libgsf - en to gl translation catalogue (145 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
gl: Non hai memoria abondo para copiar %s bytes de datos

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
gl: O clip_data está en %s, mais é máis pequeno que, polo menos, %s bytes

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
gl: o clip_data está no formato de Windows, mais é máis pequenos dos 4 bytes requiridos.

en: Windows Metafile format
gl: Formato de meta ficheiro de Windows

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
gl: Formato DIB ou BITMAP de Windows

en: Windows Enhanced Metafile format
gl: Formato de meta ficheiro mellorado de Windows

en: Failed to duplicate input stream
gl: Produciuse un fallo ao duplicar o fluxo de entrada

en: No OLE2 signature
gl: Non hai sinatura OLE2

en: Unreasonable block sizes
gl: Tamaños de bloque sen razón

en: Insufficient memory
gl: Memoria insuficiente

en: Inconsistent block allocation table
gl: Táboa de reserva de bloques inconsistente

en: Problems making block allocation table
gl: Problemas ao crear a táboa de reserva de bloques

en: Problems reading directory
gl: Problemas ao ler o cartafol

en: Failed to access child
gl: Produciuse un fallo ao acceder ao fillo

en: failure reading block
gl: fallo ao ler o bloque

en: Can't find the VBA directory stream
gl: Non foi posíbel atopar o fluxo do cartafol VBA

en: vba project header problem
gl: problema na cabeceira do proxecto vba

en: No VBA signature
gl: Non hai sinatura VBA

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
gl: Versión 0x%x%x%x%x da sinatura VBA descoñecida

en: Unable to parse VBA header
gl: Non foi posíbel analizar a cabeceira VBA

en: Invalid tar header
gl: Cabeceira tar non válida

en: Invalid longname header
gl: Cabeceira longname non válida

en: Failed to read longname
gl: Produciuse un fallo ao ler longname

en: Seek failed
gl: Produciuse un fallo na busca

en: Truncated archive
gl: Arquivo truncado

en: Source
gl: Orixe

en: The archive being interpreted
gl: O arquivo sendo interpretado

en: No Zip trailer
gl: Non hai final Zip

en: Error reading Zip signature
gl: Produciuse un fallo ao ler a sinatura Zip

en: Error reading zip dirent
gl: Erro ao ler o cartafol de entrada Zip

en: Error seeking to zip header
gl: Produciuse un fallo ao buscar a cabeceira zip

en: Error reading zip header
gl: Erro ao ler a cabeceira zip

en: Error incorrect zip header
gl: Cabeceira zip incorrecta

en: problem uncompressing stream
gl: problema ao descomprimir o fluxo

en: Compression Level
gl: Nivel de compresión

en: The level of compression used, zero meaning none
gl: O nivel de compresión usado, cero significa ningunha

en: BZ2 support not enabled
gl: Compatibilidade de BZ2 non activada

en: BZ2 decompress init failed
gl: Fallou o inicio da descompresión BZ2

en: BZ2 decompress failed
gl: Fallou a descompresión BZ2

en: BZ2 decompress end failed
gl: Fallou o final da decompresión BZ2

en: Name
gl: Nome

en: The input's name
gl: O nome de entrada

en: Size
gl: Tamaño

en: The input's size
gl: O tamaño de entrada

en: End of file
gl: Fin de ficheiro

en: Remaining
gl: Faltan

en: Amount of data remaining
gl: Cantidade de datos que faltan

en: Position
gl: Posición

en: The input's current position
gl: A posición actual na entrada

en: Modification time
gl: Hora de modificación

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
gl: Un GDateTime opcional que representa a hora na que a entrada foi cambiada

en: Container
gl: Contedor

en: The parent GsfInfile
gl: O GsfInfile pai

en: Duplicate size mismatch
gl: Coincidencia de tamaño duplicado

en: Unable to initialize zlib
gl: Non foi posíbel iniciar zlib

en: Failed to rewind source
gl: Produciuse un fallo ao rebobinar a orixe

en: Invalid gzip header
gl: Cabeceira gzip non válida

en: truncated source
gl: orixe truncada

en: Failed to read from source
gl: produciuse un fallo ao ler a orixe

en: NULL source
gl: Orixe NULL

en: Uncompressed size not set
gl: Tamaño descomprimido non estabelecido

en: Raw
gl: Cru

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
gl: Indica se ler os datos comprimidos sen cabeceira nin trailer

en: Where the compressed data comes from
gl: De onde veñen os datos comprimidos

en: Size after decompression
gl: Tamaño despois da descompresión

en: The source's uncompressed size
gl: O tamaño da orixe sen comprimir

en: %s: Is not a regular file
gl: %s: é un ficheiro normal.

en: %s: File too large to be memory mapped
gl: %s: O ficheiro é demasiado grande para a memoria asignada

en: mmap not supported
gl: mmap non compatíbel

en: Pretty print
gl: Impresión bonita

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
gl: Debería a saída autoindentar os elementos para facer a lectura máis doada?

