gtkpod - en to ro translation catalogue (104 entries)

en: Unexpected mhsd index: %d
ro: Index mhsd nepotrivit: %d

en: Could not find corresponding track (dbid: %s) for artwork entry.
ro: Nu am putut găsi piesa corespunzpătoare (dbid: %s) pentru obiectul artwork.

en: Could not access file '%s'.
ro: Nu am putut accesa fişierul '%s'.

en: Artwork support not compiled into libgpod.
ro: Suportul pentru artwork nu a fost compilat în libgpod.

en: Could not find on iPod: '%s'
ro: Nu am putut găsi pe iPod: '%s'

en: Invalid
ro: Nevalid

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Grayscale
ro: Cenuşiu

en: Grayscale U2
ro: Cenuşiu U2

en: Mini (Silver)
ro: Mini (Argintiu)

en: Mini (Blue)
ro: Mini (Albastru)

en: Mini (Pink)
ro: Mini (Roz)

en: Mini (Green)
ro: Mini (Verde)

en: Mini (Gold)
ro: Mini (Auriu)

en: Shuffle
ro: Amestecat

en: Nano (White)
ro: Nano (Alb)

en: Nano (Black)
ro: Nano (Negru)

en: Video (White)
ro: Video (Alb)

en: Video (Black)
ro: Video (Negru)

en: Mobile (1)
ro: Mobil (1)

en: Nano (Silver)
ro: Nano (Argintiu)

en: Nano (Blue)
ro: Nano (Albastru)

en: Nano (Green)
ro: Nano (Verde)

en: Nano (Pink)
ro: Nano (Roz)

en: Could not open '%s' for writing.
ro: Nu am putut deschide '%s' pentru scriere.

en: Device directory does not exist.
ro: Dosarul dispozitivului nu există

en: Illegal seek to offset %ld (length %ld) in file '%s'.
ro: Căutare ilegală la deplasarea %ld (lungime %ld) în fişierul '%s'.

en: Not a Play Counts file: '%s' (missing mhdp header).
ro: Nu un fişier de contorizare a redărilor: '%s' (lipseşte antetul mhdp).

en: Play Counts file ('%s'): header length smaller than expected (%d<96).
ro: Fişier de contorizare a redărilor ('%s'): lungimea antetului mai mică decât este aşteptat (%d<96).

en: Play Counts file ('%s'): entry length smaller than expected (%d<12).
ro: Fişier de contorizare a redărilor ('%s'): lungimea intrării mai mică decât este aşteptat (%d<96).

en: iTunesStats file ('%s'): entry length smaller than expected (%d<18).
ro: Fişier iTunesStats ('%s'): lungimea intrării mai mică decât este aşteptat (%d<18).

en: iTunesDB corrupt: no MHOD at offset %ld in file '%s'.
ro: iTunesDB coruptă: lipsă MHOD la deplasarea %ld în fişierul '%s'.

en: Unknown smart rule action at %ld: %x. Trying to continue.
ro: Acţiune regulă inteligentă necunoscută la %ld: %x. Încercând să continuu.

en: Length of smart playlist rule field (%d) not as expected. Trying to continue anyhow.
ro: Lungimea câmpului regulă a listei de redare inteligentă (%d) neaşteptată. Încercând să continuu oricum

en: iTunesDB corrupt: no SLst at offset %ld in file '%s'.
ro: iTunesDB coruptă: lipsă SLst la deplasarea %ld în fişierul '%s'.

en: Encountered unknown MHOD type (%d) while parsing the iTunesDB. Ignoring.
ro: Tip MHOD necunoscut (%d) întâlnit la prelucrarea iTunesDB. Ignorând.

en: iTunesDB corrupt: hunk length 0 for hunk at %ld in file '%s'.
ro: iTunesDB coruptă: lungime 0 pentru bucata de la %ld în fişierul '%s'.

en: iTunesDB corrupt: no section '%s' found in section '%s' starting at %ld.
ro: iTunesDB coruptă: secţiunea '%s' nu a fost găsită în secţiunea '%s' începând de la %ld

en: header length of '%s' smaller than expected (%d < %d) at offset %ld in file '%s'.
ro: lungimea antetului '%s' mai mică decât este aşteptat (%d < %d) la deplasarea %ldîn fişierul '%s'.

en: iTunesDB ('%s'): header length of mhsd hunk smaller than expected (%d<32). Aborting.
ro: iTunesDB ('%s'): lungimea antetului bucăţii mhsd mai mică decât aşteptat (%d<32). Renunţând

en: iTunesDB '%s' corrupt: mhsd expected at %ld.
ro: iTunesDB '%s' coruptă: mhsd aşteptat la %ld.

