libgnomeui - en to xh translation catalogue (310 entries)

en: Child Item 1
xh: ULandelo loMntwana 1

en: Hint for item 1
xh: Icebiso lolandelo 1

en: Child Item 2
xh: ULandelo loMntwana 2

en: Hint for item 2
xh: Icebiso lolandelo 2

en: %s is not a folder
xh: %s ayiyo fowulda

en: Bookmark saving failed (%s)
xh: Ugcino lwebhukmakhi aluphumeleli (%s)

en: Could not get information for file '%s': %s
xh: Akufumaneki ngcaciso yefayili '%s': %s

en: Failed to open file '%s': %s
xh: Ayikwazanga ukuvula ifayili '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
xh: Ayikwazanga ukufaka umfanekiso '%s': isizathu asaziwa, mhlawumbi ifayili yomfanekiso imoshakele

en: Credits
xh: Iicredit

en: Written by
xh: Ibhalwe ngu

en: Documented by
xh: Ixwebhu ngu

en: Translated by
xh: Iguqulwe ngu

en: C_redits
xh: Ii_credit

en: Program name
xh: Igama lenkqubo

en: The name of the program
xh: Igama lenkqubo

en: Program version
xh: Inguqulelo yenkqubo

en: The version of the program
xh: Inguqulelo yenkqubo

en: Copyright string
xh: Uluhlu lwamalungelo omqulunqi

en: Copyright information for the program
xh: Ingcaciso yamalungelo omqulunqi kwinkqubo

en: Comments string
xh: Uluhlu lwezimvo

en: Comments about the program
xh: Izimvo malunga nenkqubo

en: Authors
xh: Ababhali

en: List of authors of the programs
xh: Uluhlu lwababhali beenkqubo

en: Author entry
xh: Ufako lombhali

en: A single author entry
xh: Ufako lombhali omnye

en: Documenters
xh: Abenzi bamaxwebhu

en: List of people documenting the program
xh: Uluhlu lwabantu abenze amaxwebhu kwinkqubo

en: Documenter entry
xh: Ufako lomenzi wexwebhu

en: A single documenter entry
xh: Ufako lomenzi omnye wexwebhu

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
xh: Iicredit kubaguquli bolwimi. Olu luhlu kufuneka luphawulwe njengoluguqulekayo

en: Logo
xh: Ilogo

en: A logo for the about box
xh: Ilogo yebhokisi emalunga

en: About %s
xh: Malunga ne-%s

note: Some standard menus
en: _File
xh: i_Fayili

en: _File/
xh: i_Fayili/

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Edit/
xh: _Hlela/

en: _View
xh: _Okubonakalayo

en: _View/
xh: _Okubonakalayo/

en: _Settings
xh: _Imimiselo

en: _Settings/
xh: _Imimiselo/

note: If you have more then one New type, use this tree
en: _New
xh: _Entsha

en: _New/
xh: _Entsha/

en: Fi_les
xh: IiFa_yili

en: Fi_les/
xh: IiFa_yili/

en: _Windows
xh: _Iifestile

en: _Game
xh: _Umdlalo

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Windows/
xh: _Iifestile/

note: Open
en: _Open...
xh: _Vula...

en: Open a file
xh: Vula ifayili

note: Save
en: _Save
xh: _Gcina

en: Save the current file
xh: Gcina ifayili ekhoyo

note: Save As
en: Save _As...
xh: Gcina N_jenge...

en: Save the current file with a different name
xh: Gcina ifayili ekhoyo ngegama elohlukileyo

note: Revert
en: _Revert
xh: _Buyela

en: Revert to a saved version of the file
xh: Buyela kwinguqulelo egciniweyo yefayili

note: Print
en: _Print...
xh: _Shicilela...

en: Print the current file
xh: Shicilela ifayili ekhoyo

note: Print Setup
en: Print S_etup...
xh: Ushicilelo lo _Miselo...

en: Setup the page settings for your current printer
xh: Misela imimiselo yamaphepha kwisishicileli sakho esikhoyo

note: Close
en: _Close
xh: _Vala

en: Close the current file
xh: Vala ifayili ekhoyo

note: Exit
en: _Quit
xh: _Phuma

en: Quit the application
xh: Phuma kwinkqubo

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
xh: Si_ka

en: Cut the selection
xh: Sika ukhetho

note: 10 Copy
en: _Copy
xh: _Kopa

en: Copy the selection
xh: Kopa ukhetho

note: Paste
en: _Paste
xh: _Ncamathelisa

en: Paste the clipboard
xh: Ncamathisela ibhodi yeklip

note: Clear
en: C_lear
xh: Su_sa

en: Clear the selection
xh: Susa ukhetho

note: Undo
en: _Undo
xh: _Buyisela okwenziweyo

en: Undo the last action
xh: Buyisela okwenziwe mva

note: Redo
en: _Redo
xh: _Yenze kwakhona

en: Redo the undone action
xh: Yenza kwakhona okungekenziwa

note: Find
en: _Find...
xh: _Fumana...

