијање GnomeEntry-а уколико желите да сазнате или измените неке његове параметре.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sr: GtkEntry који се користи као поље за унос имена датотека. Можете користити ову особину за добијање GtkEntry-а уколико желите да сазнате или измените неке његове параметре.

en: Use GtkFileChooser
sr: Користи GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
sr: Да ли да користим нови GtkFileChooser елемент или GtkFileSelection елемент за избор датотека.

en: GtkFileChooser Action
sr: Акција за GtkFileChooser

en: The type of operation that the file selector is performing.
sr: Врста операције коју изводи избирач датотеке.

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Path
sr: Путања

en: Path to file
sr: Путања до датотеке

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: Pop up a file selector to choose a file
sr: Избаци избирач датотеке за бирање датотеке

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sr: АаБбВвГгДдЂђЕеЖжЗзИиЈјКкЛлЉљМмНнЊњОоПпРрСсТтЋћУуФфХхЦцЧчЏџШш

en: Pick a Font
sr: Изаберите словни лик

en: The title of the selection dialog box
sr: Наслов прозорчета за избор

en: Mode
sr: Начин рада

en: The mode of operation of the font picker
sr: Начин рада избирача словног лика

en: Font name
sr: Име словног лика

en: Name of the selected font
sr: Име изабраног словног лика

en: Font
sr: Словни лик

en: The selected GtkFont
sr: Изабрани GtkFont

en: Preview text
sr: Преглед текста

en: Preview text shown in the dialog
sr: Преглед текста приказаног у прозорчету

en: Use font in label
sr: Словни лик за натписе

en: Use font in the label in font info mode
sr: Користи словни лик за ознаке при прегледу његових особина

en: Font size for label
sr: Величина словног лика за ознаку

en: Font size for label in font info mode
sr: Величина словног лика за ознаку при прегледу његових особина

en: Show size
sr: Прикажи величину

en: Show size in font info mode
sr: Прикажи величину при прегледу особина словног лика

en: GNOME GConf UI Support
sr: Гном подршка за ГКонф сучеље

en: _Details
sr: _Детаљи

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
sr: Програм „%s“ је покушао да измени подешавања система за која ваш администратор или произвођач оперативног система не дозвољавају измене. Нека од изабраних поставки неће имати утицаја, или се неће користити при наредном покретању програма.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
sr: Дошло је до грешке при учитавању или снимању података о подешавањима за %s. Нека од ваших подешавања можда неће исправно радити.

en: URL
sr: Адреса

en: The URL that GnomeHRef activates
sr: Адреса (URL) коју активира GnomeHRef

en: Text
sr: Текст

en: The text on the button
sr: Текст на дугмету

en: End World Hunger
sr: Окончај глад у свету

en: Link color
sr: Боја везе

en: Color used to draw the link
sr: Боја којом се исцртава веза

en: This button will take you to the URI that it displays.
sr: Ово дугме ће вас одвести на адресу коју приказује.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
sr: Дошло је до грешке при покушају покретања уобичајеног веб читача.
    Проверите ваша подешавања у алату за подразумеване програме.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
sr: Јединствена ознака за икону. Ово ће се користити при снимању списка посећених датотека (историјат).

en: Title for the Browse icon dialog.
sr: Наслов прозорчета за разгледање икона.

en: Pixmap Directory
sr: Фасцикла са сличицама

en: Directory that will be searched for icons.
sr: Директоријум у коме ће се тражити иконе.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
sr: Име датотеке које треба приказати у пољу за икону.

en: Picker dialog
sr: Избирач

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
sr: Прозорче за избор иконе. Можете користити ову особину да добијете GtkDialog уколико желите да сазнате или измените неку од његових особина.

en: Choose Icon
sr: Одабери икону

en: Icon selection dialog
sr: Прозорче за избор иконе

en: This dialog box lets you select an icon.
sr: Ово прозорче вам омогућава да изаберете икону.

en: Icon Selector
sr: Избирач икона

en: Please pick the icon you want.
sr: Изаберите икону коју желите.

en: This button will open a window to let you select an icon.
sr: Ово дугме ће отворити прозор и омогућити избор иконе.

en: Browse
sr: Разгледај

en: Icon path
sr: Путања до иконе

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
sr: Овде треба да унесете име директоријума у којем се налазе иконе.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
sr: GnomeIconSelection: „%s“ не постоји или није директоријум

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
sr: GnomeIconSelection: не може да отвори директоријум „%s“

en: Loading Icons...
sr: Учитава иконе...

en: Information
sr: Подаци

en: Warning
sr: Упозорење

en: Error
sr: Грешка

en: Question
sr: Питање

en: Message
sr: Порука

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Domain:
sr: _Домен:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _New password:
sr: _Нова лозинка:

en: Con_firm password:
sr: _Потврди лозинку:

en: Password quality:
sr: Квалитет лозинке:

en: Co_nnect
sr: По_вежи се

en: Connect _anonymously
sr: Повежи се _анонимно

en: Connect as u_ser:
sr: Повежи се као _корисник:

en: _Forget password immediately
sr: _Одмах заборави лозинку

en: _Remember password until you logout
sr: _Запамти лозинку до одјављивања

en: _Remember forever
sr: _Запамти заувек

en: Do Preview
sr: Прегледај

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
sr: Да ли избор слике треба да садржи и преглед.

en: No Image
sr: Нема слике

en: Image Preview
sr: Преглед слике

en: A preview of the image currently specified
sr: Преглед тренутно наведене слике

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sr: Не може пронаћи hbox, користи обичан избирач датотека

en: Preview
sr: Преглед

en: Top Ten
sr: Првих десет

en: User
sr: Корисник

en: Score
sr: Резултат

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
sr: %a, %d. %B %Y. %T

en: Table Borders
sr: Ивице табеле

en: Table Fill
sr: Попуњавање табеле

en: Bulleted List
sr: Попис

en: Numbered List
sr: Набројане ставке

en: Indent
sr: Увлачење

en: Un-Indent
sr: Без увлачења

en: About
sr: О програму

en: Disable Crash Dialog
sr: Искључи прозорче при краху

en: GNOME GUI Library:
sr: Гномова библиотека за корисничко сучеље:

en: Show GNOME GUI options
sr: Прикажи Гномове графичке могућности

en: X display to use
sr: Икс екран који да користи

en: DISPLAY
sr: ЕКРАН

en: GNOME GUI Library
sr: Гномова библиотека за корисничко сучеље

en: Could not open link
sr: Не могу да отворим везу

en: Exit the test
sr: Напустите пробу
