libgnomeui 1.96.0 - en to wa translation catalogue (297 entries)

en: Child Item 1
wa: Cayet efant 1

en: Hint for item 1
wa: Racsegne pol cayet 1

en: Child Item 2
wa: Cayet efant 2

en: Hint for item 2
wa: Racsegne pol cayet 2

en: %s is not a folder
wa: %s n' est nén on ridant

en: Bookmark saving failed (%s)
wa: Li schapaedje del rimåke a fwait berwete (%s)

en: Could not get information for file '%s': %s
wa: Dji n' a nén savou aveur des informåcions pol fitchî «%s»: %s

en: Failed to open file '%s': %s
wa: Dji n' a savou drovi li fitchî «%s»: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' imådje «%s»: li råjhon n' est nén cnoxhowe, motoit bén on cron fitchî

en: Credits
wa: Gråces

en: Written by
wa: Sicrît pa

en: Documented by
wa: Documinté pa

en: Translated by
wa: Ratourné pa

en: C_redits
wa: _Gråces

en: Program name
wa: No do programe

en: The name of the program
wa: Li no do programe

en: Program version
wa: Modêye do programe

en: The version of the program
wa: Li modêye do programe

en: Copyright string
wa: Tchinne di copyright

en: Copyright information for the program
wa: Informåcion so ls abondroets do programe

en: Comments string
wa: Tchinne di rawete

en: Comments about the program
wa: Rawetes åd fwait do programe

en: Authors
wa: Oteurs

en: List of authors of the programs
wa: Djivêye des oteurs do programe

en: Author entry
wa: Intrêye oteur

en: A single author entry
wa: Ene intrêye po èn oteur

en: Documenters
wa: Documintåcion

en: List of people documenting the program
wa: Djiveye des djins k' on fwait li documintåcion do programe

en: Documenter entry
wa: Intrêye fijheu d' documintåcion

en: A single documenter entry
wa: Ene intrêye po on fjheu d' documintåcion

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
wa: Gråces po les ratourneus. Cisse tchinne chal doet esse metowe come ratournåve.

en: Logo
wa: Imådjete

en: A logo for the about box
wa: Ene imådjete pol purnea «åd fwait»

en: About %s
wa: Åd fwait di %s

note: Some standard menus
en: _File
wa: _Fitchî

en: _File/
wa: _Fitchî/

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _Edit/
wa: _Candjî/

en: _View
wa: _Vey

en: _View/
wa: _Vey/

en: _Settings
wa: A_pontiaedjes

en: _Settings/
wa: A_pontiaedjes/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
wa: _Novea

en: _New/
wa: _Novea/

en: Fi_les
wa: _Fitchîs

en: Fi_les/
wa: _Fitchîs/

en: _Windows
wa: _Purneas

en: _Game
wa: _Djeu

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Windows/
wa: _Purneas/

note: Open
en: _Open...
wa: _Drovi...

en: Open a file
wa: Drovi on fitchî

note: Save
en: _Save
wa: _Schaper

en: Save the current file
wa: Schaper li fitchî do moumint

note: Save As
en: Save _As...
wa: Schaper et r_lomer...

en: Save the current file with a different name
wa: Schaper ci fitchî ci dzo on novea no

note: Revert
en: _Revert
wa: _Rivni en erî

en: Revert to a saved version of the file
wa: Rivni a ene modêye dedja schapêye do fitchî

note: Print
en: _Print...
wa: _Imprimer...

en: Print the current file
wa: Imprimer li fitchî do moumint

note: Print Setup
en: Print S_etup...
wa: A_pontiaedje del sicrirece...

en: Setup the page settings for your current printer
wa: Apontyî li pådje po vosse sicrirece do moumint

note: Close
en: _Close
wa: _Clôre

en: Close the current file
wa: Clôre ci fitchî chal

note: Exit
en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: Quit the application
wa: Moussî foû di ci programe chal

