libgphoto2 2.5.28 - en to pl translation catalogue (2574 entries)

en: Camera appears to not be using CompactFlash storage
    Unfortunately we do not support that at the moment :-(
pl: Wygląda na to, że aparat nie przechowuje danych na CompactFlashu.
    Niestety nie jest to jeszcze obsługiwane :-(

en: Camera has taken %d pictures, and is using CompactFlash storage.
pl: Aparat wykonał %d zdjęć i przechowuje dane na CompactFlashu.

en: agfa_cl20
    The Agfa CL20 Linux Driver People!
         Email us at cl20@poeml.de    
     Visit us at http://cl20.poeml.de
pl: agfa_cl20
    Ludzie tworzący sterownik linuksowy do Agfa CL20!
           Można pisać do nas pod cl20@poeml.de      
           Nasza strona to http://cl20.poeml.de

en: Your USB camera has an Aox chipset.
    Number of lo-res PICs = %i
    Number of hi-res PICs = %i
    Number of PICs = %i
pl: Aparat USB ma chipset Aox.
    Liczba PIC niskiej rozdzielczości = %i
    Liczba PIC wysokiej rozdzielczości = %i
    Liczba PIC = %i

en: Aox generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Ogólny sterownik Aox
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Your USB picture frame has a AX203 chipset
pl: Ramka cyfrowa USB ma układ AX203

en: AX203 based picture frames come with a variety of resolutions.
    The gphoto driver for these devices allows you to download,
    upload and delete pictures from the picture frame.
pl: Ramki cyfrowe oparte na AX203 są w różnych rozdzielczościach.
    Sterownik gphoto dla tych urządzeń pozwala ściągać,
    przesyłać i usuwać zdjęcia z ramki cyfrowej.

en: AX203 USB picture frame driver
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    This driver allows you to download, upload and delete pictures
    from the picture frame.
pl: Sterownik ramki cyfrowej USB AX203
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    Ten sterownik umożliwia ściąganie, przesyłanie i usuwanie zdjęć
    z ramki cyfrowej.

en: Picture Frame Configuration
pl: Konfiguracja ramki cyfrowej

en: Synchronize frame data and time with PC
pl: Synchronizacja daty i czasu ramki z PC

en: Number of pictures: %i
    Firmware Version: %s
pl: Liczba zdjęć: %i
    Wersja firmware'u: %s

en: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    Reverse engineering of image data by:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    Implemented using documents found on
    the web. Permission given by Vision.
pl: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    Rozpracowanie formatu danych obrazu:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    Zaimplementowano z użyciem dokumentacji
    dostępnej na WWW za zgodą Vision.

en: Could not create directory %s.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu %s.

en: Could not remove directory %s.
pl: Nie udało się usunąć katalogu %s.

en: lock keys failed.
pl: zablokowanie klawiszy nie powiodło się.

en: *UNKNOWN*
pl: *NIEZNANY*

en: canon_int_capture_image: initial canon_usb_list_all_dirs() failed with status %li
pl: canon_int_capture_image: początkowe canon_usb_list_all_dirs() nie powiodło się ze stanem %li

en: canon_int_capture_image: final canon_usb_list_all_dirs() failed with status %i
pl: canon_int_capture_image: końcowe canon_usb_list_all_dirs() nie powiodło się ze stanem %i

en: Name '%s' (%li characters) too long, maximum 30 characters are allowed.
pl: Nazwa '%s' (%li znaków) jest zbyt długa, dozwolone jest maksymalnie 30 znaków.

en: Lower case letters in %s not allowed.
pl: Małe litery w %s nie są dopuszczalne.

en: canon_int_list_directory: ERROR: initial message too short (%i < minimum %i)
pl: canon_int_list_directory: BŁĄD: początkowy komunikat zbyt krótki (%i < minimum %i)

en: canon_int_list_directory: Reached end of packet while examining the first dirent
pl: canon_int_list_directory: Osiągnięto koniec pakietu przed sprawdzeniem pierwszego dirent

en: canon_int_list_directory: truncated directory entry encountered
pl: canon_int_list_directory: napotkano ucięty wpis katalogu

en: File protected.
pl: Plik zabezpieczony.

en: canon_int_get_info_func: ERROR: initial message too short (%i < minimum %i)
pl: canon_int_get_info_func: BŁĄD: początkowy komunikat zbyt krótki (%i < minimum %i)

en: Could not extract JPEG thumbnail from data: No beginning/end
pl: Nie udało się wyciągnąć miniaturki JPEG z danych: Brak początku/końca

en: Could not extract JPEG thumbnail from data: Data is not JFIF
pl: Nie udało się wyciągnąć miniaturki JPEG z danych: Dane nie są JFIF

en: NULL parameter "%s" in %s line %i
pl: Parametr NULL "%s" w %s w linii %i

en: Don't know how to handle camera->port->type value %i aka 0x%x in %s line %i.
pl: Nie wiem jak obsłużyć wartość camera->port->type %i czyli 0x%x w %s w linii %i.

en: FATAL ERROR: initial CRC value for length %d unknown
pl: BŁĄD KRYTYCZNY: nieznana początkowa wartość CRC dla długości %d

en: unable to guess initial CRC value
pl: nie udało się odgadnąć początkowej wartości CRC

en: warning: CRC not checked (add len %d, value 0x%04x) #########################
pl: uwaga: nie sprawdzono CRC (dodać długość %d, wartość 0x%04x) #########################

en: Compatibility Mode
pl: Tryb kompatybilności

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Full Image
pl: Pełny obraz

en: Bulb
pl: Żarówka

en: Auto focus: one-shot
pl: Autofocus: jedno zdjęcie

en: Auto focus: AI servo
pl: Autofocus: serwo AI

en: Auto focus: AI focus
pl: Autofocus: ogniskowa AI

en: Manual focus
pl: Ręczna ogniskowa

en: Beep off
pl: Piszczyk wyłączony

en: Beep on
pl: Piszczyk włączony

en: Flash off
pl: Flesz wyłączony

en: Flash on
pl: Flesz włączony

en: Flash auto
pl: Flesz automatyczny

en: Manual 2
pl: Ręczny 2

en: Far scene
pl: Scena daleka

en: Fast shutter
pl: Szybka migawka

en: Slow shutter
pl: Wolna migawka

en: Night scene
pl: Scena nocna

en: Gray scale
pl: Skala szarości

en: Portrait
pl: Portret

en: Spot
pl: Punkt

en: Macro
pl: Makro

en: BW
pl: Cz/B

en: Neutral
pl: Neutralny

en: Long shutter
pl: Długa migawka

en: Super macro
pl: Super makro

en: Foliage
pl: Roślinność

en: Indoor
pl: Wnętrze

en: Fireworks
pl: Fajerwerki

en: Beach
pl: Plaża

en: Underwater
pl: Podwodne

en: Snow
pl: Śnieg

en: Kids and pets
pl: Dzieci i zwierzęta

en: Night snapshot
pl: Nocny widok

en: Digital macro
pl: Makro cyfrowe

en: MyColors
pl: Moje Kolory

en: Photo in movie
pl: Zdjęcie w filmie

en: Small Normal JPEG
pl: Mały normalny JPEG

en: Small Fine JPEG
pl: Mały dobry JPEG

en: Medium Normal JPEG
pl: Średni normalny JPEG

en: Medium Fine JPEG
pl: Średni dobry JPEG

en: Large Normal JPEG
pl: Duży normalny JPEG

en: Large Fine JPEG
pl: Duży dobry JPEG

en: RAW + Small Normal JPEG
pl: RAW + mały normalny JPEG

en: RAW + Small Fine JPEG
pl: RAW + mały dobry JPEG

en: RAW + Medium Normal JPEG
pl: RAW + średni normalny JPEG

en: RAW + Medium Fine JPEG
pl: RAW + średni dobry JPEG

en: RAW + Large Normal JPEG
pl: RAW + duży normalny JPEG

en: RAW + Large Fine JPEG
pl: RAW + duży dobry JPEG

en: This is the driver for Canon PowerShot, Digital IXUS, IXY Digital,
     and EOS Digital cameras in their native (sometimes called "normal")
     mode. It also supports a small number of Canon digital camcorders
     with still image capability.
    It includes code for communicating over a serial port or USB connection,
     but not (yet) over IEEE 1394 (Firewire).
    It is designed to work with over 70 models as old as the PowerShot A5
     and Pro70 of 1998 and as new as the PowerShot A510 and EOS 350D of
     2005.
    It has not been verified against the EOS 1D or EOS 1Ds.
    For the A50, using 115200 bps may effectively be slower than using 57600
    If you experience a lot of serial transmission errors, try to have your
     computer as idle as possible (i.e. no disk activity)
pl: Sterownik do aparatów Canon PowerShot, Digital IXUS, IXY Digital,
     i EOS Digital w ich natywnym (czasem zwanym "normalnym") trybie.
     Obsługuje także niewielką liczbę cyfrowych kamkorderów Canona z opcją
     nieruchomego obrazu.
    Zawiera kod do komunikacji przez port szeregowy oraz USB, ale (jeszcze)
     nie przez IEEE 1394 (Firewire).
    Jest zaprojektowany do pracy z ponad 70 modelami tak starymi jak
     PowerShot A5 czy Pro70 z 1998 roku oraz tak nowymi jak PowerShot A510
     czy EOS 350D z 2005 roku.
    Nie był jeszcze testowany z aparatami EOS 1D ani EOS 1Ds.
    W przypadku A50 użycie 115200 bps może być efektywnie wolniejsze niż
    57600. Jeśli będzie występować dużo błędów transmisji szeregowej, należy
    spróbować możliwie najmniej obciążać komputer (bez pracy dysku).

en: Camera unavailable: %s
pl: Aparat niedostępny: %s

en: Switching Camera Off
pl: Wyłączanie aparatu

en: Error capturing image
pl: Błąd podczas pobierania obrazu

en: Could not get disk name: %s
pl: Nie udało się uzyskać nazwy dysku: %s

en: No reason available
pl: Przyczyna niedostępna

en: Could not get disk info: %s
pl: Nie udało się uzyskać informacji o dysku: %s

en: Internal error #1 in get_file_func() (%s line %i)
pl: Błąd wewnętrzny #1 w get_file_func() (%s w linii %i)

en: No audio file could be found for %s
pl: Nie znaleziono pliku z dźwiękiem dla %s

en:   Drive %s
      %11s bytes total
      %11s bytes available
pl:   Urządzenie %s
      %11s bajtów w sumie
      %11s bajtów dostępnych

en: AC adapter
pl: zasilacz AC

en: on battery
pl: na baterii

en: power OK
pl: zasilanie w porządku

en: power bad
pl: zasilanie nieprawidłowe

en: not available: %s
pl: niedostępne: %s

en: %s (host time %s%i seconds)
pl: %s (czas hosta %s%i sekund)

en: 
    Camera identification:
      Model: %s
      Owner: %s
    
    Power status: %s
    
    Flash disk information:
    %s
    
    Time: %s
pl: 
    Identyfikacja aparatu:
      Model: %s
      Właściciel: %s
    
    Stan zasilania: %s
    
    Informacje o dysku flash:
    %s
    
    Czas: %s

en: Canon PowerShot series driver by
     Wolfgang G. Reissnegger,
     Werner Almesberger,
     Edouard Lafargue,
     Philippe Marzouk,
    A5 additions by Ole W. Saastad
    Additional enhancements by
     Holger Klemm
     Stephen H. Westin
pl: Sterownik do aparatów serii Canon PowerShot.
    Autorami są:
     Wolfgang G. Reissnegger,
     Werner Almesberger,
     Edouard Lafargue,
     Philippe Marzouk,
    dodatki do A5 napisał Ole W. Saastad
    Dodatkowe rozszerzenia napisali:
     Holger Klemm
     Stephen H. Westin

en: Error deleting file
pl: Błąd podczas usuwania pliku

en: Error deleting associated thumbnail file
pl: Błąd podczas usuwania powiązanego pliku miniaturki

en: Speeds greater than 57600 are not supported for uploading to this camera
pl: Prędkości większe niż 57600 nie są obsługiwane przy wczytywaniu danych do tego aparatu

en: Could not get flash drive letter
pl: Nie udało się uzyskać litery dysku flash

en: Could not upload, no free folder name available!
    999CANON folder name exists and has an AUT_9999.JPG picture in it.
pl: Nie udało się przesłać danych do aparatu - brak wolnych nazw folderów!
    Istnieje nazwa folderu 999CANON i zawiera obrazek AUT_9999.JPG.

en: Could not create \DCIM directory.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu \DCIM.

en: Could not create destination directory.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu docelowego.

en: Camera and Driver Configuration
pl: Konfiguracja aparatu i sterownika

en: Camera Settings
pl: Ustawienia aparatu

en: Owner Name
pl: Nazwa właściciela

en: Capture Size Class
pl: Klasa rozmiaru zdjęcia

en: ISO Speed
pl: Czułość ISO

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Shooting mode
pl: Tryb robienia zdjęcia

en: Shutter Speed
pl: Prędkość migawki

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji

en: Image Format
pl: Format zdjęć

en: Focus Mode
pl: Tryb ogniskowania

en: Flash Mode
pl: Tryb flesza

en: Beep
pl: Piszczyk

en: Camera Actions
pl: Czynności aparatu

en: Synchronize camera date and time with PC
pl: Synchronizacja daty i czasu z PC

en: Camera Status Information
pl: Informacja o stanie aparatu

en: Camera Model
pl: Model aparatu

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: Error
pl: Błąd

en: Firmware Version
pl: Wersja firmware'u

en: Power
pl: Zasilanie

en: Driver
pl: Sterownik

en: List all files
pl: Wypisanie listy wszystkich plików

en: Keep filename on upload
pl: Zachowywanie nazwy pliku przy przesyłaniu do aparatu

en: Camera unavailable
pl: Aparat niedostępny

en: Owner name changed
pl: Nazwa właściciela zmieniona

en: could not change owner name
pl: nie udało się zmienić nazwy właściciela

en: Capture size class changed
pl: Zmieniono klasę rozmiaru zdjęcia

en: Invalid capture size class setting
pl: Błędne ustawienie klasy rozmiaru zdjęcia

en: Invalid ISO speed setting
pl: Błędne ustawienie czułości ISO

en: ISO speed changed
pl: Zmieniono czułość ISO

en: Could not change ISO speed
pl: Nie udało się zmienić czułości ISO

en: Invalid shooting mode setting
pl: Błędne ustawienie trybu robienia zdjęcia

en: Shooting mode changed
pl: Zmieniono tryb robienia zdjęcia

en: Could not change shooting mode
pl: Nie udało się zmienić trybu robienia zdjęcia

en: Invalid shutter speed setting
pl: Błędne ustawienie prędkości migawki

en: Shutter speed changed
pl: Zmieniono prędkość migawki

en: Could not change shutter speed
pl: Nie udało się zmienić prędkości migawki

en: Invalid aperture setting
pl: Błędne ustawienie przysłony

en: Aperture changed
pl: Zmieniono przysłonę

en: Could not change aperture
pl: Nie udało się zmienić przysłony

en: Invalid exposure compensation setting
pl: Błędne ustawienie kompensacji ekspozycji

en: Exposure compensation changed
pl: Kompensacja ekspozycji zmieniona

en: Could not change exposure compensation
pl: Nie udało się zmienić kompensacji ekspozycji

en: Invalid image format setting
pl: Błędne ustawienie formatu zdjęć

en: Image format changed
pl: Format zdjęć zmieniony

en: Could not change image format
pl: Nie udało się zmienić formatu zdjęć

en: Invalid focus mode setting
pl: Błędne ustawienie trybu ogniskowania

en: Focus mode changed
pl: Zmieniono tryb ogniskowania

en: Could not change focus mode
pl: Nie udało się zmienić trybu ogniskowania

en: Invalid beep mode setting
pl: Błędne ustawienie trybu piszczyka

en: Beep mode changed
pl: Zmieniono tryb piszczyka

en: Could not change beep mode
pl: Nie udało się zmienić trybu piszczyka

en: Zoom level changed
pl: Zmieniono stopień powiększenia

en: Could not change zoom level
pl: Nie udało się zmienić stopnia powiększenia

en: Invalid flash mode setting
pl: Błędne ustawienie trybu flesza

en: Flash mode changed
pl: Zmieniono tryb flesza

en: Could not change flash mode
pl: Nie udało się zmienić trybu flesza

en: time set
pl: czas ustawiony

en: could not set time
pl: nie udało się ustawić czasu

en: Unsupported port type %i = 0x%x given. Initialization impossible.
pl: Podano nie obsługiwany rodzaj portu %i = 0x%x. Inicjalizacja niemożliwa.

en: Battery exhausted, camera off.
pl: Bateria wyczerpana, aparat wyłączony.

en: ERROR: unexpected message
pl: BŁĄD: nieoczekiwany komunikat

en: ERROR: message overrun
pl: BŁĄD: przepełnienie komunikatu

en: ERROR: out of sequence.
pl: BŁĄD: utrata kolejności.

en: ERROR: unexpected packet type.
pl: BŁĄD: nieoczekiwany rodzaj pakietu.

en: ERROR: message format error.
pl: BŁĄD: błąd formatu komunikatu.

en: ERROR: unexpected message2.
pl: BŁĄD: nieoczekiwany komunikat2.

en: Uploading file...
pl: Przesyłanie pliku do aparatu...

en: Getting file...
pl: Pobieranie pliku...

en: canon_serial_get_dirents: canon_serial_dialogue failed to fetch directory entries
pl: canon_serial_get_dirents: w canon_serial_dialogue nie udało się pobrać wpisów katalogu

en: canon_serial_get_dirents: Initial dirent packet too short (only %i bytes)
pl: canon_serial_get_dirents: Początkowy pakiet dirent zbyt krótki (tylko %i bajtów)

en: canon_serial_get_dirents: Could not allocate %i bytes of memory
pl: canon_serial_get_dirents: Nie udało się przydzielić %i bajtów pamięci

en: canon_serial_get_dirents: Failed to read another directory entry
pl: canon_serial_get_dirents: Nie udało się odczytać kolejnego wpisu katalogu

en: canon_serial_get_dirents: Truncated directory entry received
pl: canon_serial_get_dirents: Odebrano ucięty wpis katalogu

en: canon_serial_get_dirents: Too many dirents, we must be looping.
pl: canon_serial_get_dirents: Zbyt dużo wpisów dirent, musi być pętla.

en: canon_serial_get_dirents: Could not resize dirent buffer to %i bytes
pl: canon_serial_get_dirents: Nie udało się zmienić rozmiaru bufora dirent na %i bajtów

en: Error changing speed.
pl: Błąd podczas zmiany prędkości.

en: Resetting protocol...
pl: Resetowanie protokołu...

en: Camera OK.
pl: Aparat w porządku.

en: Looking for camera ...
pl: Szukanie aparatu...

en: Trying to contact camera...
pl: Próba kontaktu z aparatem...

en: Communication error 1
pl: Błąd komunikacji 1

en: No response from camera
pl: Brak odpowiedzi od aparatu

en: Unrecognized response
pl: Nierozpoznana odpowiedź

en: Detected a "%s" aka "%s"
pl: Wykryto "%s" czyli "%s"

en: Unknown model "%s"
pl: Nieznany model "%s"

en: Bad EOT
pl: Zły EOT

en: Communication error 2
pl: Błąd komunikacji 2

en: Communication error 3
pl: Błąd komunikacji 3

en: Changing speed... wait...
pl: Zmiana prędkości... oczekiwanie...

en: Error changing speed
pl: Błąd podczas zmiany prędkości

en: Error waiting for ACK during initialization, retrying
pl: Błąd podczas oczekiwania na ACK przy inicjalizacji, ponowna próba

en: Error waiting ACK during initialization
pl: Błąd podczas oczekiwania na ACK przy inicjalizacji

en: Connected to camera
pl: Połączono z aparatem

en: ERROR: a fatal error condition was detected, can't continue
pl: BŁĄD: wykryto błąd krytyczny, nie można kontynuować

en: ERROR: %d is too big
pl: BŁĄD: %d to za dużo

en: Getting thumbnail...
pl: Pobieranie miniaturki...

en: NOT RECOGNIZED
pl: NIE ROZPOZNANO

en: Could not establish initial contact with camera
pl: Nie udało się ustanowić początkowego połączenia z aparatem

en: Camera was already active
pl: Aparat już był aktywny

en: Camera was woken up
pl: Aparat został obudzony

en: Initial camera response '%c' unrecognized
pl: Nierozpoznana początkowa odpowiedź aparatu '%c'

en: Step #2 of initialization failed: ("%s" on read of %i). Camera not operational
pl: Krok #2 inicjalizacji nie powiódł się: ("%s" przy odczycie %i) Aparat niefunkcjonalny

en: Step #2 of initialization failed! (returned %i bytes, expected %i). Camera not operational
pl: Krok #2 inicjalizacji nie powiódł się! (zwrócono %i bajtów, oczekiwano %i). Aparat niefunkcjonalny

en: Step #3 of initialization failed: "%s" on read of %i. Camera not operational
pl: Krok #3 inicjalizacji nie powiódł się: "%s" przy odczycie %i. Aparat niefunkcjonalny

en: Step #3 of initialization failed! (returned %i, expected %i). Camera not operational
pl: Krok #3 inicjalizacji nie powiódł się! (zwrócono %i, oczekiwano %i). Aparat niefunkcjonalny

en: Step #3 of initialization failed: "%s" on write of %i. Camera not operational
pl: Krok #3 inicjalizacji nie powiódł się: "%s" przy zapisie %i. Aparat niefunkcjonalny

en: Step #4 failed: "%s" on read of %i. Camera not operational
pl: Krok #4 nie powiódł się: "%s" przy odczycie %i. Aparat niefunkcjonalny

en: Step #4 failed (returned %i, expected %i). Camera not operational
pl: Krok #4 nie powiódł się (zwrócono %i, oczekiwano %i). Aparat niefunkcjonalny

en: Camera not ready, multiple 'Identify camera' requests failed: %s
pl: Aparat niegotowy, wielokrotne żądania 'Identify camera' nie powiodły się: %s

en: Camera not ready, get_battery failed: %s
pl: Aparat niegotowy, get_battery nie powiodło się: %s

en: canon_usb_lock_keys: Unexpected length returned from "lock keys" function (%i bytes, expected %i)
pl: canon_usb_lock_keys: Nieoczekiwana długość zwrócona z funkcji "lock keys" (%i bajtów, oczekiwano %i)

en: canon_usb_lock_keys: Unexpected length returned (%i bytes, expected %i)
pl: canon_usb_lock_keys: Zwrócona nieoczekiwana długość (%i bajtów, oczekiwano %i)

en: canon_usb_unlock_keys: Unexpected length returned (%i bytes, expected %i)
pl: canon_usb_unlock_keys: Zwrócona nieoczekiwana długość (%i bajtów, oczekiwano %i)

en: canon_usb_get_body_id: Unexpected data length returned (%i bytes, expected %i)
pl: canon_usb_get_body_id: Zwrócona nieoczekiwana długość danych (%i bajtów, oczekiwano %i)

en: Receiving data...
pl: Odbieranie danych...

en: Out of memory: %d bytes needed.
pl: Brak pamięci: potrzeba %d bajtów.

en: canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue failed
pl: canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue nie powiodło się

en: Warning in canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue returned error status 0x%08x from camera
pl: Ostrzeżenie w canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue zwróciło status błędu 0x%08x z aparatu

en: Couldn't read from file "%s"
pl: Nie udało się odczytać z pliku "%s"

en: Out of memory: %ld bytes needed.
pl: Brak pamięci: potrzeba %ld bajtów.

en: File upload failed.
pl: Przesłanie pliku do aparatu nie powiodło się.

en: File was too big. You may have to turn your camera off and back on before uploading more files.
pl: Plik był zbyt duży. Może zajść potrzeba wyłączenia i włączenia aparatu przed przesyłaniem kolejnych plików.

en: canon_usb_get_dirents: Couldn't fit payload into buffer, '%.96s' (truncated) too long.
pl: canon_usb_get_dirents: Nie udało się zmieścić danych do bufora, '%.96s' (obcięte) zbyt długie.

en: canon_usb_get_dirents: canon_usb_long_dialogue failed to fetch direntries, returned %i
pl: canon_usb_get_dirents: w canon_usb_long_dialogue nie powiodło się pobranie wpisów katalogu, zwrócono %i

en: canon_usb_list_all_dirs: Couldn't fit payload into buffer, '%.96s' (truncated) too long.
pl: canon_usb_list_all_dirs: Nie udało się zmieścić danych do bufora, '%.96s' (obcięte) zbyt długie.

en: canon_usb_list_all_dirs: canon_usb_long_dialogue failed to fetch direntries, returned %i
pl: canon_usb_list_all_dirs: w canon_usb_long_dialogue nie powiodło się pobranie wpisów katalogu, zwrócono %i

en: Detected a '%s'.
pl: Wykryto '%s'.

en: Name "%s" from camera does not match any known camera
pl: Nazwa "%s" z aparatu nie pasuje do żadnego znanego aparatu

en: Image type %d not supported
pl: Typ obrazu %d nie jest obsługiwany

en: Image %s is delete protected.
pl: Obraz %s jest zabezpieczony przed usunięciem.

en: Driver framework written by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    This software has QVplay's source code, written by Ken-ichi HAYASHI <xg2k-hys@asahi-net.or.jp> and Jun-ichiro "itojun" Itoh <itojun@itojun.org>.
    Integration of QVplay by Michael Haardt <michael@moria.de>.
pl: Szkielet sterownika napisał Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    To oprogramowanie zawiera kod źródłowy QVplaya, którego autorami są Ken-ichi HAYASHI <xg2k-hys@asahi-net.or.jp> i Jun-ichiro "itojun" Itoh <itojun@itojun.org>.
    Integracji QVplaya dokonał Michael Haardt <michael@moria.de>.

en: Battery level: %.1f Volts. Revision: %08x.
pl: Poziom baterii: %.1f woltów. Wersja: %08x.

en: Camera Configuration
pl: Konfiguracja aparatu

en: Battery
pl: Bateria

en: Brightness
pl: Jasność

en: Too bright
pl: Zbyt jasno

en: Too dark
pl: Zbyt ciemno

en: Your Logitech Clicksmart 310 has %i picture in it.
     | Your Logitech Clicksmart 310 has %i pictures in it.
pl[0]: Aparat Logitech Clicksmart 310 zawiera %i zdjęcie.
pl[1]: Aparat Logitech Clicksmart 310 zawiera %i zdjęcia.
pl[2]: Aparat Logitech Clicksmart 310 zawiera %i zdjęć.

en: There are two resolution settings, 352x288 and 176x144. Photo data 
    is in JPEG format when downloaded and thus has no predetermined
    size. Therefore, the advertised maximum number of photos the
    camera can hold must be understood as an approximation.
    All gphoto2 options will work, except for the following which
    the hardware will not support:
    	Deletion of individual or selected photos (gphoto2 -d)
    	Capture (gphoto2 --capture or --capture-image)
    However, capture is possible using the webcam interface,
    supported by the spca50x kernel module.
    GUI access using gtkam has been tested, and works. However,
    the camera does not produce separate thumbnails. Since the images
    are in any event already small and of low resolution, the driver
    merely downloads the actual images to use as thumbnails.
    The camera can shoot in 'video clip' mode. The resulting frames
    are saved here as a succession of still photos. The user can 
    animate them using (for example) ImageMagick's 'animate' function.
    For more details on the camera's functions, please consult
    libgphoto2/camlibs/clicksmart310/README.clicksmart310.
pl: Są dwa ustawienia rozdzielczości: 352x288 i 176x144. Dane zdjęć
    są w formacie JPEG, przez co nie można wcześniej określić ich
    rozmiaru. Przez to podawaną maksymalną liczbę zdjęć mieszczoną
    przez aparat należy traktować jako aproksymację.
    Będą działać wszystkie opcje gphoto2 z wyjątkiem tych, których
    nie obsługuje sprzęt:
    	- usuwania poszczególnych lub wybranych zdjęć (gphoto2 -d)
    	- pobierania obrazu (gphoto2 --capture lub --capture-image)
    Jednak pobieranie obrazu jest możliwe przy użyciu interfejsu webcam,
    obsługiwanego przez moduł jądra spca50x.
    Dostęp przez GUI przy użyciu gtkam został przetestowany i działa.
    Jednak aparat nie tworzy oddzielnych miniaturek. Ponieważ zdjęcia
    zawsze i tak są małe i w niskiej rozdzielczości, sterownik ściąga
    właściwe zdjęcia i używa je jako miniaturki.
    Aparat potrafi robić zdjęcia w trybie 'video clip'. Wynikowe klatki
    są zapisywane jako ciąg nieruchomych zdjęć. Użytkownik może animować
    je przy użyciu np. funkcji 'animate' z pakietu ImageMagick.
    Więcej szczegółów o funkcjach aparatu można znaleźć
    w libgphoto2/camlibs/clicksmart310/README.clicksmart310.

en: Logitech Clicksmart 310 driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Sterownik Logitech Clicksmart 310
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: For cameras with insides from S&Q Technologies, which have the 
    USB Vendor ID 0x2770 and Product ID 0x905C, 0x9050, 0x9051,
    0x9052, or 0x913D.  Photos are saved in PPM format.
    
