libgsf master - en to hu translation catalogue (149 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
hu: Nincs elég memória %s bájt adat másolásához

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
hu: A clip_data %s formátumban van, de kisebb mint legalább %s bájt

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
hu: A clip_data Windows vágólap formátumban van, de kisebb mint a szükséges 4 bájt.

en: Windows Metafile format
hu: Windows Metafile formátum

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
hu: Windows DIB vagy BITMAP formátum

en: Windows Enhanced Metafile format
hu: Windows Enhanced Metafile formátum

en: Failed to duplicate input stream
hu: Nem sikerült megkettőzni a bemeneti folyamot

en: No OLE2 signature
hu: Nincs OLE2 aláírás

en: Unreasonable block sizes
hu: Ésszerűtlen blokkméretek

en: Insufficient memory
hu: Kevés a memória

en: Inconsistent block allocation table
hu: Inkonzisztens blokkallokációs tábla

en: Problems making block allocation table
hu: Hiba a blokkallokációs tábla készítésekor

en: Problems reading directory
hu: Hiba a könyvtár olvasásakor

en: Failed to access child
hu: Nem sikerült hozzáférni a gyermekhez

en: failure reading block
hu: a blokk olvasása sikertelen

en: Can't find the VBA directory stream
hu: Nem található a VBA könyvtárfolyam

en: vba project header problem
hu: vba projektfejléc probléma

en: No VBA signature
hu: Nincs VBA aláírás

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
hu: Ismeretlen VBA verzió aláírás: 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
hu: Nem dolgozható fel a VBA fejléc

en: Invalid tar header
hu: Érvénytelen tar fejléc

en: Invalid longname header
hu: Érvénylen hosszú név fejléc

en: Failed to read longname
hu: Nem sikerült olvasni a hosszú nevet

en: Seek failed
hu: A pozicionálás meghiúsult

en: Truncated archive
hu: Csonkolt archívum

en: Source
hu: Forrás

en: The archive being interpreted
hu: Az archívum értelmezés alatt

en: Error reading zip dirent
hu: Hiba a Zip dirent olvasásakor

en: Broken zip file structure
hu: Sérült zip fájlszerkezet

en: Error seeking to zip header
hu: Hiba a zip fejlécre pozicionáláskor

en: Error reading zip header
hu: Hiba a zip fejléc olvasásakor

en: Error incorrect zip header
hu: Hibás zip fejléc

en: problem uncompressing stream
hu: hiba a folyam kibontásakor

en: Compression Level
hu: Tömörítési szint

en: The level of compression used, zero meaning none
hu: A használt tömörítési szint, a nulla jelentése: nincs

en: Whether zip64 is being used
hu: A zip64 használatban van-e

en: BZ2 support not enabled
hu: A BZ2 támogatás nincs engedélyezve

en: BZ2 decompress init failed
hu: A BZ2 kibontás előkészítése meghiúsult

en: BZ2 decompress failed
hu: A BZ2 kibontás meghiúsult

en: BZ2 decompress end failed
hu: A BZ2 kibontás vége meghiúsult

en: Name
hu: Név

en: The input's name
hu: A bemenet neve

en: Size
hu: Méret

en: The input's size
hu: A bemenet mérete

en: End of file
hu: Fájl vége

en: Remaining
hu: Hátralévő

en: Amount of data remaining
hu: A hátralévő adat mennyisége

en: Position
hu: Pozíció

en: The input's current position
hu: A bemenet jelenlegi pozíciója

en: Modification time
hu: Módosítás ideje

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
hu: Egy opcionális GDateTime, amely a bemenet utolsó módosításának idejét mutatja

en: Container
hu: Konténer

en: The parent GsfInfile
hu: A szülő GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
hu: Többszörös méreteltérés

en: Unable to initialize zlib
hu: A zlib előkészítése nem sikerült

en: Failed to rewind source
hu: Nem sikerült a forrás visszatekerése

en: Invalid gzip header
hu: Érvénytelen gzip fejléc

en: truncated source
hu: csonkolt forrás

en: Failed to read from source
hu: Nem sikerült olvasni a forrásból

en: NULL source
hu: NULL forrás

en: Uncompressed size not set
hu: A kibontott méret nincs beállítva

en: Raw
hu: Nyers

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
hu: A tömörített adatot fejléc és zárás nélkül olvassa-e

en: Where the compressed data comes from
hu: Honnan származik a tömörített adat

en: Size after decompression
hu: Kibontás utáni méret

en: The source's uncompressed size
hu: A forrás kibontott mérete

en: %s: Is not a regular file
hu: %s: Nem szabályos fájl

en: %s: File too large to be memory mapped
hu: %s: A fájl túl nagy a memória leképezéshez

en: mmap not supported
hu: mmap nem támogatott

en: Pretty print
hu: Szép nyomtatás

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
hu: A kimenet húzza be automatikusan az elemeket a könnyebb olvashatóságért?

en: Sink
hu: Nyelő

en: The destination for writes
hu: A cél az íráshoz

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
hu: Hiányzó adat a(z) %s tulajdonság olvasásakor: %s bájt érkezett, de legalább %s bájt szükséges.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
hu: Sérült adat a VT_CF tulajdonságban. A vágólapadat hosszának legalább 4 bájtnak kell lennie, de az adat szerint csak %s bájt érhető el.

