libgphoto2_port 2.5.28 - en to ka translation catalogue (77 entries)

en: Generic Port
ka: ზოგადი პორტი

en: No error
ka: შეცდომის გარეშე

en: Unspecified error
ka: დაუზუსტებელი შეცდომა

en: I/O problem
ka: I/O პრობლემა

en: Bad parameters
ka: არასწორი პარამეტრები

en: Unsupported operation
ka: მხარდაუჭერელი ოპერაცია

en: Fixed limit exceeded
ka: ფიქსირებული ლიმიტი გადაჭარბებულია

en: Timeout reading from or writing to the port
ka: პორტიდან წაკითხვის ან მასში ჩაწერის მოლოდინის დრო გადაჭარბებულია

en: Serial port not supported
ka: სერიული პორტი მხარდაუჭერელია

en: USB port not supported
ka: USB პორტი მხარდაუჭერელია

en: Unknown port
ka: უცნობი პორტი

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Error loading a library
ka: ბიბლიოთეკის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error initializing the port
ka: პორტის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Error reading from the port
ka: პორტიდან წაკითხვის შეცდომა

en: Error writing to the port
ka: პორტში ჩაწერის შეცდომა

en: Error updating the port settings
ka: პორტის პარამეტრის განახლების შეცდომა

en: Error setting the serial port speed
ka: სერიული პორტის სიჩქარის დაყენების შეცდომა

en: Error clearing a halt condition on the USB port
ka: USB პორტის halt ბიტის გასუფთავების შეცდომა

en: Could not find the requested device on the USB port
ka: USB პორტზე მოთხოვნილი მოწყობილობა ვერ ვპოვე

en: Could not claim the USB device
ka: USB მოწყობილობის გამოთხოვის შეცდომა

en: Could not lock the device
ka: მოწყობილობის დაბლოკვის შეცდომა

en: libhal error
ka: libhal -ის შეცდომა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: The operation '%s' is not supported by this device
ka: ოპერაცია '%s' მხარდაუჭერელია მოწყობილობის მიერ

en: The port has not yet been initialized
ka: პორტი ჯერ ინიციალიზებული არაა

en: low
ka: დაბალი

en: high
ka: მაღალი

en: No error description available
ka: შეცდომის აღწერა ხელმისაწვდომი არაა

en: Media '%s'
ka: მედია '%s'

en: Could not open USB device (%s).
ka: USB მოწყობილობის (%s) გახსნის შეცდომა.

en: Camera is already in use.
ka: კამერა უკვე გამოიყენება.

en: Could not detach kernel driver of camera device.
ka: კამერის მოწყობილობის ბირთვის დრაივერის გამორთვის შეცდომა.

en: Could not query kernel driver of device.
ka: მოწყობილობის ბირთვის დრაივერისთვის მოთხოვნის გაგზავნის შეცდომა.

en: Could not claim interface %d (%s). Make sure no other program (%s) or kernel module (such as %s) is using the device and you have read/write access to the device.
ka: ინტერფეისის %d (%s) გამოთხოვის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ არც ერთი სხვა პროგრამა (%s) ან ბირთვის მოდული (მაგ: %s) იყენებს მოწყობილობას და რომ მოწყობილობამდე ჩაწერა/წაკითხვის უფლებები გაგაჩნიათ.

en: MacOS PTPCamera service
ka: MacOS PTPCamera სერვისი

en: unknown libgphoto2 using program
ka: უცნობი libgphoto2 პროგრამით

en: Could not release interface %d (%s).
ka: ინტერფეისის %d (%s) გაშვების შეცდომა.

en: Could not reset USB port (%s).
ka: USB პორტის (%s) საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნების შეცდომა.

en: Could not reattach kernel driver of camera device.
ka: კამერის მოწყობილობის ბირთვის დრაივერის თავიდან ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Could not set config %d/%d (%s)
ka: შეცდომა კონფიგურაციის %d/%d (%s) დაყენებისას

en: Could not set altsetting from %d to %d (%s)
ka: შეცდომა altsetting -ის %d -დან %d (%s)-ზე დაყენებისას

en: Could not find USB device (vendor 0x%x, product 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
ka: USB მოწყობილობა (მომწოდებელი 0x%x, პროდუქტი 0x%x) ვერ ვიპოვე. დარწმუნდით, რომ ის მიერთებულია კომპიუტერზე.