en: Search for a string
xh: Khangela uluhlu

note: Find Again
en: Find Ne_xt
xh: Fumana okuLande_layo

en: Search again for the same string
xh: Funa kwakhona uluhlu olunye

note: Replace
en: R_eplace...
xh: Thatha_indawo...

en: Replace a string
xh: Thatha indawo yoluhlu

note: Properties
en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: Modify the file's properties
xh: Lungisa iimpawu zefayili

note: * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
xh: Okukhe_thwayo

en: Configure the application
xh: Misa inkqubo

note: 20 * And the "Help" menu About
en: _About
xh: _Malunga

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: Select _All
xh: Khetha _Konke

en: Select everything
xh: Khetha yonke into

note: * Window menu
en: Create New _Window
xh: Yenza _iFestile eNtsha

en: Create a new window
xh: Yenza ifestile entsha

en: _Close This Window
xh: _Vala Le Festile

en: Close the current window
xh: Vala ifestile ekhoyo

en: Start a new game
xh: Qalisa umdlalo omtsha

en: Pause the game
xh: Misa umdlalo

en: Restart the game
xh: Qalisa kwakhona umdlalo

en: Undo the last move
xh: Buyisela inyathelo lamva

en: Redo the undone move
xh: Yenza kwakhona okungekenziwa

en: _Hint
xh: _Icebiso

en: Get a hint for your next move
xh: Fumana ingcebiso kwinyathelo elilandelayo

note: 30
en: _Scores...
xh: _Amanqaku...

en: View the scores
xh: Jonga amanqaku

en: End the current game
xh: Phelisa umdlalo wangoku

en: _Contents
xh: _Iziqulatho

en: View help for this application
xh: Jonga uncedo kule nkqubo

en: Text Below Icons
xh: Amagama eZantsi kweMifanekiso yeMiqondiso

en: Priority Text Beside Icons
xh: Amagama okuQala kuFuphi neMifanekiso yeMiqondiso

en: Icons Only
xh: IiMifanekiso yeMiqondiso Kuphela

en: Text Only
xh: Umbhalo Kuphela

en: Use Desktop Default (%s)
xh: Sebenzisa iDesktop eMiselweyo (%s)

en:  (press return)
xh:  (cofa u-buya)

en: ERROR:
xh: IMPAZAMO:

en: Warning:
xh: Isilumkiso:

en: y
xh: e

en: yes
xh: ewe

en: n
xh: h

en: no
xh: hayi

en:  (yes or no)
xh:  (ewe okanye hayi)

en:   - OK? (yes or no)
xh:   - OK? (ewe okanye hayi)

en: Progress
xh: Inkqubela-phambili

en: App ID
xh: I-ID yeNkqubo

en: The application ID string
xh: Uluhlu lwenkqubo ye-ID

en: Has Progress
xh: IneNkqubela-phambili

en: Create a progress widget.
xh: Yenza isixhobo senkqubela-phambili.

en: Has Status
xh: IneMo

en: Create a status widget.
xh: Yenza isixhobo semo.

en: Interactivity
xh: Intsebenziswano

en: Level of user activity required.
xh: Izinga lomsebenzi womsebenzisi liyafuneka.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
xh: I-HTTP Proxy ifuna ukuba ungene.

en: You must log in to access "%s".
    %s
xh: Kufuneka ungene ukuze ufikelele "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
xh: Ipaswedi yakho iya kugqithiswa ingabhalwanga.

en: Your password will be transmitted encrypted.
xh: Ipaswedi yakho iya kugqithiselwa ibhaliwe.

