libgpg-error - en to tr translation catalogue (474 entries)

en: Unspecified source
tr: Tanımlanmamış kaynak

en: GPG Agent
tr: GPG Aracısı

en: Pinentry
tr: Parola girişi

en: Any source
tr: Herhangi bir kaynak

en: User defined source 1
tr: Kullanıcı tanımlı kaynak 1

en: User defined source 2
tr: Kullanıcı tanımlı kaynak 2

en: User defined source 3
tr: Kullanıcı tanımlı kaynak 3

en: User defined source 4
tr: Kullanıcı tanımlı kaynak 4

en: Unknown source
tr: Bilinmeyen kaynak

en: Success
tr: Başarılı

en: General error
tr: Genel hata

en: Unknown packet
tr: Bilinmeyen paket

en: Unknown version in packet
tr: Pakette bilinmeyen sürüm

en: Invalid public key algorithm
tr: Bilinmeyen genel anahtar algoritması

en: Invalid digest algorithm
tr: Bilinmeyen özet algoritması

en: Bad public key
tr: Kötü genel anahtar

en: Bad secret key
tr: Kötü özel anahtar

en: Bad signature
tr: Kötü imza

en: No public key
tr: Genel anahtar yok

en: Checksum error
tr: Sağlama toplamı hatası

en: Bad passphrase
tr: Kötü parola

en: Invalid cipher algorithm
tr: Bilinmeyen şifre algoritması

en: Cannot open keyring
tr: Anahtar zinciri açılamıyor

en: Invalid packet
tr: Geçersiz paket

en: Invalid armor
tr: Geçersiz zırh

en: No user ID
tr: Kullanıcı kimliği yok

en: No secret key
tr: Gizli anahtar yok

en: Wrong secret key used
tr: Yanlış gizli anahtar kullanıldı

en: Bad session key
tr: Kötü oturum anahtarı

en: Unknown compression algorithm
tr: Bilinmeyen sıkıştırma algoritması

en: Number is not prime
tr: Sayı asal değil

en: Invalid encoding method
tr: Geçersiz kodlama yöntemi

en: Invalid encryption scheme
tr: Geçersiz şifreleme şeması

en: Invalid signature scheme
tr: Geçersiz imza şeması

en: Invalid attribute
tr: Geçersiz öznitelik

en: No value
tr: Değer yok

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Value not found
tr: Değer bulunamadı

en: Syntax error
tr: Sözdizim hatası

en: Bad MPI value
tr: Kötü MPI değeri

en: Invalid passphrase
tr: Geçersiz parola

en: Invalid signature class
tr: Geçersiz imza sınıfı

en: Resources exhausted
tr: Özkaynaklar tüketildi

en: Invalid keyring
tr: Geçersiz anahtar zinciri

en: Trust DB error
tr: Güvence veritabanı hatası

en: Bad certificate
tr: Kötü sertifika

en: Invalid user ID
tr: Geçersiz kullanıcı kimliği

en: Unexpected error
tr: Bilinmeyen hata

en: Time conflict
tr: Zaman çakışması

en: Keyserver error
tr: Anahtar sunucusu hatası

en: Wrong public key algorithm
tr: Yanlış genel anahtar algoritması

en: Tribute to D. A.
tr: D. A.'ya teşekkürlerimizle

en: Weak encryption key
tr: Zayıf şifreleme anahtarı

en: Invalid key length
tr: Geçersiz anahtar uzunluğu

en: Invalid argument
tr: Geçersiz argüman

en: Syntax error in URI
tr: URI içinde sözdizim hatası

en: Invalid URI
tr: Geçersiz URI

en: Network error
tr: Ağ hatası

en: Unknown host
tr: Bilinmeyen makine

en: Selftest failed
tr: Öz denetim başarısız

en: Data not encrypted
tr: Veri şifrelenmemiş

en: Data not processed
tr: Veri işlenmemiş

en: Unusable public key
tr: Kullanılamayacak genel anahtar

en: Unusable secret key
tr: Kullanılamayacak özel anahtar

en: Invalid value
tr: Geçersiz değer

en: Bad certificate chain
tr: Kötü sertifika zinciri

en: Missing certificate
tr: Sertifika eksik

en: No data
tr: Veri yok

en: Bug
tr: Hata

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Invalid operation code
tr: Geçersiz işlem kodu

