libgsf master - en to ro translation catalogue (146 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
ro: Nu există destulă memorie pentru a copia %s octeți de date

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
ro: Clip_data este în %s, dar este mai mic decât cel puțin %s octeți

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
ro: Clip_data este în formatul clipboard Windows, dar este mai mic decât cei 4 octeți necesari.

en: Windows Metafile format
ro: Format fișier meta Windows

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
ro: Format Windows DIB sau BITMAP

en: Windows Enhanced Metafile format
ro: Format de fișier meta îmbunătățit Windows

en: Failed to duplicate input stream
ro: Nu s-a putut duplica fluxul de intrare

en: No OLE2 signature
ro: Nu există nicio semnătură OLE2

en: Unreasonable block sizes
ro: Dimensiuni de bloc nerezonabile

en: Insufficient memory
ro: Memorie insuficientă

en: Inconsistent block allocation table
ro: Tabel de alocare a blocurilor inconsistent

en: Problems making block allocation table
ro: Probleme la crearea tabelului de alocare a blocurilor

en: Problems reading directory
ro: Probleme la citirea directorului

en: Failed to access child
ro: Nu s-a putut accesa copilul

en: failure reading block
ro: nu s-a putut citi blocul

en: Can't find the VBA directory stream
ro: Nu se poate găsi fluxul de director VBA

en: vba project header problem
ro: problemă de antet de proiect vba

en: No VBA signature
ro: Nu există nicio semnătură VBA

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
ro: Semnătură de versiune VBA necunoscută 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
ro: Nu se poate parsa antetul VBA

en: Invalid tar header
ro: Antet tar nevalid

en: Invalid longname header
ro: Antet de nume lung nevalid

en: Failed to read longname
ro: Nu s-a putut citi numele lung

en: Seek failed
ro: Derularea a eșuat

en: Truncated archive
ro: Arhivă trunchiată

en: Source
ro: Sursă

en: The archive being interpreted
ro: Arhiva care se interpretează

en: Error reading zip dirent
ro: Eroare la citirea direntului zip

en: Broken zip file structure
ro: Structură de fișiere zip deteriorată

en: Error seeking to zip header
ro: Eroare la derularea la antetul zip

en: Error reading zip header
ro: Eroare la citirea antetului zip

en: Error incorrect zip header
ro: Eroare antet zip incorect

en: problem uncompressing stream
ro: probleme la decomprimarea fluxului

en: Compression Level
ro: Nivel de comprimare

en: The level of compression used, zero meaning none
ro: Nivelul de comprimare utilizat, zero însemnând nimic

en: Whether zip64 is being used
ro: Dacă zip64 este utilizat

en: BZ2 support not enabled
ro: Suportul BZ2 nu este activat

en: BZ2 decompress init failed
ro: Inițializarea decomprimării BZ2 a eșuat

en: BZ2 decompress failed
ro: Decomprimarea BZ2 a eșuat

en: BZ2 decompress end failed
ro: Sfârșitul decomprimării BZ2 a eșuat

en: Name
ro: Nume

en: The input's name
ro: Numele intrării

en: Size
ro: Dimensiune

en: The input's size
ro: Dimensiunea intrării

en: End of file
ro: Sfârșitul fișierului

en: Remaining
ro: Rămas

en: Amount of data remaining
ro: Cantitatea de date rămasă

en: Position
ro: Poziție

en: The input's current position
ro: Poziția curentă a intrării

en: Modification time
ro: Ora de modificare

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
ro: Un GDateTime opțional care reprezintă ora la care a fost modificată ultima dată intrarea

en: The parent GsfInfile
ro: GsfInfile părinte

en: Duplicate size mismatch
ro: Nepotrivire de dimensiune duplicată

en: Unable to initialize zlib
ro: Nu se poate inițializa zlib

en: Failed to rewind source
ro: Nu s-a putut derula înapoi sursa

en: Invalid gzip header
ro: Antet gzip nevalid

en: truncated source
ro: sursă trunchiată

en: Failed to read from source
ro: Nu s-a putut citi de la sursă

en: NULL source
ro: Sursă NULL

en: Uncompressed size not set
ro: Dimensiunea necomprimată nu este stabilită

en: Raw
ro: Brut

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
ro: Dacă să se citească date comprimate fără niciun antet și niciun trailer

en: Where the compressed data comes from
ro: De unde vin datele comprimate

en: Size after decompression
ro: Dimensiunea după decomprimare

en: The source's uncompressed size
ro: Dimensiune necomprimată a sursei

en: %s: Is not a regular file
ro: %s: Nu este un fișier regular

en: %s: File too large to be memory mapped
ro: %s: Fișierul este prea mare pentru a fi mapat de memorie

en: mmap not supported
ro: mmap nu este suportat

en: Pretty print
ro: Tipărire frumoasă

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
ro: Ar trebui ca ieșirea să auto-indenteze elemente pentru a face citirea mai facilă?

en: The destination for writes
ro: Destinația pentru scrieri

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
ro: Lipsesc date când se citește proprietatea %s; s-au obținut %s octeți, dar sunt necesari cel puțin %s octeți.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
ro: Date corupte în proprietatea VT_CF; lungimea datelor clipboard-ului trebuie să fie cel puțin 4 octeți, dar datele spun că are doar %s octeți disponibili.

