libgtop 2.9.91 - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: read %d byte | read %d bytes
oc[0]: %d octet legit
oc[1]: %d octets legits

en: read data size
oc: talha de las donadas legidas

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
oc[0]: lectura de %lu octet de donadas
oc[1]: lectura de %lu octets de donadas

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
oc[0]: escritura de %d octet
oc[1]: escritura de %d octets

en: Enable debugging
oc: Activa lo desbugatge

en: Enable verbose output
oc: Activa la sortida verbosa

en: Don’t fork into background
oc: Aviar pas en prètzfait de rèireplan

en: Invoked from inetd
oc: Invocat a partir d'inetd

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
oc: Executar « %s --help » per afichar la lista de las opcions de la linha de comanda.

en: Interrupt
oc: Interrupcion

en: Quit
oc: Quitar

en: Illegal instruction
oc: Instruccion illegala

en: Trace trap
oc: Punt d'arrèst rencontrat

en: Abort
oc: Anullacion

en: EMT error
oc: Error EMT

en: Floating-point exception
oc: Excepcion virgula flotanta

en: Kill
oc: Tuar

en: Bus error
oc: Error bus

en: Segmentation violation
oc: Violacion de segmentacion

en: Bad argument to system call
oc: Marrit argument d'apèl sistèma

en: Broken pipe
oc: Tub copat

en: Alarm clock
oc: Alarma de relòtge

en: Termination
oc: Senhal de fin

en: Urgent condition on socket
oc: Condicion urgenta sus socket

en: Stop
oc: Arrèst

en: Keyboard stop
oc: Arrèst dempuèi lo clavièr

en: Continue
oc: Contunhar

en: Child status has changed
oc: L'estat del filh a cambiat

en: Background read from tty
oc: Lectura sus tty en rèireplan

en: Background write to tty
oc: Escritura sus tty en rèireplan

en: I/O now possible
oc: E/S ara possibla

en: CPU limit exceeded
oc: Limit de temps CPU depassat

en: File size limit exceeded
oc: Talha de fichièr excessiva

en: Virtual alarm clock
oc: Alarma virtuala

en: Profiling alarm clock
oc: Perfil de l'alarma

en: Window size change
oc: Redimensionament de la fenèstra

en: Information request
oc: Demanda d'informacion

en: User defined signal 1
oc: Senhal utilizaire 1

en: User defined signal 2
oc: Senhal utilizaire 2
