libgsf - en to sr translation catalogue (151 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
sr: Нема довољно меморије за умножавање %s бајта података

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
sr: Податак оставе је у „%s“, али је мањи барем за %s бајта

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
sr: Податак оставе је у облику Виндоузове оставе, али је мањи од захтевана 4 бајта.

en: Windows Metafile format
sr: Облик Виндоузове мета-датотеке

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
sr: Облик Виндоузове ДИБ или БИТМАП-е

en: Windows Enhanced Metafile format
sr: Облик Виндоузове побољшане мета-датотеке

en: Failed to duplicate input stream
sr: Нисам успео да удвостручим улазни ток

en: No OLE2 signature
sr: Нема ОЛЕ2 потписа

en: Unreasonable block sizes
sr: Немогуће величине блокова

en: Insufficient memory
sr: Недовољно меморије

en: Inconsistent block allocation table
sr: Недоследна табела доделе блокова

en: Problems making block allocation table
sr: Неприлике стварања табеле доделе блокова

en: Problems reading directory
sr: Неприлике читања директоријума

en: Failed to access child
sr: Нисам успео да приступим породу

en: failure reading block
sr: неуспех читања блока

en: Can't find the VBA directory stream
sr: Не могу да пронађем ток ВБА директоријума

en: vba project header problem
sr: неприлика са заглављем вба пројекта

en: No VBA signature
sr: Нема ВБА потписа

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
sr: Непознат потпис ВБА издања 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
sr: Не могу да обрадим ВБА заглавље

en: Invalid tar header
sr: Неисправно тар заглавље

en: Invalid longname header
sr: Неисправно заглавље дугог назива

en: Failed to read longname
sr: Нисам успео да прочитам дуги назив

en: Seek failed
sr: Неуспело тражење

en: Truncated archive
sr: Скраћена архива

en: Source
sr: Извор

en: The archive being interpreted
sr: Архива која је преведена

en: Error reading zip dirent
sr: Грешка читања уноса директоријума зип-а

en: Broken zip file structure
sr: Оштећена структура датотеке зип-а

en: Error seeking to zip header
sr: Грешка тражења заглавља зип-а

en: Error reading zip header
sr: Грешка читања заглавља зип-а

en: Error incorrect zip header
sr: Грешка неисправног зип заглавља

en: problem uncompressing stream
sr: грешка распакивања тока

en: Compression Level
sr: Ниво сажимања

en: The level of compression used, zero meaning none
sr: Ниво коришћеног сажимања, нула значи ништа

en: Zip64
sr: Зип64

en: Whether zip64 is being used
sr: Да ли се користи „zip64“

en: BZ2 support not enabled
sr: Подршка за БЗ2 није укључена

en: BZ2 decompress init failed
sr: Покретање распакивања БЗ2 није успело

en: BZ2 decompress failed
sr: Распакивање БЗ2 није успело

en: BZ2 decompress end failed
sr: Крај распакивања БЗ2 није успео

en: Name
sr: Назив

en: The input's name
sr: Назив улаза

en: Size
sr: Величина

en: The input's size
sr: Величина улаза

en: EOF
sr: KRAJ

en: End of file
sr: Крај датотеке

en: Remaining
sr: Преостало

en: Amount of data remaining
sr: Количина преосталих података

en: Position
sr: Положај

en: The input's current position
sr: Текући положај улаза

en: Modification time
sr: Време измене

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
sr: Изборно Гвреме-датума које представља време када је последњи пут измењен улаз

en: Container
sr: Садржалац

en: The parent GsfInfile
sr: Родитељска датотека Гсф улаза

en: Duplicate size mismatch
sr: Удвостручена величина не одговара

en: Unable to initialize zlib
sr: Не могу да покренем збибл

en: Failed to rewind source
sr: Нисам успео да премотам извор

en: Invalid gzip header
sr: Неисправно гзип заглавље

en: truncated source
sr: скраћени извор

en: Failed to read from source
sr: Нисам успео да прочитам из извора

en: NULL source
sr: НИШТАВАН извор

en: Uncompressed size not set
sr: Величина нераспакованог није подешена

en: Raw
sr: Сирово

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
sr: Да ли да чита спаковане податке без заглавља и без изватка

en: Where the compressed data comes from
sr: Одакле долазе упаковани подаци

en: Size after decompression
sr: Величина након распакивања

en: The source's uncompressed size
sr: Величина нераспакованог извора

en: %s: Is not a regular file
sr: %s: Није обична датотека

en: %s: File too large to be memory mapped
sr: %s: Датотека је превелика да би била меморијски мапирана

en: mmap not supported
sr: меморијско мапирање није подржано

en: Pretty print
sr: Улепшано штампање

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
sr: Да ли излаз треба да сам увуче елементе како би олакшао читање?

en: Sink
sr: Усагласи

en: The destination for writes
sr: Одредиште за записивања

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
sr: Недостају подаци приликом читања %s својства; добих %s бајтова, али је потребно барем %s бајтова.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
sr: Оштећени подаци у ВТ_ЦФ својству; дужина података из оставе мора бити барем 4 бајта, али подаци говоре о томе да има доступних само %s бајта.