en: Unable to read MS property stream header
hu: Nem sikerült olvasni az MS tulajdonságfolyam-fejlécet

en: Invalid MS property stream header
hu: Érvénytelen MS tulajdonságfolyam-fejléc

en: Invalid MS property section
hu: Érvénytelen MS tulajdonság szakasz

en: Invalid MS property stream header or file truncated
hu: Érvénytelen MS tulajdonságfolyam-fejléc vagy a fájl csonkolt

en: Property "%s" used for multiple types!
hu: A(z) „%s” tulajdonság több típushoz van használva!

en: ODF version
hu: ODF verzió

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
hu: Az az ODF verzió egészként, amelyhez az objektum készült, például: 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
hu: Nem található az id='%s' rész ehhez: „%s”

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
hu: Nem található a type='%s' rész ehhez: „%s”

en: Missing id for part in '%s'
hu: Hiányzó azonosító a részhez ebben: „%s”

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
hu: A(z) „%s” rész sérült ebben: „%s”, innen: „%s”!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
hu: Az a GsfOutput, amely az Open Package tartalmat tárolja

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
hu: A gyökér [Content_Types].xml fájlban tárolt tartalomtípus

en: Is Directory
hu: Könyvtár

en: Can the outfile have children
hu: A kimeneti fájlnak lehetnek-e gyermekei

en: Small block size
hu: Kis blokkméret

en: The size of the OLE's small blocks
hu: Az OLE kis blokkjainak mérete

en: Big block size
hu: Nagy blokkméret

en: The size of the OLE's big blocks
hu: Az OLE nagy blokkjainak mérete

en: Where the archive is written
hu: Hová legyen az archívum kiírva

en: Entry Name
hu: Bejegyzésnév

en: The filename of this member in the archive without path
hu: A tag fájlneve az archívumban útvonal nélkül

en: Deflate Level
hu: Tömörítési szint

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
hu: A használt tömörítési szint, a nulla jelentése: nincs tömörítés, a -1 jelentése: az alapértelmezett beállítás

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
hu: Használjon-e zip64 formátumot, a -1 automatikusat jelent

en: Unable to initialize BZ2 library
hu: A BZ2 könyvtár előkészítése nem sikerült

en: The output's name
hu: A kimenet neve

en: The output's size
hu: A kimenet mérete

en: Is Closed
hu: Zárva van

en: Whether the output is closed
hu: A kimenet zárva van-e

en: The output's current position
hu: A kimenet jelenlegi pozíciója

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
hu: Egy opcionális GDateTime, amely a kimenet utolsó módosításának idejét mutatja

en: The parent GsfOutfile
hu: A szülő GsfOutfile

en: Where the formatted output is written
hu: Hová legyen formázott kimenet kiírva

en: Quote
hu: Idézet

en: The string used for quoting fields
hu: A mezők idézéséhez használt szöveg

en: Quoting Mode
hu: Idézési mód

en: When to quote fields
hu: Mezők idézésekor

en: Quoting Triggers
hu: Idéző aktiválók

en: Characters that cause field quoting
hu: Karakterek, amelyek mezőidézést eredményeznek

en: Quoting On Whitespace
hu: Idézés üres helyeknél

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
hu: A kezdeti vagy lezáró üres hely kényszeríti az idézést?

en: Separator
hu: Elválasztó

en: The field separator
hu: A mezőelválasztó

en: end-of-line
hu: sorvége

en: The end-of-line marker
hu: A sorvége jelző

en: Where the converted data is written
hu: Hová legyen az átalakított adat kiírva

en: Input Charset
hu: Bemeneti karakterkészlet

en: The character set to convert from
hu: Az a karakterkészlet, amelyből átalakít

en: Output Charset
hu: Kimeneti karakterkészlet

en: The character set to convert to
hu: Az a karakterkészlet, amelybe átalakít

en: Fallback
hu: Tartalék

en: The string to use for invalid characters
hu: Az érvénytelen karakterekhez használt szöveg

en: Options
hu: Kapcsolók

en: Display program version
hu: A program verziójának megjelenítése

en: %s: Failed to open %s: %s
hu: %s: %s megnyitása sikertelen: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
hu: %s: %s archívumként való felismerése nem sikerült

en: Available subcommands are...
hu: Az elérhető részparancsok…

en: * cat        output one or more files in archive
hu: * cat        egy vagy több fájl kiírása az archívumból

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
hu: * dump       egy vagy több fájl kiírása az archívumból hexadecimális formában

en: * help       list subcommands
hu: * help       részparancsok listázása

en: * list       list files in archive
hu: * list       fájlok felsorolása az archívumból

en: * listprops  list document properties in archive
hu: * listprops  dokumentumtulajdonságok felsorolása az archívumból

en: * props      print specified document properties
hu: * props      a megadott dokumentumtulajdonságok kiírása

en: * createole  create OLE archive
hu: * createole  OLE-archívum létrehozása

en: * createzip  create ZIP archive
hu: * createzip  ZIP-archívum létrehozása

en: No property named %s
hu: Nincs %s nevű tulajdonság

en: %s: Error processing file %s: %s
hu: %s: Hiba a(z) %s fájl feldolgozásakor: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
hu: RÉSZPARANCS ARCHÍVUM…

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: %s
    Adja ki a(z) „%s --help” parancsot a parancssori kapcsolók teljes listájáért.

en: gsf version %d.%d.%d
hu: %d.%d.%d gsf verzió

en: Usage: %s %s
hu: Használat: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
hu: Futtassa a(z) „%s help” parancsot a részparancsok listájának megtekintéséhez.