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Internal error
tr: İçsel hata

en: EOF (gcrypt)
tr: Dosya sonu (gcrypt)

en: Invalid object
tr: Geçersiz nesne

en: Provided object is too short
tr: Sağlanan nesne pek kısa

en: Provided object is too large
tr: Sağlanan nesne pek büyük

en: Missing item in object
tr: Nesnede eksik öge

en: Not implemented
tr: Özellik mevcut değil

en: Conflicting use
tr: Çakışan kullanım

en: Invalid cipher mode
tr: Geçersiz şifre kipi

en: Invalid flag
tr: Geçersiz bayrak

en: Invalid handle
tr: Geçersiz tutaç

en: Result truncated
tr: Sonuç kısaltıldı

en: Incomplete line
tr: Tam olmayan satır

en: Invalid response
tr: Geçersiz yanıt

en: No agent running
tr: Çalışan aracı yok

en: Agent error
tr: Aracı hatası

en: Invalid data
tr: Geçersiz tarih

en: Unspecific Assuan server fault
tr: Belirsiz Assuan sunucu hatası

en: General Assuan error
tr: Genel Assuan hatası

en: Invalid session key
tr: Geçersiz oturum anahtarı

en: Invalid S-expression
tr: Geçersiz sembolik ifade

en: Unsupported algorithm
tr: Desteklenmeyen algoritma

en: No pinentry
tr: Parola girişi yok

en: pinentry error
tr: Parola girişi hatası

en: Bad PIN
tr: Kötü PIN

en: Invalid name
tr: Geçersiz ad

en: Bad data
tr: Kötü veri

en: Invalid parameter
tr: Geçersiz parametre

en: Wrong card
tr: Yanlış kart

en: No dirmngr
tr: dirmngr yok

en: dirmngr error
tr: dirmngr hatası

en: Certificate revoked
tr: Sertifika yürürlükten kaldırıldı

en: No CRL known
tr: Bilinen yürürlükten kaldırılmış sertifikalar listesi yok

en: CRL too old
tr: Yürürlükten kaldırılmış sertifikalar listesi pek eski

en: Line too long
tr: Satır pek uzun

en: Not trusted
tr: Güvenilmiyor

en: Operation cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Bad CA certificate
tr: Hatalı CA sertifikası

