libgsf - en to eo translation catalogue (119 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
eo: Ne sufiĉa memoro por kopii %s bajtojn da datumoj

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
eo: La clip_data estas en %s-formo, sed ĝi estas pli malgranda ol almenaŭ %s bajtoj

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
eo: La clip_data estas en Vindoza tondujo-formo, sed ĝi estas malpli granda ol la bezonataj 4 bajtoj.

en: Windows Metafile format
eo: Vindoza Metadosiero-Formo

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
eo: Vindoza DIB- aŭ BITMAP-formo

en: Windows Enhanced Metafile format
eo: Vindoza Plibonigita Metadosiero-Formo

en: Failed to duplicate input stream
eo: Malsukcesis duobligi enigan flon

en: No OLE2 signature
eo: Neniu OLE2-subskribo

en: Unreasonable block sizes
eo: Sensencaj blok-grandoj

en: Insufficient memory
eo: Nesufiĉa memoro

en: Inconsistent block allocation table
eo: Nekohera blok-asigno-tabelo

en: Problems making block allocation table
eo: Problemoj dum krei blok-asigno-tabelon

en: Problems reading directory
eo: Problemoj dum legi dosierujon

en: Failed to access child
eo: Malsukcesis atingi infanon

en: failure reading block
eo: malsukcesis legi blokon

en: Can't find the VBA directory stream
eo: Ne povas trovi la VBA-dosierujan fluon

en: vba project header problem
eo: Problemo de la VBA-projekto-kapo

en: No VBA signature
eo: Neniu VBA-subskribo

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
eo: Nekonata VBA-versio-subskribo 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
eo: Ne eblas analizi VBA-kapon

en: Invalid tar header
eo: Nevalida TAR-kapo

en: Invalid longname header
eo: Nevalida longnomo-kapo

en: Failed to read longname
eo: Malsukcesis legi longnomon

en: Seek failed
eo: Serĉo malsukcesis

en: Truncated archive
eo: Distranĉita arkivo

en: Source
eo: Fonto

en: The archive being interpreted
eo: La interpretata arkivo

en: Error seeking to zip header
eo: Eraro dum serĉo de ZIP-kapo

en: Error reading zip header
eo: Eraro dum legado de ZIP-kapo

en: Error incorrect zip header
eo: Eraro pro nekorekta de ZIP-kapo

en: problem uncompressing stream
eo: problemo dum maldensigi fluon

en: Compression Level
eo: Nivelo de densigo

en: The level of compression used, zero meaning none
eo: La uzita nivelo de densgio, nulo signifas neniu

en: BZ2 support not enabled
eo: BZ2-subteno ne estas ebligita

en: BZ2 decompress init failed
eo: Komenci BZ2-maldensigon malsukcesis

en: BZ2 decompress failed
eo: BZ2-maldensigo malsukcesis

en: BZ2 decompress end failed
eo: Fini BZ2-maldensigon malsukcesis

en: Name
eo: Nomo

en: The input's name
eo: La nomo de la enigo

en: Size
eo: Grando

en: The input's size
eo: La grando de la enigo

en: EOF
eo: FDD

en: End of file
eo: Fino de dosiero

en: Remaining
eo: Restante

en: Amount of data remaining
eo: Kvanto de restontaj datumoj

en: Position
eo: Pozicio

en: The input's current position
eo: Nuna pozicio de la enigo

en: Modification time
eo: Tempo de modifo

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
eo: Laŭvola GDateTime reprezentas la tempon de la lasta ŝanĝo de la enigo

en: Container
eo: Ujo

en: The parent GsfInfile
eo: La gepatra GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
eo: Duobligi grando-miskongruon

en: Unable to initialize zlib
eo: Ne eblas pravalorizi na zlib

en: Failed to rewind source
eo: Malsukcesis revolvi fonton

en: Invalid gzip header
eo: Nevalida GZIP-kapo

en: truncated source
eo: distranĉita fonto

en: Failed to read from source
eo: Malsukcesis legi de fonto

en: NULL source
eo: NULO fonto

en: Uncompressed size not set
eo: Nedensigita grando ne estas agordita

en: Raw
eo: Kruda

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
eo: Ĉu legi densigitan datumon sen kapo kaj sen finaĵo

en: Where the compressed data comes from
eo: De kie venas la densigitaj datumoj

en: Size after decompression
eo: Gradno pos maldensigo

en: The source's uncompressed size
eo: La maldensigita grando de la fonto

en: %s: Is not a regular file
eo: %s: Ne estas regula dosiero

en: %s: File too large to be memory mapped
eo: %s: Dosiero estas tro granda por esti mapigita en memoro

en: mmap not supported
eo: mmap ne estas subtenata

en: Pretty print
eo: Bela eldono

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
eo: Ĉu aŭtomate krei krommarĝenon antaŭ la elementoj per esti pli bone legeblaj?

