libgtop 3.26.x - en to nb translation catalogue (40 entries)

en: read %d byte | read %d bytes
nb[0]: les %d byte
nb[1]: les %d bytes

en: read data size
nb: les størrelse på data

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
nb[0]: leste %lu byte med data
nb[1]: leste %lu bytes med data

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
nb[0]: skrev %d byte
nb[1]: skrev %d bytes

en: Enable debugging
nb: Slå på avlusing

en: Enable verbose output
nb: Slå på utfyllende utskrift

en: Don’t fork into background
nb: Ikke forgren til bakgrunnen

en: Invoked from inetd
nb: Kalt fra inetd

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
nb: Kjør '%s --help' for å se en full liste av tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: Hangup
nb: Frakobling

en: Interrupt
nb: Avbrudd

en: Quit
nb: Avslutt

en: Illegal instruction
nb: Ugyldig instruksjon

en: Trace trap
nb: Spor felle

en: Abort
nb: Aborter

en: EMT error
nb: EMT-feil

en: Floating-point exception
nb: Flyttallsunntak

en: Kill
nb: Drep

en: Bus error
nb: Buss-feil

en: Segmentation violation
nb: Segmentoverskridelse

en: Bad argument to system call
nb: Ugyldig argument til systemkall

en: Broken pipe
nb: Brukket rør

en: Alarm clock
nb: Alarmklokke

en: Termination
nb: Terminering

en: Urgent condition on socket
nb: Viktig tilstand på socket

en: Stop
nb: Stopp

en: Keyboard stop
nb: Tastaturstopp

en: Continue
nb: Fortsett

en: Child status has changed
nb: Barnets status er endret

en: Background read from tty
nb: Lesing fra tty i bakgrunnen

en: Background write to tty
nb: Skriving til tty i bakgrunnen

en: I/O now possible
nb: I/O nå mulig

en: CPU limit exceeded
nb: CPU-grense oversteget

en: File size limit exceeded
nb: Grense for filstørrelse overskredet

en: Virtual alarm clock
nb: Virtuell alarmklokke

en: Profiling alarm clock
nb: Profilerer alarmklokken

en: Window size change
nb: Endring i vindusstørrelse

en: Information request
nb: Informasjonsforespørsel

en: User defined signal 1
nb: Brukerdefinert signal 1

en: User defined signal 2
nb: Brukerdefinert signal 2