en: Certificate expired
tr: Sertifika süresi doldu

en: Certificate too young
tr: Sertifika pek yeni

en: Unsupported certificate
tr: Desteklenmeyen sertifika

en: Unknown S-expression
tr: Bilinmeyen sembolik ifade

en: Unsupported protection
tr: Desteklenmeyen koruma

en: Corrupted protection
tr: Hasar görmüş koruma

en: Ambiguous name
tr: Belirsiz ad

en: Card error
tr: Kart hatası

en: Card reset required
tr: Kart sıfırlaması gerekiyor

en: Card removed
tr: Kart çıkarıldı

en: Invalid card
tr: Geçersiz kart

en: Card not present
tr: Kart mevcut değil

en: No PKCS15 application
tr: PKCS15 uygulaması yok

en: Not confirmed
tr: Onaylanmadı

en: Configuration error
tr: Yapılandırma hatası

en: No policy match
tr: Poliçe eşleşmesi yok

en: Invalid index
tr: Geçersiz indeks

en: Invalid ID
tr: Geçersiz kimlik

en: No SmartCard daemon
tr: SmartCard ardalan süreci yok

en: SmartCard daemon error
tr: SmartCard ardalan süreci hatası

en: Unsupported protocol
tr: Desteklenmeyen protokol

en: Bad PIN method
tr: Kötü PIN yöntemi

en: Card not initialized
tr: Kart ilklendirilmemiş

en: Unsupported operation
tr: Desteklenmeyen işlem

en: Wrong key usage
tr: Yanlış anahtar kullanımı

en: Nothing found
tr: Bir şey bulunmadı

en: Wrong blob type
tr: Yanlış geniş ikili nesne türü

en: Missing value
tr: Değer eksik

en: Hardware problem
tr: Donanım sorunu

en: PIN blocked
tr: PIN bloke oldu

en: Conditions of use not satisfied
tr: Kullanım koşulları yerine getirilmedi

en: PINs are not synced
tr: PIN'ler eşitlenmemiş

en: Invalid CRL
tr: Geçersiz yürürlükten kaldırılan sertifikalar listesi

en: BER error
tr: BER hatası

en: Invalid BER
tr: Geçersiz BER

en: Element not found
tr: Öge bulunamadı

en: Identifier not found
tr: Tanımlayıcı bulunamadı

en: Invalid tag
tr: Geçersiz etiket

en: Invalid length
tr: Geçersiz uzunluk

en: Invalid key info
tr: Geçersiz anahtar bilgisi

en: Unexpected tag
tr: Beklenmedik etiket

en: Not DER encoded
tr: DER'e göre kodlanmamış

en: No CMS object
tr: CMS nesnesi yok

en: Invalid CMS object
tr: Geçersiz CMS nesnesi

en: Unknown CMS object
tr: Bilinmeyen CMS nesnesi

en: Unsupported CMS object
tr: CMS nesnesi desteklenmiyor

en: Unsupported encoding
tr: Desteklenmeyen kodlama

en: Unsupported CMS version
tr: Desteklenmeyen CMS sürümü

en: Unknown algorithm
tr: Bilinmeyen algoritma

en: Invalid crypto engine
tr: Geçersiz kripto işletkesi

en: Public key not trusted
tr: Güvenilmeyen genel anahtar

en: Decryption failed
tr: Kod çözümü başarısız

en: Key expired
tr: Anahtar süresi doldu

en: Signature expired
tr: İmza süresi doldu

en: Encoding problem
tr: Kodlama sorunu

en: Invalid state
tr: Geçersiz durum

en: Duplicated value
tr: Yinelenmiş değer

en: Missing action
tr: Eylem eksik

en: ASN.1 module not found
tr: ASN.1 modülü bulunamadı

en: Invalid OID string
tr: Geçersiz OID dizisi

en: Invalid time
tr: Geçersiz zaman

en: Invalid CRL object
tr: Geçersiz yürürlükten kaldırılan sertifikalar listesi nesnesi

en: Unsupported CRL version
tr: Desteklenmeyen yürürlükten kaldırılan sertifikalar listesi sürümü

en: Invalid certificate object
tr: Geçersiz sertifika nesnesi

en: Unknown name
tr: Bilinmeyen ad

en: A locale function failed
tr: Bir yerelleştirme işlevi başarısız

en: Not locked
tr: Kilitli değil

en: Protocol violation
tr: Protokol kural ihlali

en: Invalid MAC
tr: Geçersiz MAC

en: Invalid request
tr: Geçersiz istek

en: Unknown extension
tr: Bilinmeyen uzantı

en: Unknown critical extension
tr: Bilinmeyen kritik uzantı

en: Locked
tr: Kilitli

en: Unknown option
tr: Bilinmeyen seçenek

en: Unknown command
tr: Bilinmeyen komut

en: Not operational
tr: Çalışmıyor

en: No passphrase given
tr: Anahtar parolası verilmedi

en: No PIN given
tr: PIN verilmedi

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: No crypto engine
tr: Kripto işletkesi yok

en: Missing key
tr: Anahtar eksik

en: Too many objects
tr: Pek fazla nesne

en: Limit reached
tr: Limite ulaşıldı

en: Not initialized
tr: İlklendirilmemiş

en: Missing issuer certificate
tr: Veren sertifikası eksik

en: No keyserver available
tr: Anahtar sunucusu yok

en: Invalid elliptic curve
tr: Geçersiz eliptik eğri

en: Unknown elliptic curve
tr: Bilinmeyen eliptik eğri

en: Duplicated key
tr: Yinelenmiş anahtar

en: Ambiguous result
tr: Belirsiz sonuç

en: No crypto context
tr: Kripto bağlamı yok

en: Wrong crypto context
tr: Yanlış kripto bağlamı

en: Bad crypto context
tr: Kötü kripto bağlamı

en: Conflict in the crypto context
tr: Kripto bağlamında çakışma

en: Broken public key
tr: Bozuk genel anahtar

en: Broken secret key
tr: Bozuk özel anahtar

en: Invalid MAC algorithm
tr: Geçersiz MAC algoritması

en: Operation fully cancelled
tr: İşlem tümüyle iptal edildi

en: Operation not yet finished
tr: İşlem henüz bitmedi

en: Buffer too short
tr: Arabellek pek kısa

en: Invalid length specifier in S-expression
tr: Sembolik ifadede geçersiz uzunluk belirteci