en: Sink
eo: Subeniri

en: The destination for writes
eo: La celo por skribaĵoj

en: Unable to read MS property stream header
eo: Ne eblas legi MS-atribuan fluo-kapon

en: Invalid MS property stream header
eo: Nevalida MS-atribua fluo-kapo

en: Invalid MS property section
eo: Nevalida MS-atribua sekcio

en: Invalid MS property stream header or file truncated
eo: Nevalida MS-atribua fluo-kapo aŭ distranĉita dosiero

en: Property "%s" used for multiple types!
eo: Atributo "%s" estas uzita por multoblaj tipoj!

en: ODF version
eo: ODF-versio

en: Content type
eo: Enhavaĵ-tipo

en: Is Directory
eo: Estas dosierujo

en: Can the outfile have children
eo: Ĉu la elig-dosiero povas havi idojn

en: Small block size
eo: Malgranda blok-grando

en: Big block size
eo: Granda blok-grando

en: Entry Name
eo: Enigo-nomo

en: The filename of this member in the archive without path
eo: La dosiernomo de tiu membro en la arkivo sen vojo

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
eo: La uzita nivelo de densgio, nulo signifas neniu kaj -1 signifas la zlib-defaŭlton

en: Unable to initialize BZ2 library
eo: Ne eblas pravalorizi BZ2-arkivo

en: The output's name
eo: La nomo de la eligo

en: The output's size
eo: La grando de la eligo

en: Is Closed
eo: Estas fermita

en: Whether the output is closed
eo: Ĉu la eligo estas fermita

en: The output's current position
eo: Nuna pozicio de la eligo

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
eo: Laŭvola GDateTime reprezentas la tempon de la lasta ŝanĝo de la eligo

en: The parent GsfOutfile
eo: La gepatra GsfOutfile

en: Quote
eo: Citaĵo

en: Separator
eo: Apartigilo

en: The field separator
eo: La kampa apartigilo

en: end-of-line
eo: fino-de-linio

en: The end-of-line marker
eo: La markilo por fino-de-linio

en: The string to use for invalid characters
eo: La uzenda ŝignoĉeno por nevalidaj signoj

en: Options
eo: Opcioj

en: Display program version
eo: Montri program-version

en: %s: Failed to open %s: %s
eo: %s: Malsukcesis malfermi %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
eo: %s: Malsukcesis rekoni na %s kiel arkivo

en: Available subcommands are...
eo: Disponeblaj subkomandoj estas...

en: * cat        output one or more files in archive
eo: * cat        eligi unu aŭ pli dosierojn en arkivo

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
eo: * dump       ŝuti unu aŭ pli dosierojn en arkivo kiel deksesume

en: * help       list subcommands
eo: * help       listigi subkomandojn

en: * list       list files in archive
eo: * list       listigi dosierojn en dosierujo

en: * listprops  list document properties in archive
eo: * listprops  listigi dokument-atributojn en arkivo

en: * props      print specified document properties
eo: * props      eldoni specifitajn dokument-atributojn

en: * createole  create OLE archive
eo: * createzip  krei OLE-arkivon

en: * createzip  create ZIP archive
eo: * createzip  krei ZIP-arkivon

en: No property named %s
eo: Neniu atributo estas nomita %s

en: %s: Error processing file %s: %s
eo: %s: Eraro dum trakti dosieron %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
eo: SUBKOMDO-ARKIVO...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: %s
    Rulu '%s --help' por vidi kompletan liston de disponeblaj komandliniaj opcioj.

en: gsf version %d.%d.%d
eo: gsf-versio %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
eo: Uzado: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
eo: Rulu '%s --help' por vidi liston de subkomandoj.
