libgsf master - en to el translation catalogue (148 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
el: Δεν υπάρχει αρκετή μνήμη για την αντιγραφή %s ψηφιολέξεων (bytes) δεδομένων

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
el: Το clip_data είναι %s, αλλά είναι μικρότερο από τις ελάχιστες %s ψηφιολέξεις (bytes)

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
el: Το clip_data είσαι σε μορφή προχείρου Windows, αλλά είναι μικρότερο από τις απαιτούμενες 4 ψηφιολέξεις.

en: Windows Metafile format
el: Μορφή Windows Metafile

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
el: Μορφή Windows DIB ή BITMAP

en: Windows Enhanced Metafile format
el: Μορφή Windows Enhanced Metafile

en: Failed to duplicate input stream
el: Αποτυχία διπλασιασμού ροής εργασιών

en: No OLE2 signature
el: Χωρίς υπογραφή OLE2

en: Unreasonable block sizes
el: Παράλογα μεγέθη ομάδας

en: Insufficient memory
el: Ανεπαρκής μνήμη

en: Inconsistent block allocation table
el: Ανομοιόμορφος πίνακας κατανομής ομάδας

en: Problems making block allocation table
el: Προβλήματα κάνοντας τον πίνακα κατανομής ομάδας

en: Problems reading directory
el: Προβλήματα ανάγνωσης καταλόγου

en: Failed to access child
el: Αποτυχία πρόσβασης θυγατρικού

en: failure reading block
el: αποτυχία ανάγνωσης ομάδας

en: Can't find the VBA directory stream
el: Αδυναμία εύρεσης ροής καταλόγου VBA

en: vba project header problem
el: πρόβλημα κεφαλίδας έργου vba

en: No VBA signature
el: Χωρίς υπογραφή VBA

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
el: Άγνωστη υπογραφή έκδοσης VBA 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
el: Αδύνατη η ανάλυση της κεφαλίδας VBA

en: Invalid tar header
el: Άκυρη η κεφαλίδα tar

en: Invalid longname header
el: Άκυρη η κεφαλίδα μεγάλου ονόματος

en: Failed to read longname
el: Αποτυχία ανάγνωσης μεγάλου ονόματος

en: Seek failed
el: Αποτυχία αναζήτησης

en: Truncated archive
el: Περικεκομμένη αρχειοθήκη

en: Source
el: Πηγή

en: The archive being interpreted
el: Η αρχειοθήκη ερμηνεύεται

en: Error reading zip dirent
el: Σφάλμα ανάγνωσης συμπίεσης dirent

en: Broken zip file structure
el: Κατεστραmμένη δομή αρχείου zip

en: Error seeking to zip header
el: Σφάλμα αναζήτησης κεφαλίδας συμπίεσης

en: Error reading zip header
el: Σφάλμα ανάγνωσης συμπίεσης zip

en: Error incorrect zip header
el: Σφάλμα εσφαλμένης κεφαλίδας συμπίεσης

en: problem uncompressing stream
el: πρόβλημα αποσυμπίεσης ροής

en: Compression Level
el: Επίπεδο συμπίεσης

en: The level of compression used, zero meaning none
el: Το επίπεδο της χρησιμοποιούμενης συμπίεσης, μηδέν σημαίνει καμία

en: BZ2 support not enabled
el: Η υποστήριξη του BZ2 δεν ενεργοποιήθηκε

en: BZ2 decompress init failed
el: Αποτυχία αποσυμπίεσης BZ2 init

en: BZ2 decompress failed
el: Αποτυχία αποσυμπίεσης BZ2

en: BZ2 decompress end failed
el: Αποτυχία τέλους αποσυμπίεσης BZ2

en: Name
el: Όνομα

en: The input's name
el: Το όνομα της εισόδου

en: Size
el: Μέγεθος

en: The input's size
el: Το όνομα της εισόδου

en: End of file
el: Τέλος αρχείου

en: Remaining
el: Απομένουν

en: Amount of data remaining
el: Ποσότητα δεδομένων που απομένει

en: Position
el: Θέση

en: The input's current position
el: Η τρέχουσα θέση της εισόδου

en: Modification time
el: Χρόνος τροποποίησης

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
el: Ένα προαιρετικό GDateTime αναπαριστά την ώρα που η είσοδος αλλάχτηκε τελευταία

en: Container
el: Περιέκτης

en: The parent GsfInfile
el: Το γονικό GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
el: Διπλασιασμός παράταιρου μεγέθους

