libgsf master - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
ca: No hi ha prou memòria per a copiar %s bytes de dades

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
ca: L'element clip_data és a %s, però és menor de %s bytes

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
ca: L'element clip_data és en el format del porta-retalls del Windows, però és menor que els 4 bytes requerits.

en: Windows Metafile format
ca: Format de metafitxer del Windows

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
ca: Format DIB o BITMAP del Windows

en: Windows Enhanced Metafile format
ca: Format de metafitxer millorat del Windows

en: Failed to duplicate input stream
ca: No s'ha pogut duplicar el flux d'entrada

en: No OLE2 signature
ca: No hi ha cap signatura OLE2

en: Unreasonable block sizes
ca: Les mides dels blocs no són raonables

en: Insufficient memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Inconsistent block allocation table
ca: La taula d'ubicació de blocs no és consistent

en: Problems making block allocation table
ca: S'han produït problemes en la creació de la taula d'ubicació de blocs

en: Problems reading directory
ca: S'han produït problemes en la lectura d'un directori

en: Failed to access child
ca: No s'ha pogut accedir al fill

en: failure reading block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc

en: Can't find the VBA directory stream
ca: No s'ha pogut trobar el directori del sistema VBA

en: vba project header problem
ca: Hi ha problemes en la capçalera de projecte VBA

en: No VBA signature
ca: No hi ha cap signatura VBA

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
ca: Es desconeix la versió de la signatura VBA: 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
ca: No s'ha pogut analitzar la capçalera VBA

en: Invalid tar header
ca: La capçalera «tar» no és vàlida

en: Invalid longname header
ca: La capçalera «longname» no és vàlida

en: Failed to read longname
ca: No s'ha pogut llegir la «longname»

en: Seek failed
ca: S'ha produït un error en la cerca

en: Truncated archive
ca: L'arxiu està truncat

en: Source
ca: Font

en: The archive being interpreted
ca: L'arxiu que s'està interpretant

en: No Zip trailer
ca: El fitxer Zip no té cap capçalera final

en: Error reading Zip signature
ca: S'ha produït un error en la lectura de la signatura Zip

en: Error reading zip dirent
ca: S'ha produït un error en la lectura del directori

en: Error seeking to zip header
ca: S'ha produït un error en la cerca de la capçalera del fitxer Zip

en: Error reading zip header
ca: S'ha produït un error en la lectura de la capçalera zip

en: Error incorrect zip header
ca: La capçalera del fitxer Zip és incorrecte

en: problem uncompressing stream
ca: S'ha produït un error en descomprimir el flux

en: Compression Level
ca: Nivell de compressió

en: The level of compression used, zero meaning none
ca: El nivell de compressió utilitzat, zero vol dir que no s'ha comprimit

en: BZ2 support not enabled
ca: El BZ2 no està habilitat

en: BZ2 decompress init failed
ca: Ha fallat la inicialització de la descompressió BZ2

en: BZ2 decompress failed
ca: Ha fallat la descompressió BZ2

en: BZ2 decompress end failed
ca: Ha fallat la finalització de la descompressió BZ2

en: Name
ca: Nom

en: The input's name
ca: El nom de l'entrada

en: Size
ca: Mida

en: The input's size
ca: La mida de l'entrada

en: End of file
ca: Final de fitxer

en: Remaining
ca: Restant

en: Amount of data remaining
ca: La quantitat de dades que resten

en: Position
ca: Posició

en: The input's current position
ca: La posició actual de l'entrada

en: Modification time
ca: Temps de modificació

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
ca: Un GDateTime, opcional, que representa el temps de l'última modificació de l'entrada

en: Container
ca: Contenidor

en: The parent GsfInfile
ca: El GsfInfile pare

en: Duplicate size mismatch
ca: La mida del duplicat no coincideix

en: Unable to initialize zlib
ca: No s'ha pogut inicialitzar la zlib

en: Failed to rewind source
ca: No s'ha pogut rebobinar la font

en: Invalid gzip header
ca: La capçalera gzip no és vàlida

en: truncated source
ca: la font és truncada

en: Failed to read from source
ca: No s'ha pogut llegir des de la font

en: NULL source
ca: La font és nul·la

en: Uncompressed size not set
ca: No està establerta la mida descomprimida

en: Raw
ca: Cru

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
ca: Si s'han de llegir les dades comprimides sense la capçalera ni el peu

en: Where the compressed data comes from
ca: D'on provenen les dades comprimides

en: Size after decompression
ca: La mida després de la descompressió

en: The source's uncompressed size
ca: La mida de la font descomprimida

en: %s: Is not a regular file
ca: %s: no és un fitxer normal

en: %s: File too large to be memory mapped
ca: %s: el fitxer és massa gran perquè es pugui mapar a la memòria

en: mmap not supported
ca: No es pot utilitzar mmap

en: Pretty print
ca: Impressió ben formatada

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
ca: S'haurien de sagnar automàticament els elements de sortida per a fer-ne més fàcil la lectura?

