libguestfs 1.39.12 - en to cs translation catalogue (445 entries)

en: Operating system: %s
cs: Operační systém: %s

en: %s mounted on %s
cs: %s připojeno na %s

en: Enter key or passphrase ("%s"):
cs: Zadejte klíč nebo heslovou frázi („%s“):

en: could not read key from user
cs: nepodařilo se načíst klíč od uživatele

en: selector '%s': missing ID
cs: sektor „%s“: chybí identifikátor

en: %s: Did you mean to mount one of these filesystems?
cs: %s: Měli jste na mysli připojení některého z těchto souborových systémů?

en: cannot determine the subvolume for %s: %s (%d)
cs: nedaří se zjistit svazky pro %s: %s (%d)

en: %s exited successfully
cs: %s úspěšně ukončeno

en: %s exited with error status %d
cs: %s ukončeno s chybovým stavem %d

en: %s killed by signal %d (%s)
cs: %s vynuceně ukončeno signálem %d (%s)

en: %s stopped by signal %d (%s)
cs: %s zastaveno signálem %d (%s)

en: %s exited for an unknown reason (status %d)
cs: %s ukončeno z neznámého důvodu (stav %d)

en: %s: error getting extended attrs for %s %s
cs: %s: chyba při načítání rozšířených atributů pro %s %s

en: drive '%c:' not found.
cs: disk „%c:“ nenalezen.

en: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
cs: %s: neplatný parametr celého čísla (%s vrátilo %u)

en: Command
cs: Příkaz

en: Description
cs: Popis

en: alias for '%s'
cs: alternativní název pro „%s“

en: add the disk(s) from a named libvirt domain
cs: přidat disk(y) z uvedené libvirt domény

en: add an image to examine or modify
cs: přidat obraz pro prozkoumání či úpravu

en: add a drive in snapshot mode (read-only)
cs: přidat disk v režimu zachyceného stavu (pouze pro čtení)

en: add a drive read-only specifying the QEMU block emulation to use
cs: přidat disk pouze pro čtení určením QEMU emulace blokového zařízení, kterou použít

en: add a temporary scratch drive
cs: přidat dočasný pomocný disk

en: add a drive specifying the QEMU block emulation to use
cs: přidat disk určením QEMU emulace blokového zařízení, kterou použít

en: allocate and add a disk file
cs: přidělit a přidat soubor disku

en: load files into the tree
cs: načíst soubory do stromu

en: return a list of all optional groups
cs: vrátit seznam všech volitelných skupin

en: discard all blocks on a device
cs: zahodit veškeré bloky na zařízení

en: flush device buffers
cs: vyprázdnit vyrovnávací paměti zařízení

en: get blocksize of block device
cs: zjistit velikost bloku blokového zařízení

en: is block device set to read-only
cs: je blokové zařízení nastavené na pouze pro čtení

en: get total size of device in bytes
cs: zjistit celkovou velikost zařízení (v bajtech)

en: get sectorsize of block device
cs: zjistit velikost sektoru blokového zařízení

en: get total size of device in 512-byte sectors
cs: zjistit celkovou velikost zařízení v sektorech po 512 bajtech

en: reread partition table
cs: znovu načíst tabulku rozdělení na oddíly

en: set blocksize of block device
cs: nastavit velikost bloku blokového zařízení

en: set readahead
cs: nastavit přednačítání

en: set block device to read-only
cs: nastavit blokové zařízení jako pouze pro čtení

en: set block device to read-write
cs: nastavit blokové zařízení pro čtení i zápis

en: remove devices from a btrfs filesystem
cs: odebrat zařízení ze souborového systému btrfs

en: resize a btrfs filesystem
cs: změnit velikost souborového systému btrfs

en: sync a btrfs filesystem
cs: synchronizovat souborový systém btrfs

en: check a btrfs filesystem
cs: zkontrolovat souborový systém btrfs

en: create an image of a btrfs filesystem
cs: vytvořit

en: replace a btrfs managed device with another device
cs: nahradit btrfs spravované zařízení jiným