en: Authentication Required
xh: Kufuneka uBungqina

en: You must log in to access %s domain %s
xh: Kufuneka ungene ukuze ufikelele %s ummandla %s

en: You must log in to access %s
xh: Kufuneka ungene ukuze ufikelele %s

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: ID
xh: I-ID

en: Specify prefix of saved configuration
xh: Phawula isimaphambili lwesimo esigciniweyo

en: PREFIX
xh: ISIMAPHAMBILI

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Session management
xh: Ulawulo lweseshoni

en: Cancel Logout
xh: Rhoxisa uPhumo

en: Received invalid color data
xh: Kufunyenwe idata yombala ongasebenziyo

en: Open a dialog to specify the color
xh: Vula unxibelelwano ukuphawula umbala

en: Pick a color
xh: Khetha umbala

en: Time
xh: Ixesha

en: The time currently selected
xh: Ixesha elikhethiweyo ngoku

en: DateEdit Flags
xh: IiFlegi zeDateEdit

en: Flags for how DateEdit looks
xh: Iiflegi zenkangeleko yeDateEdit

en: Lower Hour
xh: IYure engeZantsi

en: Lower hour in the time popup selector
xh: Iyure engezantsi kwisikhethi-xesha esivelayo

en: Upper Hour
xh: IYure eseMantla

en: Upper hour in the time popup selector
xh: Iyure esemantla kwisikhethi-xesha esivelayo

en: Initial Time
xh: IXesha lokuQala

en: The initial time
xh: Ixesha lokuqala

en: Date
xh: Umhla

en: Select Date
xh: Khetha uMhla

en: Select the date from a calendar
xh: Khetha umhla kwikhalenda

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
xh: Ikhalenda

en: Select Time
xh: Khetha iXesha

en: Select the time from a list
xh: Khetha ixesha kuluhlu

en: Title
xh: Isihloko

en: Title of the druid
xh: Isihloko sedruid

en: Logo image
xh: Umfanekiso welogo

en: Top Watermark
xh: UPhawu lwaManzi Phezulu

en: Watermark image for the top
xh: Umfanekiso wophawu lwamanzi phezulu

en: Title Foreground
xh: ISihloko sokuVele ngaPhambili

en: Foreground color of the title
xh: Umbala wokuvele ngaphambili wesihloko

en: Title Foreground Color
xh: UMbala wokuVele ngaPhambili kwiSihloko

en: Foreground color of the title as a GdkColor
xh: Umbala wokuvele ngaphambili wesihloko njengeGdkColor

en: Title Foreground color set
xh: Umiselo lombala weSihloko soKuvele ngaPhambili

en: Foreground color of the title is set
xh: Umbala wokuvele ngaphambili wesihloko umiselwe

en: Background Color
xh: UMbala wangaseMva

en: Background color
xh: Umbala wangasemva

en: Background color as a GdkColor
xh: Umbala wangasemva njengeGdkColor

en: Background color set
xh: Umiselo lombala wangasemva

en: Background color is set
xh: Kumiselwe umbala wangaseMva

en: Contents Background Color
xh: Umbala wangaseMva weSiqulatho

en: Contents Background color
xh: Umbala wangaseMva weSiqulatho

en: Contents Background color as a GdkColor
xh: Umbala wangaseMva weSiqulatho njengeGdkColor

en: Contents Background color set
xh: Umiselo lombala wangaseMva weSiqulatho

en: Contents Background color is set
xh: Umbala wangaseMva weSiqulatho umiselwe

en: Logo Background Color
xh: UMbala wangaseMva weLogo

en: Logo Background color
xh: Umbala wangaseMva weLogo

en: Logo Background color as a GdkColor
xh: Umbala wangaseMva weLogo njengeGdkColor

en: Logo Background color set
xh: Umiselo lombala wangaseMva weLogo

en: Logo Background color is set
xh: Kumiselwe umbala wangaseMva weLogo

en: Show Finish
xh: Bonisa uGqiba

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
xh: Bonisa iqhosha 'Gqiba' endaweni yeqhosha 'eliLandelayo'

en: Show Help
xh: Bonisa uNcedo

en: Show the 'Help' button
xh: Bonisa iqhosha 'loNcedo'

en: History id
xh: I-id yeMbali

en: GTK entry
xh: Ufako lwe-GTK

en: The GTK entry
xh: Ufako lwe-GTK

en: History ID
xh: I-ID yeMbali

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
xh: Isiphawuli esisodwa kungeno lwefayili. Oku kuya kusetyenziswa ukugcina uluhlu lwembali.

en: Browse Dialog Title
xh: ITayitile yoNxibelelwano loKhangelo

en: Title for the Browse file dialog.
xh: Isihloko sonxibelelwano lwefayili yoKhangelo.

en: Directory Entry
xh: UNgeno looVimba weeFayili

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
xh: Noba ngaba ungeno lwefayili luyasetyenziswa ekufakeni amagama oovimba beefayili okanye amagama apheleleyo eefayili.

en: Modal
xh: Inkqubo

en: Whether the Browse file window should be modal.
xh: Nokuba ngaba ifestile yefayili yoKhangelo kufuneka ibe yeyenkqubo.