    Some of these cameras allow software deletion of all photos.
    Others do not. No supported camera can do capture-image. All
    can do capture-preview (image captured and sent to computer).
    If delete-all does work for your camera, then capture-preview will
    have the side-effect that it also deletes what is on the camera.
    
    File uploading is not supported for these cameras. Also, none of the
    supported cameras allow deletion of individual photos by use of a
    software command.
pl: Dla aparatów na elektronice S&Q Technologies, mających USB Vendor ID
    0x2770 i Product ID 0x905C, 0x9050, 0x9051, 0x9052 lub 0x913D zdjęcia
    są zapisywane w formacie PPM.
    
    Niektóre z tych aparatów pozwalają na programowe usunięcie wszystkich
    zdjęć. Inne nie. Żaden z obsługiwanych aparatów nie pozwala na
    wykonanie capture-image. Każdy pozwala na capture-preview (zrobienie
    zdjęcia i przesłanie do komputera). Jeśli delete-all (usuwanie
    wszystkich zdjęć) działa na danym aparacie, capture-preview będzie
    miało efekt uboczny usunięcia wszystkiego, co jest zapisane w aparacie.
    
    Przesyłanie zdjęć do aparatu nie jest obsługiwane. Ponadto żaden
    z obsługiwanych aparatów nie pozwala na programowe usuwanie pojedynczych
    zdjęć.

en: sq905C generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: ogólny sterownik sq905C
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Image type is not supported
pl: Typ obrazu nie jest obsługiwany

en: Number of pictures: %d
pl: Liczba zdjęć: %d

en: Only root folder is supported - you requested a file listing for folder '%s'.
pl: Tylko główny folder jest obsługiwany - żądano listy plików dla folderu '%s'.

en: Problem getting number of images
pl: Problem przy pobieraniu liczby zdjęć

en: Problem getting image information
pl: Problem przy pobieraniu informacji o obrazie

en: Capture type is not supported
pl: Typ ściągania nie jest obsługiwany

en:  (battery is %d%% full)
pl:  (bateria jest w %d%% pełna)

en: Dimera 3500 ver. %s %d/%d %d:%d.
    %d pictures used of approximately %d (high res) or %d (low res).
    Camera features: %s, %s, %s, %s.
    Flash is %s, is %s and is %s.
    Resolution is set to %s.
    Camera is %s powered %s.
pl: Dimera 3500 w wersji %s %d/%d %d:%d.
    %d zdjęć zużyło przeciętnie %d (wysoka r.) lub %d (niska r.)
    Opcje aparatu: %s, %s, %s, %s.
    Flesz jest %s, jest %s i jest %s.
    Rozdzielczość jest ustawiona na %s.
    Aparat jest zasilany %s%s.

en: Flash
pl: Flesz

en: No Flash
pl: Bez flesza

en: No Dual Iris
pl: Bez Dual Iris

en: Resolution Switch
pl: Przełącznik rozdzielczości

en: No Resolution Switch
pl: Bez przełącznika rozdzielczości

en: No Power Light
pl: Bez wskaźnika zasilania

en: ON
pl: WŁĄCZONY

en: OFF
pl: WYŁĄCZONY

en: ready
pl: gotowy

en: Not ready
pl: Niegotowy

en: in fill mode
pl: w trybie wypełniającym

en: Not in fill mode
pl: Nie w trybie wypełniającym

en: low (320x240)
pl: niską (320x240)

en: high (640x480)
pl: wysoką (640x480)

en: externally
pl: zewnętrznie

en: internally
pl: wewnętrznie

en: * Image glitches or problems communicating are
      often caused by a low battery.
    * Images captured remotely on this camera are stored
      in temporary RAM and not in the flash memory card.
    * Exposure control when capturing images can be
      configured manually or set to automatic mode.
    * Image quality is currently lower than it could be.
pl:  * Zakłócenia obrazu albo problemy z komunikacją są
       zwykle spowodowane niskim stanem baterii.
     * Zdjęcia robione zdalnie tym aparatem są przechowywane
       w tymczasowej pamięci RAM, a nie na karcie pamięci flash.
     * Sterowanie ekspozycją przy zdjęciach może być
       konfigurowane ręcznie lub ustawione w trybie automatycznym.
     * Jakość obrazu jest teraz niższa niż mogłaby być.

en: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    This software was created with the
    help of proprietary information belonging
    to StarDot Technologies.
    
    Author:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Contributors:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         Converting raw camera images to RGB
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Information on protocol, raw image format,
         gphoto2 port
pl: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    To oprogramowanie stworzono przy pomocy własnościowych
    informacji należących do StarDot Technologies.
    
    Autor:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Współtwórcy:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         Przekształcanie surowych obrazów z aparatu do RGB
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Informacje o protokole, format surowego obrazu,
         port gphoto2

en: Problem reading image from flash
pl: Problem przy odczycie obrazu z pamięci flash

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Downloading image...
pl: Ściąganie obrazu...

en: Problem downloading image
pl: Problem przy ściąganiu obrazu

en: User canceled download
pl: Ściąganie przerwane przez użytkownika

en: Problem taking live image
pl: Problem przy robieniu zdjęcia na żywo

en: Exposure
pl: Ekspozycja

en: Automatic exposure adjustment on preview
pl: Automatyczne dostrajanie ekspozycji przy podglądzie

en: Exposure level on preview
pl: Poziom ekspozycji przy podglądzie

en: Automatic flash on capture
pl: Automatyczny flesz przy robieniu zdjęcia

en: Problem opening port
pl: Problem przy otwieraniu portu

en: Problem resetting camera
pl: Problem przy resetowaniu aparatu

en: Problem setting camera communication speed
pl: Problem przy ustawianiu prędkości komunikacji z aparatem

en: Looks like a modem, not a camera
pl: Wygląda jak modem, a nie aparat

en: Listing files in '%s'...
pl: Pobieranie listy plików w '%s'...

en: Listing folders in '%s'...
pl: Pobieranie listy folderów w '%s'...

en: Could not get information about '%s' (%s).
pl: Nie udało się uzyskać informacji o '%s' (%s).

en: Could not get information about '%s' in '%s' (%s).
pl: Nie udało się uzyskać informacji o '%s' w '%s' (%s).

en: Could not change time of file '%s' in '%s' (%s).
pl: Nie udało się zmienić czasu pliku '%s' w '%s' (%s).

en: Could not open '%s'.
pl: Nie udało się otworzyć '%s'.

en: The Directory Browse "camera" lets you index photos on your hard drive.
pl: Przeglądanie katalogu "aparat" pozwala indeksować zdjęcia na twardym dysku.

en: Directory Browse Mode - written by Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.
pl: Tryb przeglądania katalogu - napisał Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.

en: Could not delete file '%s' in folder '%s' (error code %i: %s).
pl: Nie udało się usunąć pliku '%s' w folderze '%s' (kod błędu %i: %s).

en: Scanner Profile Configuration
pl: Konfiguracja profilu skanera

en: Mono mode
pl: Tryb monochromatyczny

en: Depth
pl: Głębia

en: Mono (b/w)
pl: Mono (cz/b)

en: Grey (4bpp)
pl: Szarości (4bpp)

en: Grey (8bpp)
pl: Szarości (8bpp)

en: Lo Resolution
pl: Rozdzielczość niska

en: Hi Resolution
pl: Rozdzielczość wysoka

en: Color Document mode
pl: Tryb dokumentu kolorowego

en: Color Photo mode
pl: Tryb zdjęcia kolorowego

en: Docupen scanner can't download/erase individual images, only everything
    at once. To work-around this, a cache file is created where a copy of the
    scanner's memory is stored. The cache fill is trigerred by downloading any
    image - so downloading the first image will take long time if the cache is
    empty or not valid. The cache is invalidated automatically when the amount
    of used memory reported by the scanner does not match cache size.
    The cache file is located at ~/.cache/docupen-SERIAL_NO.bin
    
    The scanner has a very short auto-power-off timeout - only 8 seconds - and
    it's effective even when connected by USB. You need to turn it on before
    each gphoto2 operation. In some situations, you might need to prevent it
    from turning off by repeatedly pressing any of the buttons.
pl: Skaner Docupen nie potrafi pobierać/usuwać poszczególnych stron, jedynie
    wszystko naraz. Aby to obejść, tworzony jest plik pamięci podręcznej, w którym
    przechowywana jest kopia pamięci skanera. Wypełnienie jej jest wyzwalane przez
    pobranie dowolnego obrazu - więc pobieranie pierwszego obrazu potrwa długo,
    jeśli pamięć podręczna jest pusta lub unieważniona. Pamięć podręczna jest
    unieważniana automatycznie, jeśli jej rozmiar nie zgadza się z ilością użytej
    pamięci zgłaszanej przez skaner.
    Plik pamięci podręcznej mieści się w ~/.cache/docupen-SERIAL_NO.bin
    
    Skaner ma bardzo krótki limit czasu automatycznego wyłączania zasilania -
    tylko 8 sekund - i obowiązuje on nawet podczas połączenia USB. Trzeba włączać
    go przed każdą operacją gphoto2. W niektórych sytuacjach może być potrzeba
    zapobiegnięcia wyłączeniu poprzez wciskanie któregokolwiek przycisku.

en: DocuPen RC800 scanner library
    Copyright 2020 Ondrej Zary <ondrej@zary.sk>
    based on Docupen tools by Florian Heinz <fh@cronon-ag.de>
pl: Biblioteka skanera DocuPen RC800
    Copyright 2020 Ondrej Zary <ondrej@zary.sk>
    w oparciu o narzędzia Docupen, których autorem jest Florian Heinz <fh@cronon-ag.de>

en: Download program for Digital Dream Enigma 1.3. by <olivier@aixmarseille.com>, and adapted from spca50x driver. Thank you, spca50x team, it was easy to port your driver on this cam!
pl: Program do ściągania dla aparatów Digital Dream Enigma 1.3. napisany przez <olivier@aixmarseille.com> i zaadoptowany do sterownika spca50x. Podziękowania dla załogi spca50x, łatwo było sportować wasz sterownik do tego aparatu!

en: The camera sent only %i byte(s), but we need at least %i.
pl: Aparat wysłał tylko %i bajt(ów), ale potrzeba co najmniej %i.

en: Could not contact camera.
pl: Nie udało się skontaktować z aparatem

en: Received unexpected data (0x%02x, 0x%02x).
pl: Odebrano nieoczekiwane dane (0x%02x, 0x%02x).

en: Wrong escape sequence: expected 0x%02x, got 0x%02x.
pl: Niewłaściwa sekwencja sterująca: oczekiwano 0x%02x, otrzymano 0x%02x.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x.
pl: Złe dane - otrzymano 0x%02x, oczekiwano 0x%02x.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x or 0x%02x.
pl: Złe dane - otrzymano 0x%02x, oczekiwano 0x%02x lub 0x%02x.

en: Bad checksum - got 0x%02x, expected 0x%02x.
pl: Zła suma kontrolna - otrzymano 0x%02x, oczekiwano 0x%02x.

en: Camera rejected the command.
pl: Aparat odrzucił polecenie.

en: Camera reset itself.
pl: Aparat zresetował się.

en: Camera sent unexpected byte 0x%02x.
pl: Aparat wysłał nieoczekiwany bajt 0x%02x.

en: Downloading...
pl: Ściąganie...

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the thumbnail.
pl: Nie udało się przydzielić %i bajt(ów) do ściągnięcia miniaturki.

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the picture.
pl: Nie udało się przydzielić %i bajt(ów) do ściągnięcia obrazu.

en: The camera does not accept '%s' as filename.
pl: Aparat nie przyjął '%s' jako nazwy pliku.

en: Could not initialize upload (camera responded with 0x%02x).
pl: Nie udało się rozpocząć przesyłania do aparatu (aparat odpowiedział 0x%02x).

en: The camera does not support speed %i.
pl: Aparat nie obsługuje prędkości %i.

en: Could not set speed to %i (camera responded with %i).
pl: Nie udało się ustawić prędkości %i (aparat odpowiedział %i).

en: Matthew G. Martin
    Based on fujiplay by Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr>
pl: Matthew G. Martin
    Oparty o fujiplay, który napisał Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr>

en: Bit rate %ld is not supported.
pl: Prędkość %ld nie jest obsługiwana.

en: Configuration for your FUJI camera
pl: Konfiguracja aparatu FUJI

en: Date & Time
pl: Data i czas

en: Version:
pl: Wersja:

en: Available memory:
pl: Dostępna pamięć:

en: gsmart300 library 
    Till Adam <till@adam-lilienthal.de>
    Jerome Lodewyck <jerome.lodewyck@ens.fr>
    Support for Mustek gSmart 300 digital cameras
    based on several other gphoto2 camlib modules and the specifications kindly provided by Mustek.
pl: biblioteka gsmart300 
    Till Adam <till@adam-lilienthal.de>
    Jerome Lodewyck <jerome.lodewyck@ens.fr>
    Obsługa aparatów cyfrowych Mustek gSmart 300
    oparta na różnych innych modułach camlib gphoto2 i specyfikacji udostępnionej przez Musteka.

en: Unsupported port type: %d. This driver only works with USB cameras.
pl: Nie obsługiwany rodzaj portu: %d. Ten sterownik działa tylko z aparatami USB.

en: Could not reset camera.
pl: Nie udało się zresetować aparatu.

en: Your camera only supports deleting the last file on the camera. In this case, this is file '%s'.
pl: Ten aparat obsługuje tylko usuwanie ostatniego pliku z aparatu. W tym przypadku tym plikiem jest '%s'.

en: Current camera time:  %04d-%02d-%02d  %02d:%02d
    Free card memory: %d
    Images on card: %d
    Free space (Images): %d
    Battery level: %d %%.
pl: Bieżący czas aparatu:  %04d-%02d-%02d  %02d:%02d
    Wolna pamięć na karcie: %d
    Obrazów na karcie: %d
    Wolnych obrazów na karcie: %d
    Poziom baterii: %d%%.

en: hp215
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver to access the HP Photosmart 215 camera.
    Merged from the standalone hp215 program.
    This driver allows download of images and previews, and deletion of images.
pl: hp215
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Sterownik dostępu do aparatów HP Photosmart 215.
    Włączony z oddzielnego programu hp215.
    Sterownik pozwala na ściąganie obrazów i podglądów oraz usuwanie obrazów.

en: Your USB camera is an iClick 5X.
    The total number of pictures taken is %i
pl: Ten aparat USB to iClick 5X.
    Całkowita liczba zrobionych zdjęć: %i

en: Information regarding cameras with ID 0x2770:0x9153.
    
    We do not recommend the use of a GUI program to access
    this camera, unless you are just having fun or trying to
    see if you can blow a fuse.
    For production use, try
    gphoto2 -P
    from the command line.
    Note: it is not possible to download video clips.
pl: Dla aparatów o ID 0x2770:0x9153:
    
    Nie jest zalecane używanie programu GUI do dostępu do tego
    aparatu, chyba że tylko dla zabawy albo żeby spróbować, czy
    można spalić bezpiecznik.
    Aby naprawdę ściągnąć zdjęcia, należy spróbować:
    gphoto2 -P
    z linii poleceń.
    Uwaga: ściąganie filmów nie jest możliwe.

en: iClick 5X driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Sterownik iClick 5X
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Frames Taken     : %4d
pl: Wykonanych klatek: %4d

en: jamcam library v
pl: biblioteka jamcam v

en: Downloading data...
pl: Ściąganie danych...

en: Downloading thumbnail...
pl: Ściąganie miniaturki...

en: The JD11 camera works rather well with this driver.
    An RS232 interface @ 115 kbit is required for image transfer.
    The driver allows you to get
    
       - thumbnails (64x48 PGM format)
       - full images (640x480 PPM format)
pl: Aparat JD11 działa dosyć dobrze z tym sterownikiem.
    Interfejs RS232 przy 115 kbitach jest wymagany do przesyłania zdjęć.
    Sterownik pozwala na pobranie
    
       - miniaturek (64x48 w formacie PGM)
       - pełnych obrazów (640x480 w formacie PPM)

en: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for the Jenoptik JD11 camera.
    Protocol reverse engineered using WINE and IDA.
pl: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Sterownik dla aparatów Jenoptik JD11.
    Protokół wstecznie rozpracowany przy użyciu WINE i IDA.

en: JD11 Configuration
pl: Konfiguracja JD11

en: Other Settings
pl: Inne ustawienia

en: Bulb Exposure Time
pl: Czas ekspozycji żarówki

en: Color Settings
pl: Ustawienia kolorów

en: Red
pl: Czerwień

en: Green
pl: Zieleń

en: Blue
pl: Błękit

en: This camera contains a Jeilin JL2005A chipset.
    The number of photos in it is %i.
pl: Ten aparat ma chipset Jeilin JL2005A.
    Całkowita liczba zdjęć w nim wynosi %i

en: This driver supports cameras with Jeilin jl2005a chip 
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data. 
    Decoding of compressed photos may or may not work well
    and does not work equally well for all supported cameras.
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For further details please consult libgphoto2/camlibs/README.jl2005a
pl: Ten sterownik obsługuje aparaty z układem Jeilin jl2005a.
    Aparaty te nie obsługują usuwania zdjęć ani przesyłania danych do
    aparatu.
    Dekodowanie skompresowanych zdjęć może nie działać dobrze i nie
    działa tak samo dobrze dla wszystkich obsługiwanych aparatów.
    Jeśli zostaną znalezione w aparacie klatki filmów, są ściągane
    jako kolejne nieruchome zdjęcia.
    Więcej szczegółów można znaleźć w libgphoto2/camlibs/README.jl2005a

en: jl2005a camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Biblioteka dla aparatów jl2005a
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: This camera contains a Jeilin JL2005%c chipset.
    The number of photos in it is %i.
pl: Ten aparat ma chipset Jeilin JL2005%c.
    Liczba zdjęć w nim wynosi %i.

en: This driver supports cameras with Jeilin JL2005B or C or D  chip 
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data. 
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For more details please consult libgphoto2/camlibs/README.jl2005c
pl: Ten sterownik obsługuje aparaty z układem Jeilin JL2005B, C i D.
    Aparaty te nie obsługują usuwania zdjęć ani przesyłania danych do
    aparatu.
    Jeśli zostaną znalezione w aparacie klatki filmów, są ściągane
    jako kolejne nieruchome zdjęcia.
    Więcej szczegółów można znaleźć w libgphoto2/camlibs/README.jl2005c

en: jl2005bcd camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Biblioteka dla aparatów jl2005bcd
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: CompactFlash Card
pl: Karta CompactFlash

en: The Kodak DC120 camera uses the KDC file format for storing images. If you want to view the images you download from your camera, you will need to download the "kdc2tiff" program. It is available from http://kdc2tiff.sourceforge.net
pl: Aparat Kodak DC120 używa formatu plików KDC do przechowywania obrazów. Aby oglądać obrazy ściągnięte z aparatu, potrzebny jest program "kdc2tiff". Jest on dostępny pod http://kdc2tiff.sourceforge.net

en: Kodak DC120 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    Camera Library for the Kodak DC120 camera.
    (by popular demand).
pl: Biblioteka dla aparatów Kodak DC120
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    (na ogólne zapotrzebowanie).

en: Getting data...
pl: Pobieranie danych...

en: Waiting for completion...
pl: Oczekiwanie na zakończenie...

en: File
pl: Plik

en: File type
pl: Rodzaj pliku

en: File resolution
pl: Rozdzielczość pliku

en: File compression
pl: Kompresja pliku

en: Low (best quality)
pl: Niska (najlepsza jakość)

en: Medium (better quality)
pl: Średnia (lepsza jakość)

en: High (good quality)
pl: Wysoka (dobra jakość)

en: Capture
pl: Zdjęcia

en: Exposure compensation
pl: Kompensacja ekspozycji

en: Force
pl: Wymuszenie

en: None
pl: Brak

en: Red eye flash
pl: Flesz z redukcją czerwonych oczu

en: On
pl: Włączono

en: Off
pl: Wyłączono

en: Other
pl: Inne

en: Set clock in camera
pl: Ustawienie zegara w aparacie

en: Port speed
pl: Prędkość portu

en: Album name
pl: Nazwa albumu

en: Name to set on card when formatting.
pl: Nazwa do ustawienia na karcie przy formatowaniu.

en: Format compact flash
pl: Formatowanie karty compact flash

en: Format card and set album name.
pl: Formatowanie karty i ustawienie nazwy albumu.

en: Debug
pl: Diagnostyka

en: Execute predefined command
    with parameter values.
pl: Wykonanie predefiniowanego polecenia
    z wartościami parametrów.

en: Pictures in camera: %d
pl: Zdjęć w aparacie: %d

en: There is space for another
       %d low compressed
       %d medium compressed or
       %d high compressed pictures
pl: Jest miejsce na kolejne
       %d nisko skompresowanych
       %d średnio skompresowanych lub
       %d wysoko skompresowanych zdjęć

en: Total pictures taken: %d
pl: W sumie wykonano zdjęć: %d

en: Total flashes fired: %d
pl: W sumie flesza użyto razy: %d

en: Filetype: JPEG (
pl: Rodzaj pliku: JPEG (

en: Filetype: FlashPix (
pl: Rodzaj pliku: FlashPix (

en: low compression,
pl: niska kompresja,

en: medium compression,
pl: średnia kompresja,

en: high compression,
pl: wysoka kompresja,

en: unknown compression %d,
pl: nieznana kompresja %d,

en: unknown resolution %d)
pl: nieznana rozdzielczość %d)

en: AC adapter is connected.
pl: Zasilacz AC jest podłączony.

en: AC adapter is not connected.
pl: Zasilacz AC nie jest podłączony.

en: Time: %a, %d %b %Y %T
pl: Czas: %a, %d %b %Y %T

en: Zoom: 58 mm
pl: Powiększenie: 58 mm

en: Zoom: 51 mm
pl: Powiększenie: 51 mm

en: Zoom: 41 mm
pl: Powiększenie: 41 mm

en: Zoom: 34 mm
pl: Powiększenie: 34 mm

en: Zoom: 29 mm
pl: Powiększenie: 29 mm

en: Zoom: macro
pl: Powiększenie: makro

en: Unknown zoom mode %d
pl: Nieznany tryb powiększenia %d

en: Exposure compensation: %s
pl: Kompensacja ekspozycji: %s

en: Exposure compensation: %d
pl: Kompensacja ekspozycji: %d

en: Flash mode: auto,
pl: Tryb flesza: auto,

en: Flash mode: force,
pl: Tryb flesza: wymuszony,

en: Flash mode: off
pl: Tryb flesza: wyłączony

en: Unknown flash mode %d,
pl: Nieznany tryb flesza %d,

en: red eye flash on.
pl: redukcja czerwonych oczu włączona.

en: red eye flash off.
pl: redukcja czerwonych oczu wyłączona.

en: No card in camera.
pl: Brak karty w aparacie.

en: Card name: %s
    Free space on card: %d kB
pl: Nazwa karty: %s
    Wolne miejsce na karcie: %d kB

en: This library has been tested with a Kodak DC 215 Zoom camera. It might work also with DC 200 and DC 210 cameras. If you happen to have such a camera, please send a message to koltan@gmx.de to let me know, if you have any troubles with this driver library or if everything is okay.
pl: Ta biblioteka była testowana z aparatem Kodak DC 215 Zoom. Może działać także z aparatami DC 200 i DC 210. Jeśli masz taki aparat, wyślij wiadomość na adres koltan@gmx.de aby zawiadomić autora, czy były jakieś problemy z tym sterownikiem, czy wszystko było w porządku.

en: Camera Library for the Kodak DC215 Zoom camera.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>
pl: Biblioteka dla aparatów Kodak DC215.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

en: Parameter 1
pl: Parametr 1

en: Parameter 2
pl: Parametr 2

en: Parameter 3
pl: Parametr 3

en: Firmware version: %d.%02d
pl: Wersja firmware'u: %d.%02d

en: Battery status: %s, AC Adapter: %s
pl: Stan baterii: %s, zasilacz AC: %s

en: Number of pictures: %d
pl: Liczba zdjęć: %d

en: Space remaining: High: %d, Medium: %d, Low: %d
pl: Pozostałe miejsce: wysoka: %d, średnia: %d, niska: %d

en: Memory card status (%d): %s
pl: Stan karty pamięci (%d): %s

en: Total pictures captured: %d, Flashes fired: %d
pl: W sumie wykonano zdjęć: %d, flesza użyto razy: %d

en: Kodak DC240 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> and Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Camera Library for the Kodak DC240, DC280, DC3400 and DC5000 cameras.
    Rewritten and updated for gPhoto2.
pl: Biblioteka dla aparatów Kodak DC240
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> i Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Biblioteka dla aparatów Kodak DC240, DC280, DC3400 i DC5000.
    Przepisano i uaktualniono dla gPhoto2.

en: Weak
pl: Słabe

en: Empty
pl: Puste

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Not used
pl: Nie używany

en: In use
pl: Używany

en: Card is open
pl: Karta otwarta

en: Card is not open
pl: Karta nie otwarta

en: Card is not formatted
pl: Karta nie sformatowana

en: No card
pl: Brak karty

en: There is currently an operation in progress. This camera only supports one operation at a time. Please wait until the current operation has finished.
pl: Aktualnie wykonuje się jakaś operacja. Ten aparat obsługuje tylko jedną operację w danej chwili. Proszę poczekać na zakończenie bieżącej operacji.

en: camera inactive for > 9 seconds, re-initing.
pl: aparat nieaktywny przez > 9 sekund, ponowna inicjalizacja.

en: Known problems:
    
    1. If the Kodak DC3200 does not receive a command at least every 10 seconds, it will time out, and will have to be re-initialized. If you notice the camera does not respond, simply re-select the camera. This will cause it to reinitialize.
pl: Znane problemy:
    
    1. Jeśli Kodak DC3200 nie otrzyma polecenia przynajmniej co każde 10 sekund, wyczerpie się limit czasu i będzie musiał być ponownie inicjalizowany. Jeśli aparat nie będzie odpowiadał, wystarczy ponownie wybrać aparat - spowoduje to ponowną inicjalizację.

en: Kodak DC3200 Driver
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Questions and comments appreciated.
pl: Sterownik do aparatów Kodak DC3200
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Pytania i komentarze mile widziane.

en: Your USB camera is a Kodak EZ200.
    Number of PICs = %i
pl: Aparat USB to Kodak EZ200.
    Liczba zdjęć = %i

en: Kodak EZ200 driver
    Bucas Jean-Francois <jfbucas@tuxfamily.org>
pl: Sterownik Kodak EZ200
    Bucas Jean-Francois <jfbucas@tuxfamily.org>

en: Focusing error.
pl: Błąd ogniskowania.

en: Iris error.
pl: Błąd Iris.

en: Strobe error.
pl: Błąd bramki.

en: EEPROM checksum error.
pl: Błąd sumy kontrolnej EEPROM-u.

en: Internal error (1).
pl: Błąd wewnętrzny (1).

en: Internal error (2).
pl: Błąd wewnętrzny (2).

en: No card present.
pl: Karta nie włożona.

en: Card not supported.
pl: Karta nie obsługiwana.

en: Card removed during access.
pl: Karta usunięta podczas dostępu.

en: Image number not valid.
pl: Liczba obrazów nieprawidłowa.

en: Card can not be written.
pl: Zapis na kartę niemożliwy.

en: Card is write protected.
pl: Karta jest zabezpieczona przed zapisem.

en: No space left on card.
pl: Nie ma miejsca na karcie.

en: Image protected.
pl: Obraz zabezpieczony.

en: Light too dark.
pl: Oświetlenie zbyt ciemne.

en: Autofocus error.
pl: Błąd autofocusu.

en: System error.
pl: Błąd systemowy.

en: Illegal parameter.
pl: Niedozwolony parametr.

en: Command can not be cancelled.
pl: Polecenie nie może być przerwane.

en: Localization data too long.
pl: Dane lokalizacyjne zbyt długie.

en: Localization data corrupt.
pl: Dane lokalizacyjne uszkodzone.

en: Unsupported command.
pl: Nie obsługiwane polecenie.

en: Other command executing.
pl: Wykonywane jest inne polecenie.

en: Command order error.
pl: Błąd kolejności poleceń.