en: create a btrfs subvolume
cs: vytvořit btrfs dílčí svazek

en: delete a btrfs subvolume or snapshot
cs: smazat btrfs dílčí svazek nebo zachycený stav

en: list btrfs snapshots and subvolumes
cs: vypsat btrfs zachycené stavy a dílčí svazky

en: set default btrfs subvolume
cs: nastavit výchozí btrfs dílčí svazek

en: return detailed information of the subvolume
cs: vypsat podrobné informace o dílčím svazku

en: create a btrfs snapshot
cs: vytvořit btrfs zachycený stav

en: list the contents of a file
cs: vypsat obsah souboru

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of file
cs: spočítat kontrolní součet souboru (MD5, SHAx nebo CRC)

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of the contents of a device
cs: spočítat kontrolní součet obsahu zařízení (MD5, SHAx nebo CRC)

en: compute MD5, SHAx or CRC checksum of files in a directory
cs: spočítat kontrolní součet souborů ve složce (MD5, SHAx nebo CRC)

en: change file mode
cs: změnit oprávnění na souboru

en: change file owner and group
cs: změnit vlastníka a skupinu souboru

en: run a command from the guest filesystem
cs: spustit příkaz ze souborového systému hosta

en: run a command, returning lines
cs: spustit příkaz, vypsat jeho výstup

en: add hypervisor parameters
cs: přidat parametry pro hypervizor

en: copy the attributes of a path (file/directory) to another
cs: zkopírovat atributy popisu umístění (soubor/složka) do jiného

en: copy from source device to destination device
cs: zkopírovat ze zdrojového do cílového zařízení

en: copy from source device to destination file
cs: zkopírovat ze zdrojového do cílového souboru

en: copy from source file to destination device
cs: zkopírovat ze zdrojového do cílového zařízení

en: copy from source file to destination file
cs: zkopírovat ze zdrojového do cílového souboru

en: copy local files or directories into an image
cs: zkopírovat místní soubory či složky do obrazu

en: copy remote files or directories out of an image
cs: zkopírovat vzdálené soubory či složky do obrazu

en: copy size bytes from source to destination using dd
cs: zkopírovat (velikost) bajtů ze zdroje do cíle pomocí nástroje dd

en: copy a file
cs: zkopírovat soubor

en: copy a file or directory recursively
cs: rekurzivně zkopírovat soubor nebo složku

en: pack directory into cpio file
cs: zabalit složku do cpio souboru

en: close an encrypted device
cs: zavřít šifrované zařízení

en: open an encrypted block device
cs: otevřít šifrované blokové zařízení

en: copy from source to destination using dd
cs: zkopírovat ze zdroje do cíle pomocí nástroje dd

en: debugging and internals
cs: ladění a vnitřní

en: create a blank disk image
cs: vytvořit prázdný obraz disku

en: detect the disk format of a disk image
cs: zjistit formát obrazu disku

en: return whether disk has a backing file
cs: vypsat zda je disk založen na souboru

en: return virtual size of a disk
cs: vypsat virtuální velikost disku

en: display an image
cs: zobrazit obraz

en: return kernel messages
cs: vypsat hlášení z jádra systému

en: download a file to the local machine
cs: stáhnout si soubor na místní stroj

en: download the given data units from the disk
cs: stáhnout si dané datové jednotky z disku

en: download a file to the local machine given its inode
cs: stáhnout si soubor (určený jeho i-uzlem) na místní stroj

en: estimate file space usage
cs: odhadnout kolik prostoru soubor zabírá

en: check an ext2/ext3 filesystem
cs: zkontrolovat ext2/ext3 souborový systém

en: display a line of text
cs: zobrazit řádek textu

en: edit a file
cs: upravit soubor

en: return lines matching a pattern
cs: vypsat řádky odpovídající vzoru

en: test if two files have equal contents
cs: vyzkoušet zda dva soubory mají stejný obsah

en: register a handler for an event or events
cs: zaregistrovat obsluhu pro událost(i)