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Filename that should be displayed in the file entry.
xh: Igama lefayili ekufuneka libonisiwe kungeno lwefayili.

en: Default Path
xh: INdlela eMiselweyo

en: Default path for the Browse file window.
xh: Indlela emiyo kwifestile yefayili yoKhangelo.

en: GnomeEntry
xh: I-GnomeEntry

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
xh: I-GnomeEntry esetyenziswa lungeno lwefayili ekufakeni amagama eefayili. Ungasebenzisa olu phawu ekufumaneni iGnomeEntry xa ufuna ukulungisa okanye ukubuza nawaphi na amaxabiso ezinto ezijikajikayo.

en: GtkEntry
xh: I-GtkEntry

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
xh: I-GtkEntry esetyenziswa lungeno lwefayili ekufakeni amagama eefayili. Ungasebenzisa olu phawu ekufumaneni iGtkEntry xa ufuna ukulungisa okanye ukubuza nawaphi na amaxabiso ezinto ezijikajikayo.

en: Use GtkFileChooser
xh: Sebenzisa iGtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
xh: Nokuba ngaba kungasetyenziswa isixhobo seGtkFileChooser okanye isixhobo seGtkFileSelection ekukhetheni iifayili.

en: Select file
xh: Khetha ifayili

en: Path
xh: Indlela

en: Path to file
xh: Indlela eya kwifayili

en: _Browse...
xh: _Khangela...

en: Pop up a file selector to choose a file
xh: Vula isikhethi-fayili ukukhetha ifayili

en: sans 12
xh: i-sans 12

en: Pick a Font
xh: Khetha iFonti

en: The title of the selection dialog box
xh: Isihloko sebhokisi yokhetho lonxibelelwano

en: Mode
xh: Imowudi

en: The mode of operation of the font picker
xh: Imowudi yokusebenza yesithathi-fonti

en: Font name
xh: Igama lefonti

en: Name of the selected font
xh: Igama lefonti ekhethiweyo

en: Font
xh: Ifonti

en: The selected GtkFont
xh: I-GtkFont ekhethiweyo

en: Preview text
xh: Umbhalo ojongwa phambi koshicilelo

en: Preview text shown in the dialog
xh: Umbhalo ojongwa phambi koshicilelo oboniswa kunxibelelwano

en: Use font in label
xh: Sebenzisa ifonti kwilebhile

en: Use font in the label in font info mode
xh: Sebenzisa ifonti kwilebhile kwimowudi yengcaciso yefonti

en: Font size for label
xh: Ubungakanani befonti yelebhile

en: Font size for label in font info mode
xh: Ubungakanani befonti yelebhile kwimowudi yengcaciso yefonti

en: Show size
xh: Bonisa ubungakanani

en: Show size in font info mode
xh: Bonisa ubungakanani kwimowudi yengcaciso yefonti

en: GNOME GConf UI Support
xh: INkxaso yeGNOME GConf UI

en: _Details
xh: _Iinkcukacha

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
xh: Inkqubo "%s" ezama ukutshintsha umba othile kwisimo sakho ongavunyelwayo ngumlawuli wenkqubo yakho okanye umthengisi wenkqubo ukuba uwutshintshe. Olunye kumiselo olukhethileyo lusenokungenzeki okanye lungagcineki xa usebenzisa le nkqubo kwixesha elizayo.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
xh: Impazamo yenzekile ngexa kufakwa okanye kugcinwa ingcaciso yesimo se-%s. Olunye umiselo lwakho lwesimo lusenokungasebenzi ngokufanelekileyo.

en: URL
xh: I-URL

en: The URL that GnomeHRef activates
xh: I-URL evulwa yiGnomeHRef

en: Text
xh: Umbhalo

en: The text on the button
xh: Umbhalo okwiqhosha

en: End World Hunger
xh: Phelisa iNdlala yeHlabathi

en: Link color
xh: Umbala wonxulumano

en: Color used to draw the link
xh: Umbala osetyenziswa ukuzoba unxulumano

en: This button will take you to the URI that it displays.
xh: Eli qhosha liya kusa kwi-URI eliyibonisayo.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
xh: Isiphawuli esisodwa kungeno lomfanekiso womqondiso. Oku kuya kusetyenziswa ukugcina uluhlu lwembali.

en: Title for the Browse icon dialog.
xh: Isihloko sonxibelelwano lomfanekiso womqondiso woKhangelo.

en: Pixmap Directory
xh: Uvimba weefayili zePixmap

en: Directory that will be searched for icons.
xh: Uvimba weefayili oya kufunelwa imifanekiso yemiqondiso.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
xh: Igama lefayili ekufuneka iboniswe kungeno lomfanekiso womqondiso.

