libgsf master - en to fi translation catalogue (145 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
fi: Ei tarpeeksi muistia %s tavun datan kopioimiseen

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
fi: Clip_data on %s -muodossa, mutta pienempi kuin %s tavua

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
fi: Clip_data on Windowsin leikepöytämuodossa, mutta pienempi kuin vaaditut 4 tavua.

en: Windows Metafile format
fi: Windows Metafile

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
fi: Windows DIB tai BITMAP

en: Windows Enhanced Metafile format
fi: Windows Enhanced Metafile

en: Failed to duplicate input stream
fi: Syötevirran monistaminen epäonnistui

en: No OLE2 signature
fi: Ei OLE2-allekirjoitusta

en: Unreasonable block sizes
fi: Lohkojen koot eivät ole järkeviä

en: Insufficient memory
fi: Muistia ei ole riittävästi

en: Inconsistent block allocation table
fi: Epäjohdonmukainen lohkovaraustaulukko

en: Problems making block allocation table
fi: Lohkovaraustaulukon tekeminen epäonnistui

en: Problems reading directory
fi: Hakemiston lukeminen epäonnistui

en: Failed to access child
fi: Lapsielementin avaaminen epäonnistui

en: failure reading block
fi: lohkon lukeminen epäonnistui

en: Can't find the VBA directory stream
fi: VBA-hakemistovirtaa ei löydy

en: vba project header problem
fi: ongelma vba-projektiotsakkeessa

en: No VBA signature
fi: Ei VBA-allekirjoitusta

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
fi: Tuntematon VBA-version allekirjoitus 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
fi: VBA-otsakkeen jäsennys epäonnistui

en: Invalid tar header
fi: Virheellinen tar-otsake

en: Invalid longname header
fi: Virheellinen longname-otsake

en: Failed to read longname
fi: Longnamen lukeminen epäonnistui

en: Seek failed
fi: Haku epäonnistui

en: Truncated archive
fi: Katkennut arkisto

en: Source
fi: Lähde

en: The archive being interpreted
fi: Tulkittava arkisto

en: Error reading zip dirent
fi: Zip-hakemistomerkinnän lukeminen epäonnistui

en: Broken zip file structure
fi: Rikkoutunt zip-tiedoston rakenne

en: Error seeking to zip header
fi: Zip-otsakkeen hakeminen epäonnistui

en: Error reading zip header
fi: Zip-otsakkeen lukeminen epäonnistui

en: Error incorrect zip header
fi: Virheellinen zip-otsake

en: problem uncompressing stream
fi: virran purkaminen epäonnistui

en: Compression Level
fi: Pakkaustaso

en: The level of compression used, zero meaning none
fi: Käytettävä pakkaustaso, nolla tarkoittaa ei pakkausta

en: BZ2 support not enabled
fi: BZ2-tuki ei ole päällä

en: BZ2 decompress init failed
fi: BZ2-purkamisen alustaminen epäonnistui

en: BZ2 decompress failed
fi: BZ2-purkaminen epäonnistui

en: BZ2 decompress end failed
fi: BZ2-purkamisen lopetus epäonnistui

en: Name
fi: Nimi

en: The input's name
fi: Syötteen nimi

en: Size
fi: Koko

en: The input's size
fi: Syötteen koko

en: End of file
fi: End of file, tiedostonloppu

en: Remaining
fi: Jäljellä

en: Amount of data remaining
fi: Jäljellä olevan datan määrä

en: Position
fi: Sijainti

en: The input's current position
fi: Syötteen nykyinen sijainti

en: Modification time
fi: Muokkausaika

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
fi: Valinnainen syötteen viimeistä muokkausajankohtaa kuvaava GDateTime

en: Container
fi: Säiliö

en: The parent GsfInfile
fi: Emo-GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
fi: Kaksoiskappaleiden koot eivät täsmää

en: Unable to initialize zlib
fi: Zlibin alustaminen epäonnistui

en: Failed to rewind source
fi: Lähteen kelaaminen epäonnistui

en: Invalid gzip header
fi: Virheellinen gzip-otsake

en: truncated source
fi: katkennut lähde

en: Failed to read from source
fi: Lähteestä lukeminen epäonnistui

en: NULL source
fi: NULL-lähde

en: Uncompressed size not set
fi: Kokoa purettuna ei ole asetettu

en: Raw
fi: Raakamuoto

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
fi: Luetaanko pakattu data ilman otsaketta ja loppua

en: Where the compressed data comes from
fi: Mistä pakattu data on peräisin

en: Size after decompression
fi: Koko purkamisen jälkeen

en: The source's uncompressed size
fi: Lähteen koko pakkaamattomana

en: %s: Is not a regular file
fi: %s: Ei ole tavallinen tiedosto

en: %s: File too large to be memory mapped
fi: %s: Tiedosto on liian suuri muistikartoitettavaksi

en: mmap not supported
fi: mmap ei ole tuettu

en: Pretty print
fi: Tulosta muotoiltuna

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
fi: Tuleeko tulosteen olla automaattisesti sisennettyä lukemisen helpottamiseksi?

en: Sink
fi: Kohde

en: The destination for writes
fi: Kirjoituskohde

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
fi: Dataa puuttuu luettaessa ominaisuutta %s; saatiin %s tavua, mutta tarvitaan vähintään %s tavua.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
fi: Data VT_CF-ominaisuudessa on korruptoitunut; leikepöytädatan pituuden täytyy olla vähintään 4 tavua, mutta data ilmoittaa, että saatavilla on vain %s tavua.