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: The camera has just sent an error that has not yet been discovered. Please report the following to %s with additional information how you got this error: (0x%x,0x%x). Thank you very much!
pl: Aparat wysłał właśnie błąd, który nie został jeszcze odkryty. Proszę zgłosić następujący raport na adres %s z dodatkowymi informacjami jak uzyskano ten błąd: (0x%x,0x%x). Z góry dziękuję!

en: Getting file list...
pl: Pobieranie listy plików...

en: Testing different speeds...
pl: Testowanie różnych prędkości...

en: The camera could not be contacted. Please make sure it is connected to the computer and turned on.
pl: Nie udało się skontaktować z aparatem. Proszę upewnić się, że jest podłączony do komputera i włączony.

en: %i pictures could not be deleted because they are protected
pl: %i obrazów nie udało się usunąć ponieważ są zabezpieczone

en: Model: %s
    Serial Number: %s,
    Hardware Version: %i.%i
    Software Version: %i.%i
    Testing Software Version: %i.%i
    Name: %s,
    Manufacturer: %s
pl: Model: %s
    Numer seryjny: %s,
    Wersja sprzętu: %i.%i
    Wersja oprogramowania: %i.%i
    Wersja oprogramowania testowego: %i.%i
    Nazwa: %s,
    Producent: %s

en: Konica library
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>
    Support for all Konica and several HP cameras.
pl: Biblioteka Konica
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>
    Obsługa wszystkich aparatów Konica i niektórych HP.

en: Getting configuration...
pl: Pobieranie konfiguracji...

en: Konica Configuration
pl: Konfiguracja Konica

en: Persistent Settings
pl: Ustawienia zachowywane

en: Shall the camera beep when taking a picture?
pl: Czy aparat ma piszczeć przy robieniu zdjęcia?

en: Self Timer Time
pl: Czas samowyzwalacza

en: Auto Off Time
pl: Czas automatycznego wyłączania

en: Slide Show Interval
pl: Odstęp między pokazywanymi slajdami

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Low (576 x 436)
pl: Niska (576 x 436)

en: Medium (1152 x 872)
pl: Średnia (1152 x 872)

en: High (1152 x 872)
pl: Wysoka (1152 x 872)

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Language
pl: Język

en: None selected
pl: Nie wybrano

en: TV Output Format
pl: Format wyjścia TV

en: Do not display TV menu
pl: Nie wyświetlanie menu TV

en: Date Format
pl: Format daty

en: Month/Day/Year
pl: Miesiąc/Dzień/Rok

en: Day/Month/Year
pl: Dzień/Miesiąc/Rok

en: Year/Month/Day
pl: Rok/Miesiąc/Dzień

en: Session-persistent Settings
pl: Ustawienia stałe dla sesji

en: On, red-eye reduction
pl: Włączony, redukcja czerwonych oczu

en: Auto, red-eye reduction
pl: Automatyczny, redukcja czerwonych oczu

en: Focus
pl: Ogniskowa

en: Fixed
pl: Stała

en: Volatile Settings
pl: Ustawienia ulotne

en: Self Timer
pl: Samowyzwalacz

en: Self Timer (next picture only)
pl: Samowyzwalacz (tylko dla następnego zdjęcia)

en: Normal
pl: Zwykły

en: Could not find localization data at '%s'
pl: Nie udało się odnaleźć danych lokalizacji pod '%s'

en: Localization file too long!
pl: Plik lokalizacji zbyt długi!

en: This preview doesn't exist.
pl: Ten podgląd nie istnieje.

en: Data has been corrupted.
pl: Dane zostały uszkodzone.

en: Compiled without EXIF support, no thumbnails available.
pl: Skompilowano bez obsługi EXIF, miniaturki niedostępne.

en: Image type %d is not supported by this camera !
pl: Typ obrazu %d nie jest obsługiwany przez ten aparat!

en: Can't delete image %s.
pl: Nie można usunąć obrazu %s.

en: Can't delete all images.
pl: Nie można usunąć wszystkich obrazów.

en: Uploading image...
pl: Przesyłanie obrazu do aparatu...

en: Can't upload this image to the camera. An error has occurred.
pl: Nie można przesłać tego obrazu do aparatu. Wystąpił błąd.

en: You must be in record mode to capture images.
pl: Do wykonywania zdjęć musi być włączony tryb nagrywania.

en: No space available to capture new images. You must delete some images.
pl: Brak wolnego miejsca aby zrobić nowe zdjęcie. Trzeba usunąć trochę obrazów.

en: Can't capture new images. Unknown error
pl: Nie można zrobić zdjęcia. Nieznany błąd

en: No answer from the camera.
pl: Brak odpowiedzi od aparatu.

en: Low
pl: Niska

en: Medium
pl: Średnia

en: High
pl: Wysoka

en: Icons
pl: Ikony

en: White balance
pl: Balans bieli

en: Office
pl: Biuro

en: Daylight
pl: Światło dzienne

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: Sharp
pl: Ostra

en: Soft
pl: Miękka

en: Color
pl: Kolor

en: Light
pl: Jasny

en: Deep
pl: Głęboki

en: Black and White
pl: Czarno-biały

en: Single
pl: Pojedyncze

en: Sequence 9
pl: Sekwencja 9

en: Date display
pl: Wyświetlanie daty

en: Anywhere
pl: Nigdy

en: Play mode
pl: W trybie odtwarzania

en: Record mode
pl: W trybie nagrywania

en: Everywhere
pl: Zawsze

en: Play
pl: Odtwarzanie

en: Record
pl: Nagrywanie

en: DD/MM/YYYY
pl: DD/MM/RRRR

en: YYYY/MM/DD
pl: RRRR/MM/DD

en: MM/DD/YYYY
pl: MM/DD/RRRR

en: Model: %s
    Capacity: %i Mb
    Power: %s
    Auto Off Time: %i min
    Mode: %s
    Images: %i/%i
    Date display: %s
    Date and Time: %s
pl: Model: %s
    Pojemność: %i Mb
    Zasilanie: %s
    Czas automatycznego wyłączania: %i min
    Tryb: %s
    Obrazy: %i/%i
    Wyświetlanie daty: %s
    Data i czas: %s

en: Konica Q-M150 Library
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Aurelien Croc (AP2C) <programming@ap2c.com>
    http://www.ap2c.com
    Support for the french Konica Q-M150.
pl: Biblioteka Konica Q-M150
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Aurelien Croc (AP2C) <programming@ap2c.com>
    http://www.ap2c.com
    Obsługa francuskich aparatów Konica Q-M150.

en: About Konica Q-M150:
    This camera does not allow any changes
    from the outside. So in the configuration, you can
    only see what it is configured on the camera
    but you can not change anything.
    
    If you have some issues with this driver, please e-mail its authors.
pl: O aparacie Konica Q-M150:
    Ten aparat nie pozwala wykonywać żadnych zmian z zewnątrz.
    Tak więc w konfiguracji można tylko oglądać jak jest
    skonfigurowany aparat, ale nie można niczego zmienić.
    
    W przypadku problemów z tym sterownikiem proszę pisać
    na adres autorów tego sterownika.

en: Largan driver
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
pl: Sterownik Largan
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>

en: Your USB camera seems to be a LG GSM.
    Firmware: %s
    Firmware Version: %s
pl: Aparat USB wygląda na LG GSM.
    Firmware: %s
    Wersja firmware'u: %s

en: LG GSM generic driver
    Guillaume Bedot <littletux@zarb.org>
pl: Ogólny sterownik LG GSM
    Guillaume Bedot <littletux@zarb.org>

en: Lumix Configuration
pl: Konfiguracja Lumix

en: Clock
pl: Zegar

en: Shutterspeed
pl: Prędkość migawki

en: Quality
pl: Jakość

en: Video Quality
pl: Jakość filmu

en: Movie
pl: Film

en: Autofocus Mode
pl: Tryb autofocus

en: Liveview Size
pl: Rozmiar Liveview

en: Device Name
pl: Nazwa urządzenia

en: MF Assist
pl: Asysta MF

en: MF Assist Mag
pl: Powiększenie asysty MF

en: Lens
pl: Obiektyw

en: Capability
pl: Zdolność

en: All Menu
pl: Całość menu

en: Cur Menu
pl: Obecne menu

en: Lumix WiFi Library
    Robert Hasson <robert_hasson@yahoo.com>
    Connects to Lumix Cameras over Wifi.
    using the http GET commands.
pl: Biblioteka Lumix WiFi
    Robert Hasson <robert_hasson@yahoo.com>
    Łączy się z aparatami Lumix po WiFi
    przy użyciu poleceń HTTP GET.

en: Mars MR97310 camera.
    There is %i photo in it.
     | Mars MR97310 camera.
    There are %i photos in it.
pl[0]: Aparat Mars MR97310.
    Zawiera %i zdjęcie.
pl[1]: Aparat Mars MR97310.
    Zawiera %i zdjęcia.
pl[2]: Aparat Mars MR97310.
    Zawiera %i zdjęć.

en: This driver supports cameras with Mars MR97310 chip (and direct
    equivalents ??Pixart PACx07??).
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data.
    Decoding of compressed photos may or may not work well
    and does not work equally well for all supported cameras.
    Photo data processing for Argus QuickClix is NOT SUPPORTED.
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For further details please consult libgphoto2/camlibs/README.
pl: Ten sterownik obsługuje aparaty z układem Mars MR97310 (i bezpośrednie
    odpowiedniki ??Pixart PACx07??).
    Aparaty te nie obsługują usuwania zdjęć ani przesyłania danych do
    aparatu.
    Dekodowanie skompresowanych zdjęć może nie działać dobrze i nie
    działa tak samo dobrze dla wszystkich obsługiwanych aparatów.
    Przetwarzanie danych zdjęć z aparatu Argus QuickClix NIE JEST
    OBSŁUGIWANE.
    Jeśli zostaną znalezione w aparacie klatki filmów, są ściągane
    jako kolejne nieruchome zdjęcia.
    Więcej szczegółów można znaleźć w libgphoto2/camlibs/README.

en: Mars MR97310 camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Biblioteka dla aparatów Mars MR97310
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Model:			Minolta Dimage V (%s)
    Hardware Revision:	%s
    Firmware Revision:	%s
pl: Model:			Minolta Dimage V (%s)
    Wersja sprzętu:	%s
    Wersja firmware'u:	%s

en: Host Mode:		%s
    Exposure Correction:	%s
    Exposure Data:		%d
    Date Valid:		%s
    Date:			%d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Self Timer Set:		%s
    Quality Setting:	%s
    Play/Record Mode:	%s
    Card ID Valid:		%s
    Card ID:		%d
    Flash Mode:
pl: Tryb hosta:                    %s
    Korekcja ekspozycji:           %s
    Dane ekspozycji:               %d
    Poprawność daty:               %s
    Data:                          %d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Samowyzwalacz ustawiony:       %s
    Ustawienie jakości:            %s
    Tryb odtwarzanie/nagrywanie:   %s
    Poprawność ID karty:           %s
    ID karty:                      %d
    Tryb flesza:

en: Remote
pl: Zdalny

en: Local
pl: Lokalny

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Fine
pl: Dobra

en: Standard
pl: Normalna

en: Automatic
pl: Auto

en: Force Flash
pl: Wymuszenie flesza

en: Prohibit Flash
pl: Zakazanie flesza

en: Invalid Value ( %d )
pl: Niepoprawna wartość (%d)

en: Battery Level:		%s
    Number of Images:	%d
    Minimum Capacity Left:	%d
    Busy:			%s
    Flash Charging:		%s
    Lens Status:
pl: Poziom baterii:                %s
    Liczba obrazów:                %d
    Minimalna pozostała pojemność: %d
    Zajętość:                      %s
    Ładowanie flesza:              %s
    Stan obiektywu:

en: Not Full
pl: Niepełne

en: Full
pl: Pełne

en: Busy
pl: Zajęty

en: Idle
pl: Wolny

en: Charging
pl: Ładowany

en: Ready
pl: Gotowy

en: Normal
pl: Normalny

en: Lens direction does not match flash light
pl: Kierunek obiektywu nie zgadza się ze światłem flesza

en: Lens is not connected
pl: Obiektyw nie podłączony

en: Bad value for lens status %d
pl: Zła wartość stanu obiektywu %d

en: Card Status:
pl: Stan karty:

en: Write-protected
pl: Zabezpieczona przed zapisem

en: Unsuitable card
pl: Niepasująca

en: Bad value for card status %d
pl: Zła wartość stanu karty %d

en: Minolta Dimage V Camera Library
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Special thanks to Minolta for the spec.
pl: Biblioteka dla aparatów Minolta Dimage V
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Specjalne podziękowania dla Minolty za specyfikację.

en: FlashLight : Auto (RedEye Reduction)
pl: Flesz : Auto (redukcja czerwonych oczu)

en: FlashLight : Auto
pl: Flesz : Auto

en: FlashLight : On (RedEye Reduction)
pl: Flesz : Włączony (redukcja czerwonych oczu)

en: FlashLight : On
pl: Flesz : Włączony

en: FlashLight : Off
pl: Flesz : Wyłączony

en: FlashLight : undefined
pl: Flesz : nieokreślony

en: Summary for Mustek MDC800:
pl: Opis aparatu Mustek MDC800:

en: no status reported.
pl: stan nie zgłoszony.

en: Compact Flash Card detected
pl: Wykryto kartę Compact Flash

en: No Compact Flash Card detected
pl: Nie wykryto karty Compact Flash

en: Current Mode: Camera Mode
pl: Bieżący tryb: tryb aparatu

en: Current Mode: Playback Mode
pl: Bieżący tryb: tryb odtwarzania

en: Batteries are ok.
pl: Baterie są w porządku.

en: Batteries are low.
pl: Baterie są na wyczerpaniu

en: Mustek MDC-800 gPhoto2 Library
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    Ported to gphoto2 by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Supports Serial and USB Protocols.
pl: Biblioteka gPhoto2 Mustek MDC-800
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    Do gphoto2 sportował Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Obsługuje protokół szeregowy i USB.

en: coolshot library v
pl: biblioteka coolshot v

en: Disconnecting camera.
pl: Odłączanie aparatu.

en: Downloading image %s.
pl: Ściąganie obrazu %s.

en: Uploading image: %s.
pl: Przesyłanie obrazu do aparatu: %s.

en: File size is %ld bytes. The size of the largest file possible to upload is: %i bytes.
pl: Rozmiar pliku to %ld bajtów. Rozmiar największego możliwego pliku, jaki da się przesłać to %i bajtów.

en: Uploading...
pl: Przesyłanie...

en: Deleting image %s.
pl: Usuwanie obrazu %s.

en: Panasonic DC1000 gPhoto library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
pl: Biblioteka gPhoto Panasonic DC1000
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Oparto na programie dc1000, który napisali
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se>
    i Galen Brooks <galen@nine.com>.

en: Downloading %s.
pl: Ściąganie %s.

en: Panasonic DC1580 gPhoto2 library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
pl: Biblioteka gPhoto Panasonic DC1580
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Oparto na programie dc1000, który napisali
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se>
    i Galen Brooks <galen@nine.com>.

en: Downloading '%s'...
pl: Ściąganie '%s'...

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    Panasonic introduced image capturing technology called PHOTOSHOT for the first time, in this series of Palmcorders.  Images are stored in JPEG format on an internal flashcard and can be transferred to a computer through the built-in serial port.  Images are saved in one of two resolutions; NORMAL is 320x240 and FINE is 640x480.  The CCD device which captures the images from the lens is only 300K and thus produces only low quality pictures.
pl: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    Panasonic przedstawił technologię robienia zdjęć PHOTOSHOT po raz pierwszy w tej serii Palmcorderów. Obrazy są przechowywane w formacie JPEG na wewnętrznej karcie flash i mogą być przesyłane do komputera przez wbudowany port szeregowy. Obrazy są zapisywane w jednej z dwóch rozdzielczości: NORMAL (320x240) i FINE (640x480). Urządzenie CCD odczytujące obraz z obiektywu ma tylko 300K punktów, więc jest w stanie tworzyć tylko zdjęcia niskiej jakości.

en: Known problems:
    
    If communications problems occur, reset the camera and restart the application.  The driver is not robust enough yet to recover from these situations, especially if a problem occurs and the camera is not properly shutdown at speeds faster than 9600.
pl: Znane problemy:
    
    Jeśli wystąpią problemy z komunikacją, należy zresetować aparat i zrestartować aplikację. Sterownik nie potrafi jeszcze wyjść z tych sytuacji, zwłaszcza jeśli wystąpi problem, a aparat nie zostanie właściwie wyłączony przy prędkościach większych niż 9600.

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder Driver
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>
pl: Sterownik do urządzeń Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>

en:  Total memory is %8d bytes.
     Free memory is  %8d bytes.
     Filecount: %d
pl:  Całkowita pamięć to %8d bajtów.
     Wolna pamięć to     %8d bajtów.
     Liczba plików: %d

en: Creative PC-CAM 300
     Authors: Till Adam
    <till@adam-lilienthal.de>
    and: Miah Gregory
     <mace@darksilence.net>
pl: Creative PC-CAM 300
     Autorzy: Till Adam
    <till@adam-lilienthal.de>
    i Miah Gregory
     <mace@darksilence.net>

en: Downloading file...
pl: Ściąganie pliku...

en: Creative PC-CAM600
    Author: Peter Kajberg <pbk@odense.kollegienet.dk>
pl: Creative PC-CAM600
    Autor: Peter Kajberg <pbk@odense.kollegienet.dk>

en: pccam600_init: Expected > %d blocks got %d
pl: pccam600_init: Oczekiwano > %d bloków, otrzymano %d

en: pccam600_get_file:got index %d but expected index > %d
pl: pccam600_get_file: otrzymano indeks %d, ale oczekiwano > %d

en: pccam600_close: return value was %d instead of %d
pl: pccam600_close: zwrócono wartość %d zamiast %d

en: pccam600_init: Expected %d blocks got %d
pl: pccam600_init: Oczekiwano %d bloków, otrzymano %d

en: pccam600 init: Unexpected error: gp_port_read returned %d instead of %d
pl: pccam600 init: Nieoczekiwany błąd: gp_port_read zwróciło %d zamiast %d

en: Pentax K DSLR capture driver.
    Using code from pktriggercord by Andras Salamon.
    Collected Status Information:
    %s
pl: Sterownik zdjęć Pentax K DSLR.
    Wykorzystuje kod z pktriggercord, którego autorem jest Andras Salamon.
    Zebrane informacje o stanie:
    %s

en: Unknown format %d
pl: Nieznany format %d

en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

en: Image Quality
pl: Jakość obrazu

en: Aperture at Lens Minimum Focal Length
pl: Przysłona przy minimalnej ogniskowej obiektywu

en: Aperture at Lens Maximum Focal Length
pl: Przysłna przy maksymalnej ogniskowej obiektywu

en: Shooting Mode
pl: Tryb robienia zdjęcia

en: GREEN
pl: ZIELONY

en: Unknown mode %d
pl: Nieznany tryb %d

en: You need to switch the shooting mode or the camera to 'B' for bulb exposure.
pl: Do ekspozycji ręcznej konieczne jest przestawienie trybu zdjęć lub aparatu na 'B'.

en: Download program for several Polaroid cameras. Originally written by Peter Desnoyers <pjd@fred.cambridge.ma.us>, and adapted for gphoto2 by Nathan Stenzel <nathanstenzel@users.sourceforge.net> and Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    Polaroid 640SE testing was done by Michael Golden <naugrim@juno.com>.
pl: Program do ściągania zdjęć dla kilku aparatów Polaroid. Oryginalnie napisał go Peter Desnoyers <pjd@fred.cambridge.ma.us>, do gphoto2 zaadaptowali Nathan Stenzel <nathanstenzel@users.sourceforge.net> i Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    Testowanie Polaroida 640SE wykonał Michael Golden <naugrim@juno.com>.

en: Download program for GrandTek 98x based cameras. Originally written by Chris Byrne <adapt@ihug.co.nz>, and adapted for gphoto2 by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.Protocol enhancements and postprocessing for Jenoptik JD350e by Michael Trawny <trawny99@users.sourceforge.net>. Bugfixes by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
pl: Program do ściągania zdjęć dla aparatów opartych o GrandTek 98x. Oryginalnie napisał go Chris Byrne <adapt@ihug.co.nz>, do gphoto2 zaadaptował Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>. Rozszerzenia protokołu i postprocessing dla aparatów Jenoptik JD350e napisał Michael Trawny <trawny99@users.sourceforge.net>. Poprawek błędów dokonał Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Flash Setting
pl: Ustawienie flesza

en: Auto Power Off (minutes)
pl: Automatyczne wyłączanie (w minutach)

en: Information
pl: Informacje

en: normal
pl: normalna

en: fine
pl: dobra

en: superfine
pl: bardzo dobra

en: on
pl: włączono

en: off
pl: wyłączono

en: play
pl: odtwarzanie

en: record
pl: nagrywanie

en: battery
pl: bateria

en: a/c adaptor
pl: zasilacz AC

en: Received unexpected header (%i)
pl: Odebrano nieoczekiwany nagłówek (%i)

en: Received unexpected response
pl: Odebrano nieoczekiwaną odpowiedź

en: Checksum error
pl: Błąd sumy kontrolnej

en: The camera did not accept the command.
pl: Aparat nie przyjął polecenia.

en: The camera sent more bytes than expected (%i)
pl: Aparat wysłał więcej bajtów niż oczekiwano (%i)

en: Requested information about picture %i (= 0x%x), but got information about picture %i back
pl: Żądano informacji o zdjęciu %i (= 0x%x), ale otrzymano informacje o zdjęciu %i

en: %i bytes of an unknown image format have been received. Please write to %s and ask for assistance.
pl: Odebrano %i bajtów w nieznanym formacie obrazu. Proszę napisać pod %s z prośbą o pomoc.

en: Download program for Polaroid DC700 camera. Originally written by Ryan Lantzer <rlantzer@umr.edu> for gphoto-4.x. Adapted for gphoto2 by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
pl: Program do ściągania zdjęć dla aparatów Polaroid DC700. Oryginalnie napisał go Ryan Lantzer <rlantzer@umr.edu> dla gphoto-4.x. Do gphoto2 zaadaptował Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.

en: Camera
pl: Aparat

en: How long will it take until the camera powers off?
pl: Jak długo aparat ma czekać przed wyłączeniem?

en: Image
pl: Obraz

en: Date: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    Pictures taken: %i
    Free pictures: %i
    Software version: %s
    Baudrate: %s
    Memory: %i megabytes
    Camera mode: %s
    Image quality: %s
    Flash setting: %s
    Information: %s
    Timer: %s
    LCD: %s
    Auto power off: %i minutes
    Power source: %s
pl: Data: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    Wykonano zdjęć: %i
    Wolne zdjęcia: %i
    Wersja oprogramowania: %s
    Prędkość: %s
    Pamięć: %i megabajtów
    Tryb aparatu: %s
    Jakość obrazu: %s
    Ustawienie flesza: %s
    Informacje: %s
    Zegar: %s
    LCD: %s
    Automatyczne wyłączanie: %i minut
    Źródło zasilania: %s

en: The requested port type (%i) is not supported by this driver.
pl: Żądany rodzaj portu (%i) nie jest obsługiwany przez ten sterownik.

en: CHDK lua engine reports error: %s
pl: Silnik lua CHDK zgłasza błąd: %s

en: PTP2 / CHDK driver
    (c) 2015-%d by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    This is a PTP subdriver that supports CHDK using Canon cameras.
    
    Enjoy!
pl: Sterownik PTP2 / CHDK
    (c) 2015-%d Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    Jest to podsterownik PTP, obsługujący CHDK przy użyciu aparatów Canon.
    
    Udanej zabawy!

en: CHDK %d.%d Status:
pl: CHDK %d.%d Stan:

en: Mode: %d
pl: Tryb: %d

en: TV96: %d, Shutterspeed: %f
pl: TV96: %d, prędkość migawki: %f

en: AV96: %d, Aperture: %f
pl: AV96: %d, przysłona: %f

en: Focus: %d
pl: Ogniskowa: %d

en: ISO Mode: %d
pl: Tryb ISO: %d

en: Zoom: %d
pl: Powiększenie: %d

en: Optical Temperature: %d
pl: Temperatura optyczna: %d

en: CCD Temperature: %d
pl: Temperatura CCD: %d

en: Battery Temperature: %d
pl: Temperatura baterii: %d

en: Flash Mode: %d
pl: Tryb flesza: %d

en: Raw ISO
pl: Surowe ISO

en: Press
pl: Wciśnięcie

en: Release
pl: Zwolnienie

en: Click
pl: Klikanie

en: Capture Mode
pl: Tryb zdjęć

en: AE Lock
pl: Blokada AE

en: AF Lock
pl: Blokada AF

en: MF Lock
pl: Blokada MF

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazu

en: CHDK get live data failed
pl: Pobieranie danych na żywo w CHDK nie powiodło się

en: CHDK get live data failed: incomplete data (%d bytes) returned
pl: Pobieranie danych na żywo w CHDK nie powiodło się: zwrócono niekompletne dane (%d B)

en: CHDK did not leave recording mode.
pl: CHDK nie opuścił trybu nagrywania.