en: Unable to read MS property stream header
sr: Не могу да прочитам заглавље тока МС својства

en: Invalid MS property stream header
sr: Неисправно заглавље тока МС својства

en: Invalid MS property section
sr: Неисправан одељак МС својства

en: Invalid MS property stream header or file truncated
sr: Неисправно заглавље тока МС својства или је датотека скраћена

en: Property "%s" used for multiple types!
sr: Својство „%s“ је коришћено за више врста!

en: ODF version
sr: ОДФ издање

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
sr: ОДФ издање овај објекат означава као цео број као 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
sr: Не могу да пронађем део иб=„%s“ за „%s“

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
sr: Не могу да пронађем део са врстом=„%s“ за „%s“

en: Missing id for part in '%s'
sr: Недостаје иб за део у „%s“

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
sr: Део „%s“ у „%s“ из „%s“ је оштећен!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
sr: Гсф излаз који складишти садржај Отвореног пакета

en: Content type
sr: Врста садржаја

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
sr: Врста садржаја ускладиштеног у кореној датотеци „[Content_Types].xml“

en: Is Directory
sr: То је директоријум

en: Can the outfile have children
sr: Може ли излазна датотека да садржи друге

en: Small block size
sr: Величина малог блока

en: The size of the OLE's small blocks
sr: Величина малих блокова ОЛЕ-а

en: Big block size
sr: Величина великог блока

en: The size of the OLE's big blocks
sr: Величина великих блокова ОЛЕ-а

en: Where the archive is written
sr: Где се записује архива

en: Entry Name
sr: Назив уноса

en: The filename of this member in the archive without path
sr: Назив датотеке овог члана у архиви без путање

en: Deflate Level
sr: Ниво умањења

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
sr: Ниво коришћеног умањења сажимања, нула значи ништа а -1 значи основно злиб-а

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
sr: Да ли да користи запис зип64, -1 значи самостално

en: Unable to initialize BZ2 library
sr: Не могу да покренем БЗ2 библиотеку

en: The output's name
sr: Назив излаза

en: The output's size
sr: Величина излаза

en: Is Closed
sr: Затворено је

en: Whether the output is closed
sr: Да ли је излаз затворен

en: The output's current position
sr: Текући положај излаза

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
sr: Изборно Гвреме-датума које представља време када је последњи пут измењен излаз

en: The parent GsfOutfile
sr: Родитељска датотека Гсф излаза

en: Where the formatted output is written
sr: Где је записан обликовани излаз

en: Quote
sr: Цитат

en: The string used for quoting fields
sr: Ниска коришћена за цитирање поља

en: Quoting Mode
sr: Режим цитирања

en: When to quote fields
sr: Када цитирати поља

en: Quoting Triggers
sr: Окидачи цитирања

en: Characters that cause field quoting
sr: Знаци који проузрокују цитирање поља

en: Quoting On Whitespace
sr: Цитирање на празнинама

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
sr: Да ли почетна или празнина терминала приморавају цитирање?

en: Separator
sr: Раздвајач

en: The field separator
sr: Раздвајач поља

en: end-of-line
sr: крај-реда

en: The end-of-line marker
sr: Означавач краја-на-реду

en: Where the converted data is written
sr: Где се записују претворени подаци

en: Input Charset
sr: Скуп знакова улаза

en: The character set to convert from
sr: Скуп знакова из кога се претвара

en: Output Charset
sr: Скуп знакова излаза

en: The character set to convert to
sr: Скуп знакова у који се претвара

en: Fallback
sr: Пребацивање

en: The string to use for invalid characters
sr: Ниска која се користи за неисправне знаке

en: Options
sr: Опције

en: Display program version
sr: Приказује издање програма

en: %s: Failed to open %s: %s
sr: %s: Не могу да отворим %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
sr: %s: Не могу да препознам %s као архиву

en: Available subcommands are...
sr: Доступне поткоманде су...

en: * cat        output one or more files in archive
sr: * cat        исписује једну или више датотека у архиву

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
sr: * dump       потискује једну или више датотека у архиву као хексадецимал

en: * help       list subcommands
sr: * help       прави списак поткоманди

en: * list       list files in archive
sr: * list       прави списак датоетека у архиви

en: * listprops  list document properties in archive
sr: * listprops  прави списак својстава документа у архиви

en: * props      print specified document properties
sr: * props      штампа својства наведеног документа

en: * createole  create OLE archive
sr: * createole  прави ОЛЕ архиву

en: * createzip  create ZIP archive
sr: * createzip  прави ЗИП архиву

en: No property named %s
sr: Нема својства под називом %s

en: %s: Error processing file %s: %s
sr: %s: Грешка у обради датотеке %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
sr: АРХИВА ПОТКОМАНДИ...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: gsf version %d.%d.%d
sr: гсф издање %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
sr: Употреба: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
sr: Покрените „%s help“ да видите списак поднаредби.
