libgtop - en to eo translation catalogue (40 entries)

en: read %d byte | read %d bytes
eo[0]: legis %d bajton
eo[1]: legis %d bajtojn

en: read data size
eo: grando de legita datumo

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
eo[0]: legis %lu bajton da datumo
eo[1]: legis %lu bajtojn da datumo

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
eo[0]: skribis %d bajton
eo[1]: skribis %d bajtojn

en: Enable debugging
eo: Enŝalti sencimigon

en: Enable verbose output
eo: Enŝalti babileman eligon

en: Don’t fork into background
eo: Ne forki fonen

en: Invoked from inetd
eo: Alvokita de "inetd"

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
eo: Ruli “%s --help” por vidi tutan liston de disponeblajn komandliniaj opciojn.

en: Hangup
eo: Malkonekti

en: Interrupt
eo: Interrompi

en: Quit
eo: Ĉesi

en: Illegal instruction
eo: Nevalida komando

en: Trace trap
eo: Spura escepto

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: EMT error
eo: EMT-eraro

en: Floating-point exception
eo: Glitpunkta escepto

en: Kill
eo: Mortigi

en: Bus error
eo: Bus-eraro

en: Segmentation violation
eo: Aliro al nerezervita memoro

en: Bad argument to system call
eo: Nevalida argumento al sistemvoko

en: Broken pipe
eo: Rompita dukto

en: Alarm clock
eo: Alarm-takto

en: Termination
eo: Finiĝo

en: Urgent condition on socket
eo: Urĝa kondiĉo ĉe kontaktoskatolo

en: Stop
eo: Haltigi

en: Keyboard stop
eo: Klavara halto

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Child status has changed
eo: Stato de ido ŝanĝiĝis

en: Background read from tty
eo: Fona lego de "tty"

en: Background write to tty
eo: Fona skribo al "tty"

en: I/O now possible
eo: Eneligo nun eblas

en: CPU limit exceeded
eo: Limo de procesilo superitas

en: File size limit exceeded
eo: Limo de dosiergrando superitas

en: Virtual alarm clock
eo: Virtuala alarm-takto

en: Profiling alarm clock
eo: Profila alarm-takto

en: Window size change
eo: Ŝanĝo de fenestrogrando

en: Information request
eo: Informpeto

en: User defined signal 1
eo: Uzant-difinita signalo 1

en: User defined signal 2
eo: Uzant-difinita signalo 2
