libgsf master - en to eu translation catalogue (149 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
eu: Ez dago nahikoa memoriarik datuen %s byte kopiatzeko

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
eu: clip_data %s(e)n dago, honakoa baino txikiegia da ordea: %s byte

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
eu: clip_data Windows-eko arbeleko formatuan dago,  beharrezkoa den 4 byte baino txikiagoa da ordea.

en: Windows Metafile format
eu: Windows-eko metafitxategi formatua

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
eu: Windows DIB edo BITMAP formatua

en: Windows Enhanced Metafile format
eu: Windows-eko hobetutako metafitxategi formatua

en: Failed to duplicate input stream
eu: Huts egin du sarrerako korrontea bikoiztean

en: No OLE2 signature
eu: Ez dago OLE2 sinadurarik

en: Unreasonable block sizes
eu: Arrazoirik gabeko bloke-tamainak

en: Insufficient memory
eu: Ez dago nahikoa memoria

en: Inconsistent block allocation table
eu: blokeen esleipen-taula ez dator bat

en: Problems making block allocation table
eu: Arazoak blokeen esleipen-taula egitean

en: Problems reading directory
eu: Arazoak direktorioa irakurtzean

en: Failed to access child
eu: Huts egin du umea sarbidetzean

en: failure reading block
eu: huts egin du blokea irakurtzean

en: Can't find the VBA directory stream
eu: Ezin da VBA direktorioaren korrontea aurkitu

en: vba project header problem
eu: arazoa VBA proiektuaren goiburuan

en: No VBA signature
eu: Ez dago VBA sinadurarik

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
eu: VBA 0x%x%x%x%x bertsioaren sinadura ezezaguna

en: Unable to parse VBA header
eu: Ezin da VBA goiburua analizatu

en: Invalid tar header
eu: Baliogabeko Tar goiburua

en: Invalid longname header
eu: Baliogabeko 'longname' goiburua

en: Failed to read longname
eu: Huts egin du 'longname' irakurtzean

en: Seek failed
eu: Huts egin du kokatzean

en: Truncated archive
eu: Trunkatutako artxiboa

en: Source
eu: Iturburua

en: The archive being interpreted
eu: Artxiboa interpretatzen ari da

en: Error reading zip dirent
eu: Errorea Zip 'dirent' irakurtzean

en: Broken zip file structure
eu: Zip fitxategiaren egitura hondatuta

en: Error seeking to zip header
eu: Errora Zip-en goiburuan kokatzean

en: Error reading zip header
eu: Errorea Zip-en goiburua irakurtzean

en: Error incorrect zip header
eu: Errorea: Zip-en goiburua ez da zuzena

en: problem uncompressing stream
eu: Arazoa korrontea deskonprimitzean

en: Compression Level
eu: Konpresio-maila

en: The level of compression used, zero meaning none
eu: Erabilitako konpresio-maila, zero balioak 'bat ere ez' adierazten du

en: Whether zip64 is being used
eu: zip64 erabiltzen ari den ala ez

en: BZ2 support not enabled
eu: BZ2 euskarria ez dago gaituta

en: BZ2 decompress init failed
eu: Huts egin du BZ2 deskonprimitzen hasteak

en: BZ2 decompress failed
eu: Huts egin du BZ2 deskonprimitzeak

en: BZ2 decompress end failed
eu: Huts egin du BZ2 deskonprimitzea amaitzeak

en: Name
eu: Izena

en: The input's name
eu: Sarreraren izena

en: Size
eu: Tamaina

en: The input's size
eu: Sarreraren tamaina

en: End of file
eu: Fitxategiaren amaiera

en: Remaining
eu: Falta da

en: Amount of data remaining
eu: Falta diren datuen kopurua adierazten du

en: Position
eu: Posizioa

en: The input's current position
eu: Sarreraren uneko posizioa

en: Modification time
eu: Eraldatze-data

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
eu: Sarrera azken aldiz aldatu zen data adierazten duen aukerako GDateTime