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
wa: Cô_per

en: Cut the selection
wa: Côper li tchuze

note: 10 Copy
en: _Copy
wa: _Copyî

en: Copy the selection
wa: Copyî li tchuze

note: Paste
en: _Paste
wa: C_laper

en: Paste the clipboard
wa: Aclaper çu k' i gn a e tchapea emacralé

note: Clear
en: C_lear
wa: _Netyî

en: Clear the selection
wa: Netyî li tchuze

note: Undo
en: _Undo
wa: _Disfé

en: Undo the last action
wa: Disfé li dierinne accion

note: Redo
en: _Redo
wa: _Rifé

en: Redo the undone action
wa: Rifé l' ovraedje disfé

note: Find
en: _Find...
wa: _Trover...

en: Search for a string
wa: Cweri ene tchinne

note: Find Again
en: Find Ne_xt
wa: Trover _shuvant

en: Search again for the same string
wa: Cweri co on côp li minme tchinne

note: Replace
en: R_eplace...
wa: R_eplaecî...

en: Replace a string
wa: Mete ene tchinne el plaece d' ene ôte

note: Properties
en: _Properties
wa: _Prôpietés

en: Modify the file's properties
wa: Candjî les prôpietés do fitchî

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
wa: Preferi_nces

en: Configure the application
wa: Apontyî li programe

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
wa: Å_d fwait

en: About this application
wa: Åd fwait di ç' programe chal

en: Select _All
wa: Tchoezi _tot

en: Select everything
wa: Tchoezi totafwait

note: * Window menu
en: Create New _Window
wa: Fé on novea _purnea

en: Create a new window
wa: Fé on novea purnea

en: _Close This Window
wa: _Clôre ci purnea chal

en: Close the current window
wa: Clôre ci purnea chal

en: Start a new game
wa: Comincî on novea djeu

en: Pause the game
wa: Djoker li djeu

en: Restart the game
wa: Renonder li djeu

en: Undo the last move
wa: Rivni en erî, come vos n' årîz nén djouwé

en: Redo the undone move
wa: Rifé çou ki vos avîz disfwait tot rivnant en erî

en: _Hint
wa: _Racsegne

en: Get a hint for your next move
wa: Dimander ene racsegne pol côp ki vint

note: 30
en: _Scores...
wa: _Meyeus...

en: View the scores
wa: Vey les meyeus rzultats

en: End the current game
wa: Fini l' djeu do moumint

en: _Contents
wa: Å_dvins

en: View help for this application
wa: Vey l' aidance po ç' programe chal

en: Text Below Icons
wa: Tecse pa dzo les imådjetes

en: Priority Text Beside Icons
wa: Prumiristé å tecse purade k' åzès imådjetes

en: Icons Only
wa: Rén k' les imådjetes

en: Text Only
wa: Rén kel tecse

en: Use Desktop Default (%s)
wa: Eployî l' prémetowe valixhance do scribanne (%s)

en:  (press return)
wa:  (tchôkîz return)

en: ERROR:
wa: AROKE:

en: Warning:
wa: Adviertixhmint:

en: y
wa: o

en: yes
wa: oyi

en: no
wa: neni

en:  (yes or no)
wa:  (oyi ou neni)

en:   - OK? (yes or no)
wa:   - I va? (oyi ou neni)

en: Progress
wa: Avançmint

en: App ID
wa: ID do programe

en: The application ID string
wa: Li tchinne di l' idintifiant do programe

en: Has Progress
wa: Avou bår d' avançmint

en: Create a progress widget.
wa: Fé ene ahesse ki mostere l' avançmint.

en: Has Status
wa: Avou bår di messaedjes

en: Create a status widget.
wa: Fé ene ahesse ki mostere les messaedjes el bår di messaedjes.

en: Interactivity
wa: Interactivité

en: Level of user activity required.
wa: Livea d' activité d' uzeu k' i fåt.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
wa: Vosse procsi HTTP dimande ki vs soeyoz elodjî.

en: You must log in to access "%s".
    %s
wa: Vos vs divoz elodjî po-z aveur accès a «%s».
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
wa: Vosse sicret serè-st evoyî nén ecripté.

en: Your password will be transmitted encrypted.
wa: Vosse sicret serè-st evoyî ecripté.