en: The supplied vendor or product id (0x%x,0x%x) is not valid.
ka: მითითებული მომწოდების ან პროდუქსი id (0x%x,0x%x) არასწორია.

en: Could not find USB device (class 0x%x, subclass 0x%x, protocol 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
ka: USB მოწყობილობა (კლასი 0x%x, ქვეკლასი 0x%x, პროტოკოლი 0x%x) ვერ ვიპოვე. დარწმუნდით, რომ ის მიერთებულია კომპიუტერზე.

en: PTP/IP Connection
ka: PTP/IP მიერთება

en: IP Connection
ka: IP მიერთება

en: Could not lock device '%s'
ka: მოწყობილობის ('%s') დაბლოკვის შეცდომა

en: Device '%s' is locked by pid %d
ka: მოწყობილობა '%s' დაბლოკილია pid-ის %d მიერ

en: Device '%s' could not be locked (dev_lock returned %d)
ka: მოწყობილობის '%s' დაბლოკვის შეცდომა (dev_lock -ის პასუხია %d)

en: Device '%s' could not be unlocked.
ka: მოწყობილობის ('%s') განბლოკვის შეცდომა.

en: Device '%s' could not be unlocked as it is locked by pid %d.
ka: მოწყობილობის '%s' განბლოკვა შეუძლებელია. ის დაბლოკილია pid-ის %d მიერ.

en: Device '%s' could not be unlocked (dev_unlock returned %d)
ka: მოწყობილობის '%s' განბლოკვის შეცდომა (dev_unlock -ის პასუხია %d)

en: Serial Port %i
ka: სერიული პორტი %i

en: Serial Port Device
ka: სერიული პორტის მოწყობილობა

en: Failed to open '%s' (%s).
ka: '%s'-ის (%s) გახსნის შეცდომა.

en: Could not close '%s' (%s).
ka: %s-ის (%s) დახურვის შეცდომა.

en: Could not write to port (%s)
ka: პორტში (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Parity error.
ka: პარიტეტის შეცდომა.

en: Unexpected parity response sequence 0xff 0x%02x.
ka: პარიტეტის პასუხის მოულოდნელი მიმდევრობა 0xff 0x%02x.

en: Unknown pin %i.
ka: უცნობი ფეხი %i.

en: Could not get level of pin %i (%s).
ka: ფეხის: %i (%s) დონის მიღების შეცდომა.

en: Could not set level of pin %i to %i (%s).
ka: ფეხის %i -დან %i -ზე (%s) დაყენების შეცდომა.

en: Could not flush '%s' (%s).
ka: ფაილის პირდაპირ დისკზე ჩაწერის შეცდომა: %s (%s).

en: Could not set the baudrate to %d
ka: სერიული პორტის ბოდების სიჩქარის %d-ზე დაყენების შეცდომა

en: Could not detach kernel driver '%s' of camera device.
ka: ბირთვის დრაივერის '%s' კამერის მოწყობილობიდან მოხსნის შეცდომა.

en: Could not close USB port (%s).
ka: USB მოწყობილობის (%s) დახურვის შეცდომა.

en: USB Mass Storage direct IO
ka: USB Mass Storage პირდაპირი IO

en: Failed to open '%s' (%m).
ka: '%s' (%m)-ის გახსნის შეცდომა.

en: Could not close '%s' (%m).
ka: '%s'-ის (%m) დახურვის შეცდომა.

en: Could not seek to offset: %x on '%s' (%m).
ka: წანაცვლებაზე გადახვევის შეცდომა: %x '%s'-ზე (%m).

en: Could not write to '%s' (%m).
ka: '%s'-ში (%m) ჩაწერის შეცდომა.

en: Could not read from '%s' (%m).
ka: ფაილიდან ("%s" %m) წაკითხვის შეცდომა.

en: Device '%s' is locked by another app.
ka: მოწყობილობა %s სხვა აპლიკაციის მიერაა დაბლოკილი.

en: Failed to lock '%s' (%m).
ka: '%s' (%m)-ის დაბლოკვის შეცდომა.

en: Failed to unlock '%s' (%m).
ka: '%s' (%m)-ის განბლოკვის შეცდომა.

en: Could not send scsi command to: '%s' (%m).
ka: '%s'-სთვის (%m) scsi ბრძანების გაგზავნის შეცდომა.
