libgsf - en to sr translation catalogue (149 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
sr: Nema dovoljno memorije za umnožavanje %s bajta podataka

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
sr: Podatak ostave je u „%s“, ali je manji barem za %s bajta

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
sr: Podatak ostave je u obliku Vindouzove ostave, ali je manji od zahtevana 4 bajta.

en: Windows Metafile format
sr: Oblik Vindouzove meta-datoteke

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
sr: Oblik Vindouzove DIB ili BITMAP-e

en: Windows Enhanced Metafile format
sr: Oblik Vindouzove poboljšane meta-datoteke

en: Failed to duplicate input stream
sr: Nisam uspeo da udvostručim ulazni tok

en: No OLE2 signature
sr: Nema OLE2 potpisa

en: Unreasonable block sizes
sr: Nemoguće veličine blokova

en: Insufficient memory
sr: Nedovoljno memorije

en: Inconsistent block allocation table
sr: Nedosledna tabela dodele blokova

en: Problems making block allocation table
sr: Neprilike stvaranja tabele dodele blokova

en: Problems reading directory
sr: Neprilike čitanja direktorijuma

en: Failed to access child
sr: Nisam uspeo da pristupim porodu

en: failure reading block
sr: neuspeh čitanja bloka

en: Can't find the VBA directory stream
sr: Ne mogu da pronađem tok VBA direktorijuma

en: vba project header problem
sr: neprilika sa zaglavljem vba projekta

en: No VBA signature
sr: Nema VBA potpisa

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
sr: Nepoznat potpis VBA izdanja 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
sr: Ne mogu da obradim VBA zaglavlje

en: Invalid tar header
sr: Neispravno tar zaglavlje

en: Invalid longname header
sr: Neispravno zaglavlje dugog naziva

en: Failed to read longname
sr: Nisam uspeo da pročitam dugi naziv

en: Seek failed
sr: Neuspelo traženje

en: Truncated archive
sr: Skraćena arhiva

en: Source
sr: Izvor

en: The archive being interpreted
sr: Arhiva koja je prevedena

en: Error reading zip dirent
sr: Greška čitanja unosa direktorijuma zip-a

en: Broken zip file structure
sr: Oštećena struktura datoteke zip-a

en: Error seeking to zip header
sr: Greška traženja zaglavlja zip-a

en: Error reading zip header
sr: Greška čitanja zaglavlja zip-a

en: Error incorrect zip header
sr: Greška neispravnog zip zaglavlja

en: problem uncompressing stream
sr: greška raspakivanja toka

en: Compression Level
sr: Nivo sažimanja

en: The level of compression used, zero meaning none
sr: Nivo korišćenog sažimanja, nula znači ništa

en: BZ2 support not enabled
sr: Podrška za BZ2 nije uključena

en: BZ2 decompress init failed
sr: Pokretanje raspakivanja BZ2 nije uspelo

en: BZ2 decompress failed
sr: Raspakivanje BZ2 nije uspelo

en: BZ2 decompress end failed
sr: Kraj raspakivanja BZ2 nije uspeo

en: Name
sr: Naziv

en: The input's name
sr: Naziv ulaza

en: Size
sr: Veličina

en: The input's size
sr: Veličina ulaza

en: EOF
sr: KRAJ

en: End of file
sr: Kraj datoteke

en: Remaining
sr: Preostalo

en: Amount of data remaining
sr: Količina preostalih podataka

en: Position
sr: Položaj

en: The input's current position
sr: Tekući položaj ulaza

en: Modification time
sr: Vreme izmene

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
sr: Izborno Gvreme-datuma koje predstavlja vreme kada je poslednji put izmenjen ulaz

en: Container
sr: Sadržalac

en: The parent GsfInfile
sr: Roditeljska datoteka Gsf ulaza

en: Duplicate size mismatch
sr: Udvostručena veličina ne odgovara

en: Unable to initialize zlib
sr: Ne mogu da pokrenem zbibl

en: Failed to rewind source
sr: Nisam uspeo da premotam izvor

en: Invalid gzip header
sr: Neispravno gzip zaglavlje

en: truncated source
sr: skraćeni izvor

en: Failed to read from source
sr: Nisam uspeo da pročitam iz izvora

en: NULL source
sr: NIŠTAVAN izvor

en: Uncompressed size not set
sr: Veličina neraspakovanog nije podešena

en: Raw
sr: Sirovo

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
sr: Da li da čita spakovane podatke bez zaglavlja i bez izvatka

en: Where the compressed data comes from
sr: Odakle dolaze upakovani podaci

en: Size after decompression
sr: Veličina nakon raspakivanja

en: The source's uncompressed size
sr: Veličina neraspakovanog izvora

en: %s: Is not a regular file
sr: %s: Nije obična datoteka

en: %s: File too large to be memory mapped
sr: %s: Datoteka je prevelika da bi bila memorijski mapirana

en: mmap not supported
sr: memorijsko mapiranje nije podržano

en: Pretty print
sr: Ulepšano štampanje

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
sr: Da li izlaz treba da sam uvuče elemente kako bi olakšao čitanje?

en: Sink
sr: Usaglasi

en: The destination for writes
sr: Odredište za zapisivanja

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
sr: Nedostaju podaci prilikom čitanja %s svojstva; dobih %s bajtova, ali je potrebno barem %s bajtova.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
sr: Oštećeni podaci u VT_CF svojstvu; dužina podataka iz ostave mora biti barem 4 bajta, ali podaci govore o tome da ima dostupnih samo %s bajta.