en: String too long in S-expression
tr: Sembolik ifadede dizi pek uzun

en: Unmatched parentheses in S-expression
tr: Sembolik ifadede eşleşmeyen parantezler

en: S-expression not canonical
tr: Sembolik ifade kurallara uygun değil

en: Bad character in S-expression
tr: Sembolik ifadede kötü karakter

en: Bad quotation in S-expression
tr: Sembolik ifadede kötü tırnak kullanımı

en: Zero prefix in S-expression
tr: Sembolik ifadede sıfır öneki

en: Nested display hints in S-expression
tr: Sembolik ifadede iç içe geçmiş görüntü ipuçları

en: Unmatched display hints
tr: Eşleşmeyen görüntü ipuçları

en: Unexpected reserved punctuation in S-expression
tr: Sembolik ifadede beklenmedik rezerve noktalama

en: Bad hexadecimal character in S-expression
tr: Sembolik ifadede kötü onaltılık karakter

en: Odd hexadecimal numbers in S-expression
tr: Sembolik ifadede tek onaltılık sayı

en: Bad octal character in S-expression
tr: Sembolik ifadede kötü sekizlik karakter

en: All subkeys are expired or revoked
tr: Tüm yardımcı anahtarlar yürürlükten kaldırılmış/süresi dolmuş

en: Database is corrupted
tr: Veritabanı hasar görmüş

en: Server indicated a failure
tr: Sunucu bir başarısızlık bildirdi

en: No name
tr: Ad yok

en: No key
tr: Anahtar yok

en: Legacy key
tr: Eski anahtar

en: Request too short
tr: İstek pek kısa

en: Request too long
tr: İstek pek uzun

en: Object is in termination state
tr: Nesne sonlandırılma durumunda

en: No certificate chain
tr: Sertifika zinciri yok

en: Certificate is too large
tr: Sertifika pek büyük

en: Invalid record
tr: Geçersiz kayıt

en: The MAC does not verify
tr: MAC doğrulamıyor

en: Unexpected message
tr: Beklenmedik ileti

en: Compression or decompression failed
tr: Sıkıştırma veya sıkıştırmayı açma başarısız

en: A counter would wrap
tr: Sayaç taşacak

en: Fatal alert message received
tr: Onulmaz uyarı iletisi alındı

en: No cipher algorithm
tr: Şifre algoritması yok

en: Missing client certificate
tr: İstemci sertifikası eksik

en: Close notification received
tr: Kapatma bildirimi alındı

en: Ticket expired
tr: Bilet süresi doldu

en: Bad ticket
tr: Kötü bilet

en: Unknown identity
tr: Bilinmeyen kimlik

en: Bad certificate message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sertifika iletisi

en: Bad certificate request message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sertifika istek iletisi

en: Bad certificate verify message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sertifika doğrulama iletisi

en: Bad change cipher message in handshake
tr: El sıkışmada kötü şifre değiştirme iletisi

en: Bad client hello message in handshake
tr: El sıkışmada kötü istemci selamlaşma iletisi

en: Bad server hello message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sunucu selamlaşma iletisi

en: Bad server hello done message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sunucu selamlaşma tamamlandı iletisi

en: Bad finished message in handshake
tr: El sıkışmada kötü biten ileti

en: Bad server key exchange message in handshake
tr: El sıkışmada kötü sunucu anahtar değişimi iletisi

en: Bad client key exchange message in handshake
tr: El sıkışmada kötü istemci anahtar değişim iletisi