en: Unable to initialize zlib
el: Αδυναμία αρχικοποίησης zlib

en: Failed to rewind source
el: Αποτυχία πισωγυρίσματος της πηγής

en: Invalid gzip header
el: Άκυρη η κεφαλίδα gzip

en: truncated source
el: κολοβή πηγή

en: Failed to read from source
el: Αποτυχία ανάγνωσης από την πηγή

en: NULL source
el: Πηγή NULL

en: Uncompressed size not set
el: Δεν ορίστηκε ασυμπίεστο μέγεθος

en: Raw
el: Ακατέργαστο

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
el: Εάν θα διαβαστούν συμπιεσμένα δεδομένα χωρίς κεφαλίδα και τέλος

en: Where the compressed data comes from
el: Από πού έρχονται τα συμπιεσμένα δεδομένα

en: Size after decompression
el: Μέγεθος μετά την αποσυμπίεση

en: The source's uncompressed size
el: Το ασυμπίεστο μέγεθος της προέλευσης

en: %s: Is not a regular file
el: %s: Δεν είναι ένα κανονικό αρχείο

en: %s: File too large to be memory mapped
el: %s: Το αρχείο είναι υπερβολικά μεγάλο για να απεικονιστεί στη μνήμη

en: mmap not supported
el: Το mmap δεν υποστηρίζεται

en: Pretty print
el: Όμορφη εκτύπωση

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
el: Θα θέλατε την αυτοματοποίηση εξόδου στοιχείων εσοχής για να γίνει η ανάγνωση ευκολότερη;

en: Sink
el: Δέκτης

en: The destination for writes
el: Ο προορισμός για τις εγγραφές

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
el: Λείπουν δεδομένα κατά την ανάγνωση του %s· ελήφθησαν %s ψηφιολέξεις, αλλά χρειάζονται τουλάχιστον %s ψηφιολέξεις.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
el: Αλλοιωμένα δεδομένα στην ιδιότητα VT_CF· το μήκος δεδομένων του προχείρου πρέπει να είναι τουλάχιστον 4 ψηφιολέξεις, αλλά τα δεδομένα λένε ότι έχει μόνο %s διαθέσιμες ψηφιολέξεις.

en: Unable to read MS property stream header
el: Αδύνατη η ανάγνωση της κεφαλίδας ροής ιδιότητας MS

en: Invalid MS property stream header
el: Άκυρη κεφαλίδα ροής ιδιότητας MS

en: Invalid MS property section
el: Άκυρη ενότητα ιδιότητας MS

en: Invalid MS property stream header or file truncated
el: Άκυρη κεφαλίδα ροής ιδιότητας MS ή το αρχείο είναι κολοβό

en: Property "%s" used for multiple types!
el: Η ιδιότητα "%s" χρησιμοποιείται για πολλούς τύπους!

en: ODF version
el: Έκδοση ODF

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
el: Η έκδοση του ODF στοχεύει αυτό το αντικείμενο ως έναν ακέραιο, όπως το 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης τμήματος id='%s' για το '%s'

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
el: Αδυναμία εύρεσης τμήματος με type='%s' για το '%s'

en: Missing id for part in '%s'
el: Δεν υπάρχει ταυτότητα για το τμήμα στο '%s'

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
el: Είναι αλλοιωμένο το τμήμα '%s' στο '%s' από το '%s'!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
el: Το GsfOutput που αποθηκεύει το ανοικτό περιεχόμενο του πακέτου

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
el: Ο αποθηκευμένος τύπος περιεχομένου στο ριζικό αρχείο [Content_Types].xml

en: Is Directory
el: Είναι κατάλογος

en: Can the outfile have children
el: Μπορεί το αρχείο εξόδου να έχει θυγατρικά

en: Small block size
el: Μικρό μέγεθος ομάδας

en: The size of the OLE's small blocks
el: Το μέγεθος των μικρών ομάδων του OLE

en: Big block size
el: Μεγάλο μέγεθος ομάδας

en: The size of the OLE's big blocks
el: Το μέγεθος των μεγάλων ομάδων του OLE

en: Where the archive is written
el: Πού είναι γραμμένη η αρχειοθήκη

en: Entry Name
el: Όνομα καταχώρησης

en: The filename of this member in the archive without path
el: Το όνομα αρχείου αυτού του μέλους στην αρχειοθήκη χωρίς διαδρομή

en: Deflate Level
el: Επίπεδο συμπίεσης

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
el: Το επίπεδο της χρησιμοποιούμενης συμπίεσης, μηδέν σημαίνει καμία και -1 το προεπιλεγμένο του zlib