en: Authentication Required
wa: Otintifiaedje obligatwere

en: You must log in to access %s domain %s
wa: Vos vs divoz elodjî po-z aveur accès å dominne %s %s

en: You must log in to access %s
wa: Vos vs divoz elodjî po-z aveur accès a %s

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: Specify prefix of saved configuration
wa: Dire li betchete di l' apontiaedje schapé

en: PREFIX
wa: BETCHETE

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Session management
wa: Manaedjmint des sessions

en: Cancel Logout
wa: Rinoncî a moussî foû

en: Received invalid color data
wa: Dinêye di coleur nén valide di rçuvowe

en: Open a dialog to specify the color
wa: Drovi on purnea po tchoezi l' coleur

en: Pick a color
wa: Tchoezixhoz ene coleur

en: Time
wa: Eure

en: The time currently selected
wa: L' eure tchoezeye pol moumint

en: Lower Hour
wa: Eure li pus timpe

en: Lower hour in the time popup selector
wa: L' eure li pus timpe pol purnea di tchoezixhaedje di l' eure

en: Upper Hour
wa: Eure li pus tård

en: Upper hour in the time popup selector
wa: L' eure li pus tård pol purnea di tchoezixhaedje di l' eure

en: Initial Time
wa: Eure di cminçmint:

en: The initial time
wa: L' eure di cminçmint

en: Select Date
wa: Tchoezi l' date

en: Select the date from a calendar
wa: Tchoezixhoz l' date dins l' calindrî

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
wa: Calindrî

en: Select Time
wa: Tchoezi l' eure

en: Select the time from a list
wa: Tchoezixhoz l' eure dins l' djivêye

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
wa: gnome_date_edit_get_date a stî abandné, eployîz purade gnome_date_edit_get_time

en: Title
wa: Tite

en: Title of the druid
wa: Tite do macrea

en: Logo image
wa: Imådje

en: Title Foreground
wa: Coleur do tite

en: Foreground color of the title
wa: Coleur di dvant pol tite

en: Title Foreground Color
wa: Coleur di dvant pol tite

en: Foreground color of the title as a GdkColor
wa: Coleur di dvant pol tite come valixhance GdkColor

en: Title Foreground color set
wa: Coleur di dvant pol tite metowe

en: Foreground color of the title is set
wa: Li coleur di dvant pol tite a stî metowe

en: Background Color
wa: Coleur di fond

en: Background color
wa: Coleur di fond

en: Background color as a GdkColor
wa: Coleur di fond come valixhance GdkColor

en: Background color set
wa: Coleur di fond pol tite metowe

en: Background color is set
wa: Li coleur di fond pol tite a stî metowe

en: Contents Background Color
wa: Coleur di fond pol contnou

en: Contents Background color
wa: Coleur di fond pol contnou

en: Contents Background color as a GdkColor
wa: Coleur di fond do contnou come valixhance GdkColor

en: Contents Background color set
wa: Coleur di fond pol contnou metowe

en: Contents Background color is set
wa: Li coleur di fond pol contnou a stî metowe

en: Logo Background Color
wa: Coleur di fond po l' imådjete

en: Logo Background color
wa: Coleur di fond po l' imådjete

en: Logo Background color as a GdkColor
wa: Coleur di fond po l' imådjete come ene valixhance GdkColor

en: Logo Background color set
wa: Coleur di fond po l' imådjete metowe

en: Logo Background color is set
wa: Li coleur di fond po l' imådjete a stî metowe

en: Show Finish
wa: Mostrer «Fini»

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
wa: Mostrer li boton «Fini» el plaece do boton «Shuvant»

en: Show Help
wa: Mostrer «Aidance»

en: Show the 'Help' button
wa: Mostrer li boton «Aidance»

en: History id
wa: ID d' l' istwere

en: GTK entry
wa: Intrêye GTK

en: The GTK entry
wa: L' intrêye GTK

en: History ID
wa: ID d' l' istwere

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
wa: Idintifiant unike po l' intrêye do fitchî.  I serè-st eployî po schaper l' djivêye di l'  istwere.

en: Browse Dialog Title
wa: Tite do purnea di foytaedje

en: Title for the Browse file dialog.
wa: Tite pol purnea di foytaedje di fitchîs.

