libgsf master - en to tr translation catalogue (149 entries)

en: Not enough memory to copy %s bytes of data
tr: %s bayt veri kopyalamak için yeterli bellek yok

en: The clip_data is in %s, but it is smaller than at least %s bytes
tr: clip_data %s'de ama, en az büyüklük olan %s bayttan daha küçük

en: The clip_data is in Windows clipboard format, but it is smaller than the required 4 bytes.
tr: clip_data, Windows pano biçiminde, ama gerekli büyüklük olan 4 bayttan daha küçük.

en: Windows Metafile format
tr: Windows Metafile biçimi

note: CF_BITMAP
en: Windows DIB or BITMAP format
tr: Windows DIB ya da BITMAP biçimi

en: Windows Enhanced Metafile format
tr: Windows Zengin Metafile biçimi

en: Failed to duplicate input stream
tr: Girdi akışı çoklanamadı

en: No OLE2 signature
tr: OLE2 imzası yok

en: Unreasonable block sizes
tr: Kabul edilemeyen blok boyutları

en: Insufficient memory
tr: Yetersiz bellek

en: Inconsistent block allocation table
tr: Tutarsız blok ayırma tablosu

en: Problems making block allocation table
tr: Blok ayırma tablosu yapılırken sorunlar

en: Problems reading directory
tr: Dizin okunurken sorunlar

en: Failed to access child
tr: Alt sürece erişilemedi

en: failure reading block
tr: blok okuma başarısız oldu

en: Can't find the VBA directory stream
tr: VBA dizin akışı bulunamadı

en: vba project header problem
tr: vna proje başlığı sorunu

en: No VBA signature
tr: VBA imzası yok

en: Unknown VBA version signature 0x%x%x%x%x
tr: Bilinmeyen VBA sürüm imzası 0x%x%x%x%x

en: Unable to parse VBA header
tr: VBA başlığı ayrıştırılamadı

en: Invalid tar header
tr: Geçersiz tar başlığı

en: Invalid longname header
tr: Geçersiz uzun isim başlığı

en: Failed to read longname
tr: Uzun isim okunamadı

en: Seek failed
tr: Arama başarısız

en: Truncated archive
tr: Kesilmiş arşiv

en: Source
tr: Kaynak

en: The archive being interpreted
tr: Arşiv yorumlanıyor

en: Error reading zip dirent
tr: Zip dosyası okuma hatası

en: Broken zip file structure
tr: Bozuk zip dosya yapısı

en: Error seeking to zip header
tr: Zip başlığı tarama hatası

en: Error reading zip header
tr: Zip başlığı okuma hatası

en: Error incorrect zip header
tr: Yanlış zip başlığı hatası

en: problem uncompressing stream
tr: sıkıştırma yapmayan akış sorunu

en: Compression Level
tr: Sıkıştırma Oranı

en: The level of compression used, zero meaning none
tr: Kullanılan sıkıştırma oranı, sıfır sıkıştırma yok demektir

en: Whether zip64 is being used
tr: Zip64 biçiminin kullanıp kullanılmayacağı

en: BZ2 support not enabled
tr: BZ2 desteği etkin değil

en: BZ2 decompress init failed
tr: BZ2 açma başlatılamadı

en: BZ2 decompress failed
tr: BZ2 açılamadı

en: BZ2 decompress end failed
tr: BZ2 açma bitişi başarısız

en: Name
tr: İsim

en: The input's name
tr: Girdinin adı

en: Size
tr: Boyut

en: The input's size
tr: Girdi boyutu

en: End of file
tr: Dosya sonu

en: Remaining
tr: Kalan

en: Amount of data remaining
tr: Kalan veri miktarı

en: Position
tr: Konum

en: The input's current position
tr: Girdinin mevcut konumu

en: Modification time
tr: Değiştirilme zamanı

en: An optional GDateTime representing the time the input was last changed
tr: Girdinin son değiştirilme zamanını temsil eden isteğe bağlı GDateTime

