libgsf - en to ka translation catalogue (149 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
ka: %s ბაიტი ინფორმაციის დასაკოპირებლად მეხსიერება საკმარისი არაა

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
ka: ელემენტი clip_data %s-ში არსებობს, მაგრამ %s ბაიტზე პატარაა

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
ka: ელემენტი clip_data Windows-ის ბუფერის ფორმატშია, მაგრამ, აუცილებელ 4 ბაიტზე მცირეა.

en: Windows Metafile format
ka: Windows Metafile ფორმატი

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
ka: Windows DIB ან BITMAP ფორმატი

en: Windows Enhanced Metafile format
ka: Windows Enhanced Metafile ფორმატი

en: Failed to duplicate input stream
ka: შემოტანის ნაკადის დუბლირების შეცდომა

en: No OLE2 signature
ka: OLE2 ხელმოწერის გარეშე

en: Unreasonable block sizes
ka: ბლოკის უაზრო ზომები

en: Insufficient memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Inconsistent block allocation table
ka: არათანმიმდევრული ბლოკის განაწილების ცხრილი

en: Problems making block allocation table
ka: ბლოკის გამოყოფის ცხრილის შექმნის პრობლემები

en: Problems reading directory
ka: საქაღალდის წაკითხვის შეცდომა

en: Failed to access child
ka: შვილთან წვდომის შეცდომა

en: failure reading block
ka: ბლოკის კითხვის შეცდომა

en: Can't find the VBA directory stream
ka: VBA კატალოგის ნაკადი ვერ ვიპოვე

en: vba project header problem
ka: vba პროექტის თავსართის პრობლემა

en: No VBA signature
ka: VBA ხელმოწერის გარეშე

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
ka: უცნობი VBA ხელმოწერა 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
ka: VBA თავსართის დამუშავების შეცდომა

en: Invalid tar header
ka: Tar-ის არასწორი თავსართი

en: Invalid longname header
ka: გრძელი სახელის არასწორი თავსართი

en: Failed to read longname
ka: გრძელი სახელის წაკითხვის შეცდომა

en: Seek failed
ka: გადახვევის შეცდომა

en: Truncated archive
ka: შეკვეცილი არქივი

en: Source
ka: წყარო

en: The archive being interpreted
ka: მიმდინარეობს არქივის ინტერპრეტაცია

en: Error reading zip dirent
ka: შეცდომა zip dirent- ის წაკითხვისას

en: Broken zip file structure
ka: Zip-ის დაზიანებული სტრუქტურა

en: Error seeking to zip header
ka: Zip-ის თავსართზე გადახვევის შეცდომა

en: Error reading zip header
ka: Zip თავსართის წაკითხვის შეცდომა

en: Error incorrect zip header
ka: არასწორი zip თავსართი

en: problem uncompressing stream
ka: ნაკადის გაშლის შეცდომა

en: Compression Level
ka: შეკუმშვის დონე

en: The level of compression used, zero meaning none
ka: გამოყენებული შეკუმშვის დონე. ნული ნიშნავს, რომ შეკუმშვა არ მოხდება

en: Whether zip64 is being used
ka: გამოიყენება თუ არა zip64

en: BZ2 support not enabled
ka: BZ2-ის მხარდაჭერა ჩართული არაა

en: BZ2 decompress init failed
ka: BZ2 გაშლის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: BZ2 decompress failed
ka: BZ2 გაშლის შეცდომა

en: BZ2 decompress end failed
ka: BZ2 გაშლის დასრულების შეცდომა

en: Name
ka: სახელი

en: The input's name
ka: შეყვანის სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: The input's size
ka: შეყვანის ზომა

en: End of file
ka: ფაილის ბოლო

en: Remaining
ka: დარჩენილი დრო

en: Amount of data remaining
ka: დარჩენილი მონაცემების რაოდენობა

en: Position
ka: თანამდებობა

en: The input's current position
ka: შეყვანის მიმდინარე პოზიცია

en: Modification time
ka: მოდიფიკაციის დრო

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
ka: არასავალდებულო GDateTime ობიექტი, რომელიც წარმოადგენს დროს, როცა შეყვანა ბოლოს შეიცვალა

en: Container
ka: კონტეინერი

en: The parent GsfInfile
ka: მშობელი GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
ka: დუბლიკატის ზომა არ ემთხვევა