en: test if file or directory exists
cs: vyzkoušet zda soubor či složka existuje

en: install the SYSLINUX bootloader on an ext2/3/4 or btrfs filesystem
cs: nainstalovat zavaděč SYSLINUX na souborový systém ext2/3/4 nebo btrfs

en: expand a f2fs filesystem
cs: zvětšit f2fs souborový systém

en: preallocate a file in the guest filesystem
cs: předem přidělit soubor v souborovém systému hosta

en: determine file type
cs: zjistit typ souboru

en: detect the architecture of a binary file
cs: zjistit pro jakou architekturu procesoru byl binární soubor zkompilován

en: return the size of the file in bytes
cs: vypsat velikost souboru (v bajtech)

en: check if filesystem is available
cs: zkontrolovat zda je souborový systém k dispozici

en: walk through the filesystem content
cs: procházet obsahem souborového systému

en: fill a directory with empty files
cs: vyplnit složku prázdnými soubory

en: find all files and directories
cs: prohledat všechny soubory a složky

en: find a filesystem by label
cs: hledat souborový systém podle štítku

en: find a filesystem by UUID
cs: hledat souborový systém podle UUID

en: run the filesystem checker
cs: spustit kontrolu souborového systému

en: get the handle identifier
cs: zjistit identifikátor obsluhy

en: get PID of hypervisor
cs: zjistit identif. procesu hypervizoru

en: get the program name
cs: zjistit název programu

en: get the current umask
cs: zjistit stávající umask

en: get a single extended attribute
cs: načíst jednotlivý rozšířený atribut

en: list extended attributes of a file or directory
cs: vypsat rozšířené atributy soubory či složky

en: install GRUB 1
cs: Nainstalovat GRUB1

en: return first N lines of a file
cs: vypsat prvních N řádků souboru

en: dump a file in hexadecimal
cs: vypsat obsah souboru v šestnáctkové podobě

en: edit with a hex editor
cs: upravit pomocí hex editoru

en: add a child node
cs: přidat uzel-potomka

en: delete a node (recursively)
cs: smazat uzel (rekurzivně)

en: set or replace a single value in a node
cs: nastavit nebo nahradit jednotlivou hodnotu v uzlu

en: return list of values attached to node
cs: vypsat seznam hodnot připojených k uzlu

en: list files in an initrd
cs: vypsat soubory v initrd

en: add an inotify watch
cs: přidat hlídání inotify

en: create an inotify handle
cs: vytvořit obsluhu inotify

en: return list of inotify events
cs: vypsat seznam inotify událostí

en: get architecture of inspected operating system
cs: zjistit pro jakou architekturu procesoru je zkoumaný operační systém určen

en: get the system build ID
cs: zjistit identifikátor sestavení systému

en: get distro of inspected operating system
cs: zjistit distribuci zkoumaného operačního systému

en: get drive letter mappings
cs: zjistit mapování písmen disků

en: get filesystems associated with inspected operating system
cs: zjistit souborové systémy související se zkoumaným operačním systémem

en: get hostname of the operating system
cs: zjistit název stroje operačního systému

en: get the icon corresponding to this operating system
cs: získat ikonu odpovídající tomuto operačnímu systému

en: get major version of inspected operating system
cs: zjistit hlavní verzi zkoumaného operačního systému

en: get minor version of inspected operating system
cs: zjistit vedlejší verzi zkoumaného operačního systému

en: get mountpoints of inspected operating system
cs: zjistit přípojné body zkoumaného operačního systému

en: get package management tool used by the operating system
cs: zjistit nástroj pro správu balíčků, používaný operačním systémem

en: get product name of inspected operating system
cs: zjistit název produktu zkoumaného operačního systému

en: get product variant of inspected operating system
cs: zjistit variantu produktu zkoumaného operačního systému

en: return list of operating systems found by last inspection
cs: vypsat seznam operačních systémů nalezených při posledním zkoumání

en: get type of inspected operating system
cs: zjistit typ zkoumaného operačního systému