en: Bogus string
tr: Düzmece dizi

en: Forbidden
tr: Yasaklı

en: Key disabled
tr: Anahtar devre dışı

en: Not possible with a card based key
tr: Kart tabanlı bir anahtarla olanaklı değil

en: Invalid lock object
tr: Geçersiz kilit nesnesi

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: General IPC error
tr: Genel IPC hatası

en: IPC accept call failed
tr: IPC çağrısı kabulü başarısız

en: IPC connect call failed
tr: IPC çağrısı bağlantısı başarısız

en: Invalid IPC response
tr: Geçersiz IPC yanıtı

en: Invalid value passed to IPC
tr: IPC'ye geçirilen değer geçersiz

en: Incomplete line passed to IPC
tr: IPC'ye geçirilen satır tam değil

en: Line passed to IPC too long
tr: IPC'ye geçirilen satır pek uzun

en: Nested IPC commands
tr: İç içe geçmiş IPC komutları

en: No data callback in IPC
tr: IPC içinde veri geri çağrısı yok

en: No inquire callback in IPC
tr: IPC içinde sorgu geri çağrısı yok

en: Not an IPC server
tr: Bir IPC sunucusu değil

en: Not an IPC client
tr: Bir IPC istemcisi değil

en: Problem starting IPC server
tr: IPC sunucusu başlatmada sorun

en: IPC read error
tr: IPC okuma hatası

en: IPC write error
tr: IPC yazma hatası

en: Too much data for IPC layer
tr: IPC katmanı için çok fazla veri

en: Unexpected IPC command
tr: Beklenmedik IPC komutu

en: Unknown IPC command
tr: Bilinmeyen IPC komutu

en: IPC syntax error
tr: IPC sözdizim hatası

en: IPC call has been cancelled
tr: IPC çağrısı iptal edildi

en: No input source for IPC
tr: IPC için bir girdi kaynağı yok

en: No output source for IPC
tr: IPC için bir çıktı kaynağı yok

en: IPC parameter error
tr: IPC parametre hatası

en: Unknown IPC inquire
tr: Bilinmeyen IPC sorgusu

en: Crypto engine too old
tr: Kripto işletkesi pek eski

en: Screen or window too small
tr: Ekran veya pencere pek küçük

en: Screen or window too large
tr: Ekran veya pencere pek büyük

en: Required environment variable not set
tr: Gerekli ortam değişkeni ayarlanmamış

en: User ID already exists
tr: Kullanıcı kimliği halihazırda mevcut

en: Name already exists
tr: Ad halihazırda mevcut

en: Duplicated name
tr: Yinelenmiş ad

en: Object is too young
tr: Nesne pek genç

en: Object is too old
tr: Nesne pek yaşlı

en: Unknown flag
tr: Bilinmeyen bayrak

en: Invalid execution order
tr: Geçersiz çalıştırma buyruğu

en: Already fetched
tr: Zaten getirilmiş

en: Try again later
tr: Daha sonra yeniden deneyin

en: Wrong name
tr: Yanlış ad

en: Not authenticated
tr: Kimlik doğrulanmamış

en: Bad authentication
tr: Kötü kimlik doğrulama

en: No Keybox daemon running
tr: Bir Keybox ardalan süreci çalışmıyor

en: Keybox daemon error
tr: Keybox ardalan süreci hatası

en: Service is not running
tr: Servis çalışmıyor

en: Service error
tr: Servis hatası

en: System bug detected
tr: Sistem hatası algılandı

en: Unknown DNS error
tr: Bilinmeyen DNS hatası

en: Invalid DNS section
tr: Geçersiz DNS bölümü

en: Invalid textual address form
tr: Geçersiz metin adres biçimi

en: Missing DNS query packet
tr: DNS sorgu paketi eksik

en: Missing DNS answer packet
tr: DNS yanıt paketi eksik

en: Connection closed in DNS
tr: DNS içindeki bağlantı kapatıldı

en: Verification failed in DNS
tr: DNS içindeki doğrulama başarısız

en: DNS Timeout
tr: DNS zaman aşımı

en: General LDAP error
tr: Genel LDAP hatası

en: General LDAP attribute error
tr: Genel LDAP öznitelik hatası

en: General LDAP name error
tr: Genel LDAP ad hatası

en: General LDAP security error
tr: Genel LDAP güvenlik hatası

en: General LDAP service error
tr: Genel LDAP servis hatası

en: General LDAP update error
tr: Genel LDAP güncelleme hatası

en: Experimental LDAP error code
tr: Deneysel LDAP hata kodu

en: Private LDAP error code
tr: Özel LDAP hata kodu

en: Other general LDAP error
tr: Diğer genel LDAP hatası

en: LDAP connecting failed (X)
tr: LDAP bağlantısı başarısız (X)