en: Number of MHODs in mhip at %ld inconsistent in file '%s'.
ro: Numărul de MHOD în mhip la %ld inconsistent în fişierul '%s'.

en: Number of MHODs in mhyp at %ld inconsistent in file '%s'.
ro: Numărul de MHOD în mhyp la %ld inconsistent în fişierul '%s'.

en: Master-PL
ro: LR-Principală

en: Podcasts
ro: Podcasturi

en: Playlist
ro: Listă redare

en: iTunesDB corrupt: number of mhip sections inconsistent in mhyp starting at %ld in file '%s'.
ro: iTunesDV coruptă: numărul de secţiuni mhip inconsistent în mhyp începând la%ld în fişierul '%s'.

en: Itdb_Track ID '%d' not found.
ro: Itdb_Track ID '%d' nu a fost găsit.

en: OTG Playlist
ro: Listă redare OTG

en: Not a OTG playlist file: '%s' (missing mhpo header).
ro: Nu un fişier listă redare OTG: '%s' (lipsă antet mhpo).

en: OTG playlist file ('%s'): header length smaller than expected (%d<20).
ro: Fişier listă redare OTG ('%s'): lungimea antetului mai mică decât aşteptat (%d<20).

en: OTG playlist file ('%s'): entry length smaller than expected (%d<4).
ro: Fişier listă redare OTG ('%s'): lungimea intrării mai mică decât aşteptat (%d<4).

en: OTG playlist file '%s': reference to non-existent track (%d).
ro: Fişier listă redare OTG ('%s'): referinţă către o piesă inexistentă (%d).

en: OTG Playlist %d
ro: Listă redare OTG %d

note: this should not be -- issue warning
en: iTunesDB corrupt: number of tracks (mhit hunks) inconsistent. Trying to continue.
ro: Baza de date coruptă: numărul pieselor este necorespunzător. Încerc să continuu.

note: this should not be -- issue warning
en: iTunesDB possibly corrupt: number of playlists (mhyp hunks) inconsistent. Trying to continue.
ro: Bază de date coruptă: număr liste de redare inconsistent. Încerc să continuu.

en: Not a iTunesDB: '%s' (missing mhdb header).
ro: Nu o iTunesDB: '%s' (lipsă antet mhdb).

en: iTunesDB '%s' corrupt: Could not find tracklist (no mhsd type 1 section found)
ro: iTunesDB '%s' coruptă: Nu am putut găsi lista de piese (lipsă secţiuni mhsd de tip 1)

en: iTunesDB '%s' corrupt: Could not find playlists (no mhsd type 2 or type 3 sections found)
ro: iTunesDB '%s' coruptă: Nu am putut găsi liste de redare (lipsă secţiuni mhsd de tip 2 sau 3)

en: iTunes directory not found: '%s' (or similar).
ro: Dosar iTunes negăsit: '%s' (sau similar).

en: Music directory not found: '%s' (or similar).
ro: Dosar muzică negăsit: '%s' (sau similar).

en: Control directory not found: '%s' (or similar).
ro: Dosar de control negăsit: '%s' (sau similar).

en: Path not found: '%s' (or similar).
ro: Cale negăsită: '%s' (sau similară).

en: Error renaming '%s' to '%s' (%s).
ro: Eroare la redenumirea '%s' în '%s' (%s).

en: Error removing '%s' (%s).
ro: Eroare la ştergerea '%s' (%s).

en: Mountpoint not set.
ro: Punct de montare nestabilit.

en: No 'F..' directories found in '%s'.
ro: Nici un dosar 'F..' nu a fost găsit în '%s'.

en: Path not found: '%s'.
ro: Cale negăsită: '%s'.

en: '%s' could not be accessed (%s).
ro: '%s' nu a putut fi accesat (%s).

en: Destination file '%s' does not appear to be on the iPod mounted at '%s'.
ro: Fişierul destinaţie '%s' nu pare să fie pe iPodul montat la '%s'.

en: Error opening '%s' for reading (%s).
ro: Eroare la deschiderea '%s' pentru citire (%s).

en: Error opening '%s' for writing (%s).
ro: Eroare la deschiderea '%s' pentru scriere (%s).

en: Error while reading from '%s' (%s).
ro: Eroarea la citirea din '%s' (%s)

en: Error while writing to '%s' (%s).
ro: Eroare la scrierea în '%s' (%s).

en: Error when closing '%s' (%s).
ro: Eroare la închiderea '%s' (%s).

en: Problem creating iPod directory or file: '%s'.
ro: Problemă la crearea dosarului iPod sau a fişierului: '%s'.

en: Photos directory not found: '%s' (or similar).
ro: Dosarul imagini nu a fost găsit: '%s' (sau similar).