en: Unable to initialize zlib
ka: ZLib-ის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Failed to rewind source
ka: წყაროს გადახვევის შეცდომა

en: Invalid gzip header
ka: არასწორი gzip თავსართი

en: truncated source
ka: წაკვეთილი წყარო

en: Failed to read from source
ka: წყაროდან წაკითხვის შეცდომა

en: NULL source
ka: NULL წყარო

en: Uncompressed size not set
ka: გაშლილი ზომა დაყენებული არაა

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
ka: წავიკითხო თუ არა შეკუმშული მონაცემები თავსართისა და ბოლოსართის გარეშე

en: Where the compressed data comes from
ka: საიდან მოდის შეკუმშული მონაცემები

en: Size after decompression
ka: ზომა გაშლის შემდეგ

en: The source's uncompressed size
ka: წყაროს გაშლილი ზომა

en: %s: Is not a regular file
ka: %s ჩვეულებრივი ფაილი არაა

en: %s: File too large to be memory mapped
ka: %s: მეხსიერებაში ასახვისთვის ფაილი ძალიან დიდია

en: mmap not supported
ka: mmap მხარდაჭერილი არაა

en: Pretty print
ka: ხარისხიანად დაბეჭდვა

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
ka: უნდა მოხდეს თუ არა გამოტანილი ინფორმაციის ავტომატური სწორება, რათა წაკითხვა უფრო იოლი გახდეს?

en: Sink
ka: მიმღები

en: The destination for writes
ka: სამიზნე ჩასაწერად

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
ka: ნაკლული მონაცემები თვისების %s კითხვისას. მივიღე %s ბაიტი, მაგრამ, სულ ცოტა %s ბაიტია საჭირო.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
ka: დაზიანებული მონაცემები თვისებაში VT_CF. ბუფერის მონაცემების სიგრძე, სულ ცოტა, 4 ბაიტი უნდა იყოს, მაგრამ მონაცემებში, მხოლოდ, %s ბაიტია ხელმისაწვდომი.

en: Unable to read MS property stream header
ka: MS თვისების ნაკადის თავსართის წაკითხვა შეუძლებელია

en: Invalid MS property stream header
ka: არასწორი MS თვისების ნაკადის თავსართი

en: Invalid MS property section
ka: არასწორი MS თვისების სექცია

en: Invalid MS property stream header or file truncated
ka: არასწორი MS თვისების ნაკადის თავსართი ან ფაილი წაკვეთილია

en: Property "%s" used for multiple types!
ka: თვისება "%s" ერთზე მეტი ტიპისთვის გამოიყენება!

en: ODF version
ka: ODF-ის ვერსია

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
ka: ამ ობიექტის ODF ვერსია მთელი რიცხვი უნდა იყოს, მაგალითად 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
ka: ვერ ვიპოვე ნაწილის id='%s' '%s'-თვის

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
ka: ვერ ვიპოვე ნაწილი ტიპით='%s' '%s'-თვის

en: Missing id for part in '%s'
ka: ვერ ვიპოვე ID ნაწილისთვის '%s'

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
ka: ნაწილი '%s' '%s'-ში '%s'-დან დაზიანებულია!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
ka: GsfOutput ობიექტი, რომელიც Open Package-ის შემცველობას ინახავს

en: Content type
ka: შემცველობის ტიპი

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
ka: შემცველობის ტიპი, რომელიც დამახსოვრებულია ძირითად საქაღალდეში, [Content_Types].xml ფაილში

en: Is Directory
ka: საქაღალდეა

en: Can the outfile have children
ka: შეიძლება, თუ არა, გამოტანილ ფაილს შვილები ჰყავდეს

en: Small block size
ka: პატარა ბლოკის ზომა

en: The size of the OLE's small blocks
ka: OLE-ის პატარა ბლოკების ზომა

en: Big block size
ka: დიდი ბლოკის ზომა

en: The size of the OLE's big blocks
ka: OLE-ის დიდი ბლოკების ზომა

en: Where the archive is written
ka: სად ჩაიწერება არქივი

en: Entry Name
ka: ჩანაწერის სახელი

en: The filename of this member in the archive without path
ka: ამ წევრის ფაილის სახელი არქივში, ბილიკის გარეშე

en: Deflate Level
ka: Deflate დონე

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
ka: დონე, რომელიც deflate შეკუმშვისთვის გამოიყენება. 0 ნიშნავს, რომ შეკუმშვა არ მოხდება და -1 zlib-ის ნაგულისხმევს ნიშნავს