en: Picker dialog
xh: Unxibelelwano lokhetho

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
xh: Unxibelelwano lokukhetha umfanekiso womqondiso. Ungasebenzisa olu phawu ukufumana iGtkDialog xa ufuna ukulungisa okanye unombuzo ngako nakuphi na kwiipropati zayo.

en: No Icon
xh: Akho Mfanekiso woMqondiso

en: Icon selection dialog
xh: Unxibelelwano lokhetho lomfanekiso womqondiso

en: This dialog box lets you select an icon.
xh: Le bhokisi yonxibelelwano yenza ukuba ukhethe umfanekiso womqondiso.

en: Icon selector
xh: Isikhethi-mfanekiso womqondiso

en: Please pick the icon you want.
xh: Nceda uthathe umfanekiso womqondiso owufunayo.

en: Icon Selector
xh: ISikhethi-soMfanekiso woMqondiso

en: This button will open a window to let you select an icon.
xh: Eli qhosha liya kuvula ifestile ukuze ukwazi ukukhetha umfanekiso womqondiso.

en: Browse
xh: Khangela

en: Icon path
xh: Indlela yomfanekiso womqondiso

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
xh: Apha kufuneka ufake igama lovimba wefayili apho imifanekiso ye-aykhoni ikhoyo.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
xh: I-GnomeIconSelection: '%s' ayikho okanye ayikho kuvimba wefayili

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
xh: GnomeIconSelection: ayivuli uvimba wefayili '%s'

en: Loading Icons...
xh: Ifaka iMifanekiso yeMiqondiso...

en: Information
xh: Inkcazelo

en: Warning
xh: Isilumkiso

en: Error
xh: Impazamo

en: Question
xh: Umbuzo

en: Message
xh: Umyalezo

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

en: _Domain:
xh: _Ummandla:

en: _Password:
xh: _Ipaswedi:

en: Connect _anonymously
xh: Qhagamshela _ungaziwa

en: Do Preview
xh: Jonga phambi kokuba uShicilele

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
xh: Nokuba ngaba ufako lwepixmap kufuneka lujongwe phambi koshicilelo.

en: No Image
xh: Akukho Mfanekiso

en: Image Preview
xh: Ukujongwa koMfanekiso phambi koshicilelo

en: A preview of the image currently specified
xh: Ukujongwa komfanekiso ophawulweyo phambi koshicelelo

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
xh: I-hbox ayifumaneki, xa usebenzisa ifayili eqhelekileyo yokhetho

en: Preview
xh: Ukujonga phambi koshicilelo

en: Top Ten
xh: IShumi eliPhambili

en: User
xh: Umsebenzisi

en: Score
xh: Amanqaku

en: Sans 14
xh: I-Sans 14

en: Table Borders
xh: ITheyibhile yeMida

en: Table Fill
xh: ITheyibhile yokuZalisa

en: Bulleted List
xh: Uluhlu lweeMbumbulu

en: Numbered List
xh: Uluhlu oluPhawulwe ngamanani

en: Indent
xh: Qala nganeno

en: Un-Indent
xh: Sukuqala nganeno

en: About
xh: Malunga

en: Disable Crash Dialog
xh: Vala iBhokisi yoMonakalo

en: X display to use
xh: X okuseskrinini okuza kusetyenziswa

en: DISPLAY
xh: OKUSESKRININI

en: GNOME GUI Library
xh: IThala leeFayili zeGNOME GUI

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
xh: Ukonakala kweenkqubo ezininzi kwenzekile; ayibonisi bhokisi yampazamo

note: Eeeek! Can't show dialog
en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
xh: Ukonakala kwenkqubo!
    Ayibonisi bhokisi yomonakalo

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
xh: UMlawuli weGNOME Session (inkqubo %d) wonakele
    ngenxa yempazamo enobungozi (%s).
    Xa uvala le bhokisi, zonke iinkqubo ziya kuvala kwaye iseshoni yakho iphume.
    Nceda gcina zonke iifayili zakho phambi kokuvala le bhokisi.

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
xh: INkqubo "%s" iphume ngokungalindelekanga.

en: process %d: %s
xh: inkqubo %d: %s

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
xh: Ungabazisa abaphuhlisi malunga nokwenzekileyo ukubanceda balungise oku. Okanye ungaqalisa ngokutsha inkqubo ngoku.

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
xh: Usetyenziso: gnome_segv2 appname signum

en: _Restart Application
xh: _Qalisa ngokutsha iNkqubo

en: _Inform Developers
xh: _Yazisa aBaphuhlisi

en: _Debug
xh: _Susa iziphene