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon capture
pl: Niestety ten aparat Canon nie obsługuje funkcji Canon capture

en: Unknown value %04x
pl: Nieznana wartość %04x

en: unexpected datatype %i
pl: nieoczekiwany typ danych %i

en: Target value is not in enumeration.
pl: Wartość docelowa spoza zbioru.

en: Sony was not able to set the new value, is it valid?
pl: Urządzenie Sony nie było w stanie ustawić na nową wartość, czy jest ona poprawna?

en: Manual
pl: Ręczny

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: One-push Automatic
pl: Automatyczny One-push

en: Fluorescent
pl: Światło fluorescencyjne

en: Tungsten
pl: Żarówka wolframowa

en: Cloudy
pl: Pochmurno

en: Shade
pl: Cień

en: Color Temperature
pl: Temperatura koloru

en: Preset
pl: Predefiniowany

en: Natural light auto
pl: Światło naturalne - automatyczny

en: Fluorescent Lamp 1
pl: Światło fluorescencyjne 1

en: Fluorescent Lamp 2
pl: Światło fluorescencyjne 2

en: Fluorescent Lamp 3
pl: Światło fluorescencyjne 3

en: Fluorescent Lamp 4
pl: Światło fluorescencyjne 4

en: Fluorescent Lamp 5
pl: Światło fluorescencyjne 5

en: Choose Color Temperature
pl: Wybór temperatury koloru

en: Preset Custom 1
pl: Własna predefiniowana 1

en: Preset Custom 2
pl: Własna predefiniowana 2

en: Preset Custom 3
pl: Własna predefiniowana 3

en: Preset Custom 4
pl: Własna predefiniowana 4

en: Preset Custom 5
pl: Własna predefiniowana 5

en: Fluorescent: Warm White
pl: Fluorescencyjne: ciepła biel

en: Fluorescent: Cold White
pl: Fluorescencyjne: zimna biel

en: Fluorescent: Day White
pl: Fluorescencyjne: dzienna biel 1

en: Fluorescent: Daylight
pl: Fluorescencyjne: światło dzienne

en: Preset 1
pl: Predefiniowany 1

en: Preset 2
pl: Predefiniowany 2

en: Preset 3
pl: Predefiniowany 3

en: Underwater: Auto
pl: Podwodne: Auto

en: Tungsten 2
pl: Żarówka wolframowa 2

en: Fluorescent: White
pl: Fluorescencyjne: biel

en: Fluorescent: Tungsten
pl: Fluorescencyjne: wolfram

en: Preset 4
pl: Predefiniowany 4

en: Custom
pl: Własne

en: JPEG Fine
pl: Dobry JPEG

en: JPEG Normal
pl: Normalny JPEG

en: RAW + JPEG Fine
pl: RAW + JPEG dobrej jakości

en: RAW + JPEG Normal
pl: RAW + JPEG normalnej jakości

en: Large Fine JPEG+RAW
pl: Duży dobry JPEG+RAW

en: Large Normal JPEG+RAW
pl: Duży normalny JPEG+RAW

en: Medium Normal JPEG+RAW
pl: Średni normalny JPEG+RAW

en: Small Normal JPEG+RAW
pl: Mały normalny JPEG+RAW

en: Single frame
pl: Pojedyncza klatka

en: Continuous low speed
pl: Ciągły o małej szybkości

en: Continuous high speed
pl: Ciągły o dużej szybkości

en: Self-timer
pl: Samowyzwalacz

en: Mup Mirror up
pl: Lustro podniesione

en: Black & White
pl: Czerń i biel

en: Black & White+Ye Filter
pl: Czerń i biel+filtr Ye

en: Black & White+R Filter
pl: Czerń i biel+filtr R

en: Black & White+G Filter
pl: Czerń i biel+filtr G

en: Classic Chrome
pl: Klasyczny Chrome

en: ACROS+Ye Filter
pl: ACROS+filtr Ye

en: ACROS+R Filter,
pl: ACROS+filtr R

en: ACROS+G Filter
pl: ACROS+filtr G

en: Classic Neg
pl: Klasyczny negatyw

en: undefined
pl: nieokreślony

en: economy
pl: ekonomiczny

en: lossless
pl: bezstratny

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Lock
pl: Blokada

en: Night Portrait
pl: Nocny portret

en: Sports
pl: Sporty

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Closeup
pl: Zbliżenie

en: Flash Off
pl: Flesz wyłączony

en: Creative Auto
pl: Twórczy automatyczny

en: Handheld Night Scene
pl: Scena nocna z ręki

en: HDR Backlight Control
pl: Sterowanie podświetleniem HDR

en: Food
pl: Jedzenie

en: Grainy B/W
pl: Ziarniste cz/b

en: Soft focus
pl: Miękka ostrość

en: Toy camera effect
pl: Efekt aparatu-zabawki

en: Fish-eye effect
pl: Efekt rybiego oka

en: Water painting effect
pl: Efekt akwareli

en: Miniature effect
pl: Efekt miniatury

en: HDR art standard
pl: Sztuka HDR standardowa

en: HDR art vivid
pl: Sztuka HDR jaskrawa

en: HDR art bold
pl: Sztuka HDR uwyraźniona

en: HDR art embossed
pl: Sztuka HDR uwypuklona

en: Self Portrait
pl: Autoportret

en: Hybrid Auto
pl: Automatyczny hybrydowy

en: Smooth skin
pl: Gładka skóra

en: Standard (disabled in manual exposure)
pl: Standardowa (wyłączona przy ręcznej ekspozycji)

en: Low (disabled in manual exposure)
pl: Niska (wyłączona przy ręcznej ekspozycji)

en: Off (disabled in manual exposure)
pl: Wyłączona (wyłączona przy ręcznej ekspozycji)

en: High (disabled in manual exposure)
pl: Wysoka (wyłączona przy ręcznej ekspozycji)

en: red eye suppression
pl: redukcja czerwonych oczu

en: fill in
pl: wypełniający

en: auto + red eye suppression
pl: automatyczny, redukcja czerwonych oczu

en: on + red eye suppression
pl: włączony, redukcja czerwonych oczu

en: Repeating
pl: Powtarzalny

en: Auto Aperture
pl: Przysłona automatyczna

en: Full Manual
pl: Całkowicie ręczny

en: Application
pl: Aplikacja

en: Large
pl: Duży

en: Small
pl: Mały

en: MF (fixed)
pl: MF (stała)

en: MF (selection)
pl: MF (wybór)

en: Center-weighted
pl: centralnie ważony

en: Average
pl: Średnia

en: Evaluative
pl: Szacowany

en: Partial
pl: Częściowy

en: Center-weighted average
pl: Średnia centralnie ważona

en: Spot metering interlocked with AF frame
pl: Pomiar punktowy powiązany z ramką AF

en: Multi spot
pl: Wielopunktowy

en: Faithful
pl: Dokładny

en: Monochrome
pl: Monochromatyczny

en: Fine detail
pl: Dobre szczegóły

en: User defined 1
pl: Zdefiniowany przez użytkownika 1

en: User defined 2
pl: Zdefiniowany przez użytkownika 2

en: User defined 3
pl: Zdefiniowany przez użytkownika 3

en: Focusing Point on Center Only, Manual
pl: Punkt ogniskowania tylko pośrodku, ręczny

en: Focusing Point on Center Only, Auto
pl: Punkt ogniskowania tylko pośrodku, automatyczny

en: Multiple Focusing Points (No Specification), Manual
pl: Wiele punktów ogniskowania (bez określenia), ręczny

en: Multiple Focusing Points, Auto
pl: Wiele punktów ogniskowania, automatyczny

en: Multiple Focusing Points (Right)
pl: Wiele punktów ogniskowania (prawo)

en: Multiple Focusing Points (Center)
pl: Wiele punktów ogniskowania (środek)

en: Multiple Focusing Points (Left)
pl: Wiele punktów ogniskowania (lewo)

en: Medium 1
pl: Średni 1

en: Medium 2
pl: Średni 2

en: Medium 3
pl: Średni 3

en: 10 seconds
pl: 10 sekund

en: 2 seconds
pl: 2 sekundy

en: MOBILE
pl: mobilne

en: TFT + MOBILE
pl: TFT + mobilne

en: PC + MOBILE
pl: PC + mobilne

en: TFT + PC + MOBILE
pl: TFT + PC + mobilne

en: MOBILE2
pl: mobilne 2

en: TFT + MOBILE2
pl: TFT + mobilne 2

en: PC + MOBILE2
pl: PC + mobilne 2

en: TFT + PC + MOBILE2
pl: TFT + PC + mobilne 2

en: Card
pl: Karta

en: Video OUT
pl: Wyjście obrazu

en: Unknown %d
pl: Nieznany %d

en: Factory Default
pl: Ustawienie fabryczne

en: Auto ISO
pl: Automatyczne ISO

en: Smaller JPEG
pl: Mniejszy JPEG

en: Tiny JPEG
pl: Malutki JPEG

en: mRAW + Large Fine JPEG
pl: mRAW + duży dobry JPEG

en: sRAW + Large Fine JPEG
pl: sRAW + duży dobry JPEG

en: cRAW + Large Fine JPEG
pl: cRAW + duży dobry JPEG

en: mRAW + Medium Fine JPEG
pl: mRAW + średni dobry JPEG

en: sRAW + Medium Fine JPEG
pl: sRAW + średni dobry JPEG

en: cRAW + Medium Fine JPEG
pl: cRAW + średni dobry JPEG

en: mRAW + Small Fine JPEG
pl: mRAW + mały dobry JPEG

en: sRAW + Small Fine JPEG
pl: sRAW + mały dobry JPEG

en: cRAW + Small Fine JPEG
pl: cRAW + mały dobry JPEG

en: mRAW + Large Normal JPEG
pl: mRAW + duży normalny JPEG

en: sRAW + Large Normal JPEG
pl: sRAW + duży normalny JPEG

en: cRAW + Large Normal JPEG
pl: cRAW + duży normalny JPEG

en: mRAW + Medium Normal JPEG
pl: mRAW + średni normalny JPEG

en: sRAW + Medium Normal JPEG
pl: sRAW + średni normalny JPEG

en: cRAW + Medium Normal JPEG
pl: cRAW + średni normalny JPEG

en: mRAW + Small Normal JPEG
pl: mRAW + mały normalny JPEG

en: sRAW + Small Normal JPEG
pl: sRAW + mały normalny JPEG

en: cRAW + Small Normal JPEG
pl: cRAW + mały normalny JPEG

en: RAW + Smaller JPEG
pl: RAW + mniejszy JPEG

en: mRAW + Smaller JPEG
pl: mRAW + mniejszy JPEG

en: sRAW + Smaller JPEG
pl: sRAW + mniejszy JPEG

en: cRAW + Smaller JPEG
pl: cRAW + mniejszy JPEG

en: RAW + Tiny JPEG
pl: RAW + malutki JPEG

en: mRAW + Tiny JPEG
pl: mRAW + malutki JPEG

en: sRAW + Tiny JPEG
pl: sRAW + malutki JPEG

en: Continuous
pl: Ciągła

en: Video
pl: Obraz

en: Single: Silent shooting
pl: Pojedyncze: ciche zdjęcie

en: Continuous timer
pl: Samowyzwalacz ciągły

en: Timer 10 sec
pl: Samowyzwalacz 10 s

en: Timer 2 sec
pl: Samowyzwalacz 2 s

en: Super high speed continuous shooting
pl: Ciągłe zdjęcia z bardzo dużą szybkością

en: Single silent
pl: Pojedyncze ciche

en: Continuous silent
pl: Ciągłe ciche

en: Silent HS continuous
pl: Ciągły cichy HS

en: Silent LS continuous
pl: Ciągły cichy LS

en: For bulb capture to work, make sure the mode dial is switched to 'M' and set 'shutterspeed' to 'bulb'.
pl: Aby działał tryb bulb, pokrętło trybu musi być przełączone na 'M', a szybkość migawki na 'bulb'

en: Shoot
pl: Strzał

en: Bulb On
pl: Lampa włączona

en: Bulb Off
pl: Lampa wyłączona

en: Cancel AF
pl: Anulowanie AF

en: Fuji Capture failed: Perhaps no auto-focus?
pl: Fuji Capture nie powiodło się: może brak auto-focusu?

en: Multi Frame Noise Reduction
pl: Wieloklatkowa redukcja szumów

en: Auto ISO Multi Frame Noise Reduction
pl: Wieloklatkowa redukcja szumów przy auto ISO

en: Time
pl: Czas

en: Creative
pl: Twórczy

en: Action
pl: Akcja

en: Night Landscape
pl: Nocny pejzaż

en: Children
pl: Dzieci

en: Automatic (No Flash)
pl: Automatyczny (bez flesza)

en: Intelligent Auto
pl: Auto inteligentny

en: Superior Auto
pl: Auto lepszy

en: Movie (P)
pl: Film (P)

en: Movie (A)
pl: Film (A)

en: Movie (S)
pl: Film (S)

en: Movie (M)
pl: Film (M)

en: Movie (Scene)
pl: Film (scena)

en: Tele-zoom Cont. Priority AE
pl: Tele-zoom stały priorytet AE

en: Sweep Panorama
pl: Przesuwana panorama

en: Intelligent Auto Flash Off
pl: Auto inteligentny bez flesza

en: Sports Action
pl: Akcja sportowa

en: Sunset
pl: Wschód

en: Night Scene
pl: Scena nocna

en: Hand-held Twilight
pl: Z ręki o zmierzchu

en: Anti Motion Blur
pl: Zapobieganie rozmyciu ruchu

en: Picture Effect
pl: Efekt obrazu

en: S&Q
pl: Zwolnienie/Przyspieszenie

en: Night landscape
pl: Nocny pejzaż

en: Party/Indoor
pl: Impreza/wnętrze

en: Beach/Snow
pl: Plaża/śnieg

en: Dusk/Dawn
pl: Zmierzch

en: Pet Portrait
pl: Portret zwierzęcia

en: Candlelight
pl: Światło świecy

en: Blossom
pl: Kwiecie

en: Autumn colors
pl: Barwy jesieni

en: Child
pl: Dziecko

en: Close up
pl: Zbliżenie

en: Water
pl: Woda

en: Extra high
pl: Bardzo duża

en: 2 images (normal and under)
pl: 2 zdjęcia (zwykłe i poniżej)

en: 2 images (normal and over)
pl: 2 zdjęcia (zwykłe i powyżej)

en: 3 images (normal and 2 unders)
pl: 3 zdjęcia (zwykłe i 2 poniżej)

en: 3 images (normal and 2 overs)
pl: 3 zdjęcia (zwykłe i 2 powyżej)

en: 3 images (normal, under and over)
pl: 3 zdjęcia (zwykłe, poniżej i powyżej)

en: 5 images (normal, 2 unders and 2 overs)
pl: 5 zdjęć (zwykłe, 2 poniżej i 2 powyżej)

en: 7 images (normal, 3 unders and 3 overs)
pl: 7 zdjęć (zwykłe, 3 poniżej i 3 powyżej)

en: 9 images (normal, 4 unders and 4 overs)
pl: 9 zdjęć (zwykłe, 4 poniżej i 4 powyżej)

en: 0 image
pl: 0 zdjęć

en: 2 shots (Off -> User setting)
pl: 2 zdjęcia (brak -> ustawienie użytkownika)

en: 3 shots (Off -> Low -> User setting)
pl: 3 zdjęcia (brak -> niski -> ustawienie użytkownika

en: 4 shots (Off -> Low -> Normal -> High)
pl: 4 zdjęcia (brak -> niski -> zwykły -> wysoki)

en: 5 shots (Off -> Low -> Normal -> High -> Extra High)
pl: 5 zdjęć (brak -> niski -> zwykły -> wysoki -> bardzo wysoki)

en: Scene
pl: Scena

en: Effects
pl: Efekty

en: Back Light
pl: Światło tylne

en: Smoothing
pl: Wygładzanie

en: Tilt-Shift
pl: Pochylenie-przesunięcie

en: Select Color
pl: Wybór koloru

en: Single Shot
pl: Pojedyncze zdjęcie

en: Burst
pl: Seria

en: Timelapse
pl: Jednostka czasu

en: Continuous Low Speed
pl: Ciągła mała prędność

en: Timer
pl: Samowyzwalacz

en: Mirror Up
pl: Lustro podniesione

en: Quick Response Remote
pl: Pilot z szybką reakcją

en: Delayed Remote
pl: Pilot z opóźnieniem

en: Quiet Release
pl: Ciche zwolnienie

en: Continuous Quiet Release
pl: Ciągłe ciche zwolnienie

en: Selftimer 2s
pl: Samowyzwalacz 2s

en: Selftimer 5s
pl: Samowyzwalacz 5s

en: Selftimer 10s
pl: Samowyzwalacz 10s

en: Selftimer 10s 3 Pictures
pl: Samowyzwalacz 10s, 3 zdjęcia

en: Selftimer 10s 5 Pictures
pl: Samowyzwalacz 10s, 5 zdjęć

en: Selftimer 5s 3 Pictures
pl: Samowyzwalacz 5s, 3 zdjęcia

en: Selftimer 5s 5 Pictures
pl: Samowyzwalacz 5s, 5 zdjęć

en: Selftimer 2s 3 Pictures
pl: Samowyzwalacz 2s, 3 zdjęcia

en: Selftimer 2s 5 Pictures
pl: Samowyzwalacz 2s, 5 zdjęć

en: Continuous Hi+ Speed
pl: Ciągła prędność wysoka+

en: Continuous Med Speed
pl: Ciągła prędność średnia

en: Bracketing C 0.3 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.3, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 0.3 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.3, 5 zdjęć

en: Bracketing C 0.3 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.3, 9 zdjęć

en: Bracketing C 0.5 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.5, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 0.5 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.5, 5 zdjęć

en: Bracketing C 0.5 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.5, 9 zdjęć

en: Bracketing C 0.7 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.7, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 0.7 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.7, 5 zdjęć

en: Bracketing C 0.7 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 0.7, 9 zdjęć

en: Bracketing C 1.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 1.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 1.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 1.0, 5 zdjęć

en: Bracketing C 1.0 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 1.0, 9 zdjęć

en: Bracketing C 2.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 2.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 2.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 2.0, 5 zdjęć

en: Bracketing C 3.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 3.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing C 3.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu C 3.0, 5 zdjęć

en: Bracketing S 0.3 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.3, 3 zdjęcia

en: Bracketing S 0.3 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.3, 5 zdjęć

en: Bracketing S 0.3 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.3, 9 zdjęć

en: Bracketing S 0.5 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.5, 3 zdjęcia

en: Bracketing S 0.5 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.3, 5 zdjęć

en: Bracketing S 0.5 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.3, 9 zdjęć

en: Bracketing S 0.7 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.7, 3 zdjęć

en: Bracketing S 0.7 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.7, 5 zdjęć

en: Bracketing S 0.7 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 0.7, 9 zdjęć

en: Bracketing S 1.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 1.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing S 1.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 1.0, 5 zdjęć

en: Bracketing S 1.0 Steps 9 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 1.0, 9 zdjęć

en: Bracketing S 2.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 2.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing S 2.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 2.0, 5 zdjęć

en: Bracketing S 3.0 Steps 3 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 3.0, 3 zdjęcia

en: Bracketing S 3.0 Steps 5 Pictures
pl: Kroki bracketingu S 3.0, 5 zdjęć

en: Centre-spot
pl: Centralny punkt

en: Multi-spot
pl: Wielopunktowy

en: Single Area
pl: Pojedynczy obszar

en: Closest Subject
pl: Najbliższy obiekt

en: Group Dynamic
pl: Dynamiczna grupa

en: Single-area AF
pl: AF dla pojedynczego obszaru

en: Dynamic-area AF
pl: AF dla dynamicznego obszaru

en: Group-dynamic AF
pl: AF dla dynamicznej grupy

en: Dynamic-area AF with closest subject priority
pl: AF dla dynamicznego obszaru z priorytetem najbliższego obiektu

en: Dynamic Area (9)
pl: Obszar dynamiczny (9)

en: Dynamic Area (21)
pl: Obszar dynamiczny (21)

en: Dynamic Area (51)
pl: Obszar dynamiczny (51)

en: 3D Tracking
pl: Śledzenie 3D

en: Dynamic-area AF (25 points)
pl: AF dynamicznego obszaru (25 punktów)

en: Single-point AF
pl: AF pojedynczego punktu

en: Auto-area AF
pl: AF automatycznego obszaru

en: 3D-tracking
pl: Śledzenie 3D

en: Dynamic-area AF (72 points)
pl: AF dynamicznego obszaru (72 punkty)

en: Dynamic-area AF (153 points)
pl: AF dynamicznego obszaru (153 punkty)

en: Group-area AF
pl: AF obszaru grupy

en: Dynamic-area AF (9 points)
pl: AF dynamicznego obszaru (9 punktów)

en: Pinpoint AF
pl: AF przyszpilonego punktu

en: Wide-area AF (S)
pl: AF (S) szerokiego obszaru

en: Wide-area AF (L)
pl: AF (L) szerokiego obszaru

en: sRGB (portrait)
pl: sRGB (portret)

en: sRGB (nature)
pl: sRGB (natura)

en: Unknown value 0x%04x
pl: Nieznana wartość 0x%04x

en: Centre
pl: Środek

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Wide
pl: Szeroki

en: Center
pl: Środek

en: Center Weighted
pl: Centralnie ważony

en: Multi Spot
pl: Wielopunktowy

en: Center Spot
pl: Centralny punkt

en: Spot+Highlights
pl: Punkt+podświetlenia

en: Spot+Shadows
pl: Punkt+cienie

en: Multi
pl: Wiele

en: Entire Screen Avg.
pl: Średnia całego ekranu

en: Spot Standard
pl: Punkt standardowy

en: Spot Large
pl: Punkt duży

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Automatic Flash
pl: Flesz automatyczny

en: Fill flash
pl: Flesz wypełniający

en: Red-eye automatic
pl: Automatyczna redukcja czerwonych oczu

en: Red-eye fill
pl: Wypełniająca redukcja czerwonych oczu

en: External sync
pl: Synchronizacja zewnętrzna

en: Auto Slow Sync
pl: Automatyczna wolna synchronizacja

en: Rear Curtain Sync + Slow Sync
pl: Synchronizacja tylnej migawki + wolna synchronizacja

en: Red-eye Reduction + Slow Sync
pl: Redukcja czerwonych oczu + wolna synchronizacja

en: Front-curtain sync
pl: Synchronizacja z pierwszą kurtyną

en: Red-eye reduction
pl: Redukcja czerwonych oczu

en: Red-eye reduction with slow sync
pl: Redukcja czerwonych oczu + wolna synchronizacja

en: Slow sync
pl: Wolna synchronizacja

en: Rear-curtain with slow sync
pl: Wolna synchronizacja z drugą kurtyną

en: Rear-curtain sync
pl: Synchronizacja z drugą kurtyną

en: Rear Curtain Sync
pl: Synchronizacja z drugą kurtyną

en: Wireless Sync
pl: Synchronizacja bezprzewodowa

en: Slow Sync
pl: Wolna synchronizacja

en: Night Vision
pl: Wizja nocna

en: Color sketch
pl: Szkic barwny

en: Selective color
pl: Barwa selektywna

en: Silhouette
pl: Sylwetka

en: High key
pl: Klucz wysoki

en: Low key
pl: Klucz niski

en: infinite
pl: nieskończoność

en: Composite
pl: Złożona

en: Sync
pl: Synchronizacja

en: Face-priority AF
pl: AF z priorytetem twarzy

en: Wide-area AF
pl: AF dla szerokiego obszaru

en: Normal-area AF
pl: AF dla normalnego obszaru

en: Subject-tracking AF
pl: AF śledzący przedmiot

en: Spot-area AF
pl: AF obszaru punktu

en: Entire Display
pl: Cały wyświetlacz

en: Single-servo AF
pl: Pojedynczy AF

en: Continuous-servo AF
pl: Ciągły AF

en: Full-time-servo AF
pl: Ciągły AF cały czas

en: Manual Focus (fixed)
pl: Ręczna ogniskowa (ustalona)

en: Manual Focus (selection)
pl: Ręczna ogniskowa (wybór)

en: AE/AF Lock
pl: Blokada AE/AF

en: AE Lock only
pl: Blokada AE

en: AF Lock Only
pl: Blokada AF

en: AF Lock Hold
pl: Utrzymanie blokady AF

en: AF On
pl: AF włączony

en: Flash Level Lock
pl: Blokada poziomu flesza

en: 20 seconds
pl: 20 sekund

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 5 seconds
pl: 5 sekund

en: 30s
pl: 30 s

en: 25s
pl: 25 s

en: 20s
pl: 20 s

en: 15s
pl: 15 s

en: 13s
pl: 13 s

en: 10s
pl: 10 s

en: 8s
pl: 8 s

en: 6s
pl: 6 s

en: 5s
pl: 5 s

en: 4s
pl: 4 s

en: 3s
pl: 3 s

en: 2.5s
pl: 2.5 s

en: 2s
pl: 2 s

en: 1.6s
pl: 1.6 s

en: 1.3s
pl: 1.3 s

en: 1s
pl: 1 s

en: 1/1.3s
pl: 1/1.3 s

en: 1/1.6s
pl: 1/1.6 s

en: 1/2s
pl: 1/2 s

en: 1/2.5s
pl: 1/2.5 s

en: 1/3s
pl: 1/3 s

en: 1/4s
pl: 1/4 s

en: 1/5s
pl: 1/5 s

en: 1/6s
pl: 1/6 s

en: 1/8s
pl: 1/8 s

en: 1/10s
pl: 1/10 s

en: 1/13s
pl: 1/13 s

en: 1/15s
pl: 1/15 s

en: 1/20s
pl: 1/20 s

en: 1/25s
pl: 1/25 s

en: 1/30s
pl: 1/30 s

en: 1/40s
pl: 1/40 s

en: 1/50s
pl: 1/50 s

en: 1/60s
pl: 1/60 s

en: 1/80s
pl: 1/80 s

en: 1/100s
pl: 1/100 s

en: 1/125s
pl: 1/125 s

en: 1/160s
pl: 1/160 s

en: 1/200s
pl: 1/200 s

en: 1/250s
pl: 1/250 s

en: 1/320s
pl: 1/320 s

en: 1/400s
pl: 1/400 s

en: 1/500s
pl: 1/500 s

en: 1/640s
pl: 1/640 s

en: 1/800s
pl: 1/800 s

en: 1/1000s
pl: 1/1000 s

en: 1/1250s
pl: 1/1250 s

en: 1/1600s
pl: 1/1600 s

en: 1/2000s
pl: 1/2000 s

en: 1/2500s
pl: 1/2500 s

en: 1/3200s
pl: 1/3200 s

en: 1/4000s
pl: 1/4000 s

en: 1/5000s
pl: 1/5000 s

en: 1/6400s
pl: 1/6400 s

en: 1/8000s
pl: 1/8000 s

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: Sharper
pl: Ostrzej

en: Softer
pl: Łagodniej

en: Direct Print
pl: Bezpośredni wydruk

en: Medium Low
pl: Średnio niski

en: Medium high
pl: Średnio wysoki

en: Low contrast
pl: Kontrast

en: Medium High
pl: Średnio wysoki

en: High control
pl: Wysoka kontrola

en: Zone Focus (Close-up)
pl: Ogniskowanie strefowe (zbliżenie)

en: Zone Focus (Very Close)
pl: Ogniskowanie strefowe (bardzo bliskie)

en: Zone Focus (Close)
pl: Ogniskowanie strefowe (bliskie)

en: Zone Focus (Medium)
pl: Ogniskowanie strefowe (średnie)

en: Zone Focus (Far)
pl: Ogniskowanie strefowe (dalekie)

en: Zone Focus (Reserved 1)
pl: Ogniskowanie strefowe (zarezerwowane 1)

en: Zone Focus (Reserved 2)
pl: Ogniskowanie strefowe (zarezerwowane 2)

en: Zone Focus (Reserved 3)
pl: Ogniskowanie strefowe (zarezerwowane 3)

en: Zone Focus (Reserved 4)
pl: Ogniskowanie strefowe (zarezerwowane 4)

en: Automatic Macro
pl: Automatyczny makro

en: Single-Servo AF
pl: Pojedynczy AF

en: Continuous-Servo AF
pl: Ciągły AF

en: One Shot
pl: Pojedyncze zdjęcie

en: AI Servo
pl: Serwo AI

en: 4 seconds
pl: 4 sekundy

en: 8 seconds
pl: 8 sekund

en: Hold
pl: Wstrzymanie

en: Fluorescent H
pl: Światło fluorescencyjne H

en: Custom Whitebalance PC-1
pl: Balans bieli własny PC-1

en: Custom Whitebalance PC-2
pl: Balans bieli własny PC-2

en: Custom Whitebalance PC-3
pl: Balans bieli własny PC-3

en: Missing Number
pl: Brak liczby

en: Shadow
pl: Cień

en: Custom Whitebalance: PC-1
pl: Własny balans bieli: PC-1

en: Custom Whitebalance: PC-2
pl: Własny balans bieli: PC-2

en: Custom Whitebalance: PC-3
pl: Własny balans bieli: PC-3

en: Manual 3
pl: Ręczny 3

en: Manual 4
pl: Ręczny 4

en: Manual 5
pl: Ręczny 5

en: Custom Whitebalance: PC-4
pl: Własny balans bieli: PC-4

en: Custom Whitebalance: PC-5
pl: Własny balans bieli: PC-5

en: AWB White
pl: Biel AWB

en: Low sharpening
pl: Niskie wyostrzenie

en: Black & white
pl: Czerń i biel

en: AE bracket
pl: Bracketing AE

en: ISO bracket
pl: Bracketing ISO

en: WB bracket
pl: Bracketing WB

en: FE bracket
pl: Bracketing FE

en: Bracket off
pl: Bracketing wyłączony

en: implicit auto
pl: domyślne auto

en: AE & Flash
pl: AE i flesz

en: AE only
pl: tylko AE

en: Flash only
pl: Tylko flesz

en: WB bracketing
pl: Bracketing WB

en: ADL bracketing
pl: Bracketing ADL

en: Startup
pl: Przy włączaniu

en: Shutdown
pl: Przy wyłączaniu

en: Startup and Shutdown
pl: Przy włączaniu i wyłączaniu

en: Quick Response
pl: Szybka reakcja

en: Remote Mirror Up
pl: Lustro podniesione zdalnie

en: Application Mode 0
pl: Tryb aplikacji 0

en: Application Mode 1
pl: Tryb aplikacji 1

en: Moderate
pl: Umiarkowany

en: Enhanced
pl: Rozszerzony

en: MTR > Under
pl: MTR > Pod

en: Under > MTR
pl: Pod > MTR

en: Auto sensitivity
pl: Czułość automatyczna

en: High sensitivity
pl: Czułość wysoka

en: Medium sensitivity
pl: Czułość średnia

en: Low sensitivity
pl: Czułość niska

en: Microphone off
pl: Mikrofon wyłączony

en: Flash/speed
pl: Flesz/szybkość

en: Flash/speed/aperture
pl: Flesz/szybkość/przysłona

en: Flash/aperture
pl: Flesz/przysłona

en: JPEG Basic
pl: Podstawowy JPEG

en: NEF+Fine
pl: NEF+Dobra

en: NEF (Raw)
pl: NEF (Surowy)