en: Unable to read MS property stream header
fi: MS-ominaisuusvirran otsakkeen lukeminen ei onnistu

en: Invalid MS property stream header
fi: Virheellinen MS-ominaisuusvirran otsake

en: Invalid MS property section
fi: Virheellinen MS-ominaisuuksien osio

en: Invalid MS property stream header or file truncated
fi: Virheellinen MS-ominaisuusvirran otsake tai tiedosto on katkennut

en: Property "%s" used for multiple types!
fi: Ominaisuutta ”%s” käytetty useille tyypeille!

en: ODF version
fi: ODF-versio

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
fi: ODF-versio, johon tämä kohde tähtää kokonaislukuna, kuten 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
fi: Osaa tunnisteella id=’%s’ ei löydy kohteelle ’%s’

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
fi: Osaa tyypillä type=’%s’ ei löydy kohteelle ’%s’

en: Missing id for part in '%s'
fi: Puuttuva tunniste osalle kohteessa ’%s’

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
fi: Osa ’%s’ kohteessa ’%s’ kohteesta ’%s’ on viallinen!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
fi: GsfOutput, joka sisältää Open Package -sisällön

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
fi: Juuren [Content_Types].xml-tiedostossa säilytettävä sisältötyyppi

en: Is Directory
fi: On hakemisto

en: Can the outfile have children
fi: Voiko tulostetiedostolla olla lapsielementtejä

en: Small block size
fi: Pienten lohkojen koko

en: The size of the OLE's small blocks
fi: OLEn pienten lohkojen koko

en: Big block size
fi: Suurten lohkojen koko

en: The size of the OLE's big blocks
fi: OLEn suurten lohkojen koko

en: Where the archive is written
fi: Minne arkisto kirjoitetaan

en: Entry Name
fi: Merkinnän nimi

en: The filename of this member in the archive without path
fi: Tämän arkiston jäsenen tiedostonimi ilman polkua

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
fi: Käytetäänkö zip64-muotoa, -1 tarkoittaa automaattista

en: Unable to initialize BZ2 library
fi: BZ2-kirjaston alustaminen epäonnistui

en: The output's name
fi: Tulosteen nimi

en: The output's size
fi: Tulosteen koko

en: Is Closed
fi: On suljettu

en: Whether the output is closed
fi: Onko ulostulo suljettu

en: The output's current position
fi: Ulostulon nykyinen sijainti

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
fi: Valinnainen tulosteen viimeistä muokkausajankohtaa kuvaava GDateTime

en: The parent GsfOutfile
fi: Emo-GsfOutfile

en: Where the formatted output is written
fi: Minne muotoiltu tuloste kirjoitetaan

en: Quote
fi: Lainausmerkki

en: The string used for quoting fields
fi: Kenttien lainausmerkkeinä käytetty merkkijono

en: Quoting Mode
fi: Lainausmerkkitila

en: When to quote fields
fi: Milloin kentät laitetaan lainausmerkkeihin

en: Quoting Triggers
fi: Lainausmerkkiliipaisimet

en: Characters that cause field quoting
fi: Merkit, jotka aiheuttavat kentän laittamisen lainausmerkkeihin

en: Quoting On Whitespace
fi: Tyhjä tila ja lainausmerkit

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
fi: Pakottaako alkava tai lopettava tyhjä tila lainausmerkit?

en: Separator
fi: Erotin

en: The field separator
fi: Kenttien erotin

en: The end-of-line marker
fi: Rivinlopetusmerkki

en: Where the converted data is written
fi: Minne muunnettu data kirjoitetaan

en: Input Charset
fi: Syötemerkistö

en: The character set to convert from
fi: Merkistö, josta muunnetaan

en: Output Charset
fi: Tulostemerkistö

en: The character set to convert to
fi: Merkistö, johon muunnetaan

en: Fallback
fi: Varamerkki

en: The string to use for invalid characters
fi: Virheellisten merkkien sijaan käytettävä merkkijono

en: Options
fi: Valinnat

en: Display program version
fi: Näytä ohjelman versio

en: %s: Failed to open %s: %s
fi: %s: Tiedoston %s avaaminen epäonnistui: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
fi: %s: Tiedostoa %s ei tunnistettu arkistoksi

en: Available subcommands are...
fi: Alakomentoja ovat:

en: * cat        output one or more files in archive
fi: * cat        tulosta yksi tai useampi arkiston tiedostoista

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
fi: * dump       vedosta yksi tai useampi arkiston tiedostoista heksamuodossa

en: * help       list subcommands
fi: * help       listaa alakomennot

en: * list       list files in archive
fi: * list       listaa arkiston tiedostot

en: * listprops  list document properties in archive
fi: * listprops  listaa asiakirjan ominaisuudet arkistossa

en: * props      print specified document properties
fi: * props      tulosta määritellyt asiakirjan ominaisuudet

en: * createole  create OLE archive
fi: * createole  luo OLE-arkisto

en: * createzip  create ZIP archive
fi: * createzip  luo ZIP-arkisto

en: No property named %s
fi: Ominaisuutta %s ei ole

en: %s: Error processing file %s: %s
fi: %s: Tiedoston %s käsitteleminen epäonnistui: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
fi: ALAKOMENTO ARKISTO…

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fi: %s
    Näet käytettävissä olevat komentorivivalitsimet suorittamalla ”%s --help”.

en: gsf version %d.%d.%d
fi: gsf:n versio %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
fi: Käyttö: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
fi: Näet alakomennot suorittamalla ”%s help”.