en: Container
eu: Edukiontzia

en: The parent GsfInfile
eu: GsfInfile gurasoa

en: Duplicate size mismatch
eu: Bikoiztutako tamaina gaizki parekatuta

en: Unable to initialize zlib
eu: Ezin da zlib hasieratu

en: Failed to rewind source
eu: Huts egin du iturburua birbobinatzean

en: Invalid gzip header
eu: Baliogabeko Gzip goiburua

en: truncated source
eu: trunkatutako iturburua

en: Failed to read from source
eu: Huts egin du iturburutik irakurtzean

en: NULL source
eu: Iturburu NULUA

en: Uncompressed size not set
eu: Konprimitu gabeko tamaina ez da ezarri

en: Raw
eu: Gordina

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
eu: Konprimitutako datuak goibururik eta laburpenik gabe irakurri edo ez

en: Where the compressed data comes from
eu: Konprimitutako datuen jatorria

en: Size after decompression
eu: Deskonprimitu osteko tamaina

en: The source's uncompressed size
eu: Iturburuaren deskonprimitutako tamaina

en: %s: Is not a regular file
eu: '%s' ez da fitxategi arrunta

en: %s: File too large to be memory mapped
eu: %s: fitxategia handiegia da memorian mapatzeko

en: mmap not supported
eu: mmap ez dago onartuta

en: Pretty print
eu: Irteera formateatuta

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
eu: Irteeraren elementuak automatikoki koskatu errazago irakurtzeko?

en: Sink
eu: Helburua

en: The destination for writes
eu: Idazketen helburua

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
eu: Datuak falta dira %s(r)en propietateak irakurtzean. Lortutakoa: %s byte, baino gutxienez %s byte behar dira.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
eu: Hondatutako datuak VT_CF propietatean. Arbeleko datuen luzera gutxienez 4 byte-ekoa izan behar duen arren, datuek honakoa dutela diote: erabilgarri %s byte

en: Unable to read MS property stream header
eu: Ezin da MS propietatearen korrontearen goiburua irakurri

en: Invalid MS property stream header
eu: Baliogabeko MS propietatearen korrontearen goiburua

en: Invalid MS property section
eu: Baliogabeko MS propietatearen atala

en: Invalid MS property stream header or file truncated
eu: Baliogabeko MS propietatearen korrontearen goiburua edo fitxategia trunkatuta

en: Property "%s" used for multiple types!
eu: '%s' propietatea hainbat motentzako erabilita!

en: ODF version
eu: ODF bertsioa

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
eu: Objektu honek adierazten duen ODF bertsioa zenbaki 100 bezalako osoko gisa

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
eu: Ezin da id='%s' zatia aurkitu '%s'(r)entzako

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
eu: Ezin da type='%s' zatia aurkitu '%s'(r)entzako

en: Missing id for part in '%s'
eu: ID zatia falta da  '%s'(e)n

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
eu: '%2$s'(e)ko '%1$s' zatia '%3$s'(e)tik hondatuta dago!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
eu: 'Open Package'-ren edukia gordetzen duen GsfOutput

en: Content type
eu: Eduki mota

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
eu: [Content_Types].xml fitxategi erroan gordetako eduki mota

en: Is Directory
eu: Direktorioa da

en: Can the outfile have children
eu: Irteerako fitxategiak umeak eduki ditzake

en: Small block size
eu: Blokeen tamaina txikia

en: The size of the OLE's small blocks
eu: OLE bloke txikien tamaina

en: Big block size
eu: Blokeen tamaina handia

en: The size of the OLE's big blocks
eu: OLE bloke handien tamaina

en: Where the archive is written
eu: Artxiboa idazten den lekua

en: Entry Name
eu: Sarreraren izena

en: The filename of this member in the archive without path
eu: Kide honen bide-izenik gabeko fitxategi-izena artxiboan

en: Deflate Level
eu: Txikiagotzeko maila

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
eu: Txikiagotzeko konpresioaren maila: zero balioak 'bat ere ez' adierazten du, eta -1 balioak berriz zlib lehenetsia