en: Container
tr: Taşıyıcı

en: The parent GsfInfile
tr: Üst GsfInfile

en: Duplicate size mismatch
tr: Yinelenen boyut uyumsuz

en: Unable to initialize zlib
tr: Zlib başlatılamadı

en: Failed to rewind source
tr: Kaynağ geri alınamadı

en: Invalid gzip header
tr: Geçersiz gzip başlığı

en: truncated source
tr: kesilmiş kaynak

en: Failed to read from source
tr: Kaynaktan okunamadı

en: NULL source
tr: BOŞ kaynak

en: Uncompressed size not set
tr: Sıkıştırılmamış boyut ayarlanmadı

en: Raw
tr: Ham

en: Whether to read compressed data with no header and no trailer
tr: Başlığı ve eki olmayan sıkıştırılmış verinin okunup okunmayacağı

en: Where the compressed data comes from
tr: Sıkıştırılmış verinin geldiği yer

en: Size after decompression
tr: Açma sonrası boyut

en: The source's uncompressed size
tr: Kaynağın açılmış boyutu

en: %s: Is not a regular file
tr: %s: normal bir dosya değil

en: %s: File too large to be memory mapped
tr: %s: Dosya bellekte haritalamak için fazla büyük

en: mmap not supported
tr: mmap desteklenmiyor

en: Pretty print
tr: Güzel yazdırma

en: Should the output auto-indent elements to make reading easier?
tr: Çıktı okumayı kolaylaştırması için ögeleri otomatik girintilesin mi?

en: Sink
tr: İşle

en: The destination for writes
tr: Yazma için hedef

en: Missing data when reading the %s property; got %s bytes, but %s bytes at least are needed.
tr: %s özelliğini okurken eksik veri; %s byte alındı ancak en az %s byte gerekli.

en: Corrupt data in the VT_CF property; clipboard data length must be at least 4 bytes, but the data says it only has %s bytes available.
tr: VT_CF özelliğinde bozuk veri; pano veri uzunluğu en az 4 byte olmalı; fakat veri, kullanılabilir %s byte olduğunu söylüyor.

en: Unable to read MS property stream header
tr: MS özelliği akış başlığı okunamadı

en: Invalid MS property stream header
tr: Geçersiz MS özelliği akış başlığı

en: Invalid MS property section
tr: Geçersiz MS özellik alanı

en: Invalid MS property stream header or file truncated
tr: Geçersiz MS özelliği akış başlığı veya eksik dosya

en: Property "%s" used for multiple types!
tr: "%s" özelliği çok tür için kullanılmış!

en: ODF version
tr: ODF sürümü

en: The ODF version this object is targeting as an integer like 100
tr: Bu nesnenin ODF sürümü 100 gibi bir tamsayıyı hedefliyor

en: Unable to find part id='%s' for '%s'
tr: '%2$s' için id='%1$s' olan bölüm bulunamadı

en: Unable to find part with type='%s' for '%s'
tr: '%2$s' için type='%1$s' olan bölüm bulunamadı

en: Missing id for part in '%s'
tr: '%s'deki bölümün kimliği eksik

en: Part '%s' in '%s' from '%s' is corrupt!
tr: '%3$s'den '%2$s'in '%1$s' bölümü bozuk!

en: The GsfOutput that stores the Open Package content
tr: Açık Paket içeriğini depolayan GsfOutput

en: Content type
tr: İçerik türü

en: The content type stored in the root [Content_Types].xml file
tr: Kök [Content_Types].xml dosyasında depolanan içerik türü

en: Is Directory
tr: Bir Dizindir

en: Can the outfile have children
tr: Çıkış dosyasının çocukları olabilir

en: Small block size
tr: Küçük blok boyutu

en: The size of the OLE's small blocks
tr: OLE'nin küçük bloklarının boyutu

en: Big block size
tr: Büyük blok boyutu

en: The size of the OLE's big blocks
tr: OLE'nin büyük bloklarının boyutu

en: Where the archive is written
tr: Arşivin yazılacağı konum

en: Entry Name
tr: Girdi Adı

en: The filename of this member in the archive without path
tr: Bu üyenin yolu hariç arşivdeki dosya adı

en: Deflate Level
tr: Seviyeyi Azalt

en: The level of deflate compression used, zero meaning none and -1 meaning the zlib default
tr: Kullanılan sıkıştırma seviyesi, sıfır sıkıştırma yapma, -1 de zlib'in varsayılanı anlamına gelir