en: NEF+Basic
pl: NEF+Podstawowa

en: NEF+Normal
pl: NEF+Zwykła

en: JPEG Basic*
pl: JPEG Podstawowa*

en: JPEG Normal*
pl: JPEG Normalna*

en: JPEG Fine*
pl: JPEG Dobra*

en: NEF+Basic*
pl: NEF+Podstawowa*

en: NEF+Normal*
pl: NEF+Zwykła*

en: NEF+Fine*
pl: NEF+Dobra*

en: Extra Fine
pl: Bardzo dobra

en: RAW+JPEG (Std)
pl: RAW+JPEG (standardowy)

en: RAW+JPEG (Fine)
pl: RAW+JPEG (dobrej jakości)

en: RAW+JPEG (X.Fine)
pl: (RAW+JPEG (b.dobrej jakości)

en: Multi-Shot
pl: Wielokrotne zdjęcie

en: 6 seconds
pl: 6 sekund

en: 16 seconds
pl: 16 sekund

en: 30 seconds
pl: 30 sekund

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: Lossless
pl: Bezstratna

en: Lossy
pl: Stratna

en: Size Priority
pl: Priorytet rozmiaru

en: Optimal quality
pl: Optymalna jakość

en: Release + Focus
pl: Zwolnienie + ogniskowanie

en: 9 points
pl: 9 punktów

en: 21 points
pl: 21 punktów

en: 51 points
pl: 51 punktów

en: 51 points (3D)
pl: 51 punktów (3D)

en: 5 (Long)
pl: 5 (długa)

en: 3 (Normal)
pl: 3 (zwykła)

en: 1 (Short)
pl: 1 (krótka)

en: Shutter/AF-ON
pl: Migawka/AF-ON

en: AE/AF lock
pl: Blokada AE/AF

en: AE lock only
pl: Blokada tylko AE

en: AE lock (Reset on release)
pl: Blokada AE (wyłączenie przy zwolnieniu)

en: AE lock (Hold)
pl: Blokada AE (utrzymanie)

en: AF lock only
pl: Blokada tylko AF

en: Unassigned
pl: Bez przypisania

en: Preview
pl: Podgląd

en: FV lock
pl: Blokada FV

en: AE lock (hold)
pl: Blokada AE (utrzymanie)

en: Bracketing burst
pl: Seria z bracketingiem

en: Matrix metering
pl: Pomiar macierzowy

en: Center-weighted metering
pl: Pomiar centralnie ważony

en: Spot metering
pl: Pomiar punktowy

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Access top item in MY MENU
pl: Dostęp do górnego elementu MOJEGO MENU

en: +NEF (RAW)
pl: +NEF (surowy)

en: Framing grid
pl: Siatka

en: Active D-Lighting
pl: Aktywne D-Lighting

en: 1 step spd/aperture
pl: 1 krok migawki/przysłony

en: Choose non-CPU lens number
pl: Wybór nieautomatycznego obiektywu

en: Viewfinder virtual horizont
pl: Wirtualny horyzont Viewfindera

en: Start movie recording
pl: Rozpoczęcie nagrywania filmu

en: On (image review excluded)
pl: Włączone (poza oceną zdjęcia)

en: Face detection
pl: Wykrywanie twarzy

en: Face and pupil detection
pl: Wykrywanie twarzy i źrenic

en: Animal detection
pl: Wykrywanie zwierząt

en: Unknown value
pl: Nieznana wartość

en: Nikon changeafarea works only in LiveView mode.
pl: Funkcja Nikona changeafarea działa tylko w trybie LiveView.

en: Nikon autofocus drive did not focus.
pl: Napęd autofocus Nikona nie ustawił ostrości.

en: Nikon manual focus works only in LiveView mode.
pl: Ręczne ogniskowanie Nikona działa tylko w trybie LiveView.

en: Nikon manual focus at limit.
pl: Ręczne ogniskowanie Nikona na granicy.

en: Nikon manual focus stepping too small.
pl: Krok ręcznego ogniskowania Nikona jest zbyt mały.

en: Press Half
pl: Wciśnięcie do połowy

en: Press Full
pl: Wciśnięcie do końca

en: Release Half
pl: Zwolnienie do połowy

en: Release Full
pl: Zwolnienie do końca

en: Immediate
pl: Natychmiast

en: Press 1
pl: Wciśnięcie 1

en: Press 2
pl: Wciśnięcie 2

en: Press 3
pl: Wciśnięcie 3

en: Release 1
pl: Zwolnienie 1

en: Release 2
pl: Zwolnienie 2

en: Release 3
pl: Zwolnienie 3

en: Near 1
pl: Bliska 1

en: Near 2
pl: Bliska 2

en: Near 3
pl: Bliska 3

en: Far 1
pl: Daleka 1

en: Far 2
pl: Daleka 2

en: Far 3
pl: Daleka 3

en: Near %d
pl: Bliska %d

en: Far %d
pl: Daleka %d

en: Liveview cannot start: Battery exhausted
pl: Nie można uruchomić Liveview: bateria wyczerpana

en: Liveview cannot start: Temperature too high
pl: Nie można uruchomić Liveview: temperatura zbyt duża

en: Liveview cannot start: TTL error
pl: Nie można uruchomić Liveview: błąd TTL

en: Liveview cannot start: In Mirror-up operation
pl: Nie można uruchomić Liveview: podniesione lustro

en: Liveview cannot start: Lens is retracting
pl: Nie można uruchomić Liveview: wycofywanie obiektywu

en: Liveview cannot start: Minimum aperture warning
pl: Nie można uruchomić Liveview: ostrzeżenie o minimalnej przesłonie

en: Liveview cannot start: Processing of shooting operation
pl: Nie można uruchomić Liveview: przetwarzanie zdjęcia

en: Liveview cannot start: Sequence error
pl: Nie można uruchomić Liveview: błąd sekwencji

en: Liveview cannot start: Exposure Program Mode is not P/A/S/M
pl: Nie można uruchomić Liveview: tryb programu ekspozycji inny niż P/A/S/M

en: Liveview cannot start: Bulb warning
pl: Nie można uruchomić Liveview: ostrzeżenie o lampie

en: Liveview cannot start: Card unformatted
pl: Nie można uruchomić Liveview: karta nie sformatowana

en: Liveview cannot start: Card error
pl: Nie można uruchomić Liveview: błąd karty

en: Liveview cannot start: Card protected
pl: Nie można uruchomić Liveview: karta zabezpieczona

en: Liveview cannot start: Recording destination card, but no card or card protected
pl: Nie można uruchomić Liveview: zapis na kartę, ale karty brak lub jest zabezpieczona

en: Liveview cannot start: Pending unretrieved SDRAM image
pl: Nie można uruchomić Liveview: oczekujący nieodtworzony obraz SDRAM

en: Liveview cannot start: Fully pressed button
pl: Nie można uruchomić Liveview: przycisk całkowicie wciśnięty

en: Liveview cannot start: code 0x%08x
pl: Nie można uruchomić Liveview: kod 0x%08x

en: Nikon enable liveview failed
pl: Włączenie trybu Nikon Liveview nie powiodło się

en: Movie prohibit conditions:
pl: Warunki zakazania filmowania:

en: Not in application mode
pl: Nie w trybie aplikacji

en: Set liveview selector is enabled
pl: Włączony wybór Liveview

en: In enlarged liveview
pl: W powiększonym Liveview

en: Card protected
pl: Karta zabezpieczona

en: Already in movie recording
pl: Już trwa nagrywanie filmu

en: Images / movies not yet record in buffer
pl: Zdjęcia/filmy jeszcze nie zapisane w buforze.

en: Card full
pl: Karta pełna

en: Card not formatted
pl: Karta nie sformatowana

en: Card error
pl: Błąd karty

en: No movie prohibit conditions
pl: Brak warunków zakazania filmowania

en: Live View prohibit conditions:
pl: Warunki zakazania Live View:

en: Sequence error
pl: Błąd sekwencji

en: Fully pressed button
pl: Przycisk całkowicie wciśnięty

en: Minimum aperture warning
pl: Ostrzeżenie o minimalnej przesłonie

en: Battery exhausted
pl: Bateria wyczerpana

en: TTL error
pl: Błąd TTL

en: Pending unretrieved SDRAM image
pl: Oczekujący nieodtworzony obraz SDRAM

en: Recording destination card, but no card or card protected
pl: Zapis na kartę, ale karty brak lub jest zabezpieczona

en: Processing of shooting operation
pl: Przetwarzanie zdjęcia

en: Temperature too high
pl: Temperatura zbyt wysoka

en: Card unformatted
pl: Karta nie sformatowana

en: Bulb warning
pl: Ostrzeżenie o lampie

en: In Mirror-up operation
pl: Podniesione lustro

en: Lens is retracting
pl: Wycofywanie obiektywu

en: Exposure Program Mode is not P/A/S/M
pl: Tryb programu ekspozycji inny niż P/A/S/M

en: Liveview should not be prohibited
pl: Liveview nie powinien być zakazany

en: Movie recording cannot start: %s.
pl: Nie można uruchomić nagrywania filmu: %s.

en: Camera is not in application mode
pl: Aparat nie jest w trybie aplikacji

en: Movie recording cannot start: code 0x%08x.
pl: Nie można uruchomić nagrywania filmu: kod 0x%08x.

en: Flourescent
pl: Światło fluorescencyjne

en: White set
pl: Biel ustawiona

en: Black White
pl: Czerń i biel

en: Temperature 1
pl: Temperatura 1

en: Temperature 2
pl: Temperatura 2

en: Temperature 3
pl: Temperatura 3

en: Temperature 4
pl: Temperatura 4

en: Automatic Cool
pl: Automatyczna zimna

en: Automatic Warm
pl: Automatyczna ciepła

en: Unknown 0x%04x
pl: Nieznany 0x%04x

en: large
pl: duży

en: Unknown thumb size value '%s'.
pl: Nieznana wartość rozmiaru miniatury '%s'.

en: Internal RAM
pl: Wewnętrzny RAM

en: Memory card
pl: Karta pamięci

en: Display
pl: Wyświetlacz

en: Creation date: %s, Last usage date: %s
pl: Data utworzenia: %s, data ustatniego użycia: %s

en: Delete
pl: Usuń

en: WEP 64-bit
pl: WEP 64-bitowe

en: WEP 128-bit
pl: WEP 128-bitowe

en: Managed
pl: Zarządzany

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: IP address (empty for DHCP)
pl: Adres IP (pusty dla DHCP)

en: Network mask
pl: Maska sieci

en: Default gateway
pl: Domyślna bramka

en: Access mode
pl: Tryb dostępu

en: WIFI channel
pl: Kanał WIFI

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Encryption key (hex)
pl: Klucz szyfrowania (hex)

en: Write
pl: Zapisz

en: List Wifi profiles
pl: Wypisz profile Wifi

en: Create Wifi profile
pl: Utwórz profil Wifi

en: Synchronize camera date and time with PC (UTC)
pl: Synchronizacja daty i czasu aparatu z PC (UTC)

en: Manual-Focus
pl: Ręczna ogniskowa

en: Power Down
pl: Wyłączenie

en: Focus Lock
pl: Blokada ogniskowej

en: Bulb Mode
pl: Tryb żarówki

en: UI Lock
pl: Blokada UI

en: Popup Flash
pl: Flesz wyskakujący

en: Drive Nikon DSLR Autofocus
pl: Prowadzenie autofocusu Nikon DSLR

en: Drive Canon DSLR Autofocus
pl: Prowadzenie autofocusu Canon DSLR

en: Drive Fuji Autofocus
pl: Prowadzenie autofocusu Fuji

en: Drive Nikon DSLR Manual focus
pl: Prowadzenie ręczne ostrości Nikon DSLR

en: Set Nikon Autofocus area
pl: Ustawienie obszaru autofocusu Nikona

en: Set Nikon Control Mode
pl: Ustawienie trybu sterowania Nikona

en: Drive Canon DSLR Manual focus
pl: Prowadzenie ręczne ostrości Canon DSLR

en: Cancel Canon DSLR Autofocus
pl: Anulowanie autofocusu Canon DSLR

en: Drive Olympus OMD Manual focus
pl: Prowadzenie ręczne ostrości Olympus OMD

en: Drive Panasonic Manual focus
pl: Prowadzenie ręczne ostrości Parasonic

en: Canon EOS Zoom
pl: Powiększenie Canon EOS

en: Canon EOS Zoom Position
pl: Pozycja powiększenia Canon EOS

en: Canon EOS Remote Release
pl: Zdalne zwalnianie Canon EOS

en: CHDK Script
pl: Skrypt CHDK

en: Movie Capture
pl: Nagranie filmu

en: Movie Mode
pl: Tryb filmowania

en: PTP Opcode
pl: Kod operacji PTP

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Camera Manufacturer
pl: Producent aparatu

en: Device Version
pl: Wersja urządzenia

en: Vendor Extension
pl: Rozszerzenie producenta

en: PTP Version
pl: Wersja PTP

en: DPOF Version
pl: Wersja DPOF

en: AC Power
pl: Zasilanie AC

en: External Flash
pl: Flesz zewnętrzny

en: Battery Level
pl: Poziom baterii

en: Mirror Up Status
pl: Stan podniesienia lustra

en: Mirror Up Shooting Count
pl: Licznik zdjęć z podniesionym lustrem

en: Continuous Shooting Count
pl: Licznik ciągłych zdjęć

en: Camera Orientation
pl: Orientacja aparatu

en: Flash Open
pl: Flesz otwarty

en: Active Folder
pl: Aktywny folder

en: Flash Charged
pl: Flesz ładowany

en: Lens Name
pl: Nazwa obiektywu

en: Shutter Counter
pl: Licznik migawki

en: Available Shots
pl: Dostępne zdjęcia

en: Focal Length Minimum
pl: Minimalna długość ogniskowej

en: Focal Length Maximum
pl: Maksymalna długość ogniskowej

en: Maximum Aperture at Focal Length Minimum
pl: Maksymalna przysłona przy minimalnej ogniskowej

en: Maximum Aperture at Focal Length Maximum
pl: Maksymalna przysłona przy maksymalnej ogniskowej

en: Low Light
pl: Niskie światło

en: Light Meter
pl: Pomiar światła

en: AF Locked
pl: Blokada AF

en: AE Locked
pl: Blokada AE

en: FV Locked
pl: Blokada FV

en: Movie Switch
pl: Przełącznik filmowania

en: Movie Prohibit Condition
pl: Warunek zakazania filmowania

en: Liveview Prohibit Condition
pl: Warunek zakazania Liveview

en: Camera Date and Time
pl: Data i czas aparatu

en: Beep Mode
pl: Tryb piszczyka

en: Image Comment
pl: Komentarz do zdjęcia

en: Enable Image Comment
pl: Włączenie komentarza do zdjęcia

en: LCD Off Time
pl: Czas wyłączania LCD

en: Recording Media
pl: Nośnik nagrywania

en: Quick Review Time
pl: Czas szybkiego podglądu

en: CSM Menu
pl: Menu CSM

en: Reverse Command Dial
pl: Odwrotna tarcza poleceń

en: Camera Output
pl: Wyjście aparatu

en: Recording Destination
pl: Miejsce zapisu nagrywania

en: EVF Mode
pl: Tryb EVF

en: Artist
pl: Autor

en: CCD Number
pl: Numer CCD

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Clean Sensor
pl: Czyszczenie sensora

en: Flicker Reduction
pl: Redukcja migotania

en: Custom Functions Ex
pl: Funkcje Własne Ex

en: Focus Info
pl: Informacje o ogniskowaniu

en: Focus Area
pl: Obszar ogniskowania

en: Strobo Firing
pl: Odpalanie stroboskopowe

en: Flash Charging State
pl: Stan ładowania flesza

en: One Shot Raw On
pl: Pojedyncze zdjęcie surowe

en: Auto Power Off
pl: Automatyczne wyłączanie

en: Depth of Field
pl: Głębia ostrości

en: Menus and Playback
pl: Menu i odtwarzanie

en: External Recording Control
pl: Zewnętrzne sterowanie nagrywaniem

en: Camera Action
pl: Akcja aparatu

en: Priority Mode
pl: Tryb priorytetu

en: Thumb Size
pl: Rozmiar miniatur

en: Fast Filesystem
pl: Szybki system plików

en: Capture Target
pl: Obiekt zdjęcia

en: Autofocus
pl: Auto-Focus

en: Remote Mode
pl: Tryb zdalnego sterowania

en: Event Mode
pl: Tryb zdarzenia

en: Image Format SD
pl: Format zdjęć SD

en: Image Format CF
pl: Format zdjęć CF

en: Image Format Ext HD
pl: Format zdjęć Ext HD

en: Film Simulation
pl: Symulacja filmu

en: Raw Image Size
pl: Rozmiar surowych zdjęć

en: Movie ISO Speed
pl: Czułość ISO dla filmu

en: ISO Auto
pl: Auto ISO

en: WhiteBalance
pl: Balans bieli

en: WhiteBalance Adjust A
pl: Korekta balansu bieli A

en: WhiteBalance Adjust B
pl: Korekta balansu bieli B

en: WhiteBalance X A
pl: Balans bieli X A

en: WhiteBalance X B
pl: Balans bieli X B

en: Photo Effect
pl: Efekt fotograficzny

en: Color Model
pl: Model kolorów

en: Color Space
pl: Przestrzeń kolorów

en: Video Format
pl: Format filmu

en: Video Resolution
pl: Rozdzielczość filmu

en: Video Framerate
pl: Szybkość klatek filmu

en: Video Contrast
pl: Kontrast filmu

en: Video Brightness
pl: Jasność filmu

en: Audio Format
pl: Format dźwięku

en: Audio Bitrate
pl: Przepływność dźwięku

en: Audio Sampling Rate
pl: Częstotliwość próbkowania dźwięku

en: Audio Bit per Sample
pl: Liczba bitów na próbkę dźwięku

en: Audio Volume
pl: Głośność dźwięku

en: Long Exp Noise Reduction
pl: Redukcja szumów przy długiej ekspozycji

en: Auto Focus Mode 2
pl: Tryb autofocus 2

en: Zoom Speed
pl: Prędkość przybliżania

en: Assist Light
pl: Światło pomocnicze

en: Rotation Flag
pl: Flaga obrotu

en: Movie Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji filmu

en: White Balance
pl: Balans bieli

en: Color temperature
pl: Temperatura koloru

en: AF Mode
pl: Tryb AF

en: Flash Compensation
pl: Kompensacja flesza

en: AEB Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji AEB

en: Nikon Flash Mode
pl: Tryb flesza Nikona

en: Flash Commander Mode
pl: Tryb zarządzania fleszem

en: Flash Commander Power
pl: Zasilanie zarządzania fleszem

en: Flash Command Channel
pl: Kanał sterowania fleszem

en: Flash Command Self Mode
pl: Tryb własny sterowania fleszem

en: Flash Command Self Compensation
pl: Kompensacja własna sterowania fleszem

en: Flash Command Self Value
pl: Wartość własna sterowania fleszem

en: Flash Command A Mode
pl: Tryb sterowania fleszem A

en: Flash Command A Compensation
pl: Kompensacja sterowania fleszem A

en: Flash Command A Value
pl: Wartość sterowania fleszem A

en: Flash Command B Mode
pl: Tryb sterowania fleszem B

en: Flash Command B Compensation
pl: Kompensacja sterowania fleszem B

en: Flash Command B Value
pl: Wartość sterowania fleszem B

en: AF Area Illumination
pl: Obszar rozjaśnienia AF

en: AF Beep Mode
pl: Tryb piszczyka AF

en: F-Number
pl: Liczba F

en: Live View Size
pl: Rozmiar Live View

en: Movie F-Number
pl: Liczba F dla filmu

en: Flexible Program
pl: Program elastyczny

en: Focus Distance
pl: Odległość ogniskowej

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Focus Mode 2
pl: Tryb ogniskowania 2

en: Continuous AF
pl: Ciągły AF

en: Effect Mode
pl: Tryb efektu

en: Exposure Program
pl: Program ekspozycji

en: User Mode
pl: Tryb użytkownika

en: Scene Mode
pl: Tryb sceny

en: Aspect Ratio
pl: Proporcje obrazu

en: Storage Device
pl: Urzędzenie z danymi

en: High ISO Noise Reduction
pl: Redukcja szumów przy dużym ISO

en: HDR Mode
pl: Tryb HDR

en: HDR High Dynamic
pl: Duża dynamika HDR

en: HDR Smoothing
pl: Wygładzanie HDR

en: Still Capture Mode
pl: Tryb zdjęć nieruchomych

en: Canon Shooting Mode
pl: Tryb robienia zdjęcia Canona

en: Canon Auto Exposure Mode
pl: Tryb automatyczej ekspozycji Canona

en: Canon Auto Exposure Mode Dial
pl: Wywołanie trybu automatyczej ekspozycji Canona

en: Drive Mode
pl: Tryb prowadzenia

en: Picture Style
pl: Styl zdjęcia

en: Focus Metering Mode
pl: Tryb pomiaru ogniskowej

en: Exposure Metering Mode
pl: Tryb pomiaru ekspozycji

en: AV Open
pl: AV otwarty

en: AV Max
pl: AV maksymalny

en: Aperture 2
pl: Przysłona 2

en: Focusing Point
pl: Punkt ogniskowania

en: Capture Delay
pl: Opóźnienie przed zdjęciem

en: Shutter Speed 2
pl: Prędkość migawki 2

en: Movie Shutter Speed 2
pl: Prędkość migawki 2 dla filmu

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: AF Distance
pl: Odległość AF

en: Focus Area Wrap
pl: Zapętlenie obszaru ogniskowania

en: Exposure Delay Mode
pl: Tryb opóźnienia ekspozycji

en: Exposure Lock
pl: Blokada ekspozycji

en: AE-L/AF-L Mode
pl: Tryb AE-L/AF-L

en: Live View AF Mode
pl: Tryb AF dla Live View

en: Live View AF Focus
pl: Ogniskowanie AF dla Live View

en: Live View Exposure Preview
pl: Podgląd ekspozycji Live View

en: Live View Image Zoom Ratio
pl: Współczynnik powiększenia Live View

en: Live View White Balance
pl: Balans bieli Live View

en: File Number Sequencing
pl: Sekwencyjne numerowanie plików

en: Flash Sign
pl: Znak flesza

en: Modelling Flash
pl: Flesz modelujący

en: Viewfinder Grid
pl: Podziałka Viewfindera

en: Image Review
pl: Ocena zdjęcia

en: Image Rotation Flag
pl: Flaga obrotu obrazu

en: Release without CF card
pl: Wyzwolenie bez karty CF

en: Flash Mode Manual Power
pl: Ręczne zasilanie w trybie flesza

en: Auto Focus Area
pl: Obszar autofocusu

en: Flash Exposure Compensation
pl: Kompensacja ekspozycji flesza

en: Bracket Mode
pl: Tryb bracketingu

en: EV Step
pl: Krok EV

en: Bracket Set
pl: Tryb bracket

en: Bracket Order
pl: Kolejność w trybie bracket

en: AE Bracketing Step
pl: Krok bracketingu AE

en: WB Bracketing Step
pl: Krok bracketingu WB

en: AE Bracketing Pattern
pl: Wzór bracketingu AE

en: WB Bracketing Pattern
pl: Wzór bracketingu WB

en: AE Bracketing Count
pl: Liczba zdjęć bracketingu AE

en: ADL Bracketing Pattern
pl: Wzór bracketingu ADL

en: ADL Bracketing Step
pl: Krok bracketingu ADL

en: WB Preset Comment 1
pl: Komentarz predefiniowanego WB 1

en: WB Preset Comment 2
pl: Komentarz predefiniowanego WB 2

en: WB Preset Comment 3
pl: Komentarz predefiniowanego WB 3

en: WB Preset Comment 4
pl: Komentarz predefiniowanego WB 4

en: WB Preset Comment 5
pl: Komentarz predefiniowanego WB 4

en: WB Preset Comment 6
pl: Komentarz predefiniowanego WB 6

en: Burst Number
pl: Liczba serii

en: Burst Interval
pl: Odstęp serii

en: Maximum Shots
pl: Maksymalna liczba zdjęć

en: Auto White Balance Bias
pl: Automatyczne przesunięcie balansu bieli

en: Tungsten White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla światła żarówki wolframowej

en: Fluorescent White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla światła fluorescencyjnego

en: Daylight White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla światła dziennego

en: Flash White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla flesza

en: Cloudy White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla pogody pochmurnej

en: Shady White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla cienia

en: Natural light auto White Balance Bias
pl: Przesunięcie balansu bieli dla światła naturalnego

en: White Balance Bias Preset Nr
pl: Przesunięcie balansu bieli Nr

en: White Balance Bias Preset 0
pl: Przesunięcie balansu bieli 0

en: White Balance Bias Preset 1
pl: Przesunięcie balansu bieli 1

en: White Balance Bias Preset 2
pl: Przesunięcie balansu bieli 2

en: White Balance Bias Preset 3
pl: Przesunięcie balansu bieli 3

en: White Balance Bias Preset 4
pl: Przesunięcie balansu bieli 4

en: Selftimer Delay
pl: Opóźnienie samowyzwalacza

en: Center Weight Area
pl: Obszar centralnie ważony

en: Flash Shutter Speed
pl: Prędkość migawki z fleszem

en: Remote Timeout
pl: Zdalny limit czasu

en: Application Mode
pl: Tryb aplikacji

en: Optimize Image
pl: Optymalizacja zdjęcia

en: Sharpening
pl: Wyostrzanie

en: Tone Compensation
pl: Kompensacja tonów

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Hue Adjustment
pl: Regulacja barwy

en: Auto Exposure Bracketing
pl: Automatyczny bracketing ekspozycji

en: Auto Lighting Optimization
pl: Automatyczna optymalizacja oświetlenia

en: Movie Sound
pl: Dźwięk filmu

en: Manual Movie Setting
pl: Ręczne ustawienia filmu

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Reverse Indicators
pl: Odwrotne identyfikatory

en: Auto Distortion Control
pl: Automatyczna kontrola zniekształceń

en: Vignette Correction
pl: Korekcja winietowania

en: Video Mode
pl: Tryb obrazu

en: Sensor Crop
pl: Przycięcie matrycy

en: HDMI Output Data Depth
pl: Głębia danych wyjścia HDMI

en: Face Detection
pl: Wykrywanie twarzy

en: Movie Servo AF
pl: AF serwomechanizmu filmowania

en: Meter Off Time
pl: Czas wyłączania pomiaru

en: Assign Func Button
pl: Przypisanie przycisku funkcyjnego

en: Assign Preview Button
pl: Przypisanie przycisku podglądu

en: Continuous Shooting Speed Slow
pl: Szybkość wolnego trybu ciągłych zdjęć

en: Movie Resolution
pl: Rozdzielczość filmu

en: Minimum Shutter Speed
pl: Minimalna prędkość migawki

en: Movie Quality
pl: Jakość filmu

en: ISO Auto Hi Limit
pl: Górne ograniczenie Auto ISO

en: Flash Sync. Speed
pl: Prędkość synchronizacji z fleszem

en: Focus Metering
pl: Pomiar ogniskowej

en: Continuous Shooting Speed High
pl: Szybkość szybkiego trybu ciągłych zdjęć

en: JPEG Compression Policy
pl: Tryb kompresji JPEG

en: AF-C Mode Priority
pl: Priorytet trybu AF-C

en: AF-S Mode Priority
pl: Priorytet trybu AF-S

en: AF Activation
pl: Włączenie AF

en: Dynamic AF Area
pl: Obszar dynamicznego AF

en: AF Lock On
pl: Blokada AF

en: AF Area Point
pl: Punkt obszaru AF

en: AF On Button
pl: Przycisk AF On

en: Movie High ISO Noise Reduction
pl: Redukcja szumów przy dużym ISO dla filmu

en: Maximum continuous release
pl: Maksymalne ciągłe zwolnienie

en: Movie Loop Length
pl: Długość pętli filmu

en: Raw Compression
pl: Kompresja surowa

en: Image Quality 2
pl: Jakość obrazu 2

en: Live View Zoom Area
pl: Obszar powiększenia Live View

en: Capture Settings
pl: Ustawienia zdjęcia

en: WIFI profiles
pl: Profile WIFI

en: Other PTP Device Properties
pl: Inne ustawienia urządzenia PTP

en: PTP Property 0x%04x
pl: Ustawienie PTP 0x%04x

en: Sorry, the property '%s' / 0x%04x is currently read-only.
pl: Niestety właściwość '%s' / 0x%04x jest aktualnie tylko do odczytu.

en: The property '%s' / 0x%04x was not set (0x%04x: %s)
pl: Właściwość '%s' / 0x%04x nie została ustawiona (0x%04x: %s)

en: The property '%s' / 0x%04x was not set (0x%04x: %s).
pl: Właściwość '%s' / 0x%04x nie została ustawiona (0x%04x: %s).

en: Parsing the value of widget '%s' / 0x%04x failed with %d.
pl: Analiza wartości kontrolki '%s' / 0x%04x nie powiodła się - błąd %d.

en: Property '%s' not found.
pl: Nie odnaleziono własności '%s'.

en: You need to specify a folder starting with /store_xxxxxxxxx/
pl: Należy podać folder rozpoczynający się od /store_xxxxxxxxx/

en: PTP2 driver
    (c) 2001-2005 by Mariusz Woloszyn <emsi@ipartners.pl>.
    (c) 2003-%d by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    This driver supports cameras that support PTP or PictBridge(tm), and
    Media Players that support the Media Transfer Protocol (MTP).
    