en: Unable to read MS property stream header
ro: Nu se poate citi antetul de flux de proprietate MS

en: Invalid MS property stream header
ro: Antet de flux de proprietate MS nevalid

en: Invalid MS property section
ro: Secțiune de proprietate MS nevalidă

en: Invalid MS property stream header or file truncated
ro: Antet de flux de proprietate MS nevalid sau fișier trunchiat

en: Property "%s" used for multiple types!
ro: Proprietatea „%s” utilizată pentru tipuri multiple!

en: ODF version
ro: Versiune ODF

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
ro: Versiunea ODF pe care acest obiect o țintește ca un întreg precum 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
ro: Nu s-a putut găsi piesa de id=„%s” pentru „%s”

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
ro: Nu s-a putut găsi piesa cu tip=„%s” pentru „%s”

en: Missing id for part in '%s'
ro: Lipsește id-ul pentru piesă în „%s”

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
ro: Piesa „%s” în „%s” de la „%s” este coruptă!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
ro: GsfOutput care stochează conținutul Open Package

en: Content type
ro: Tipul conținutului

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
ro: Tipul de conținut stocat în fișierul [Content_Types].xml de rădăcină

en: Is Directory
ro: Este director

en: Can the outfile have children
ro: Poate fișierul de ieșire să aibă copii

en: Small block size
ro: Dimensiune de bloc mică

en: The size of the OLE's small blocks
ro: Dimensiunea blocurilor mici ale OLE

en: Big block size
ro: Dimensiune bloc mare

en: The size of the OLE's big blocks
ro: Dimensiunea blocurilor mari ale OLE

en: Where the archive is written
ro: Dacă arhiva este scrisă

en: Entry Name
ro: Nume intrare

en: The filename of this member in the archive without path
ro: Numele de fișier al acestui membru în arhiva fără cale

en: Deflate Level
ro: Nivel de dezumflare

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
ro: Nivelul de comprimare de dezumflare utilizat, zero însemnând nimic, și -1 însemnând implicitul zlib

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
ro: Dacă să se utilizeze formatul zip64, -1 însemnând automat

en: Unable to initialize BZ2 library
ro: Nu se poate inițializa biblioteca BZ2

en: The output's name
ro: Numele ieșirii

en: The output's size
ro: Dimensiunea ieșirii

en: Is Closed
ro: Este închis

en: Whether the output is closed
ro: Dacă ieșirea este închisă

en: The output's current position
ro: Poziția curentă a ieșirii

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
ro: Un GDateTime opțional care reprezintă ora la care ieșirea a fost modificată ultima dată

en: The parent GsfOutfile
ro: GsfOutfile părinte

en: Where the formatted output is written
ro: Unde este scrisă ieșirea formatată

en: Quote
ro: Citat

en: The string used for quoting fields
ro: Șirul utilizat pentru a cita câmpuri

en: Quoting Mode
ro: Mod de citare

en: When to quote fields
ro: Când să se citeze câmpuri

en: Quoting Triggers
ro: Declanșatoare de citare

en: Characters that cause field quoting
ro: Caractere care cauzează citarea de câmp

en: Quoting On Whitespace
ro: Citare pe spațiu alb

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
ro: Spațiul alb de terminal sau inițial forțează citarea?

en: The field separator
ro: Separatorul de câmp

en: end-of-line
ro: sfârșit-de-linie

en: The end-of-line marker
ro: Marcatorul de sfârșit de linie

en: Where the converted data is written
ro: Unde sunt scrise datele convertite

en: Input Charset
ro: Setul de caractere de intrare

en: The character set to convert from
ro: Setul de caractere de la care se convertește

en: Output Charset
ro: Setul de caractere de ieșire

en: The character set to convert to
ro: Setul de caractere la care se convertește

en: Fallback
ro: Rezervă

en: The string to use for invalid characters
ro: Șirul de utilizat pentru caracterele nevalide

en: Options
ro: Opțiuni

en: Display program version
ro: Afișează versiunea programului

en: %s: Failed to open %s: %s
ro: %s: Nu s-a putut deschide %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
ro: %s: Nu s-a putut recunoaște %s ca o arhivă

en: Available subcommands are...
ro: Subcomenzile disponibile sunt...

en: * cat        output one or more files in archive
ro: * cat        produce unul sau mai multe fișiere în arhivă

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
ro: * dump       transferă unul sau mai multe fișiere în arhivă ca hexa

en: * help       list subcommands
ro: * help       listează subcomenzile

en: * list       list files in archive
ro: * list       listează fișierele în arhivă

en: * listprops  list document properties in archive
ro: * listprops  listează proprietățile documentului în arhivă

en: * props      print specified document properties
ro: * props      tipărește proprietățile documentului specificat

en: * createole  create OLE archive
ro: * createole  creează o arhivă OLE

en: * createzip  create ZIP archive
ro: * createzip  creează o arhivă ZIP

en: No property named %s
ro: Nu există nicio proprietate cu numele %s

en: %s: Error processing file %s: %s
ro: %s: Eroare la procesarea fișierului %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
ro: SUBCOMANDĂ ARHIVĂ...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ro: %s
    Rulați „%s --help” pentru a vedea o listă completă a opțiunilor în linie de comandă disponibile.

en: gsf version %d.%d.%d
ro: versiunea gsf %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
ro: Utilizare: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
ro: Rulați „%s help” pentru a vedea o listă de subcomenzi.
