libgovirt master - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Unexpected parameter type in REST call
da: Uventet parametertype i REST-kald

en: Got '%s' node, expected '%s'
da: Fik “%s”-knudepunkt, ventede “%s”

en: Root CA certificate file for secure SSL connections
da: Rod CA-certifikatfil til sikre SSL-forbindelser

en: <file>
da: <fil>

en: Display libgovirt version information
da: Vis information om libgovirt-version

en: oVirt Options:
da: Tilvalg for oVirt:

en: Show oVirt Options
da: Vis tilvalg for oVirt

en: Failed to parse response from collection
da: Kunne ikke fortolke svar fra samling

en: Could not extract CA certificate filename from URI
da: Kunne ikke udtrække filnavnet for CA-certifikat fra URI

en: Cancellable initialization not supported
da: Annullerbar initialisering understøttes ikke

en: Missing mandatory 'id' attribute
da: Mangler obligatorisk “id”-attribut

en: Missing mandatory 'href' attribute
da: Mangler obligatorisk “href”-attribut

en: Could not find 'status' node
da: Kunne ikke finde “status”-knudepunkt

en: Action is pending
da: Handling afventes

en: Action is in progress
da: Handling er i gang

en: Action has failed
da: Handling mislykkedes

en: Unknown action failure
da: Ukendt handling mislykkedes

en: Failed to parse response from resource
da: Kunne ikke fortolke svar fra ressource

en: Could not find 'reason' node
da: Kunne ikke finde “reason”-knudepunkt

en: Could not find 'ticket' node
da: Kunne ikke finde “ticket”-knudepunkt

en: Could not find 'value' node
da: Kunne ikke finde “value”-knudepunkt

en: Could not find 'expiry' node
da: Kunne ikke finde “expiry”-knudepunkt