    Enjoy!
pl: Sterownik PTP2
    (c) 2001-2005 Mariusz Wołoszyn <emsi@ipartners.pl>.
    (c) 2003-%d Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    Ten sterownik obsługuje aparaty obsługujące PTP lub PictBridge(tm)
    i odtwarzacze obsługujące protokół Media Transfer Protocol (MTP).
    
    Miłej zabawy!

en: Sorry, your Nikon camera does not seem to return a JPEG image in LiveView mode
pl: Niestety ten aparat Nikon nie zwraca obrazów JPEG w trybie LiveView

en: Canon enable viewfinder failed
pl: Włączenie trybu Canon Viewfinder nie powiodło się

en: Canon get viewfinder image failed
pl: Pobranie obrazu Canon Viewfinder nie powiodło się

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon Viewfinder mode
pl: Niestety ten aparat Canon nie obsługuje trybu Canon Viewfinder

en: Sorry, your Nikon camera does not support LiveView mode
pl: Niestety ten aparat Nikon nie obsługuje trybu LiveView

en: Liveview cannot start: %s
pl: Nie można uruchomić Liveview: %s

en: Nikon disable liveview failed
pl: Wyłączenie trybu Nikon Liveview nie powiodło się

en: Sorry, your Sony camera does not seem to return a JPEG image in LiveView mode
pl: Niestety ten aparat Sony nie zwraca obrazów JPEG w trybie LiveView

en: Sorry, your Panasonic camera does not seem to return a JPEG image in LiveView mode
pl: Niestety ten aparat Panasonic nie zwraca obrazów JPEG w trybie LiveView

en: Sorry, your camera does not support Nikon capture
pl: Niestety ten aparat nie obsługuje pobierania obrazu w trybie Nikon

en: Failed to enable liveview on a Nikon 1, but it is required for capture
pl: Nie udało się włączyć trybu Nikon 1 Liveview, ale jest to wymagane do zrobienia zdjęcia

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon EOS Capture
pl: Niestety ten aparat Canon nie obsługuje funkcji Canon EOS capture

en: Canon EOS Get Changes failed
pl: Canon EOS Get Changes nie powiodło się

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon Capture initiation
pl: Niestety ten aparat Canon nie obsługuje inicjalizacji Canon Capture

en: Canon disable viewfinder failed
pl: Wyłączenie trybu Canon Viewfinder nie powiodło się

en: Canon Capture failed
pl: Canon Capture nie powiodło się

en: Capture failed: No focus.
pl: Zrobienie zdjęcia nie powiodło się: brak ogniskowania.

en: Sorry, your camera does not support generic capture
pl: Niestety ten aparat nie obsługuje zwykłego robienia zdjęć

en: Camera memorycard ran full during capture.
pl: Karta pamięci aparatu zapełniła się podczas robienia zdjęcia.

en: Canon EOS Half-Press failed
pl: Canon EOS Half-Press nie powiodło się

en: Canon EOS Capture failed to release: Perhaps no focus?
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: może brak ostrości?

en: Canon EOS Half-Release failed
pl: Canon EOS Half-Release nie powiodło się

en: Canon EOS Full-Press failed
pl: Canon EOS Full-Press nie powiodło się

en: Canon EOS Full-Release failed
pl: Canon EOS Full-Release nie powiodło się

en: Canon EOS M Full-Press failed
pl: Canon EOS M Full-Press nie powiodło się

en: Canon EOS M Capture failed: Perhaps no focus?
pl: Canon EOS M Capture nie powiodło się: może brak ostrości?

en: Canon EOS M Full-Release failed
pl: Canon EOS M Full-Release nie powiodło się

en: Canon EOS Capture failed
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się

en: Canon EOS Capture failed: %x
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: %x

en: Canon EOS Capture failed to release: Perhaps mirror up?
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: może lustro podniesione?

en: Canon EOS Capture failed to release: Perhaps no more memory on card?
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: może brak pamięci na karcie?

en: Canon EOS Capture failed to release: Card read-only?
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: karta tylko do odczytu?

en: Canon EOS Capture failed to release: Unknown error %d, please report.
pl: Canon EOS Capture nie powiodło się: nienznay błąd %d, proszę zgłosić.

en: Sorry, initializing your camera did not work. Please report this.
pl: Niestety inicjalizacja aparatu nie zadziałała. Proszę to zgłosić.

en: Manufacturer: %s
pl: Producent: %s

en:   Version: %s
pl:   Wersja: %s

en:   Serial Number: %s
pl:   Numer seryjny: %s

en: Vendor Extension ID: 0x%x (%d.%d)
pl: ID rozszerzenia producenta: 0x%x(%d.%d)

en: Vendor Extension Description: %s
pl: Opis rozszerzenia producenta: %s

en: PTP Standard Version: %d.%d
pl: Wersja standardu PTP: %d.%d

en: Functional Mode: 0x%04x
pl: Tryb działania: 0x%04x

en: 
    Capture Formats:
pl: 
    Formaty zdjęć:

en: Display Formats:
pl: Formaty wyświetlania:

en: 
    Streams:
pl: 
    Strumienie:

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Supported MTP Object Properties:
pl: Obsługiwane własności obiektów MTP:

en:  PTP error %04x on query
pl:  Błąd PTP %04x przy zapytaniu

en: 
    Device Capabilities:
pl: 
    Możliwości urządzenia:

en: 	File Download,
pl: 	Ściąganie plików,

en: File Deletion,
pl: Usuwanie plików,

en: No File Deletion,
pl: Bez usuwania plików,

en: File Upload
pl: Przesyłanie plików do aparatu

en: No File Upload
pl: Bez przesyłania plików do aparatu

en: 	Generic Image Capture,
pl: 	Ogólne pobieranie obrazu,

en: 	No Image Capture,
pl: 	Bez pobierania obrazu,

en: Open Capture,
pl: Zdjęcia w trybie otwartym,

en: No Open Capture,
pl: Bez zdjęć w trybie otwartym,

en: Canon Capture,
pl: Zdjęcia w trybie Canon,

en: Canon EOS Capture,
pl: Zdjęcia w trybie Canon EOS,

en: Canon EOS Capture 2,
pl: Zdjęcia w trybie Canon EOS 2,

en: Nikon Capture 1,
pl: Zdjęcie w trybie Nikon 1,

en: Nikon Capture 2,
pl: Zdjęcia w trybie Nikon 2,

en: Nikon Capture 3,
pl: Zdjęcia w trybie Nikon 3,

en: Sony Capture,
pl: Zdjęcia w trybie Sony,

en: Olympus E XML Capture,
pl: Zdjęcia w trybie Olympus E XML,

en: No vendor specific capture
pl: Bez zdjęć w trybie producenta

en: 	Nikon Wifi support
pl: 	Obsługa Nikon Wifi

en: 	Canon Wifi support
pl: 	Obsługa Canon Wifi

en: 
    Storage Devices Summary:
pl: 
    Wykaz urządzeń z danymi:

en: 	StorageDescription: %s
pl: 	Opis urządzenia: %s

en: 	VolumeLabel: %s
pl: 	Etykieta wolumenu: %s

en: Builtin ROM
pl: Wbudowany ROM

en: Removable ROM
pl: Wyciągalny ROM

en: Builtin RAM
pl: Wbudowany RAM

en: Removable RAM (memory card)
pl: Wyciągalny RAM (karta pamięci)

en: Unknown: 0x%04x
pl: Nieznany: 0x%04x

en: 	Storage Type: %s
pl: 	Typ urządzenia: %s

en: Generic Flat
pl: Ogólny płaski

en: Generic Hierarchical
pl: Ogólny hierarchiczny

en: Digital Camera Layout (DCIM)
pl: Układ dla aparatów cyfrowych (DCIM)

en: 	Filesystemtype: %s
pl: 	Typ systemu plików: %s

en: Read-Write
pl: Odczyt i zapis

en: Read-Only
pl: Tylko odczyt

en: Read Only with Object deletion
pl: Tylko odczyt z usuwaniem obiektów

en: 	Access Capability: %s
pl: 	Możliwość dostępu: %s

en: 	Maximum Capability: %llu (%lu MB)
pl: 	Maksymalna pojemność: %llu (%lu MB)

en: 	Free Space (Bytes): %llu (%lu MB)
pl: 	Wolne miejsce (bajty): %llu (%lu MB)

en: 	Free Space (Images): %d
pl: 	Wolne miejsce (klatki): %d

en: 
    Device Property Summary:
pl: 
    Wykaz własności urządzenia:

en:  not read out.
pl:  nie odczytano.

en: cannot be queried.
pl: nie można odpytać.

en: read only
pl: tylko odczyt

en: readwrite
pl: odczyt i zapis

en:  error %x on query.
pl:  błąd %x przy zapytaniu

en: File '%s/%s' does not exist.
pl: Plik '%s/%s' nie istnieje.

en: Metadata only supported for MTP devices.
pl: Metadane obsługiwane tylko dla urządzeń MTP.

en: Device does not support setting object protection.
pl: To urządzenie nie obsługuje ustawiania zabezpieczenia obiektu.

en: Device failed to set object protection to %d
pl: Urządzeniu nie udało się ustawić zabezpieczenia obiektu na %d

en: Currently, PTP is only implemented for USB and PTP/IP cameras currently, port type %x
pl: PTP jest obecnie zaimplementowane tylko dla aparatów USB i PTP/IP, rodzaj portu %x

en: Olympus wrapped XML support is currently only available with libxml2 support built in.
pl: Obsługa opakowania XML Olympusa jest dostępna tylko przy wbudowanej obsłudze libxml2.

en: PTP Undefined Error
pl: PTP: Niezdefiniowany błąd

en: PTP OK!
pl: PTP: OK!

en: PTP General Error
pl: PGP: Ogólny błąd

en: PTP Session Not Open
pl: PTP: Sesja nie otwarta

en: PTP Invalid Transaction ID
pl: PTP: Nieprawidłowy identyfikator transakcji

en: PTP Operation Not Supported
pl: PTP: Nie obsługiwana operacja

en: PTP Parameter Not Supported
pl: PTP: Nie obsługiwany parametr

en: PTP Incomplete Transfer
pl: PTP: Niepełna transmisja

en: PTP Invalid Storage ID
pl: PTP: Nieprawidłowy identyfikator danych

en: PTP Invalid Object Handle
pl: PTP: Nieprawidłowy uchwyt obiektu

en: PTP Device Prop Not Supported
pl: PTP: Nie obsługiwane ustawienie urządzenia

en: PTP Invalid Object Format Code
pl: PTP: Nieprawidłowy kod formatu obiektu

en: PTP Store Full
pl: PTP: Brak miejsca

en: PTP Object Write Protected
pl: PTP: Obiekt zabezpieczony przed zapisem

en: PTP Store Read Only
pl: PTP: Dane tylko do odczytu

en: PTP Access Denied
pl: PTP: Brak dostępu

en: PTP No Thumbnail Present
pl: PTP: Brak miniaturki

en: PTP Self Test Failed
pl: PTP: Własny test nie powiódł się

en: PTP Partial Deletion
pl: PTP: Częściowe usunięcie

en: PTP Store Not Available
pl: PTP: Dane niedostępne

en: PTP Specification By Format Unsupported
pl: PTP: Nie obsługiwana specyfikacja przez format

en: PTP No Valid Object Info
pl: PTP: Brak prawidłowych informacji o obiekcie

en: PTP Invalid Code Format
pl: PTP: Nieprawidłowy format kodu

en: PTP Unknown Vendor Code
pl: PTP: Nieznany kod producenta

en: PTP Capture Already Terminated
pl: PTP: Robienie zdjęcia już zakończone

en: PTP Device Busy
pl: PTP: Urządzenie zajęte

en: PTP Invalid Parent Object
pl: PTP: Nieprawidłowy obiekt macierzysty

en: PTP Invalid Device Prop Format
pl: PTP: Nieprawidłowy format ustawienia urządzenia

en: PTP Invalid Device Prop Value
pl: PTP: Nieprawidłowa wartość ustawienia urządzenia

en: PTP Invalid Parameter
pl: PTP: Nieprawidłowy parametr

en: PTP Session Already Opened
pl: PTP: Sesja już otwarta

en: PTP Transaction Canceled
pl: PTP: Transakcja anulowana

en: PTP Specification Of Destination Unsupported
pl: PTP: Nie obsługiwana specyfikacja celu

en: Invalid Enum Handle
pl: Błędny uchwyt enum

en: No Stream Enabled
pl: Brak włączonego strumienia

en: Invalid Data Set
pl: Nieprawidłowy zbiór danych

en: Filename Required
pl: Wymagana nazwa pliku

en: Filename Conflicts
pl: Konflikt nazwy pliku

en: Filename Invalid
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Hardware Error
pl: Błąd sprzętowy

en: Out of Focus
pl: Brak ostrości

en: Change Camera Mode Failed
pl: Zmiana trybu aparatu nie powiodła się

en: Invalid Status
pl: Nieprawidłowy status

en: Set Property Not Supported
pl: Ustawianie właściwości nie obsługiwane

en: Whitebalance Reset Error
pl: Błąd zerowania ustawienia balansu bieli

en: Dust Reference Error
pl: Błąd odniesienia kurzu

en: Shutter Speed Bulb
pl: Prędkość migawki w trybie bulb

en: Mirror Up Sequence
pl: Sekwencja podnoszenia lustra

en: Camera Mode Not Adjust FNumber
pl: Tryb aparatu bez korekty ogniskowej

en: Not in Liveview
pl: Nie w trybie Liveview

en: Mf Drive Step End
pl: Koniec kroku MF

en: Mf Drive Step Insufficiency
pl: Niewystarczający krok MF

en: Advanced Transfer Cancel
pl: Anulowano transfer rozszerzony

en: No Full HD Present
pl: Brak pełnego HD

en: Store Error
pl: Błąd nośnika

en: Store Unformatted
pl: Nośnik nie sformatowany

en: Bulb Release Busy
pl: Zwolnienie lampy w trakcie

en: Silent Release Busy
pl: Ciche zwolnienie w trakcie

en: MovieFrame Release Busy
pl: Zwolnienie MovieFrame w trakcie

en: Shutter Speed Time
pl: Czas migawki

en: Waiting for 2nd Release
pl: Oczekiwanie na 2. zwolnienie

en: MirrorUpCapture Already Started
pl: MirrorUpCapture już rozpoczęte

en: Invalid SBAttribute Value
pl: Nieprawidłowa wartość SBAttribute

en: Unknown Command
pl: Nieznane polecenie

en: Operation Refused
pl: Operacja odrzucona

en: Lens Cover Present
pl: Obiektyw zasłonięty

en: Battery Low
pl: Bateria słaba

en: Camera Not Ready
pl: Aparat niegotowy

en: Lens Cover Closed
pl: Osłona obiektywu zamknięta

en: Low Battery
pl: Niski stan baterii

en: Object Not Ready
pl: Obiekt niegotowy

en: Cannot Make Object
pl: Nie można utworzyć obiektu

en: Memory Status Not Ready
pl: Stan pamięci niegotowy

en: Invalid ObjectPropCode
pl: Błędny ObjectPropCode

en: Invalid ObjectProp Format
pl: Błędny format ObjectProp

en: Invalid ObjectProp Value
pl: Błędna wartość ObjectProp

en: Invalid ObjectReference
pl: Błędne ObjectReference

en: Invalid Dataset
pl: Błędny zbiór danych

en: Specification By Group Unsupported
pl: Nie obsługiwana specyfikacja przez grupę

en: Specification By Depth Unsupported
pl: Nie obsługiwana specyfikacja przez głębię

en: Object Too Large
pl: Obiekt zbyt duży

en: ObjectProp Not Supported
pl: Nie obsługiwany ObjectProp

en: Invalid Media Session ID
pl: Błędny ID sesji nośnika

en: Media Session Limit Reached
pl: Osiądnięto limit sesji nośnika

en: No More Data
pl: Nie ma więcej danych

en: Invalid WFC Syntax
pl: Błędna składnia WFC

en: WFC Version Not Supported
pl: Nie obsługiwana wersja WFC

en: PTP No Device
pl: PTP: Brak urządzenia

en: PTP Timeout
pl: Limit czasu PTP

en: PTP Cancel Request
pl: Żądanie anulowania PTP

en: PTP Response Expected
pl: PTP: Błąd protokołu, oczekiwano odpowiedzi

en: PTP Data Expected
pl: PTP: oczekiwano danych

en: PTP I/O Error
pl: PTP: Błąd wejścia/wyjścia

en: Undefined PTP Property
pl: Niezdefiniowana opcja PTP

en: Functional Mode
pl: Tryb działania

en: Compression Setting
pl: Ustawienie kompresji

en: RGB Gain
pl: Wzmocnienie RGB

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Exposure Program Mode
pl: Tryb programu ekspozycji

en: Exposure Index (film speed ISO)
pl: Indeks ekspozycji (czułość ISO filmu)

en: Exposure Bias Compensation
pl: Kompensacja odchylenia ekspozycji

en: Pre-Capture Delay
pl: Opóźnienie przed zdjęciem

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Digital Zoom
pl: Powiększenie cyfrowe

en: Timelapse Number
pl: Liczba w jednostce czasu

en: Timelapse Interval
pl: Odstęp w jednostce czasu

en: Upload URL
pl: URL do przesyłania

en: Copyright Info
pl: Informacje o prawach autorskich

en: Supported Streams
pl: Obsługiwane strumienie

en: Enabled Streams
pl: Strumienie włączone

en: Audio Samplingrate
pl: Częstotliwość próbkowania dźwięku

en: Audio Bits per sample
pl: Liczba bitów na próbkę dźwięku

en: Date Time Stamp Format
pl: Format znacznika czasu

en: Video Out
pl: Wyjście obrazu

en: Power Saving
pl: Oszczędzanie energii

en: UI Language
pl: Język interfejsu użytkownika

en: Battery Type
pl: Rodzaj baterii

en: Battery Mode
pl: Tryb baterii

en: Camera Mode
pl: Tryb aparatu

en: Full View File Format
pl: Format pliku pełnego widoku

en: Self Time
pl: Czas własny

en: Image Mode
pl: Tryb obrazu

en: Slow Shutter Setting
pl: Ustawienie wolnej migawki

en: Image Stabilization
pl: Stabilizacja obrazu

en: Color Gain
pl: Wzmocnienie kolorów

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Parameter Set
pl: Ustawienie parametrów

en: Av Open
pl: Av otwarty

en: Av Max
pl: Av maksymalny

en: Focal Length Tele
pl: Ogniskowa teleobiektywu

en: Focal Length Wide
pl: Ogniskowa szerokiego kątu

en: Focal Length Denominator
pl: Mianownik ogniskowej

en: Capture Transfer Mode
pl: Tryb przesyłania zdjęcia

en: Name Prefix
pl: Prefiks nazwy

en: Size Quality Mode
pl: Tryb rozmiaru/jakości

en: Supported Thumb Size
pl: Obsługiwane rozmiary miniaturek

en: Size of Output Data from Camera
pl: Rozmiar danych wyjściowych z aparatu

en: Size of Input Data to Camera
pl: Rozmiar danych wejściowych do aparatu

en: Remote API Version
pl: Zdalna wersja API

en: Camera Owner
pl: Właściciel aparatu

en: UNIX Time
pl: Czas uniksowy

en: Camera Body ID
pl: ID korpusu aparatu

en: Av Open Apex
pl: Av z otwartym wierzchołkiem

en: Digital Zoom Magnification
pl: Powiększenie cyfrowe

en: Ml Spot Position
pl: Pozycja punktu Ml

en: Disp Av Max
pl: Disp Av maksymalne

en: Av Max Apex
pl: Av z maksymalnym wierzchołkiem

en: EZoom Start Position
pl: Pozycja początkowa EZoom

en: EZoom Size of Tele
pl: Rozmiar EZoom teleobiektywu

en: Flash Quantity Count
pl: Liczba błysków flesza

en: Rotation Angle
pl: Kąt obrotu

en: Rotation Scene
pl: Obrót sceny

en: Event Emulate Mode
pl: Tryb emulacji zdarzeń

en: Type of Slideshow
pl: Rodzaj pokazu slajdów

en: Average Filesizes
pl: Średnie rozmiary plików

en: Model ID
pl: ID modelu

en: EOS Fixed Movie Switch
pl: Przełącznik ustalonego filmowania EOS

en: Shooting Bank
pl: Bank zdjęć

en: Shooting Bank Name A
pl: Bank zdjęć A

en: Shooting Bank Name B
pl: Bank zdjęć B

en: Shooting Bank Name C
pl: Bank zdjęć C

en: Shooting Bank Name D
pl: Bank zdjęć D

en: Reset Bank 0
pl: Reset banku 0

en: White Balance Colour Temperature
pl: Temperatura kolorów dla balansu bieli

en: White Balance Preset Number
pl: Numer predefiniowanego balansu bieli

en: White Balance Preset Name 0
pl: Nazwa ustawień balansu bieli 0

en: White Balance Preset Name 1
pl: Nazwa ustawień balansu bieli 1

en: White Balance Preset Name 2
pl: Nazwa ustawień balansu bieli 2

en: White Balance Preset Name 3
pl: Nazwa ustawień balansu bieli 3

en: White Balance Preset Name 4
pl: Nazwa ustawień balansu bieli 4

en: White Balance Preset Value 0
pl: Wartość balansu bieli 0

en: White Balance Preset Value 1
pl: Wartość balansu bieli 1

en: White Balance Preset Value 2
pl: Wartość balansu bieli 2

en: White Balance Preset Value 3
pl: Wartość balansu bieli 3

en: White Balance Preset Value 4
pl: Wartość balansu bieli 4

en: Lens Focal Length (Non CPU)
pl: Ogniskowa obiektywu (nie CPU)

en: Lens Maximum Aperture (Non CPU)
pl: Maksymalne światło obiektywu (nie CPU)

en: Auto DX Crop
pl: Automatyczne przycięcie DX

en: Menu Bank Name A
pl: Bank menu A

en: Menu Bank Name B
pl: Bank menu B

en: Menu Bank Name C
pl: Bank menu C

en: Menu Bank Name D
pl: Bank menu D

en: Reset Menu Bank
pl: Reset banku menu

en: Vertical AF On
pl: Pionowy AF włączony

en: Focus Area Zone
pl: Strefa obszaru ogniskowania

en: Enable Copyright
pl: Włączenie praw autorskich

en: Exposure ISO Step
pl: Krok ekspozycji ISO

en: Exposure Step
pl: Krok ekspozycji

en: Exposure Compensation (EV)
pl: Kompensacja ekspozycji (EV)

en: Centre Weight Area
pl: Obszar centralnie ważony

en: Exposure Base Matrix
pl: Macierz podstawy ekspozycji

en: Exposure Base Center
pl: Środek podstawy ekspozycji

en: Exposure Base Spot
pl: Punkt podstawy ekspozycji

en: Live View AF Area
pl: Obszar AF dla Live View

en: Auto Meter Off Time
pl: Czas automatycznego wyłączania pomiaru

en: Self Timer Delay
pl: Opóźnienie samowyzwalacza

en: Img Conf Time
pl: Czas konfiguracji zdjęcia

en: Auto Off Timers
pl: Stopery automatycznego wyłączania

en: Angle Level
pl: Poziom kąta

en: Shooting Speed
pl: Prędkość robienia zdjęcia

en: Exposure delay mode
pl: Tryb opóźnienia ekspozycji

en: Long Exposure Noise Reduction
pl: Redukcja szumów przy długiej ekspozycji

en: LCD Illumination
pl: Podświetlenie LCD

en: High ISO noise reduction
pl: Redukcja szumów przy dużym ISO

en: On screen tips
pl: Podpowiedzi na ekranie

en: Artist Name
pl: Nazwa autora

en: Copyright Information
pl: Informacje o prawach autorskich

en: Modeling Flash
pl: Flesz modelujący

en: Manual Mode Bracketing
pl: Bracketing w trybie ręcznym

en: Auto Bracket Selection
pl: Automatyczny wybór w trybie bracket

en: NIKON Auto Bracketing Set
pl: Ustawienie autobracketingu NIKON

en: Center Button Shooting Mode
pl: Tryb zdjęć z przyciskiem centrowania

en: Center Button Playback Mode
pl: Tryb odtwarzania z przyciskiem centrowania

en: Multiselector
pl: Wielokrotny wybór

en: Photo Info. Playback
pl: Odtwarzanie informacji o zdjęciach

en: Assign Func. Button
pl: Przycisk przypisania funkcji

en: Customise Command Dials
pl: Konfiguracja tarcz poleceń

en: Aperture Setting
pl: Ustawienie przysłony

en: Buttons and Dials
pl: Przyciski i tarcze

en: No CF Card Release
pl: Nie zwolniono karty CF

en: Center Button Zoom Ratio
pl: Współczynnik powiększenia przycisku centrowania

en: Function Button 2
pl: Przycisk funkcyjny 2

en: Normal AF On
pl: Nornalny AF włączony

en: Clean Image Sensor
pl: Czyszczenie matrycy

en: Image Comment String
pl: Łańcuch opisujący obraz

en: Image Comment Enable
pl: Włączenie komentarza do zdjęcia

en: Image Rotation
pl: Obrót obrazu

en: Manual Set Lens Number
pl: Ręczne ustawienie obiektywu

en: Movie Screen Size
pl: Rozmiar ekranu dla filmu

en: Movie Voice
pl: Głos filmu

en: Movie Microphone
pl: Mikrofon do filmów

en: Movie Card Slot
pl: Gniazdo kart do filmów

en: Monitor Off Delay
pl: Opóźnienie wyłączania monitora

en: Bracketing Enable
pl: Włączenie bracketingu

en: Exposure Bracketing Step
pl: Krok bracketingu ekspozycji

en: Exposure Bracketing Program
pl: Program bracketingu ekspozycji

en: Auto Exposure Bracket Count
pl: Automatyczny licznik bracketingu ekspozycji

en: White Balance Bracket Step
pl: Krok bracketingu balansu bieli

en: White Balance Bracket Program
pl: Program bracketingu balansu bieli

en: Lens ID
pl: ID obiektywu

en: Lens Sort
pl: Rodzaj obiektywu

en: Lens Type
pl: Typ obiektyw

en: Min. Focal Length
pl: Minimalna ogniskowa

en: Max. Focal Length
pl: Maksymalna ogniskowa

en: Max. Aperture at Min. Focal Length
pl: Maksymalna jasność przy minimalnej ogniskowej