en: LDAP referral limit exceeded
tr: LDAP başvuru limiti aşıldı

en: LDAP client loop
tr: LDAP istemci döngüsü

en: No LDAP results returned
tr: Bir LDAP sonucu döndürülmedi

en: LDAP control not found
tr: LDAP denetimi bulunamadı

en: Not supported by LDAP
tr: LDAP tarafından desteklenmiyor

en: LDAP connect error
tr: LDAP bağlantı hatası

en: Out of memory in LDAP
tr: LDAP'ta bellek yetersiz

en: Bad parameter to an LDAP routine
tr: LDAP rutininde kötü parametre

en: User cancelled LDAP operation
tr: Kullanıcı, LDAP işlemini iptal etti

en: Bad LDAP search filter
tr: Kötü LDAP arama süzgeci

en: Unknown LDAP authentication method
tr: Bilinmeyen LDAP kimlik doğrulama yöntemi

en: Timeout in LDAP
tr: LDAP'ta zaman aşımı

en: LDAP decoding error
tr: LDAP kod çözüm hatası

en: LDAP encoding error
tr: LDAP kodlama hatası

en: LDAP local error
tr: LDAP yerel hatası

en: Cannot contact LDAP server
tr: LDAP sunucusu ile iletişim kurulamıyor

en: LDAP success
tr: LDAP başarılı

en: LDAP operations error
tr: LDAP işlem hatası

en: LDAP protocol error
tr: LDAP protokol hatası

en: Time limit exceeded in LDAP
tr: LDAP'ta zaman limiti aşıldı

en: Size limit exceeded in LDAP
tr: LDAP'ta boyut limiti aşıldı

en: LDAP compare false
tr: LDAP karşılaştırması yanlış

en: LDAP compare true
tr: LDAP karşılaştırması doğru

en: LDAP authentication method not supported
tr: LDAP kimlik doğrulama yöntemi desteklenmiyor

en: Strong(er) LDAP authentication required
tr: (Daha) güçlü LDAP kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Partial LDAP results+referral received
tr: Kısımsal LDAP sonuçları/başvurusu alındı

en: LDAP referral
tr: LDAP başvurusu

en: Administrative LDAP limit exceeded
tr: Yönetimsel LDAP limiti aşıldı

en: Critical LDAP extension is unavailable
tr: Kritik LDAP uzantısı kullanılamıyor

en: Confidentiality required by LDAP
tr: LDAP tarafından gereken gizlilik

en: LDAP SASL bind in progress
tr: LDAP SASL garantisi ilerliyor

en: No such LDAP attribute
tr: Böyle bir LDAP özniteliği yok

en: Undefined LDAP attribute type
tr: Bilinmeyen LDAP öznitelik türü

en: Inappropriate matching in LDAP
tr: LDAP'ta uygun olmayan eşleşme

en: Constraint violation in LDAP
tr: LDAP'ta kısıtlama ihlali

en: LDAP type or value exists
tr: LDAP türü veya değeri mevcut

en: Invalid syntax in LDAP
tr: LDAP'ta geçersiz sözdizim

en: No such LDAP object
tr: Böyle bir LDAP nesnesi yok

en: LDAP alias problem
tr: LDAP arma sorunu

en: Invalid DN syntax in LDAP
tr: LDAP'ta geçersiz DN sözdizimi

en: LDAP entry is a leaf
tr: LDAP girdisi bir yaprak

en: LDAP alias dereferencing problem
tr: LDAP arma başvuru kaldırma sorunu

en: LDAP proxy authorization failure (X)
tr: LDAP vekil kimlik doğrulama sorunu (X)