en: test if block device
cs: zjistit zda se jedná o blokové zařízení

en: test if character device
cs: zjistit zda se jedná o znakové zařízení

en: is in configuration state
cs: je stav nastavení

en: test if a directory
cs: zjistit zda se jedná o složku

en: test if FIFO (named pipe)
cs: zjistit zda se jedná o FIFO (pojmenovaná roura)

en: test if a regular file
cs: zjistit zda se jedná o běžný soubor

en: test if mountable is a logical volume
cs: zjistit zda připojitelné je logický svazek

en: test if socket
cs: zjistit zda se jedná o soket

en: test if symbolic link
cs: zjistit zda se jedná o symbolický odkaz

en: test if a device is a whole device
cs: zjistit zda se jedná o celé zařízení

en: test if a file contains all zero bytes
cs: zjistit zda soubor obsahuje samé nulové bajty

en: close the systemd journal
cs: zavřít systemd žurnál

en: read the current journal entry
cs: načíst stávající položku žurnálu

en: get the data threshold for reading journal entries
cs: načíst práh dat pro čtení položek žurnálu

en: open the systemd journal
cs: otevřít žurnál systemd

en: skip forwards or backwards in the journal
cs: přeskakovat vpřed a zpět žurnálem

en: kill the hypervisor
cs: vynutit ukončení hypervizoru

en: launch the backend
cs: spustit podpůrnou vrstvu

en: change working directory
cs: změnit pracovní složku

en: list 9p filesystems
cs: vypsat 9p souborové systémy

en: list the block devices
cs: vypsat bloková zařízení

en: mapping of disk labels to devices
cs: mapování štítků disku na zařízení

en: list device mapper devices
cs: vypsat zařízení mapovače zařízení

en: list event handlers
cs: vypsat obsluhy událostí

en: list filesystems
cs: vypsat souborové systémy

en: list Linux md (RAID) devices
cs: vypsat Linux md (RAID) zařízení

en: list the partitions
cs: vypsat oddíly

en: list the files in a directory (long format)
cs: vypsat soubory a složky (dlouhý formát)

en: create a symbolic link
cs: vytvořit symbolický odkaz

en: remove extended attribute of a file or directory
cs: odebrat rozšířené atributy souboru či složky

en: close a LUKS device
cs: zavřít LUKS zařízení

en: remove a key from a LUKS encrypted device
cs: odebrat klíč z LUKS šifrovaného zařízení

en: open a LUKS-encrypted block device
cs: otevřít LUKS šifrované blokové zařízení

en: open a LUKS-encrypted block device read-only
cs: otevřít LUKS šifrované blokové zařízení pouze pro čtení

en: get the UUID of a LUKS device
cs: zjistit UUID LUKS zařízení

en: create an LVM logical volume
cs: vytvořit LVM logický svazek

en: create an LVM logical volume in % remaining free space
cs: vytvořit LVM logický svazek v % zbývajícího volného prostoru

en: clear LVM device filter
cs: vyčistit filtr LVM zařízení

en: remove all LVM LVs, VGs and PVs
cs: odebrat veškeré LVM LV svazky, VG skupiny a PV svazky

en: scan for LVM physical volumes, volume groups and logical volumes
cs: skenovat na LVM fyzické svazky, skupiny svazků a logické svazky

en: set LVM device filter
cs: nastavit filtr LVM zařízení

en: remove an LVM logical volume
cs: odebrat LVM logický svazek

en: rename an LVM logical volume
cs: odebrat LVM logický svazek

en: resize an LVM logical volume
cs: změnit velikost LVM logického svazku

en: get the UUID of a logical volume
cs: zjistit UUID logického svazku

en: open the manual
cs: otevřít příručku

en: maximum number of disks that may be added
cs: nejvyšší možný počet disků, který je možné přidat

en: create a Linux md (RAID) device
cs: vytvořit Linux md (RAID) zařízení

en: obtain metadata for an MD device
cs: získat metadata MD zařízení

en: get underlying devices from an MD device
cs: zjistit zařízení, na kterých je MD zařízení založeno