en: Unable to read MS property stream header
sr: Ne mogu da pročitam zaglavlje toka MS svojstva

en: Invalid MS property stream header
sr: Neispravno zaglavlje toka MS svojstva

en: Invalid MS property section
sr: Neispravan odeljak MS svojstva

en: Invalid MS property stream header or file truncated
sr: Neispravno zaglavlje toka MS svojstva ili je datoteka skraćena

en: Property "%s" used for multiple types!
sr: Svojstvo „%s“ je korišćeno za više vrsta!

en: ODF version
sr: ODF izdanje

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
sr: ODF izdanje ovaj objekat označava kao ceo broj kao 100

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
sr: Ne mogu da pronađem deo ib=„%s“ za „%s“

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
sr: Ne mogu da pronađem deo sa vrstom=„%s“ za „%s“

en: Missing id for part in '%s'
sr: Nedostaje ib za deo u „%s“

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
sr: Deo „%s“ u „%s“ iz „%s“ je oštećen!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
sr: Gsf izlaz koji skladišti sadržaj Otvorenog paketa

en: Content type
sr: Vrsta sadržaja

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
sr: Vrsta sadržaja uskladištenog u korenoj datoteci „[Content_Types].xml“

en: Is Directory
sr: To je direktorijum

en: Can the outfile have children
sr: Može li izlazna datoteka da sadrži druge

en: Small block size
sr: Veličina malog bloka

en: The size of the OLE's small blocks
sr: Veličina malih blokova OLE-a

en: Big block size
sr: Veličina velikog bloka

en: The size of the OLE's big blocks
sr: Veličina velikih blokova OLE-a

en: Where the archive is written
sr: Gde se zapisuje arhiva

en: Entry Name
sr: Naziv unosa

en: The filename of this member in the archive without path
sr: Naziv datoteke ovog člana u arhivi bez putanje

en: Deflate Level
sr: Nivo umanjenja

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
sr: Nivo korišćenog umanjenja sažimanja, nula znači ništa a -1 znači osnovno zlib-a

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
sr: Da li da koristi zapis zip64, -1 znači samostalno

en: Unable to initialize BZ2 library
sr: Ne mogu da pokrenem BZ2 biblioteku

en: The output's name
sr: Naziv izlaza

en: The output's size
sr: Veličina izlaza

en: Is Closed
sr: Zatvoreno je

en: Whether the output is closed
sr: Da li je izlaz zatvoren

en: The output's current position
sr: Tekući položaj izlaza

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
sr: Izborno Gvreme-datuma koje predstavlja vreme kada je poslednji put izmenjen izlaz

en: The parent GsfOutfile
sr: Roditeljska datoteka Gsf izlaza

en: Where the formatted output is written
sr: Gde je zapisan oblikovani izlaz

en: Quote
sr: Citat

en: The string used for quoting fields
sr: Niska korišćena za citiranje polja

en: Quoting Mode
sr: Režim citiranja

en: When to quote fields
sr: Kada citirati polja

en: Quoting Triggers
sr: Okidači citiranja

en: Characters that cause field quoting
sr: Znaci koji prouzrokuju citiranje polja

en: Quoting On Whitespace
sr: Citiranje na prazninama

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
sr: Da li početna ili praznina terminala primoravaju citiranje?

en: Separator
sr: Razdvajač

en: The field separator
sr: Razdvajač polja

en: end-of-line
sr: kraj-reda

en: The end-of-line marker
sr: Označavač kraja-na-redu

en: Where the converted data is written
sr: Gde se zapisuju pretvoreni podaci

en: Input Charset
sr: Skup znakova ulaza

en: The character set to convert from
sr: Skup znakova iz koga se pretvara

en: Output Charset
sr: Skup znakova izlaza

en: The character set to convert to
sr: Skup znakova u koji se pretvara

en: Fallback
sr: Prebacivanje

en: The string to use for invalid characters
sr: Niska koja se koristi za neispravne znake

en: Options
sr: Opcije

en: Display program version
sr: Prikazuje izdanje programa

en: %s: Failed to open %s: %s
sr: %s: Ne mogu da otvorim %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
sr: %s: Ne mogu da prepoznam %s kao arhivu

en: Available subcommands are...
sr: Dostupne potkomande su...

en: * cat        output one or more files in archive
sr: * cat        ispisuje jednu ili više datoteka u arhivu

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
sr: * dump       potiskuje jednu ili više datoteka u arhivu kao heksadecimal

en: * help       list subcommands
sr: * help       pravi spisak potkomandi

en: * list       list files in archive
sr: * list       pravi spisak datoeteka u arhivi

en: * listprops  list document properties in archive
sr: * listprops  pravi spisak svojstava dokumenta u arhivi

en: * props      print specified document properties
sr: * props      štampa svojstva navedenog dokumenta

en: * createole  create OLE archive
sr: * createole  pravi OLE arhivu

en: * createzip  create ZIP archive
sr: * createzip  pravi ZIP arhivu

en: No property named %s
sr: Nema svojstva pod nazivom %s

en: %s: Error processing file %s: %s
sr: %s: Greška u obradi datoteke %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
sr: ARHIVA POTKOMANDI...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Pokrenite „%s --help“ da ​​vidite potpun spisak dostupnih opcija linije naredbi.

en: gsf version %d.%d.%d
sr: gsf izdanje %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
sr: Upotreba: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
sr: Pokrenite „%s help“ da vidite spisak podnaredbi.
