libgtop - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: read %d byte | read %d bytes
ro[0]: s-a citit un octet
ro[1]: s-au citit %d octeți
ro[2]: s-au citit %d de octeți

en: read data size
ro: mărime date citite

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
ro[0]: s-a citit un octet de date
ro[1]: s-au citit %lu octeți de date
ro[2]: s-au citit %lu de octeți de date

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
ro[0]: s-a scris un octet
ro[1]: s-au scris %d octeți
ro[2]: s-au scris %d de octeți

en: Enable debugging
ro: Activează depanarea

en: Enable verbose output
ro: Mesaje de ieșire explicite

en: Don’t fork into background
ro: Nu clona în fundal

en: Invoked from inetd
ro: Pornit de inetd

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
ro: Încercați „%s --help” pentru a vedea o listă completă a opțiunilor.

en: Hangup
ro: Terminare

en: Interrupt
ro: Întrerupere

en: Quit
ro: Ieșire

en: Illegal instruction
ro: Instrucțiune ilegală

en: Trace trap
ro: Punct de oprire întâlnit

en: Abort
ro: Renunță

en: EMT error
ro: Eroare EMT

en: Floating-point exception
ro: Excepție în virgulă mobilă

en: Kill
ro: Omoară

en: Bus error
ro: Eroare de bus

en: Segmentation violation
ro: Violare a segmentului

en: Bad argument to system call
ro: Argument greșit în apelul de sistem

en: Broken pipe
ro: Filtru nefuncțional

en: Alarm clock
ro: Ceas de alarmă

en: Termination
ro: Terminare

en: Urgent condition on socket
ro: Condiție de urgență în socket

en: Keyboard stop
ro: Întrerupere de la tastatură

en: Continue
ro: Continuă

en: Child status has changed
ro: Starea copilului s-a schimbat

en: Background read from tty
ro: Citire în fundal de la tty

en: Background write to tty
ro: Scriere în fundal către tty

en: I/O now possible
ro: Operațiile I/O sunt acum posibile

en: CPU limit exceeded
ro: Limită depășită CPU

en: File size limit exceeded
ro: Limită depășită mărime fișier

en: Virtual alarm clock
ro: Ceas de alarmă virtual

en: Profiling alarm clock
ro: Ceas de alarmă pentru „profiling”

en: Window size change
ro: Schimbare de mărime a ferestrei

en: Information request
ro: Cerere de informație

en: User defined signal 1
ro: Semnal 1 definit de utilizator

en: User defined signal 2
ro: Semnal 2 definit de utilizator