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
ka: გამოვიყენო თუ არა ფორმატი zip64. -1 ნიშნავს ავტომატურს

en: Unable to initialize BZ2 library
ka: BZ2 ბიბლიოთეკის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: The output's name
ka: გამოტანის სახელი

en: The output's size
ka: გამოტანის ზომა

en: Is Closed
ka: დახურულია

en: Whether the output is closed
ka: დახურულია თუ არა გამოტანა

en: The output's current position
ka: გამოტანის მიმდინარე მდებარეობა

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
ka: არასავალდებულო GDateTime, რომელიც წარმოადგენს დროს, როცა გამოტანა, ბოლოს, შეიცვალა

en: The parent GsfOutfile
ka: მშობელი GsfOutfile

en: Where the formatted output is written
ka: სად ჩაიწერება დაფორმატებული გამოტანა

en: Quote
ka: ციტატა

en: The string used for quoting fields
ka: ციტირების ველებისთვის გამოყენებული სტრიქონი

en: Quoting Mode
ka: ციტირების რეჟიმი

en: When to quote fields
ka: როდის დავაციტირო ველები

en: Quoting Triggers
ka: ციტირების ტრიგერები

en: Characters that cause field quoting
ka: სიმბოლოები, რომლებიც ველის ციტირებას იწვევენ

en: Quoting On Whitespace
ka: ციტირება ცარიელ ადგილზე

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
ka: პირველი გამოტოვება იწვევს ციტირებას, თუ ბოლო?

en: Separator
ka: გამყოფი

en: The field separator
ka: ველის გამყოფი

en: end-of-line
ka: ხაზის-დასასრული

en: The end-of-line marker
ka: ხაზის-დასასრულის სიმბოლო

en: Where the converted data is written
ka: სად ჩაიწერება გადაყვანილ მონაცემები

en: Input Charset
ka: შეყვანის სიმბილოების კოდირება

en: The character set to convert from
ka: სიმბოლოების კოდირება, საიდანაც გარდაქმნა ხდება

en: Output Charset
ka: გამომავალი სიმბოლოების ნაკრები

en: The character set to convert to
ka: სიმბოლოების კოდირება, სადაც გარდაქმნა ხდება

en: Fallback
ka: გადართვა შეცდომის შემთხვევაში

en: The string to use for invalid characters
ka: არასწორი სიმბოლოებისთვის გამოყენებული სტრიქონი

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Display program version
ka: პროგრამის ვერსიის ჩვენება

en: %s: Failed to open %s: %s
ka: %s: %s-ის გახსნა შეუძლებელია: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
ka: %s: %s არქივად ვერ აღვიქვი

en: Available subcommands are...
ka: ხელმისაწვდომი ქვებრძანებებია...

en: * cat        output one or more files in archive
ka: * cat        ფაილიდან ერთი ან მეტი ფაილის ეკრანზე გამოტანა

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
ka: * dump       არქივიდან ერთი ან მეტი ფაილის თექვსმეტობითში გამოტანა

en: * help       list subcommands
ka: * help       ქვებრძანებების სია

en: * list       list files in archive
ka: * list       არქივის ფაილების ჩამონათვალი

en: * listprops  list document properties in archive
ka: * listprops  არქივში არსებული დოკუმენტის თვისებების გამოტანა

en: * props      print specified document properties
ka: * props      მითითებული დოკუმენტის თვისებების გამოტანა

en: * createole  create OLE archive
ka: * createole  OLE არქივის შექმნა

en: * createzip  create ZIP archive
ka: * createzip  ZIP არქივის შექმნა

en: No property named %s
ka: თვისება სახელით %s  ვერ ვიპოვე

en: %s: Error processing file %s: %s
ka: %s: დამუშავების შეცდომა ფაილისთვის %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
ka: ქვებრძანება არქივი....

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ka: %s
    გაუშვით '%s --help' ხელმისაწვდომი ბრძანების სტრიქონის პარამეტრების სრული სიის სანახავად.

en: gsf version %d.%d.%d
ka: gsf ვერსია %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
ka: გამოყენება: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
ka: გაუშვით '%s help' ქვებრძანებების სიის სანახავად.