en: Whether to use zip64 format, -1 meaning automatic
tr: Zip64 biçiminin kullanılıp kullanılmayacağı, -1 otomatik anlamına gelir

en: Unable to initialize BZ2 library
tr: BZ2 kitaplığı başlatılamadı

en: The output's name
tr: Çıktı adı

en: The output's size
tr: Çıktının boyutu

en: Is Closed
tr: Kapatıldı

en: Whether the output is closed
tr: Çıktının kapatılıp kapatılmadığı

en: The output's current position
tr: Çıktının mevcut konumu

en: An optional GDateTime representing the time the output was last changed
tr: Çıktının son değiştirilme zamanını temsil eden isteğe bağlı GDateTime

en: The parent GsfOutfile
tr: Üst GsfOutfile

en: Where the formatted output is written
tr: Biçimlendirilmiş çıktının yazılacağı konum

en: Quote
tr: Alıntı

en: The string used for quoting fields
tr: Alıntı alanları için kullanılan karakter dizisi

en: Quoting Mode
tr: Alıntılama Kipi

en: When to quote fields
tr: Alanların ne zaman alıntılanacağı

en: Quoting Triggers
tr: Alıntılama Tetikleyicileri

en: Characters that cause field quoting
tr: Alan alıntılamasına neden olan karakterler

en: Quoting On Whitespace
tr: Boşluklarda Alıntılama

en: Does initial or terminal whitespace force quoting?
tr: Başlangıçtaki veya terminaldeki beyaz boşluk alıntılamayı zorlasın mı?

en: Separator
tr: Ayıraç

en: The field separator
tr: Alan ayırıcı

en: end-of-line
tr: satır sonunda

en: The end-of-line marker
tr: Satır sonu işaretçisi

en: Where the converted data is written
tr: Dönüştürülen verinin yazılacağı konum

en: Input Charset
tr: Giriş Karakter Kümesi

en: The character set to convert from
tr: Dönüştürülecek karakter kümesi

en: Output Charset
tr: Çıktı Karakter Kümesi

en: The character set to convert to
tr: Dönüştürülecek karakter kümesi

en: Fallback
tr: Yedek

en: The string to use for invalid characters
tr: Geçersiz karakterler için kullanılacak karakter dizisi

en: Options
tr: Seçenekler

en: Display program version
tr: Program sürümünü görüntüle

en: %s: Failed to open %s: %s
tr: %s: %s açılamadı: %s

en: %s: Failed to recognize %s as an archive
tr: %s: %s arşiv olarak tanınamadı

en: Available subcommands are...
tr: Kullanılabilir alt komutlar:...

en: * cat        output one or more files in archive
tr: * cat        arşivdeki bir ya da daha fazla dosyayı çıktı ver

en: * dump       dump one or more files in archive as hex
tr: * dump       bir ya da daha fazla dosyayı onaltılı olarak arşive ekle

en: * help       list subcommands
tr: * help       alt komutları listele

en: * list       list files in archive
tr: * list       arşivdeki dosyaları listele

en: * listprops  list document properties in archive
tr: * listprops  arşivdeki belge özelliklerini listele

en: * props      print specified document properties
tr: * props      belirtilen belge özelliklerini ekrana yaz

en: * createole  create OLE archive
tr: * createole  OLE arşivi oluştur

en: * createzip  create ZIP archive
tr: * createzip  ZIP arşivi oluştur

en: No property named %s
tr: %s adlı bir özellik yok

en: %s: Error processing file %s: %s
tr: %s: %s dosyası işlenirken hata: %s

en: SUBCOMMAND ARCHIVE...
tr: ALTKOMUT ARŞİVİ...

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: %s
    Kullanılabilir komut satırı seçeneklerinin tam listesini görmek için '%s --help' çalıştırın.

en: gsf version %d.%d.%d
tr: gsf sürümü %d.%d.%d

en: Usage: %s %s
tr: Kullanımı: %s %s

en: Run '%s help' to see a list of subcommands.
tr: Alt komutların listesini görmek için '%s help' çalıştırın.