en: Max. Aperture at Max. Focal Length
pl: Maksymalna jasność przy maksymalnej ogniskowej

en: Finder ISO Display
pl: Wyświetlanie ISO w trybie Finder

en: Auto Off Photo
pl: Automatyczne wyłączanie w trybie zdjęć

en: Auto Off Menu
pl: Automatyczne wyłączanie w trybie menu

en: Auto Off Info
pl: Automatyczne wyłączanie w trybie informacji

en: Self Timer Shot Number
pl: Liczba zdjęć dla samowyzwalacza

en: Vignette Control
pl: Kontrola winietowania

en: Nikon Exposure Time
pl: Czas ekspozycji Nikon

en: Warning Status
pl: Stan ostrzeżenia

en: Active AF Sensor
pl: Aktywny sensor AF

en: Exposure Meter
pl: Miernik ekspozycji

en: USB Speed
pl: Prędkość USB

en: CCD Serial Number
pl: Numer seryjny CCD

en: Group PTN Type
pl: Rodzaj PTN grupy

en: FNumber Lock
pl: Blokada liczby F

en: Exposure Aperture Lock
pl: Blokada przysłony/ekspozycji

en: TV Lock Setting
pl: Ustawienie blokady TV

en: AV Lock Setting
pl: Ustawienie blokady AV

en: Illum Setting
pl: Ustawienie podświetlenia

en: Focus Point Bright
pl: Jasność punktu ogniskowania

en: External Flash Attached
pl: Podłączony zewnętrzny flesz

en: External Flash Status
pl: Stan zewnętrznego flesza

en: External Flash Sort
pl: Rodzaj zewnętrznego flesza

en: External Flash Mode
pl: Tryb zewnętrznego flesza

en: External Flash Compensation
pl: Kompensacja zewnętrznego flesza

en: BW Filler Effect
pl: Efekt wypełnienia BW

en: BW Sharpness
pl: Ostrość BW

en: BW Contrast
pl: Kontrast BW

en: BW Setting Type
pl: Rodzaj ustawienia BW

en: Slot 2 Save Mode
pl: Tryb zapisu slotu 2

en: Raw Bit Mode
pl: Tryb zapisu surowych bitów

en: Fluorescent Type
pl: Typ świetlówki

en: Tune Colour Temperature
pl: Dostrojenie temperatury kolorów

en: Tune Preset 0
pl: Dostrojenie 0

en: Tune Preset 1
pl: Dostrojenie 1

en: Tune Preset 2
pl: Dostrojenie 2

en: Tune Preset 3
pl: Dostrojenie 3

en: Tune Preset 4
pl: Dostrojenie 4

en: AF Assist Lamp
pl: Lampa pomocnicza AF

en: Auto ISO P/A/DVP Setting
pl: Automatyczne ustawianie ISO P/A/DVP

en: Viewfinder Grid Display
pl: Wyświetlanie siatki w trybie Viewfinder

en: Flash Mode Commander Power
pl: Zasilanie zarządzania zewnętrznego flesza

en: Warning Display
pl: Wyświetlanie ostrzeżeń

en: Battery Cell Kind
pl: Rodzaj baterii

en: ISO Auto High Limit
pl: Górne ograniczenie Auto ISO

en: Continuous Speed High
pl: Ciągła duża prędność

en: Info Disp Setting
pl: Ustawienie wyświetlania informacji

en: Preview Button
pl: Przycisk podglądu

en: Preview Button 2
pl: Przycisk podlądu 2

en: AEAF Lock Button 2
pl: Przycisk blokady AEAF 2

en: Indicator Display
pl: Wyświetlanie identyfikatora

en: Cell Kind Priority
pl: Kolejność rodzaju baterii

en: Bracketing Frames and Steps
pl: Klatki i kroki bracketingu

en: Live View Mode
pl: Tryb Live View

en: Live View Drive Mode
pl: Tryb prowadzenia Live View

en: Live View Status
pl: Stan Live View

en: Live View Prohibit Condition
pl: Warunek zakazania Live View

en: Exposure Display Status
pl: Stan wyświetlania ekspozycji

en: Exposure Indicate Status
pl: Stan wskaźnika ekspozycji

en: Info Display Error Status
pl: Stan błędów wyświetlania informacji

en: Exposure Indicate Lightup
pl: Podświetlenie wskaźnika ekspozycji

en: Flash MRepeat Value
pl: Wartość MRepeat flesza

en: Flash MRepeat Count
pl: Liczba MRepeat flesza

en: Flash MRepeat Interval
pl: Odstęp MRepeat flesza

en: Active Pic Ctrl Item
pl: Uaktywnienie Pic Ctrl

en: Change Pic Ctrl Item
pl: Zmiana Pic Ctrl

en: Camera Language
pl: Język aparatu

en: Release without SD card
pl: Wyzwolenie bez karty SD

en: Image Compression
pl: Kompresja obrazu

en: Secure Time
pl: Czas bezpieczny

en: Device Certificate
pl: Certyfikat urządzenia

en: Revocation Info
pl: Informacja o unieważnieniu

en: Synchronization Partner
pl: Partner synchronizacji

en: Friendly Device Name
pl: Przyjazna nazwa urządzenia

en: Volume Level
pl: Etykieta wolumenu

en: Device Icon
pl: Ikona urządzenia

en: Session Initiator Info
pl: Informacja o rozpoczęciu sesji

en: Perceived Device Type
pl: Stwierdzony rodzaj urządzenia

en: Playback Rate
pl: Szybkość odtwarzania

en: Playback Object
pl: Obiekt odtwarzania

en: Playback Container Index
pl: Indeks kontenera odtwarzania

en: Playback Position
pl: Pozycja odtwarznia

en: PlaysForSure ID
pl: ID PlaysForSure

en: Release Mode
pl: Tryb zwalniania

en: Focus Areas
pl: Obszary ogniskowania

en: Focus Point
pl: Punkt ogniskowania

en: Image size
pl: Rozmiar obrazu

en: Shutter speed
pl: Prędkość migawki

en: Focus status
pl: Stan ogniskowania

en: Objects in memory
pl: Obiekty w pamięci

en: Expose Index
pl: Indeks ekspozycji

en: AB Filter
pl: Filtr AB

en: Still Image
pl: Obraz nieruchomy

en: Near Far
pl: Blisko-daleko

en: AF Area Position
pl: Pozycja obszaru AF

en: Date Time
pl: Data i czas

en: %.1f stops
pl: %.1f kroków

en: RAW + JPEG Basic
pl: RAW + JPEG podstawowy

en: Incandescent
pl: Światło żarzące się

en: Manual Focus
pl: Ręczna ogniskowa

en: Automatic Macro (close-up)
pl: Automatyczny makro (zbliżenie)

en: Center Weighted Average
pl: Średnia centralnie ważona

en: Center-spot
pl: Centralny punkt

en: Automatic flash
pl: Flesz automatyczny

en: Automatic Red-eye Reduction
pl: Automatyczna redukcja czerwonych oczu

en: Red-eye fill flash
pl: Wypełniająca redukcja czerwonych oczu

en: Power Wind
pl: Silny wiatr

en: Timer + Remote
pl: Samowyzwalacz + zdalny

en: AF Lock only
pl: Blokada AF

en: Flash Lock
pl: Blokada flesza

en: Reset focus point to center
pl: Powrót punktu ogniskowania na środek

en: Highlight active focus point
pl: Podświetlenie aktualnego punktu ogniskowania

en: Unused
pl: Nieużywany

en: LCD Backlight
pl: Podświetlenie LCD

en: LCD Backlight and Info Display
pl: Podświetlenie LCD i wyśw. informacji

en: 5 mins
pl: 5 min

en: 10 mins
pl: 10 min

en: 15 mins
pl: 15 min

en: Dark on light
pl: Ciemny na jasnym

en: Light on dark
pl: Jasny na ciemnym

en: Lithium Ion
pl: litowo-jonowa

en: Nickel hydride
pl: niklowa hybrydowa

en: Nickel cadmium
pl: niklowo-kadmowa

en: Alkalium manganese
pl: alkaliczno-magnezowa

en: Warning Level 1
pl: Poziom ostrzeżenia 1

en: Emergency
pl: Na wyczerpaniu

en: Warning Level 0
pl: Poziom ostrzeżenia 0

en: Economy
pl: Ekonomiczna

en: SuperFine
pl: Bardzo dobra

en: Red Eye Suppression
pl: Redukcja czerwonych oczu

en: Low Speed Synchronization
pl: Synchronizacja z niską prędkością

en: Auto + Red Eye Suppression
pl: Automatyczny, redukcja czerwonych oczu

en: On + Red Eye Suppression
pl: Włączony, redukcja czerwowych oczu

en: Distant View
pl: Widok odległy

en: High-Speed Shutter
pl: Migawka szybka

en: Low-Speed Shutter
pl: Migawka powolna

en: Night View
pl: Widok nocny

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Single-Frame Shooting
pl: Pojedyncze zdjęcie

en: Continuous Shooting
pl: Ciągłe zdjęcia

en: Timer (Single) Shooting
pl: Wyzwalacz (pojedyncze zdjęcie)

en: Continuous Low-speed Shooting
pl: Ciągłe zdjęcia z małą prędkością

en: Continuous High-speed Shooting
pl: Ciągłe zdjęcia z dużą prędkością

en: Smooth
pl: Gładka

en: Center-weighted Metering
pl: Pomiar centralnie ważony

en: Spot Metering
pl: Pomiar punktowy

en: Average Metering
pl: Pomiar średni

en: Evaluative Metering
pl: Pomiar oceniający

en: Partial Metering
pl: Pomiar częściowy

en: Center-weighted Average Metering
pl: Pomiar średni centralnie ważony

en: Spot Metering Interlocked with AF Frame
pl: Pomiar punktowy powiązany z ramką AF

en: Multi-Spot Metering
pl: Pomiar wielopunktowy

en: Low-speed shutter function not available
pl: Funkcja powolnej migawki niedostępna

en: Low 2
pl: Niska 2

en: High 2
pl: Wysoka 2

en: Upper 1
pl: Wyższa 1

en: Upper 2
pl: Wyższa 2

en: Standard Development Parameters
pl: Standardowe parametry rozwojowe

en: Development Parameters 1
pl: Parametry rozwojowe 1

en: Development Parameters 2
pl: Parametry rozwojowe 2

en: Development Parameters 3
pl: Parametry rozwojowe 3

en: Undefined Audio
pl: Niezdefiniowany dźwięk

en: Audible.com Codec
pl: Kodek audible.com

en: Samsung Playlist
pl: Playlista Samsung

en: Undefined Video
pl: Niezdefiniowany film

en: Undefined Collection
pl: Niezdefiniowana kolekcja

en: Abstract Multimedia Album
pl: Abstrakcyjny album multimedialny

en: Abstract Image Album
pl: Abstrakcyjny album zdjęć

en: Abstract Audio Album
pl: Abstrakcyjny album dźwięków

en: Abstract Video Album
pl: Abstrakcyjny album filmów

en: Abstract Audio Video Playlist
pl: Abstrakcyjna playlista dźwięków i filmów

en: Abstract Contact Group
pl: Abstrakcyjna grupa kontaktów

en: Abstract Message Folder
pl: Abstrakcyjny folder wiadomości

en: Abstract Chaptered Production
pl: Abstrakcyjny produkt z rozdziałami

en: Abstract Audio Playlist
pl: Abstrakcyjna playlista dźwięków

en: Abstract Video Playlist
pl: Abstrakcyjna playlista filmów

en: Abstract Mediacast
pl: Abstrakcyjna obsada

en: WPL Playlist
pl: Playlista WPL

en: M3U Playlist
pl: Playlista M3U

en: MPL Playlist
pl: Playlista MPL

en: ASX Playlist
pl: Playlista ASX

en: PLS Playlist
pl: Playlista PLS

en: Undefined Document
pl: Niezdefiniowany dokument

en: Abstract Document
pl: Abstrakcyjny dokument

en: XMLDocument
pl: Dokument XML

en: Microsoft Word Document
pl: Dokument Microsoft Worda

en: MHT Compiled HTML Document
pl: Skompilowany dokument HTML (MHT)

en: Microsoft Excel Spreadsheet (.xls)
pl: Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excela (.xls)

en: Microsoft Powerpoint (.ppt)
pl: Prezentacja Microsoft Powerpointa (.ppt)

en: Undefined Message
pl: Niezdefiniowana wiadomość

en: Abstract Message
pl: Abstrakcyjna wiadomość

en: Undefined Contact
pl: Niezdefiniowany kontakt

en: Abstract Contact
pl: Abstrakcyjny kontakt

en: Undefined Calendar Item
pl: Niezdefiniowany element kalendarza

en: Abstract Calendar Item
pl: Abstrakcyjny element kalendarza

en: Undefined Windows Executable
pl: Niezdefiniowany plik wykonywalny Windows

en: Section
pl: Sekcja

en: Unknown(%04x)
pl: Nieznany(%04x)

en: Get device info
pl: Pobranie informacji o urządzeniu

en: Open session
pl: Otwarcie sesji

en: Close session
pl: Zamknięcie sesji

en: Get storage IDs
pl: Pobranie ID nośnika

en: Get storage info
pl: Pobranie informacji o nośniku

en: Get number of objects
pl: Pobranie liczby obiektów

en: Get object handles
pl: Pobranie uchwytów obiektów

en: Get object info
pl: Pobranie informacji o obiekcie

en: Get object
pl: Pobranie obiektu

en: Get thumbnail
pl: Pobranie miniaturki

en: Delete object
pl: Usunięcie obiektu

en: Send object info
pl: Wysłanie informacji o obiekcie

en: Send object
pl: Wysłanie obiektu

en: Initiate capture
pl: Zainicjowanie robienia zdjęć

en: Format storage
pl: Formatowanie nośnika

en: Reset device
pl: Reset urządzenia

en: Self test device
pl: Test własny urządzenia

en: Set object protection
pl: Zabezpieczenie obiektu

en: Power down device
pl: Wyłączenie urządzenia

en: Get device property description
pl: Pobranie opisu właściwości urządzenia

en: Get device property value
pl: Pobranie wartości właściwości urządzenia

en: Set device property value
pl: Ustawienie wartości właściwości urządzenia

en: Reset device property value
pl: Przywrócenie wartości właściwości urządzenia

en: Terminate open capture
pl: Zakończenie otwartego robienia zdjęć

en: Move object
pl: Przeniesienie obiektu

en: Copy object
pl: Skopiowanie obiektu

en: Get partial object
pl: Pobranie częściowego obiektu

en: Initiate open capture
pl: Zainicjowanie otwartego robienia zdjęć

en: Start Enumerate Handles
pl: Rozpoczęcie numerowania uchwytów

en: Enumerate Handles
pl: Numerowanie uchwytów

en: Stop Enumerate Handles
pl: Zakończenie numerowania uchwytów

en: Get Vendor Extension Maps
pl: Pobranie map rozszerzeń producenta

en: Get Vendor Device Info
pl: Pobranie informacji producenta o urządzeniu

en: Get Resized Image Object
pl: Pobranie obiektu obrazu po zmianie rozmiaru

en: Get Filesystem Manifest
pl: Pobranie manifestu systemu plików

en: Get Stream Info
pl: Pobranie informacji o strumieniu

en: Get Stream
pl: Pobranie strumienia

en: Get object properties supported
pl: Pobranie obsługiwanych właściwości obiektu

en: Get object property description
pl: Pobranie opisu właściwości obiektu

en: Get object property value
pl: Pobranie wartości właściwości obiektu

en: Set object property value
pl: Ustawienie wartości właściwości obiektu

en: Get object property list
pl: Pobranie listy właściwości obiektu

en: Set object property list
pl: Ustawienie listy właściwości obiektu

en: Get interdependent property description
pl: Pobranie opisu niezależnej właściwości

en: Send object property list
pl: Wysłanie listy właściwości obiektu

en: Get object references
pl: Pobranie odniesień do obiektu

en: Set object references
pl: Ustawienie odniesień do obiektu

en: Update device firmware
pl: Uaktualnienie firmware'u urządzenia

en: Skip to next position in playlist
pl: Przejście do następnej pozycji w playliście

en: Get secure time challenge
pl: Pobranie wywołania bezpiecznego czasu

en: Get secure time response
pl: Pobranie odpowiedzi bezpiecznego czasu

en: Set license response
pl: Ustawienie odpowiedzi licencji

en: Get sync list
pl: Pobranie listy synchronizacji

en: Send meter challenge query
pl: Wysłanie zapytania wywołania pomiaru

en: Get meter challenge
pl: Pobranie wywołania pomiaru

en: Get meter response
pl: Pobranie odpowiedzi pomiaru

en: Clean data store
pl: Wyczyszczenie nośnika danych

en: Get license state
pl: Pobranie stanu licencji

en: Send WMDRM-PD Command
pl: Wysłanie polecenia WMDRM-PD

en: Send WMDRM-PD Request
pl: Wysłanie żądania WMDRM-PD

en: Report Added/Deleted Items
pl: Informacja o dodanych/usuniętych elementach

en: Report Acquired Items
pl: Informacja o uzyskanych elementach

en: Get transferable playlist types
pl: Pobranie możliwych rodzajów list odtwarzania

en: Send WMDRM-PD Application Request
pl: Wysłanie żądania aplikacji WMDRM-PD

en: Get WMDRM-PD Application Response
pl: Pobranie odpowiedzi aplikacji WMDRM-PD

en: Enable trusted file operations
pl: Włączenie zaufanych operacji na plikach

en: Disable trusted file operations
pl: Wyłączenie zaufanych operacji na plikach

en: End trusted application session
pl: Zakończenie sesji zaufanej aplikacji

en: Open Media Session
pl: Otwarcie sesji multimedialnej

en: Close Media Session
pl: Zamknięcie sesji multimedialnej

en: Get Next Data Block
pl: Pobranie następnego bloku danych

en: Set Current Time Position
pl: Ustawienie aktualnej pozycji czasu

en: Send Registration Request
pl: Wysłanie żądania rejestracji

en: Get Registration Response
pl: Pobranie odpowiedzi na rejestrację

en: Get Proximity Challenge
pl: Pobranie wyzwania bliskości

en: Send Proximity Response
pl: Wysłanie odpowiedzi bliskości

en: Send WMDRM-ND License Request
pl: Wysłanie żądania licencji WMDRM-ND

en: Get WMDRM-ND License Response
pl: Pobranie odpowiedzi licencji WMDRM-ND

en: Process WFC Object
pl: Przetworzenie obiektu WFC

en: Get Partial Object (64bit Offset)
pl: Pobranie częściowego obiektu (offset 64-bitowy)

en: Send Partial Object
pl: Wysłanie częściowego obiektu

en: Truncate Object
pl: Obcięcie obiektu

en: Begin Edit Object
pl: Rozpoczęcie edycji obiektu

en: End Edit Object
pl: Zakończenie edycji obiektu

en: Unknown PTP_OC
pl: Nieznany PTP_OC

en: Unknown VendorExtensionID
pl: Nieznane VendorExtensionID

en: Downloading movie...
pl: Ściąganie filmu...

en: Downloading audio...
pl: Ściąganie dźwięku...

en: Downloading EXIF data...
pl: Ściąganie danych EXIF...

en: No EXIF data available for %s.
pl: Brak dostępnych danych EXIF dla %s.

en: Could not delete file.
pl: Nie udało się usunąć pliku.

en: Could not remove directory.
pl: Nie udało się usunąć katalogu.

en: Could not create directory.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu.

en: Version: %s
pl: Wersja: %s

en: RTC Status: %d
pl: Status RTC: %d

en: Camera time: %s %s
pl: Czas aparatu: %s %s

en: Camera ID: %s
pl: ID aparatu: %s

en: No SD Card inserted.
pl: Brak włożonej karty SD.

en: SD Card ID: %s
pl: ID karty SD: %s

en: Photos on camera: %d
pl: Zdjęć w aparacie: %d

en: SD memory: %d MB total, %d MB free.
pl: Pamięć SD: %d MB w sumie, %d MB wolne.

en: Internal memory: %d MB total, %d MB free.
pl: Pamięć wewnętrzna: %d MB w sumie, %d MB wolne.

en: Ricoh Caplio G3.
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Reverse engineered using USB Snoopy, looking
    at the firmware update image and wild guessing.
pl: Ricoh Caplio G3.
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Rozpracowano wstecznie przy użyciu USB Snoopy, patrząc
    na obraz uaktualnienia firmware'u i zgadując.

en: Ricoh / Philips driver by
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    based on Bob Paauwe's driver
pl: Sterownik Ricoh / Philips napisali
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    w oparciu o sterownik Boba Paauwe

en: unknown (0x%02x)
pl: nieznany (0x%02x)

en: Model: %s
    Memory: %d byte(s) of %d available
pl: Model: %s
    Pamięć: %d bajt(ów) z %d dostępnych

en: Outdoor
pl: Na zewnątrz

en: Maximal
pl: Maksymalna

en: Minimal
pl: Minimalna

en: Character
pl: Znak

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Image & Sound
pl: Obraz i dźwięk

en: Character & Sound
pl: Znak i dźwięk

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: General
pl: Ogólna

en: Copyright (max. 20 characters)
pl: Prawa autorskie (maksymalnie 20 znaków)

en: Pictures
pl: Zdjęcia

en: White level
pl: Poziom bieli

en: Record Mode
pl: Tryb nagrywania

en: Compression
pl: Kompresja

en: Speed %i is not supported!
pl: Prędkość %i nie jest obsługiwana!

en: Expected %i, got %i. Please report this error to %s.
pl: Oczekiwano %i, otrzymano %i. Proszę zgłosić ten błąd pod adres %s.

en: Expected %i bytes, got %i. Please report this error to %s.
pl: Oczekiwano %i bajtów, otrzymano %i. Proszę zgłosić ten błąd pod adres %s.

en: We expected 0x%x but received 0x%x. Please contact %s.
pl: Oczekiwano 0x%x, ale odebrano 0x%x. Proszę skontaktować się z %s.

en: Bad characters (0x%x, 0x%x). Please contact %s.
pl: Złe znaki (0x%x, 0x%x). Proszę skontaktować się z %s.

en: Camera busy. If the problem persists, please contact %s.
pl: Aparat zajęty. Jeśli problem nie minie, proszę skontaktować się z %s.

en: Timeout even after 2 retries. Please contact %s.
pl: Przekroczony limit czasu nawet po 2 próbach. Proszę skontaktować się z %s.

en: Communication error even after 2 retries. Please contact %s.
pl: Błąd komunikacji nawet po 2 próbach. Proszę skontaktować się z %s.

en: Camera is in wrong mode. Please contact %s.
pl: Aparat jest w niewłaściwym trybie. Proszę skontaktować się z %s.

en: Camera did not accept the parameters. Please contact %s.
pl: Aparat nie przyjął parametrów. Proszę skontaktować się z %s.

en: An unknown error occurred. Please contact %s.
pl: Wystąpił nieznany błąd. Proszę skontaktować się z %s.

en: The filename's length must not exceed 12 characters ('%s' has %i characters).
pl: Długość nazwy pliku nie może przekraczać 12 znaków ('%s' ma %i znaków).

en: The Samsung digimax 800k driver has been written by James McKenzie <james@fishsoup.dhs.org> for gphoto. Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net> ported it to gphoto2. Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> fixed and enhanced the port.
pl: Sterownik Samsung digimax 800k napisał James McKenzie <james@fishsoup.dhs.org> dla gphoto. Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net> sportował go do gphoto2. Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> poprawił i rozszerzył ten port.

en: Resolution plus Size
pl: Rozdzielczość i rozmiar

en: Date and time (GMT)
pl: Data i czas (GMT)

en: Aperture Settings
pl: Ustawienia przysłony

en: Color Mode
pl: Tryb koloru

en: Red-eye Reduction
pl: Redukcja czerwonych oczu

en: Flash Settings
pl: Ustawienia flesza

en: Host power save (seconds)
pl: Oszczędzanie energii hosta (sekundy)

en: Camera power save (seconds)
pl: Oszczędzanie energii aparatu (sekundy)

en: Lens Mode
pl: Tryb obiektywu

en: Korean
pl: Koreański

en: English
pl: Angielski

en: French
pl: Francuski

en: German
pl: Niemiecki

en: Italian
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Picture Settings
pl: Ustawienia zdjęcia

en: Some notes about Epson cameras:
    - Some parameters are not controllable remotely:
      * zoom
      * focus
      * custom white balance setup
    - Configuration has been reverse-engineered with
      a PhotoPC 3000z, if your camera acts differently
      please send a mail to the gphoto developer mailing list (in English)
pl: Trochę uwag o aparatach Epson:
    - Niektórych parametrów nie da się zmieniać zdalnie:
      * powiększenia
      * ogniskowej
      * własnej konfiguracji balansu bieli
    - Konfiguracja została wstecznie rozpracowana przy użyciu
      PhotoPC 3000z, jeśli aparat zachowuje się inaczej, proszę
      wysłać list na listę dyskusyjną programistów gphoto (po angielsku)

en: No memory card present
pl: Brak karty pamięci

en: Cannot retrieve the battery capacity
pl: Nie można odczytać pojemności baterii

en: The battery level of the camera is too low (%d%%). The operation is aborted.
pl: Poziom baterii aparatu jest zbyt niski (%d%%). Operacja przerwana.

en: Cannot retrieve the available memory left
pl: Nie można odczytać pozostałej ilości pamięci

en: Camera refused 3 times to keep a connection open.
pl: Aparat 3 razy odrzucił próbę utrzymania połączenia.

en: The first byte received (0x%x) is not valid.
pl: Pierwszy odebrany bajt (0x%x) jest nieprawidłowy.

en: Transmission of packet timed out even after %i retries. Please contact %s.
pl: Upłynął limit czasu przy transmisji pakietu po %i próbach. Proszę skontaktować się z %s.

en: Could not transmit packet even after several retries.
pl: Nie udało się przesłać pakietu nawet po kilku próbach.

en: Packet was rejected by camera. Please contact %s.
pl: Pakiet odrzucony przez aparat. Proszę skontaktować się z %s.

en: Could not transmit packet (error code %i). Please contact %s.
pl: Nie udało się przesłać pakietu (kod błędu %i). Proszę skontaktować się z %s.

en: Transmission timed out even after 2 retries. Giving up...
pl: Upłynął limit czasu przy transmisji po 2 próbach. Poddaję się...

en: Got unexpected result 0x%x. Please contact %s.
pl: Otrzymano nieoczekiwany wynik 0x%x. Proszę skontaktować się z %s.

en: Received unexpected answer (%i). Please contact %s.
pl: Odebrano nieoczekiwaną odpowiedź (%i). Proszę skontaktować się z %s.

en: Could not get register %i. Please contact %s.
pl: Nie udało się uzyskać rejestru %i. Proszę skontaktować się z %s.

en: Too many retries failed.
pl: Zbyt dużo prób nie powiodło się.

en: Sending data...
pl: Wysyłanie danych...

en: recursive calls are not supported by the sierra driver! Please contact %s.
pl: wywołania rekurencyjne nie są obsługiwane przez sterownik sierra! Proszę skontaktować się z %s.

en: Could not get string register %i. Please contact %s.
pl: Nie udało się uzyskać rejestru łańcuchowego %i. Proszę skontaktować się z %s.

en: Expected 32 bytes, got %i. Please contact %s.
pl: Oczekiwano 32 bajtów, otrzymano %i. Proszę skontaktować się z %s.

en: Shutter Speed microseconds (0 auto)
pl: Prędkość migawki w mikrosekundach (0 auto)

en: Shutter Speed (in seconds)
pl: Prędkość migawki (w sekundach)

en: B/W
pl: Cz/B

en: Anti-redeye
pl: Redukcja czerwonych oczu

en: Slow-sync
pl: Powolna synchronizacja

en: Contrast+
pl: Kontrast+

en: Contrast-
pl: Kontrast-

en: Brightness+
pl: Jasność+

en: Brightness-
pl: Jasność-

en: Image Adjustment
pl: Regulacja obrazu

en: Blink
pl: Miganie

en: LED Mode
pl: Tryb LED

en: Infinity
pl: Nieskończoność

en: Preview Thumbnail
pl: Podgląd miniaturki

en: Next
pl: Następne

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Operation Mode
pl: Tryb działania

en: LCD Brightness
pl: Jasność LCD

en: LCD Auto Shut Off (seconds)
pl: Automatyczne wyłączenie LCD (sekundy)

en: Center-Weighted
pl: Centralnie ważony

en: Matrix
pl: Macierz

en: Spot-AF
pl: Punkt AF

en: Exposure Metering
pl: Pomiar ekspozycji

en: Zoom (in millimeters)
pl: Powiększenie (w milimetrach)

en: none
pl: brak

en: AE-lock
pl: Blokada AE

en: Fisheye
pl: Rybie oko

en: Misc exposure/lens settings
pl: Różne ustawienia ekspozycji/obiektywu

en: Auto exposure lock
pl: Automatyczna blokada ekspozycji

en: Nikon Coolpix 880:
        Camera configuration (or preferences):
    
            The optical zoom does not properly
            function.
    