en: Inappropriate LDAP authentication
tr: Uygun olmayan LDAP kimlik doğrulaması

en: Invalid LDAP credentials
tr: Geçersiz LDAP kimlik doğrulama bilgileri

en: Insufficient access for LDAP
tr: LDAP için yetersiz erişim

en: LDAP server is busy
tr: LDAP sunucusu meşgul

en: LDAP server is unavailable
tr: LDAP sunucusu kullanılamıyor

en: LDAP server is unwilling to perform
tr: LDAP sunucusu gerçekleştirmek istemiyor

en: Loop detected by LDAP
tr: LDAP tarafından döngü algılandı

en: LDAP naming violation
tr: LDAP adlandırma ihlali

en: LDAP object class violation
tr: LDAP nesne veya sınıf ihlali

en: LDAP operation not allowed on non-leaf
tr: LDAP işlemine yaprak olmayan ögeler üzerinde izin verilmiyor

en: LDAP operation not allowed on RDN
tr: LDAP işlemine RDN üzerinde izin verilmiyor

en: Already exists (LDAP)
tr: Halihazırda mevcut (LDAP)

en: Cannot modify LDAP object class
tr: LDAP nesne sınıfı değiştirilmiyor

en: LDAP results too large
tr: LDAP sonuçları pek büyük

en: LDAP operation affects multiple DSAs
tr: LDAP işlemi birden çok DSA'yı etkiliyor

en: Virtual LDAP list view error
tr: Sanal LDAP liste görünümü hatası

en: Other LDAP error
tr: Diğer LDAP hatası

en: Resources exhausted in LCUP
tr: LCUP'taki özkaynaklar tüketildi

en: Security violation in LCUP
tr: LCUP'ta güvenlik ihlali

en: Invalid data in LCUP
tr: LCUP'ta geçersiz veri

en: Unsupported scheme in LCUP
tr: LCUP'ta desteklenmeyen şema

en: Reload required in LCUP
tr: LCUP'ta yeniden yükleme gerekiyor

en: LDAP cancelled
tr: LDAP iptal edildi

en: No LDAP operation to cancel
tr: İptal edilecek bir LDAP işlemi yok

en: Too late to cancel LDAP
tr: LDAP'i iptal etmek için pek geç

en: Cannot cancel LDAP
tr: LDAP iptal edilemiyor

en: LDAP assertion failed
tr: LDAP teyidi başarısız

en: Proxied authorization denied by LDAP
tr: Vekil üzerinden kimlik doğrulama LDAP tarafından reddedildi

en: User defined error code 1
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 1

en: User defined error code 2
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 2

en: User defined error code 3
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 3

en: User defined error code 4
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 4

en: User defined error code 5
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 5

en: User defined error code 6
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 6

en: User defined error code 7
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 7

en: User defined error code 8
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 8

en: User defined error code 9
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 9

en: User defined error code 10
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 10

en: User defined error code 11
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 11

en: User defined error code 12
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 12

en: User defined error code 13
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 13

en: User defined error code 14
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 14

en: User defined error code 15
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 15

en: User defined error code 16
tr: Kullanıcı tanımlı hata kodu 16

en: SQL success
tr: SQL başarılı

en: SQL error
tr: SQL hatası

en: Internal logic error in SQL library
tr: SQL kitaplığında iç mantık hatası

en: Access permission denied (SQL)
tr: Erişim izni reddedildi (SQL)

en: SQL abort was requested
tr: SQL iptali istendi

en: SQL database file is locked
tr: SQL veritabanı dosyası kilitli

en: An SQL table in the database is locked
tr: Veritabanındaki bir SQL tablosu kilitli

en: SQL library ran out of core
tr: SQL kitaplığında çekirdek kalmadı

en: Attempt to write a readonly SQL database
tr: Saltokunur bir SQL veritabanına yazmaya çalışılıyor

en: SQL operation terminated by interrupt
tr: SQL işlemi yarıda kesme tarafından sonlandırıldı

en: I/O error during SQL operation
tr: SQL işlemi sırasında girdi-çıktı hatası

en: SQL database disk image is malformed
tr: SQL veritabanı disk kalıbı hatalı oluşturulmuş