en: Directory Entry
wa: Intrêye po ridants

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
wa: Definixh si l' tchamp d' intrêye po les fitchîs pout esse eployî po taper des nos d' ridants ou rén k' des nos d' fitchî.

en: Modal
wa: Modå

en: Whether the Browse file window should be modal.
wa: Definixh si l' purnea di foytaedje di fitchîs doet esse modå.

en: Filename
wa: No do fitchî

en: Filename that should be displayed in the file entry.
wa: No do fitchî ki doet esse håyné dins l' intrêye do fitchî

en: Default Path
wa: Prémetou tchmin

en: Default path for the Browse file window.
wa: Li prémetou tchmin pol purnea di foytaedje des fitchîs.

en: Use GtkFileChooser
wa: Eployî l' novea tchoezixheu d' fitchîs

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
wa: Definixhe s' i fåt eployî l' novea tchoezixheu d' fitchîs (GtkFileChooser) oudonbén l' vî (GtkFileSelection) pol tchoezixhaedje des fitchîs.

en: Select file
wa: Tchoezi fitchî

en: Path
wa: Tchimin

en: Path to file
wa: Tchimin po-z ariver å fitchî

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: Pop up a file selector to choose a file
wa: Drovi on purnea po tchoezi les fitchîs

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
wa: Mi trûte a les balzins, co pés ki l' grijhe cawe di m' pôve fayé vexhåd!

en: Pick a Font
wa: Tchoezixhoz ene fonte

en: The title of the selection dialog box
wa: Li tite do purnea di tchoezixhaedje

en: Mode
wa: Môde

en: The mode of operation of the font picker
wa: Li môde d' operance do tchoezixheu di fontes

en: Font name
wa: No del fonte

en: Name of the selected font
wa: No del tchoezeye fonte

en: Font
wa: Fonte

en: The selected GtkFont
wa: Li tchoezi GtkFont

en: Preview text
wa: Tecse d' egzimpe

en: Preview text shown in the dialog
wa: Tecse d' egzimpe ki mostere çou ki l' fonte ravize

en: Use font in label
wa: Eployî fonte po l' etikete

en: Use font in the label in font info mode
wa: Eployî fonte po l' etikete en on môde d' informåcion sol fonte

en: Font size for label
wa: Grandeu del fonte po l' etikete

en: Font size for label in font info mode
wa: Grandeu del fonte po l' etikete en on môde d' informåcion sol fonte

en: Show size
wa: Mostrer l' grandeu

en: Show size in font info mode
wa: Mostrer l' grandeu en on môde d' informåcion sol fonte

en: GNOME GConf UI Support
wa: Sopoirt po l' apontiaedje di l' eterface avou GConf

en: _Details
wa: _Detays

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
wa: Li programe «%s» a sayî d' candjî ene sacwè di vost apontiaedje ki l' manaedjeu do sistinme da vosse oudonbén l' vindeu do sistinme d' operance ni vs permete nén d' candjî. Sacwants des apontiaedjes ki vos avoz tchoezi pôrént èn nén prinde efet, ou èn nén esse rapexhîs l' côp ki vént ki vos eployrîz l' programe.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
wa: Åk n' a nén stî tot tcherdjant ou schapant des informåcions d' apontiaedje po %s. Sacwants di vos apontiaedjes polèt èn nén ovrer comifåt.

en: URL
wa: Hårdêye

en: The URL that GnomeHRef activates
wa: Li hårdêye ki GnomeHRef mete en alaedje

en: Text
wa: Tecse

en: The text on the button
wa: Li tecse el boton

en: End World Hunger
wa: Fini avou l' fwin dins l' monde

en: Link color
wa: Coleur do loyén

en: Color used to draw the link
wa: Coleur eployeye po dessiner l' loyén

en: This button will take you to the URI that it displays.
wa: Ci boton chal vos frè potchî al hårdêye k' i mostere.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
wa: Idintifiant unike po l' intrêye di l' imådjete.  Çouchal serè-st eployî po schaper li djivêye di l' istwere.

en: Title for the Browse icon dialog.
wa: Tite pol purnea di foytaedje des imådjetes.