            Not all configuration settings
            can be properly read or written, for
            example, the fine tuned setting of
            white balance, and the language settings.
    
            Put the camera in 'M' mode in order to
            to set the shutter speed.
pl: Nikon Coolpix 880:
        Konfiguracja aparatu (lub ustawienia):
    
            Optyczne powiększenie nie działa poprawnie.
    
            Nie wszystkie ustawienia konfiguracji mogą
            być poprawnie odczytane lub zapisane, na
            przykład dokładne ustawianie balansu bieli
            albo ustawienia języka.
    
            Aby ustawić prędkość migawki należy ustawić
            aparat w tryb 'M'.

en: Nikon Coolpix 995:
        Camera configuration (preferences) for this
        camera are incomplete, contact the gphoto
        developer mailing list
        if you would like to contribute to this
        driver.
    
        The download should function correctly.
pl: Nikon Coolpix 995:
        Konfiguracja aparatu (ustawienia) dla tego
        aparatu są niepełne, należy skontaktować się
        z listą dyskusyjną programistów gphoto aby
        pomóc przy tym sterowniku.
    
        Ściąganie zdjęć powinno działać poprawnie.

en: White board
pl: Biała tablica

en: Black board
pl: Czarna tablica

en: Color or Function Mode
pl: Tryb koloru lub funkcji

en: Slow
pl: Wolny

en: Anti-redeye Fill
pl: Wypełnienie przeciwko czerwonym oczom

en: Fluorescent-1-home-6700K
pl: Fluorescencyjne-1-dom-6700K

en: Fluorescent-2-desk-5000K
pl: Fluorescencyjne-2-biurko-5000K

en: Fluorescent-3-office-4200K
pl: Fluorescencyjne-3-biuro-4200K

en: Dusk
pl: Zmierzch

en: LCD Mode
pl: Tryb LCD

en: Digital zoom
pl: Powiększenie cyfrowe

en: Focus position
pl: Położenie ogniska

en: Time format
pl: Format czasu

en: Some notes about Olympus cameras:
    (1) Camera Configuration:
        A zero value will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. To switch
        into 'USB PC control mode', turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you can't use
        the camera buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC, then switch LCD to 'Off'.
pl: Kilka uwag o aparatach Olympus:
    (1) Konfiguracja aparatu:
        Wartość 0 oznacza domyślną (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (może także C-2040Z i inne) ma
        tryb USB PC Control. Aby przełączyć aparat w ten
        tryb, należy włączyć aparat, otworzyć drzwiczki
        dostępu do karty pamięci, a następnie przycisnąć
        i przytrzymać oba przyciski menu i LCD aż pojawi się
        menu sterowania aparatem - należy ustawić opcję na ON.
    (3) Po przełączeniu trybu LCD na 'Monitor' lub
        'Normalny' nie należy zapomnieć o przełączeniu
        z powrotem na 'Off' przed rozłączeniem. W przeciwnym
        wypadku nie można używać przycisków aparatu.
        W przypadku zakończenia pracy w tym stanie należy
        ponownie podłączyć aparat do komputera i przełączyć
        LCD na 'Off'.

en: Olympus 750 Ultra Zoom:
    (1) Olympus 750UZ has a USB PC Control mode. To switch
        into 'USB PC control mode', turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both the 'OK' and 'quickview' buttons until the
        camera control menu appears. Set it to control mode.
    (2) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you can't use
        the camera buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC, then switch LCD to 'Off'.
pl: Olympus 750 Ultra Zoom:
    (1) Olympus 750UZ ma tryb USB PC Control. Aby przełączyć
        aparat w ten tryb, należy włączyć aparat, otworzyć
        drzwiczki dostępu do karty pamięci, a następnie
        przycisnąć i przytrzymać oba przyciski 'OK'
        i 'quickview' do momentu pojawienia się menu sterowania
        aparatem. Należy przełączyć je na tryb sterowania.
    (2) Po przełączeniu trybu LCD na 'Monitor' lub
        'Normalny' nie należy zapomnieć o przełączeniu
        z powrotem na 'Off' przed rozłączeniem. W przeciwnym
        wypadku nie można używać przycisków aparatu.
        W przypadku zakończenia pracy w tym stanie należy
        ponownie podłączyć aparat do komputera i przełączyć
        LCD na 'Off'.

en: Default sierra driver:
    
        This is the default sierra driver, it
        should be capable of supporting the download
        and browsing of pictures on your camera.
    
        Camera configuration (or preferences)
        settings are based on the Olympus 3040,
        and are likely incomplete. If you verify
        that the configuration settings are
        complete for your camera, or can contribute
        code to support complete configuration,
        please contact the developer mailing list.
pl: Domyślny sterownik sierra:
    
        To jest domyślny sterownik sierra, powinien być
        w stanie obsłużyć ściąganie i przeglądanie zdjęć
        w aparacie.
    
        Ustawienia konfiguracji aparatu są oparte na
        Olympusie 3040 i prawdopodobnie niepełne.
        Jeśli ustawienia są pełne dla używanego aparatu,
        albo jesteś w stanie napisać kod obsługujący pełną
        konfigurację, proszę skontaktować się z listą
        dyskusyjną programistów gphoto.

en: %lld (unknown)
pl: %lld (nieznany)

en: The file to be uploaded has a null length
pl: Plik do przesłania ma zerową długość

en: Not enough memory available on the memory card
pl: Za mało dostępnej pamięci na karcie pamięci

en: Cannot retrieve the name of the folder containing the pictures
pl: Nie można uzyskać nazwy folderu zawierającego zdjęcia

en: Upload is supported into the '%s' folder only
pl: Przesyłanie do aparatu jest obsługiwane tylko w folderze '%s'

en: Best
pl: Najlepsza

en: %i (unknown)
pl: %i (nieznany)

en: Shutter Speed (microseconds, 0 auto)
pl: Prędkość migawki (mikrosekundy, 0 auto)

en: Black/White
pl: Czarno-biały

en: White Board
pl: Biała tablica

en: Black Board
pl: Czarna tablica

en: Brightness/Contrast
pl: Jasność/kontrast

en: Bright+
pl: Jasność+

en: Bright-
pl: Jasność-

en: Infinity/Fish-eye
pl: Nieskończoność/Rybie oko

en: Spot Metering Mode
pl: Tryb pomiaru punktu

en: Auto Off (host) (in seconds)
pl: Automatyczne wyłączanie (host) (w sekundach)

en: How long will it take until the camera powers off when connected to the computer?
pl: Po jakim czasie aparat ma się wyłączać kiedy jest podłączony do komputera?

en: Auto Off (field) (in seconds)
pl: Automatyczne wyłączanie (pole) (w sekundach)

en: How long will it take until the camera powers off when not connected to the computer?
pl: Po jakim czasie aparat ma się wyłączać kiedy nie jest podłączony do komputera?

en: LCD Auto Off (in seconds)
pl: Automatyczne wyłączanie LCD (w sekundach)

en: Shot Settings
pl: Ustawienia zdjęć

en: standard
pl: normalna

en: HyPict
pl: Najwyższa

en: color
pl: kolor

en: black & white
pl: czerń i biel

en: Note: no memory card present, some values may be invalid
pl: Uwaga: brak karty pamięci, niektóre wartości mogą być nieprawidłowe

en: Camera Model: %s
pl: Model aparatu: %s

en: Serial Number: %s
pl: Numer seryjny: %s

en: Software Rev.: %s
pl: Wersja oprogramowania: %s

en: Frames Taken: %i
pl: Wykonanych zdjęć: %i

en: Frames Left: %i
pl: Pozostało zdjęć: %i

en: Battery Life: %i
pl: Czas życia baterii: %i

en: Memory Left: %i bytes
pl: Pozostało pamięci: %i bajtów

en: Date: %s
pl: Data: %s

en: No camera manual available.
pl: Podręcznik do aparatu niedostępny.

en: Some notes about Epson cameras:
    - Some parameters are not controllable remotely:
      * zoom
      * focus
      * custom white balance setup
    - Configuration has been reverse-engineered with
      a PhotoPC 3000z, if your camera acts differently
      please send a mail to %s (in English)
pl: Trochę uwag o aparatach Epson:
    - Niektórych parametrów nie da się zmieniać zdalnie:
      * powiększenia
      * ogniskowej
      * własnej konfiguracji balansu bieli
    - Konfiguracja została wstecznie rozpracowana przy użyciu
      PhotoPC 3000z, jeśli aparat zachowuje się inaczej, proszę
      wysłać list na adres %s (po angielsku)

en: Some notes about Olympus cameras (and others?):
    (1) Camera Configuration:
        A value of 0 will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. To switch
        to this mode, turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you cannot use
        the camera's buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC and switch LCD to 'Off'.
pl: Kilka uwag o aparatach Olympus (i innych?):
    (1) Konfiguracja aparatu:
        Wartość 0 oznacza domyślną (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (może także C-2040Z i inne) ma
        tryb USB PC Control. Aby przełączyć aparat w ten
        tryb, należy włączyć aparat, otworzyć drzwiczki
        dostępu do karty pamięci, a następnie przycisnąć
        i przytrzymać oba przyciski menu i LCD aż pojawi
        się menu sterowania aparatem, po czym ustawić opcję
        na ON.
    (3) Po przełączeniu trybu LCD na 'Monitor' lub
        'Normalny' nie należy zapomnieć o przełączeniu
        z powrotem na 'Off' przed rozłączeniem. W przeciwnym
        wypadku nie można używać przycisków aparatu.
        W przypadku zakończenia pracy w tym stanie należy
        ponownie podłączyć aparat do komputera i przełączyć
        LCD na 'Off'.

en: sierra SPARClite library
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Support for sierra-based digital cameras
    including Olympus, Nikon, Epson, and Pentax.
    
    Thanks to Data Engines (www.dataengines.com)
    for the use of their Olympus C-3030Z for USB
    support implementation.
pl: Biblioteka sierra SPARClite
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Obsługa aparatów cyfrowych opartych na sierra
    w tym Olympus, Nikon, Epson, Pentax i innych.
    
    Podziękowania dla Data Engines (www.dataengines.com)
    za wykorzystanie ich Olympusa C-3030Z do implementacji
    obsługi USB.

en: Sipix StyleCam Blink Driver
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
pl: Sterownik Sipix StyleCam Blink
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Could not apply USB settings
pl: Nie udało się zastosować ustawień USB

en: SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for accessing the SiPix Web2 camera.
pl: SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Sterownik dostępu do aparatów SiPix Web2.

en: Smal Ultrapocket
    Lee Benfield <lee@benf.org>
    Driver for accessing the Smal Ultrapocket camera, and OEM versions (slimshot)
pl: Smal Ultrapocket
    Lee Benfield <lee@benf.org>
    Sterownik dostępu do aparatów Smal Ultrapocket i wersji OEM (slimshot)

en: Sonix camera.
    There is %i photo in it.
     | Sonix camera.
    There are %i photos in it.
pl[0]: Aparat Sonix.
    Zawiera %i zdjęcie.
pl[1]: Aparat Sonix.
    Zawiera %i zdjęcia.
pl[2]: Aparat Sonix.
    Zawiera %i zdjęć.

en: This driver supports some cameras that use the Sonix sn9c2028 chip.
    The following operations are supported:
       - thumbnails for a GUI frontend
       - full images in PPM format
       - delete all images
       - delete last image (not all of the Sonix cameras can do this)
       - image capture to camera (		ditto		)
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos or as AVI files, depending on the model.
    Thumbnails for AVIs are still photos made from the first frame.
    A single image cannot be deleted unless it is the last one.
pl: Ten sterownik obsługuje niektóre aparaty z układem Sonix sn9c2028.
    Obsługiwane są następujące operacje:
       - miniaturki dla interfejsu graficznego
       - pełne obrazy w formacie PPM
       - usuwanie wszystkich obrazów
       - usuwanie ostatniego obrazu (może nie działać na części aparatów Sonix)
       - robienie zdjęć do aparatu (		jw.		)
    Jeśli zostaną znalezione w aparacie klatki filmów, są ściągane jako
    kolejne nieruchome zdjęcia lub pliki AVI, zależnie od modelu.
    Miniaturki dla plików AVI to nieruchome zdjęcia zrobione z pierwszej klatki.
    Nie można usuwać pojedynczych zdjęć z wyjątkiem ostatniego.

en: Sonix camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Biblioteka dla aparatów Sonix
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Sony DSC-F1 Digital Camera Support
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    Based on the chotplay CLI interface from
    Ken-ichi Hayashi
    Gphoto2 port by Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>
pl: Obsługa aparatów cyfrowych Sony SDC-F1 Digital Camera
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    Oparto na interfejsie linii poleceń chotplay,
    który napisał Ken-ichi Hayashi
    Port Gphoto2 wykonał Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>

en: Sony DSC-F55/505 gPhoto library
    Supports Sony MSAC-SR1 and Memory Stick used by DCR-PC100
    Originally written by Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com>
    gPhoto2 port by Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>
pl: Biblioteka gPhoto Sony DSC-F55/505
    Obsługuje Sony MSAC-SR1 i wkład pamięci używany przez DCR-PC100
    Oryginalnie napisał Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com>
    Port gPhoto2 wykonał Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>

en: Firmware Revision: %8s
    Pictures:     %i
    Memory Total: %ikB
    Memory Free:  %ikB
pl: Wersja firmware'u: %8s
    Zdjęcia:      %i
    Cała pamięć:  %ikB
    Wolna pamięć: %ikB

en: Firmware Revision: %8s
pl: Wersja firmware'u: %8s

en: Soundvision Driver
    Vince Weaver <vince@deater.net>
pl: Sterownik Soundvision
    Vince Weaver <vince@deater.net>

en: FLASH:
     Files: %d
pl: FLASH:
     Plików: %d

en: SDRAM:
     Files: %d
      Images: %4d
      Movies: %4d
    Space used: %8d
    Space free: %8d
pl: SDRAM:
     Plików: %d
      Obrazów: %4d
      Filmów:  %4d
    Miejsce użyte: %8d
    Miejsce wolne: %8d

en: spca50x library v
pl: Biblioteka spca50x v

en: Your USB camera has a S&Q chipset.
    The total number of pictures taken is %i
    Some of these could be clips containing
    several frames
pl: Ten aprarat USB ma chipset S&Q.
    Całkowita liczba wykonanych zdjęć to %i
    Część z nich mogło być filmami zawierającymi
    wiele klatek

en: For cameras with S&Q Technologies chip.
    Should work with gtkam. Photos will be saved in PPM format.
    
    All known S&Q cameras have two resolution settings. What
    those are, will depend on your particular camera.
    A few of these cameras allow deletion of all photos. Most do not.
    Uploading of data to the camera is not supported.
    The photo compression mode found on many of the S&Q
    cameras is supported, to some extent.
    If present on the camera, video clips are seen as subfolders.
    Gtkam will download these separately. When clips are present
    on the camera, there is a little triangle before the name of
    the camera. If no folders are listed, click on the little 
    triangle to make them appear. Click on a folder to enter it
    and see the frames in it, or to download them. The frames will
    be downloaded as separate photos, with special names which
    specify from which clip they came. Thus, you may freely 
    choose to save clip frames in separate directories. or not.
pl: Dla aparatów z układem S&Q Technologies.
    Powinien działać z gtkam. Zdjęcia będą zapisane w formacie PPM.
    
    Wszystkie znane aparaty S&Q mają dwa ustawienia rozdzielczości.
    Co one oznaczają, zależy od konkretnego aparatu.
    Niektóre z tych aparatów pozwalają na usuwanie wszystkich zdjęć.
    Większość nie pozwala.
    Przesyłanie danych do aparatu nie jest obsługiwane.
    Tryb kompresji zdjęć dostępny w wielu aparatach S&Q jest
    obsługiwany do pewnego poziomu.
    Jeśli zostaną znalezione w aparacie, filmy są widoczne jako podkatalogi.
    Gtkam ściągnie je oddzielnie. Kiedy filmy są obecne w aparacie, przed
    nazwą aparatu jest mały trójkąt. Jeśli nie ma żadnych folderów na liście,
    należy kliknąć na tym małym trójkącie, żeby się pojawiła. Następnie
    można kliknąć na folderze aby do niego wejść i zobaczyć lub ściągnąć klatki.
    Klatki będą ściągnięte jako osobne zdjęcia ze specjalnymi nazwami
    określającymi z którego filmu pochodzą. W ten sposób można swobodnie
    wybrać zapis klatek filmu do osobnych katalogów, lub nie.

en: sq905 generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
pl: Ogólny sterownik sq905
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Your USB picture frame has a ST2205 chipset
pl: Ramka cyfrowa USB ma układ ST2205

en: ST2205 based picture frames come with a variety of resolutions.
    The gphoto driver for these devices allows you to download,
    upload and delete pictures from the picture frame.
pl: Ramki cyfrowe oparte na ST2205 są w różnych rozdzielczościach.
    Sterownik gphoto dla tych urządzeń pozwala ściągać,
    przesyłać i usuwać zdjęcia z ramki cyfrowej.

en: ST2205 USB picture frame driver
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    This driver allows you to download, upload and delete pictures
    from the picture frame.
pl: Sterownik ramki cyfrowej USB ST2205
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    Ten sterownik umożliwia ściąganie, przesyłanie i usuwanie zdjęć
    z ramki cyfrowej.

en: STV0674
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Driver for cameras using the STV0674 processor ASIC.
    Protocol reverse engineered using SnoopyPro
pl: STV0674
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Sterownik do aparatów używających procesora ASIC STV0674.
    Protokół wstecznie rozpracowany przy użyciu SnoopyPro

en: Bad exposure (not enough light probably)
pl: Zła ekspozycja (prawdopodobnie za mało światła)

en: Information on STV0680-based camera:
pl: Informacje dla aparatu opartego o STV0680:

en: Firmware Revision: %d.%d
pl: Wersja firmware'u: %d.%d

en: ASIC Revision: %d.%d
pl: Wersja ASIC: %d.%d

en: Sensor ID: %d.%d
pl: ID sensora: %d.%d

en: Camera is configured for lights flickering by %dHz.
pl: Aparat jest skonfigurowany dla świateł migających z częstotliwością %dHz.

en: Memory in camera: %d Mbit.
pl: Pamięć w aparacie: %d Mbit.

en: Camera supports Thumbnails.
pl: Aparat obsługuje miniaturki.

en: Camera supports Video.
pl: Aparat obsługuje filmy.

en: Camera pictures are monochrome.
pl: Zdjęcia z aparatu są monochromatyczne.

en: Camera has memory.
pl: Aparat ma pamięć.

en: Camera supports videoformats:
pl: Aparat obsługuje formaty obrazu:

en: Vendor ID: %02x%02x
pl: ID producenta: %02x%02x

en: Product ID: %02x%02x
pl: ID produktu: %02x%02x

en: Number of Images: %d
pl: Liczba zdjęć: %d

en: Maximum number of Images: %d
pl: Maksymalna liczba zdjęć: %d

en: Image width: %d
pl: Szerokość obrazu: %d

en: Image height: %d
pl: Wysokość obrazu: %d

en: Image size: %d
pl: Rozmiar obrazu: %d

en: Thumbnail width: %d
pl: Szerokość miniaturki: %d

en: Thumbnail height: %d
pl: Wysokość miniaturki: %d

en: Thumbnail size: %d
pl: Rozmiar miniaturki: %d

en: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Driver for cameras using the STV0680 processor ASIC.
    Protocol reverse engineered using CommLite Beta 5
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Extended for Aiptek PenCam and other STM USB Dual-mode cameras.
pl: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Sterownik dla aparatów używających procesora ASIC STV0680.
    Protokół rozpracowany wstecznie przy użyciu CommLite Beta 5
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Rozszerzono dla aparatów Aiptek PenCam oraz innych STM USB Dual-mode.

en: Getting information on %i files...
pl: Pobieranie informacji o %i plikach...

en: (Traveler) SX330z Library (And other Aldi-cams).
    Even other Vendors like Jenoptik, Skanhex, Maginon should work.
    Please send bugreports and comments.
    Dominik Kuhlen <kinimod@users.sourceforge.net>
pl: Biblioteka dla aparatów (Traveler) SX330z (i innych Aldi-cam).
    Aparaty innych producentów, jak Jenoptik, Skanhex, Maginon, powinny także działać.
    Proszę wysyłać raporty błędów i komentarze.
    Dominik Kuhlen <kinimod@users.sourceforge.net>

en: sx330z is USB only
pl: sx330z jest tylko na USB

en: Driver Settings
pl: Ustawienia sterownika

en: Turbo mode
pl: Tryb turbo

en: Topfield TF5000PVR
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Library to download / upload files from a Topfield PVR.
    Ported from puppy (c) Peter Urbanec <toppy at urbanec.net>
pl: Topfield TF5000PVR
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Biblioteka do ściągania / przesyłania plików z urządzeń Topfield PVR.
    Przeniesiono z puppy (c) Peter Urbanec <toppy at urbanec.net>

en: Downloading %s...
pl: Ściąganie %s...

en: Toshiba
    David Hogue <david@jawa.gotdns.org>
    Toshiba pdr-m11 driver.
pl: Toshiba
    David Hogue <david@jawa.gotdns.org>
    Sterownik Toshiba pdr-m11.

en: Your USB picture frame has a TP6801 chipset
pl: Ramka cyfrowa USB ma układ TP6801

en: TP6801 based picture frames come with a variety of resolutions.
    The gphoto driver for these devices allows you to download,
    upload and delete pictures from the picture frame.
pl: Ramki cyfrowe oparte na TP6801 są w różnych rozdzielczościach.
    Sterownik gphoto dla tych urządzeń pozwala ściągać,
    przesyłać i usuwać zdjęcia z ramki cyfrowej.

en: TP6801 USB picture frame driver
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    This driver allows you to download, upload and delete pictures
    from the picture frame.
pl: Sterownik ramki cyfrowej USB TP6081
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    Ten sterownik umożliwia ściąganie, przesyłanie i usuwanie zdjęć
    z ramki cyfrowej.

en: Internal error looking for camlibs. (path names too long?)
pl: Błąd wewnętrzny przy szukaniu camlibów (ścieżka zbyt długa?).

en: Loading camera drivers from '%s'...
pl: Wczytywanie sterowników do aparatów z '%s'...

en: An error occurred in the io-library ('%s'): %s
pl: Wystąpił błąd w bibliotece io ('%s'): %s

en: Could not detect any camera
pl: Nie udało się wykryć żadnego aparatu

en: Could not detect any camera at port %s
pl: Nie udało się wykryć żadnego aparatu na porcie %s

en: You have to set the port prior to initialization of the camera.
pl: Trzeba ustawić port przed inicjalizacją aparatu.

en: Could not load required camera driver '%s' (%s).
pl: Nie udało się wczytać wymaganego sterownika aparatu '%s' (%s).

en: Camera driver '%s' is missing the 'camera_init' function.
pl: Sterownik aparatu '%s' nie ma funkcji 'camera_init'.

en: This camera does not provide any configuration options.
pl: Ten aparat nie udostępnia żadnych opcji konfiguracyjnych.

en: This camera does not support setting configuration options.
pl: Ten aparat nie obsługuje ustawiania opcji konfiguracyjnych.

en: This camera does not support summaries.
pl: Ten aparat nie obsługuje opisów.

en: This camera does not provide a manual.
pl: Ten aparat nie udostępnia podręcznika.

en: This camera does not provide information about the driver.
pl: Ten aparat nie dostarcza informacji o sterowniku.

en: This camera can not capture.
pl: Ten aparat nie może robić zdjęć.

en: This camera can not trigger capture.
pl: Ten aparat nie może wyzwolić wykonania zdjęcia.

en: This camera can not capture previews.
pl: Ten aparat nie może robić podglądu zdjęcia.

en: The path '%s' is not absolute.
pl: Ścieżka '%s' nie jest bezwzględna.

en: You have been trying to delete '%s' from folder '%s', but the filesystem does not support deletion of files.
pl: Próbowano usunąć '%s' z folderu '%s', ale system plików nie obsługuje usuwania plików.

en: There are still subfolders in folder '%s/%s' that you are trying to remove.
pl: Nadal istnieją podkatalogi w folderze '%s/%s', który próbowano usunąć.

en: There are still files in folder '%s/%s' that you are trying to remove.
pl: Nadal istnieją pliki w folderze '%s/%s', który próbowano usunąć.

en: The filesystem does not support upload of files.
pl: System plików nie obsługuje przesyłania plików do aparatu.

en: Folder '%s' only contains %i files, but you requested a file with number %i.
pl: Folder '%s' zawiera tylko %i plików, a żądano pliku o numerze %i.

en: File '%s' could not be found in folder '%s'.
pl: Nie udało się odnaleźć pliku '%s' w folderze '%s'.

en: Could not find file '%s'.
pl: Nie udało się odnaleźć pliku '%s'.

en: The filesystem doesn't support getting files
pl: System plików nie obsługuje pobierania plików

en: Unknown file type %i.
pl: Nieznany rodzaj pliku %i.

en: The filesystem doesn't support getting file information
pl: System plików nie obsługuje pobierania informacji o plikach

en: The filesystem doesn't support setting file information
pl: System plików nie obsługuje ustawiania informacji o plikach

en: Read-only file attributes like width and height can not be changed.
pl: Atrybutów tylko do odczytu, jak szerokość i wysokość, nie można zmienić.

en: The filesystem doesn't support getting storage information
pl: System plików nie obsługuje pobierania informacji o nośniku

en: Corrupted data
pl: Dane uszkodzone

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: Unknown model
pl: Nieznany model

en: Directory not found
pl: Nie odnaleziono katalogu

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Directory exists
pl: Katalog istnieje

en: I/O in progress
pl: Trwa operacja wejścia/wyjścia

en: Path not absolute
pl: Ścieżka nie jest bezwzględna

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: Camera could not complete operation
pl: Aparat nie zakończył operacji

en: OS error in camera communication
pl: Błąd systemu operacyjnego podczas komunikacji z aparatem

en: Not enough free space
pl: Za mało wolnego miejsca

en: Unknown camera library error
pl: Nieznany błąd biblioteki aparatu

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd