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
eu: zip64 formatua erabili ala ez (-1 balioak automatikoa adierazten du)

en: Unable to initialize BZ2 library
eu: Ezin da BZ2 liburutegia hasieratu

en: The output's name
eu: Irteeraren izena

en: The output's size
eu: Irteeraren tamaina

en: Is Closed
eu: Itxita dago

en: Whether the output is closed
eu: Irteera itxita dagoen edo ez

en: The output's current position
eu: Irteeraren uneko posizioa

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
eu: Irteera azken aldiz aldatu zen data adierazten duen aukerako GDateTime

en: The parent GsfOutfile
eu: GsfOutfile gurasoa

en: Where the formatted output is written
eu: Formateatutako irteera non idatziko den

en: Quote
eu: Komatxoa

en: The string used for quoting fields
eu: Erabiliko den komatxo mota eremuetan jartzeko

en: Quoting Mode
eu: Komatxoen modua

en: When to quote fields
eu: Noiz jarri eremuak komatxoen artean

en: Quoting Triggers
eu: Komatxoen abiarazleak

en: Characters that cause field quoting
eu: Eremuak komatxoekin jartzea eragiten duten karaktereak

en: Quoting On Whitespace
eu: Komatxoak zuriunean

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
eu: Hasierako edo amaierako zuriuneak komatxoak derrigortu?

en: Separator
eu: Bereizlea

en: The field separator
eu: Eremu bereizlea

en: end-of-line
eu: Lerroaren amaiera

en: The end-of-line marker
eu: Lerroaren amaieraren markatzailea

en: Where the converted data is written
eu: Bihurtutako datuak non idazten diren

en: Input Charset
eu: Sarreraren karaktere-jokoa

en: The character set to convert from
eu: Zer karaktere-jokotik bihurtu

en: Output Charset
eu: Irteeraren karaktere-jokoa

en: The character set to convert to
eu: Zer karaktere-jokora bihurtzeko

en: Fallback
eu: Babeseko karakterea

en: The string to use for invalid characters
eu: Karaktere baliogabeetan erabiliko den katea

en: Options
eu: Aukerak

en: Display program version
eu: Bistaratu programaren bertsioa

en: %s: Failed to open %s: %s
eu: %s: huts egin du %s irekitzeak: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
eu: %s: huts egin du %s artxibo gisa onartzeak

en: Available subcommands are...
eu: Azpikomando erabilgarriak...

en: * cat        output one or more files in archive
eu: * cat        artxiboko fitxategi bate edo gehiago erakusten du

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
eu: * dump       artxiboko fitxategi bat edo gehiago iraultzen du hamaseitar gisa

en: * help       list subcommands
eu: * help       azpikomandoak zerrendatzen ditu

en: * list       list files in archive
eu: * list       artxiboko fitxategiak zerrendatzen ditu

en: * listprops  list document properties in archive
eu: * listprops   artxiboko dokumentuen propietateak zerrendatzen ditu

en: * props      print specified document properties
eu: * props      zehaztutako dokumentuaren propietateak erakusten ditu

en: * createole  create OLE archive
eu: * createole  sortu OLE artxiboa

en: * createzip  create ZIP archive
eu: * createzip  sortu ZIP artxiboa

en: No property named %s
eu: Ez dago '%s' izeneko propietaterik

en: %s: Error processing file %s: %s
eu: %s: errorea '%s' fitxategia prozesatzean: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
eu: AZPIKOMANDOA ARTXIBOA...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: %s
    Exekutatu '%s --help' komando-lerroko aukera guztiak zerrendatzeko.

en: gsf version %d.%d.%d
eu: gsf %d.%d.%d bertsioa

en: Usage: %s %s
eu: Erabilera: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
eu: Exekutatu '%s help' azpikomandoen zerrenda ikusteko.