en: Unknown opcode in SQL file control
tr: SQL dosya denetiminde bilinmeyen işlem kodu

en: Insertion failed because SQL database is full
tr: Ekleme başarısız; çünkü SQL veritabanı dolu

en: Unable to open the SQL database file
tr: SQL veritabanı dosyası açılamıyor

en: SQL database lock protocol error
tr: SQL veritabanı kilit protokol hatası

en: (internal SQL code: empty)
tr: (iç SQL kodu: boş)

en: SQL database schema changed
tr: SQL veritabanı şeması değiştirildi

en: String or blob exceeds size limit (SQL)
tr: Dizi veya geniş ikili nesne boyut limitini aşıyor (SQL)

en: SQL abort due to constraint violation
tr: Kısıtlama ihlali dolayısıyla SQL iptali

en: Data type mismatch (SQL)
tr: Veri türü uyuşmazlığı (SQL)

en: SQL library used incorrectly
tr: SQL kitaplığı yanlış bir biçimde kullanıldı

en: SQL library uses unsupported OS features
tr: SQL kitaplığı desteklenmeyen işletim sistemi özelliklerini kullanıyor

en: Authorization denied (SQL)
tr: Kimlik doğrulama reddedildi (SQL)

en: (unused SQL code: format)
tr: (kullanılmayan SQL kodu: format)

en: SQL bind parameter out of range
tr: SQL garanti parametresi erim dışında

en: File opened that is not an SQL database file
tr: Bir SQL veritabanı dosyası olmayan bir dosya açıldı

en: Notifications from SQL logger
tr: SQL günlükleyicisinden bildirimler

en: Warnings from SQL logger
tr: SQL günlükleyicisinden uyarılar

en: SQL has another row ready
tr: SQL'de başka bir satır var

en: SQL has finished executing
tr: SQL çalıştırmayı bitirdi

en: System error w/o errno
tr: Hata numarası olmayan sistem hatası

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: End of file
tr: Dosya sonu

en: Unknown error code
tr: Bilinmeyen hata kodu

en: argument not expected
tr: Argüman beklenmiyordu

en: read error
tr: Okuma hatası

en: keyword too long
tr: Anahtar sözcük pek uzun

en: missing argument
tr: Argüman eksik

en: invalid argument
tr: Geçersiz argüman

en: invalid command
tr: Geçersiz komut

en: invalid alias definition
tr: Geçersiz arma tanımı

en: permission error
tr: İzin hatası

en: out of core
tr: Çekirdek kalmadı

en: invalid meta command
tr: Geçersiz meta komutu

en: unknown meta command
tr: Bilinmeyen meta komutu

en: unexpected meta command
tr: Beklenmedik meta komutu

en: invalid option
tr: Geçersiz seçenek

en: missing argument for option "%.50s"
tr: "%.50s" seçeneği için argüman eksik

en: invalid argument for option "%.50s"
tr: "%.50s" seçeneği için geçersiz argüman

en: option "%.50s" does not expect an argument
tr: "%.50s" seçeneği bir argüman beklemiyor

en: invalid command "%.50s"
tr: Geçersiz komut "%.50s"

en: option "%.50s" is ambiguous
tr: "%.50s" seçeneği belirsiz

en: command "%.50s" is ambiguous
tr: "%.50s" komutu belirsiz

en: invalid option "%.50s"
tr: Geçersiz seçenek "%.50s"

en: Note: no default option file '%s'
tr: Not: Öntanımlı seçenek dosyası '%s' yok

en: reading options from '%s'
tr: '%s' konumundan seçenekler okunuyor

en: option file '%s': %s
tr: Seçenek dosyası '%s': %s

en: Note: ignoring option "--%s" due to global config
tr: Not: Global yapılandırma dolayısıyla "--%s" seçeneği yok sayılıyor

en: Please report bugs to <https://bugs.gnupg.org>.
tr: Hataları lütfen <https://bugs.gnupg.org> adresine bildirin.

en: warning: could not recognize %s
tr: Uyarı: %s tanımlanamıyor