en: Pixmap Directory
wa: Ridant des imådjetes

en: Directory that will be searched for icons.
wa: Li ridant wice ki les imådjetes sont cwerowes.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
wa: No do fitchî a esse håyné po l' intrêye di l' imådjete.

en: Picker dialog
wa: Purnea di tchoezixhaedje

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
wa: Purnea di tchoezixhaedje des imådjetes. Vos ploz eployî cisse prôpieté po-z aveur li purnea GtkDialog si vos avoz mezåjhe di candjî ou dmander ene di ses prôpietés.

en: No Icon
wa: Nole imådjete

en: Icon selection dialog
wa: Purnea di tchoezixhaedje des imådjetes

en: This dialog box lets you select an icon.
wa: Ci purnea chal vos permete di tchoezi ene imådjete.

en: Icon selector
wa: Tchoezixheu d' imådjetes

en: Please pick the icon you want.
wa: Tchoezixhoz l' imådjete ki vos vloz, s' i vs plait.

en: Icon Selector
wa: Tchoezixheu d' imådjetes

en: This button will open a window to let you select an icon.
wa: Ci boton chal drovrè on purnea por vos tchoezi ene imådjete.

en: Browse
wa: Foyter

en: Icon path
wa: Tchimin d' l' imådjete

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
wa: Chal vos dvoz mete li no do ridant ki les imådjetes sont-st å dvins.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
wa: GnomeIconSelection: «%s» n' egzistêye nén oudonbén c' est nén on ridant

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
wa: GnomeIconSelection: dji n' a savou drovi l' ridant «%s»

en: Loading Icons...
wa: Dji tchedje les imådjetes...

en: Information
wa: Informåcion

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Error
wa: Aroke

en: Question
wa: Kesse

en: Message
wa: Messaedje

en: _Username:
wa: No d' _uzeu:

en: _Domain:
wa: _Dominne:

en: _Password:
wa: _Sicret:

en: Connect _anonymously
wa: Si raloyî _anonimmint

en: Do Preview
wa: Permete li vey divant

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
wa: Definixh s' i fåt permete di vey divant dins l' boesse d' intrêye po ls imådjes.

en: No Image
wa: Nole Imådje

en: Image Preview
wa: Vey divant

en: A preview of the image currently specified
wa: Vey divant l' imådje tchoezeye

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
wa: Dji n' trove nou hbox; dji prind ene tchuze di fitchîs normåle

en: Preview
wa: Vey divant

en: Top Ten
wa: Dijh meyeus

en: User
wa: Uzeu

en: Score
wa: Ponts

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
wa: %d di %B %Y a %H e

en: Table Borders
wa: Boirds del tåve

en: Table Fill
wa: Rimplixhaedje del tåve

en: Bulleted List
wa: Djivêye avou des ponts

en: Numbered List
wa: Djivêye avou des limeros

en: Indent
wa: Ritrait

en: Un-Indent
wa: Disfé li rtrait

en: About
wa: Åd fwait

en: X display to use
wa: Håynaedje X a eployî

en: DISPLAY
wa: HÅYNAEDJE

en: GNOME GUI Library
wa: Livreye di l' eterface grafike di GNOME

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
wa: I gn a yeu pus d' ene aroke di segmintåcion; dji n' pou mostrer li purnea d' aroke

note: Eeeek! Can't show dialog
en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
wa: I gn a yeu pus d' ene aroke di segmintåcion!
    Dji n' pou mostrer li purnea d' aroke

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
wa: Li Manaedjeu di Session di GNOME (processus lº %d) s' a crashé
    a cåze d' ene aroke moirt (%s).
    Cwand vos alez clôre ci purnea chal, tos les ôtes programes et vosse session vont esse cloyous eto.
    Schapez tos vos fitchîs dvant di clôre ci purnea chal.

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
wa: Vos ploz åzès programeus çou k' ç' a passé, po les aidî a coridjî l' problinme.  Oudonbén vos ploz djusse renonder l' programe.

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
wa: Po s' è siervi: gnome_segv2 nodoprograme limsign

en: _Restart Application
wa: _Renonder l' programe

en: _Inform Developers
wa: El d_ire åzès programeus

en: _Debug
wa: _Disbugaedje