en: Sink
ca: Destinació

en: The destination for writes
ca: La destinació de les escriptures

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
ca: Mancaren dades en llegir la propietat %s: s'obtingueren %s bytes, però en calen almenys %s.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
ca: Hi ha dades malmeses a la propietat VT_CF. La llargada de les dades del porta-retalls ha de ser d'almenys 4 bytes, però les dades contenen només %s bytes disponibles.

en: Unable to read MS property stream header
ca: No s'ha pogut llegir la propietat MS capçalera de flux

en: Invalid MS property stream header
ca: La propietat MS capçalera de flux no és vàlida

en: Invalid MS property section
ca: La secció de propietat MS no és vàlida

en: Invalid MS property stream header or file truncated
ca: La propietat de capçalera del flux MS no és vàlida o el fitxer és truncat

en: Property "%s" used for multiple types!
ca: La propietat «%s» s'utilitza per a diversos tipus!

en: ODF version
ca: Versió de l'ODF

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
ca: La versió de l'ODF, com a enter (p. ex. 100), que aquest objecte té com a objectiu

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
ca: No es pot trobar la part id=«%s» de «%s»

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
ca: No es pot trobar la part de tipus=«%s» de «%s»

en: Missing id for part in '%s'
ca: Manca l'identificador de la part a «%s»

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
ca: La part «%s» a «%s» de «%s» està malmesa

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
ca: El GsfOutput que emmagatzema el contingut del paquet obert

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
ca: El tipus de contingut es desa al fitxer [Content_Type].xml de l'arrel

en: Is Directory
ca: És un directori

en: Can the outfile have children
ca: Pot tenir fills el fitxer de sortida

en: Small block size
ca: Mida del bloc petit

en: The size of the OLE's small blocks
ca: La mida dels blocs petis de l'OLE

en: Big block size
ca: Mida del bloc gran

en: The size of the OLE's big blocks
ca: La mida dels blocs grans de l'OLE

en: Where the archive is written
ca: On s'escriu l'arxiu

en: Entry Name
ca: Nom de l'entrada

en: The filename of this member in the archive without path
ca: El nom de fitxer d'aquest membre a l'arxiu sense el camí

en: Unable to initialize BZ2 library
ca: No es pot inicialitzar la biblioteca BZ2

en: The output's name
ca: El nom de la sortida

en: The output's size
ca: La mida de la sortida

en: Is Closed
ca: És tancada

en: Whether the output is closed
ca: Si la sortida és tancada

en: The output's current position
ca: La posició actual de la sortida

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
ca: Un GDateTime opcional que representa l'última data de modificació de la sortida

en: The parent GsfOutfile
ca: El GsfOutfile pare

en: Where the formatted output is written
ca: On s'escriu la sortida formatada

en: Quote
ca: Citació

en: The string used for quoting fields
ca: La cadena per a citar camps

en: Quoting Mode
ca: Mode de citació

en: When to quote fields
ca: Quan s'ha de citar els camps

en: Quoting Triggers
ca: Disparadors de citació

en: Characters that cause field quoting
ca: Caràcters que forcen l'ús de la citació dels camps

en: Quoting On Whitespace
ca: Citació en la presència d'espais

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
ca: La presència d'espais al principi o final força l'ús de la citació?

en: Separator
ca: Separador

en: The field separator
ca: El separador de camp

en: end-on-line
ca: final de línia

en: The end-of-line marker
ca: El marcador de final de línia

en: Where the converted data is written
ca: On s'escriu les dades convertides

en: Input Charset
ca: Joc de caràcters d'entrada

en: The character set to convert from
ca: El joc de caràcters des del que convertir

en: Output Charset
ca: Joc de caràcters de sortida

en: The character set to convert to
ca: El joc de caràcters al que convertir

en: Fallback
ca: Alternatiu

en: The string to use for invalid characters
ca: La cadena que es farà servir per als caràcters no vàlids

en: Display program version
ca: Mostra la versió del programa

en: %s: Failed to open %s: %s
ca: %s: ha fallat l'obertura de %s: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
ca: %s: ha fallat el reconeixement de %s com a arxiu

en: Available subcommands are...
ca: Les subordres disponibles són...

en: * cat        output one or more files in archive
ca: * cat        mostra un o més fitxers de l'arxiu

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
ca: * dump       bolca un o més fitxers de l'arxiu en hexadecimal

en: * help       list subcommands
ca: * help       mostra una llista de les subordres

en: * list       list files in archive
ca: * list       mostra una llista dels fitxers de l'arxiu

en: * listprops  list document properties in archive
ca: * listprops  mostra una llista de les propietats dels documents de l'arxiu

en: * props      print specified document properties
ca: * props      mostra les propietats del document especificat

en: * createole  create OLE archive
ca: * createole  crea un arxiu OLE

en: * createzip  create ZIP archive
ca: * createzip  crea un arxiu ZIP

en: No property named %s
ca: No hi ha cap propietat anomenada %s

en: %s: Error processing file %s: %s
ca: %s: s'ha produït un error en processar el fitxer %s: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
ca: SUBORDRE ARXIU...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executeu «%s --help» per a veure una llista de les opcions de la línia d'ordres.

en: gsf version %d.%d.%d
ca: versió de la gsf %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
ca: Forma d'ús: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
ca: Executeu «%s help» per a veure una llista de les subordres.
