libguestfs 1.39.12 - en to nl translation catalogue (7 entries)

note: type: =head1
en: NAME
nl: NAAM

note: type: =head1
en: DESCRIPTION
nl: BESCHRIJVING

note: type: verbatim
en:  cc prog.c -o prog -lguestfs
    or:
     cc prog.c -o prog `pkg-config libguestfs --cflags --libs`
nl:  cc prog.c -o prog -lguestfs
    of:
     cc prog.c -o prog `pkg-config libguestfs --cflags --libs`

note: type: textblock
en: guestfs - Library for accessing and modifying virtual machine images
nl: guestfs - Bibliotheek voor toegang tot en veranderen van virtuele machine images

note: type: =head1
en: API OVERVIEW
nl: API OVERZICHT

note: type: =head2
en: HANDLES
nl: HENDELS

note: type: =head2
en: DISK IMAGES
nl: SCHIJF IMAGES