en: Sink
gl: Sumideiro

en: The destination for writes
gl: O destino das escrituras

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
gl: Faltan datos ao ler a propiedade %s; obtivéronse %s bytes mais necesítanse polo menos %s bytes.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
gl: Datos estragados na propiedade VT_CF; a lonxitude do portapapeis debe ser de polo menos 4 bytes, mais os datos din que só ten %s bytes dispoñíbeis.

en: Unable to read MS property stream header
gl: Non é posíbel ler a propiedade MS da cabeceira do fluxo

en: Invalid MS property stream header
gl: Propiedade MS da cabeceira do fluxo non válida

en: Invalid MS property section
gl: Sección da propiedade MS non válida

en: Invalid MS property stream header or file truncated
gl: Propiedade MS da cabeceira do fluxo non válida ou ficheiro truncado

en: Property "%s" used for multiple types!
gl: A propiedade %s úsase para varios tipos.

en: ODF version
gl: Versión de ODF

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
gl: A versió de ODF na que está este obxeto como un enteiro como 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a parte co ID=«%s» para «%s»

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
gl: Non foi posíbel atopar a parte a co tipo=«%s» para «%s»

en: Missing id for part in '%s'
gl: Falta un ID para unha parte en «%s»

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
gl: A parte «%s» en «%s» de «%s» está estragada.

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
gl: O GsfOutput que almacena o contido do «Open Package»

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
gl: O tipo de contido almacenado na raíz ficheiro [Content_Types].xml

en: Is Directory
gl: É cartafol

en: Can the outfile have children
gl: Pode o ficheiro de saída ter fillos

en: Small block size
gl: Tamaño de bloque pequeno

en: The size of the OLE's small blocks
gl: O tamaño dos bloques pequenos de OLE

en: Big block size
gl: Tamaño de bloque grande

en: The size of the OLE's big blocks
gl: O tamaño dos bloques grandes de OLE

en: Where the archive is written
gl: Indica se o arquivo é escribíbel

en: Entry Name
gl: Nome da entrada

en: The filename of this member in the archive without path
gl: O nome de ficheiro deste membro no ficheiro sen ruta

en: Unable to initialize BZ2 library
gl: Non foi posíbel iniciar a biblioteca BZ2

en: The output's name
gl: O nome da saída

en: The output's size
gl: O tamaño da saída

en: Is Closed
gl: Está pechada

en: Whether the output is closed
gl: Indica se a saída está pechada

en: The output's current position
gl: A posición actual na saída

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
gl: Un GDateTime opcional que representa a hora na que se cambiou a saída

en: The parent GsfOutfile
gl: O GsfOutfile pai

en: Where the formatted output is written
gl: Onde se escribe a saída formatada

en: Quote
gl: Cita

en: The string used for quoting fields
gl: A cadea usada para citar campos

en: Quoting Mode
gl: Modo de citado

en: When to quote fields
gl: Onde citar campos

en: Quoting Triggers
gl: Disparadores de citado

en: Characters that cause field quoting
gl: Caracteres que causan o citado dun campo

en: Quoting On Whitespace
gl: Citar en espazo en branco

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
gl: Os espazos en branco iniciais ou finais forzan o citado?

en: Separator
gl: Separador

en: The field separator
gl: O separador de campos

en: end-on-line
gl: fin-de-liña

en: The end-of-line marker
gl: O marcado fin-de-liña

en: Where the converted data is written
gl: Onde se escriben os datos convertidos

en: Input Charset
gl: Conxunto de caracteres da entrada

en: The character set to convert from
gl: O conxunto de caracteres desde o que converter

en: Output Charset
gl: Conxunto de caracteres da saída

en: The character set to convert to
gl: O conxunto de caracteres ao que converter

en: Fallback
gl: Alternativo

en: The string to use for invalid characters
gl: A cadea a usar para os caracteres non válidos

en: Display program version
gl: Mostrar a versión do aplicativo

en: %s: Failed to open %s: %s
gl: %s: non foi posíbel abrir %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
gl: %s: non foi posíbel recoñecer %s como un arquivo

en: Available subcommands are...
gl: As sub ordes dispoñíbeis son...

en: * cat        output one or more files in archive
gl: * cat        mostra a saída dun ou máis ficheiros no arquivo

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
gl: * dump       envorca un ou máis ficheiros nun arquivo como datos hexadecimais

en: * help       list subcommands
gl: * help       lista as sub ordes

en: * list       list files in archive
gl: * list       lista os ficheiros no arquivo

en: * listprops  list document properties in archive
gl: * listprops  lista as propiedades dos documentos no arquivo

en: * props      print specified document properties
gl: * props      imprime as propiedades do documento especificado

en: * createole  create OLE archive
gl: * createole  crea un arquivo OLE

en: * createzip  create ZIP archive
gl: * createzip  crea un arquivo ZIP

en: No property named %s
gl: Non existe a propiedade nomeada %s

en: %s: Error processing file %s: %s
gl: %s: Produciuse un erro ao procesar o ficheiro %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
gl: SUB ORDE ARQUIVO...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: %s
    Execute «%s --help» para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñíbeis.

en: gsf version %d.%d.%d
gl: Versión de gsf %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
gl: Uso: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
gl: Execute «%s help» para ver unha lista das subordes.