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
el: Αν θα χρησιμοποιηθεί η μορφή zip64, το -1 σημαίνει αυτόματο

en: Unable to initialize BZ2 library
el: Αδυναμία αρχικοποίησης βιβλιοθήκης BZ2

en: The output's name
el: Το όνομα της εξόδου

en: The output's size
el: Το μέγεθος της εξόδου

en: Is Closed
el: Είναι κλειστό

en: Whether the output is closed
el: Εάν η έξοδος είναι κλειστή

en: The output's current position
el: Η τρέχουσα θέση της εξόδου

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
el: Ένα προαιρετικό GDateTime αναπαριστά τον χρόνο που η έξοδος αλλάχτηκε τελευταία

en: The parent GsfOutfile
el: Το γονικό GsfOutfile

en: Where the formatted output is written
el: Πού είναι γραμμένη η μορφοποιημένη έξοδος

en: Quote
el: Παράθεση

en: The string used for quoting fields
el: Η χρησιμοποιούμενη συμβολοσειρά για παράθεση πεδίων

en: Quoting Mode
el: Κατάσταση παράθεσης

en: When to quote fields
el: Πότε να παραθέσετε πεδία

en: Quoting Triggers
el: Εναύσματα παράθεσης

en: Characters that cause field quoting
el: Χαρακτήρες που προκαλούν παράθεση πεδίου

en: Quoting On Whitespace
el: Παράθεση κενού χώρου

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
el: Ο αρχικός ή τερματικός κενός χώρος εξαναγκάζει σε παράθεση;

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: The field separator
el: Ο διαχωριστής πεδίου

en: end-on-line
el: τέλος γραμμής

en: The end-of-line marker
el: Ο σημειωτής τέλους γραμμής

en: Where the converted data is written
el: Πού είναι γραμμένα τα δεδομένα που μετατράπηκαν

en: Input Charset
el: Σύνολο χαρακτήρων εισόδου

en: The character set to convert from
el: Από πού θα μετατραπεί το σύνολο των χαρακτήρων

en: Output Charset
el: Σύνολο χαρακτήρων εξόδου

en: The character set to convert to
el: Πού θα μετατραπεί το σύνολο των χαρακτήρων

en: Fallback
el: Υποχώρηση

en: The string to use for invalid characters
el: Η συμβολοσειρά που θα χρησιμοποιηθεί για άκυρους χαρακτήρες

en: Options
el: Επιλογές

en: Display program version
el: Εμφάνιση έκδοσης του προγράμματος

en: %s: Failed to open %s: %s
el: %s: Αποτυχία ανοίγματος του %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
el: %s: Αποτυχία αναγνώρισης του %s ως αρχειοθήκη

en: Available subcommands are...
el: Οι διαθέσιμες υποεντολές είναι...

en: * cat        output one or more files in archive
el: * cat        έξοδος ενός ή περισσοτέρων αρχείων σε αρχειοθήκη

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
el: * dump       αποτύπωση ενός ή περισσοτέρων αρχείων σε αρχειοθήκη ως δεκαεξαδικά

en: * help       list subcommands
el: * help       λίστα υποεντολών

en: * list       list files in archive
el: * list       λίστα αρχείων σε αρχειοθήκη

en: * listprops  list document properties in archive
el: * listprops  λίστα ιδιοτήτων εγγράφου σε αρχειοθήκη

en: * props      print specified document properties
el: * props      προβολή συγκεκριμένων ιδιοτήτων εγγράφου

en: * createole  create OLE archive
el: * createole  δημιουργία αρχειοθήκης OLE

en: * createzip  create ZIP archive
el: * createzip  δημιουργία αρχειοθήκης ZIP

en: No property named %s
el: Καμία ιδιότητα με όνομα %s

en: %s: Error processing file %s: %s
el: %s: Σφάλμα επεξεργασίας αρχείου %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
el: ΑΡΧΕΙΟΘΗΚΗ ΥΠΟΕΝΤΟΛΩΝ...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: %s
    Τρέξτε: '%s --help' για να δείτε μια πλήρη λίστα με επιλογές της γραμμής εντολών.

en: gsf version %d.%d.%d
el: έκδοση gsf %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
el: Χρήση: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
el: Τρέξτε το '%s help' για να δείτε μια λίστα των υποεντολών.