en: Photo Library
ro: Biblioteca foto

en: You need to specify the iPod model used before photos can be added.
ro: Trebuie să specificaţi modelul de iPod folosit înainte de a puteaadăuga imagini.

en: Your iPod does not seem to support photos. Maybe you need to specify the correct iPod model number? It is currently set to 'x%s' (%s/%s).
ro: Modelul dvs de iPod se pare că nu suportă imagini. Poate trebuie săspecificaţi modelul corect de iPod? În prezent este setat ca 'x%s' (%s/%s).

en: Could not access file '%s'. Photo not added.
ro: Nu am putut accesa fişierul '%s'. Imaginea nu a fost adăugată.

en: Unexpected error in itdb_photodb_add_photo_internal() while adding photo, please report.
ro: Eroare neaşte_ptată în itdbphotodb_addphoto_internal() la adăugarea imaginii, vă rugăm raportaţi-o.

en: Library compiled without gdk-pixbuf support. Picture support is disabled.
ro: Biblioteca a fost compilată fără suport pentru gdk-pixbuf. Suportul pentru imagini este dezactivat.

en: Illegal filename: '%s'.
ro: Nume de fişier ilegal: '%s'.

en: Mountpoint not set.
ro: Punctul de montare nu a fost stabilit

en: Usage to add photos:
      %s add <mountpoint> <albumname> [<filename(s)>]
      <albumname> should be set to 'NULL' to add photos to the master photo album
      (Photo Library) only. If you don't specify any filenames an empty album will
      be created.
ro: Mod de utilizare pentru a adăuga imagini:
      %s add <mountpoint> <albumname> [<filename(s)>]
      <albumname> trebuie setat ca 'NULL' pentru a adăuga imagini la albumulfoto principal
      Numai pentru (Photo Library). Dacă nu specificaţi nici un nume de fişier un album nou
      va fi creat.

en: Usage to dump all photos to <output_dir>:
      %s dump <mountpoint> <output_dir>
ro: Mod de utilizare pentru a afişa toate imaginile la <output_dir>:
      %s dump <mountpoint> <output_dir>

en: Usage to list all photos IDs to stdout:
      %s list <mountpoint>
ro: Mod de utilizare pentru a lista toate IDurile imaginilor la stdout:
      %s list <mountpoint>

en: Usage to remove photo IDs from Photo Library:
      %s remove <mountpoint> <albumname> [<ID(s)>]
      <albumname> should be set to 'NULL' to remove photos from the iPod
      altogether. If you don't specify any IDs, the photoalbum will be removed
      instead.
      WARNING: IDs may change when writing the PhotoDB file.
ro: Mod de utilizare pentru ştergerea ID de imagini din Biblioteca foto:
      %s remove <mountpoint> <albumname> [<ID(s)>]
      <albumname> trebuie lăsat 'NULL' pentru a şterge mai multe imagini
      de pe iPod la un loc. Dacă nu specificaţi ID, tot albumul va fi şters.
      ATENŢIE: IDurile se pot schimba la scrierea fişierului PhotoDB.

en: Wrong number of command line arguments.
ro: Număr incorect de argumente în linia de comandă.

en: Error creating '%s' (mkdir)
ro: Eroare la crearea '%s' (mkdir)

en: Error: '%s' is not a directory
ro: Eroare: '%s' nu este un dosar

en: Error reading iPod photo database (%s).
ro: Eroare la citirea bazei de date foto a iPod (%s).

en: Error reading iPod photo database.
ro: Eroare la citirea bazei de date foto a iPod.

en: Insufficient number of command line arguments.
ro: Număr de argumente în linia de comandă insuficient.

en: <Unnamed>
ro: <Nedenumit>

en: <No members>
ro: <Fără membri>

en: Error reading iPod photo database (%s).
    Will attempt to create a new database.
ro: Eroare la citirea bazei de date foto a iPod (%s).
    Se încearcă să se creeze una nouă.

en: Error reading iPod photo database, will attempt to create a new database
ro: Eroare la citirea bazei de date foto a iPod, se încearcă să se creeze una nouă

en: Error adding photo (%s) to photo database: %s
ro: Eroare la adăugarea imaginii (%s) la baza de date de imagini: %s

en: Specified album '%s' not found. Aborting.
ro: Albumul specificat '%s' nu a fost găsit. Abandonând.

en: Cannot remove Photo Library playlist. Aborting.
ro: Nu am putut înlătura lista de redare Bibliotecă foto. Abandonând.

en: Warning: could not find photo with ID <%d>. Skipping...
ro: Avertizare: nu am putut găsi imaginea cu ID <%d>. Omiţând...

en: Unknown command '%s'
ro: Comandă necunoscută '%s'