en: stop a Linux md (RAID) device
cs: zastavit Linux md (RAID) zařízení

en: create a directory
cs: vytvořit složku

en: create a directory with a particular mode
cs: vytvořit složku s konkrétními oprávněními

en: create a directory and parents
cs: vytvořit složku a jí nadřazené

en: create a temporary directory
cs: vytvořit dočasnou složku

en: make FIFO (named pipe)
cs: vytvořit FIFO (pojmenovanou rouru)

en: make a filesystem
cs: vytvořit souborový systém

en: make a filesystem with block size
cs: vytvořit souborový systém s danou velikostí bloku

en: create a btrfs filesystem
cs: vytvořit btrfs souborový systém

en: create a mountpoint
cs: vytvořit přípojný bod

en: make block, character or FIFO devices
cs: vytvořit bloková, znaková či FIFO zařízení

en: make block device node
cs: vytvořit uzel blokového zařízení

en: make char device node
cs: vytvořit uzel znakového zařízení

en: create a squashfs filesystem
cs: vytvořit squashfs souborový systém

en: create a swap partition
cs: vytvořit odkládací (swap) oddíl

en: set verbose mode
cs: nastavit výřečnější režim

en: set SELinux security context
cs: nastavit bezpečnostní kontext SELinux

en: set an environment variable
cs: nastavit proměnou prostředí

en: create partitions on a block device
cs: vytvořit oddíly na blokovém zařízení

en: modify a single partition on a block device
cs: změnit jednotlivý oddíl na blokovém zařízení

en: display the disk geometry from the partition table
cs: zobrazit uspořádání disku z tabulky oddílů

en: display the kernel geometry
cs: zobrazit uspořádání, které má načtené jádro systému

en: display the partition table
cs: zobrazit tabulku oddílů

en: run a command via the shell
cs: spustit příkaz prostřednictvím shellu

en: shutdown the hypervisor
cs: vypnout hypervizor

en: get file information
cs: načíst informace o souboru

en: get file system statistics
cs: načíst statistiky souborového systému

en: disable swap on device
cs: vypnout swap na zařízení

en: disable swap on swap partition by UUID
cs: vypnout swap na swap oddílu podle UUID

en: enable swap on device
cs: zapnout swap na zařízení

en: enable swap on file
cs: zapnout swap na souboru

en: enable swap on labeled swap partition
cs: zapnout swap na oddílu, opatřeném štítkem swap

en: enable swap on swap partition by UUID
cs: zapnout odkládací oddíl (swap) podle UUID

en: sync disks, writes are flushed through to the disk image
cs: sesynchronizovat disky – zápisy jsou vyprázdněny napříč obrazem disku

en: install the SYSLINUX bootloader
cs: Nainstalovat zavaděč SYSLINUX

en: return last 10 lines of a file
cs: vypsat posledních 10 řádků ze souboru

en: return last N lines of a file
cs: vypsat posledních N řádků ze souboru

en: unpack tarfile to directory
cs: rozbalit tar soubor do složky

en: pack directory into tarfile
cs: sbalit složku do tar souboru

en: unpack compressed tarball to directory
cs: rozbalit komprimovaný tar do složky

en: pack directory into compressed tarball
cs: sbalit složku do komprimovaného taru

en: print elapsed time taken to run a command
cs: vypsat uplynulý čas zabraný během příkazu

en: update file timestamps or create a new file
cs: aktualizovat časová razítka nebo vytvořit nový soubor

en: truncate a file to zero size
cs: zkrátit soubor na nulovou délku

en: truncate a file to a particular size
cs: zkrátit soubor na konkrétní velikost

en: adjust ext2/ext3/ext4 filesystem parameters
cs: upravit parametry ext2/ext3/ext4 souborového systému

en: get ext2/ext3/ext4 superblock details
cs: načíst podrobnosti o ext2/ext3/ext4 superbloku

en: unmount a filesystem
cs: odpojit souborový systém

en: unmount all filesystems
cs: odpojit všechny souborové systémy

en: unmount a locally mounted filesystem
cs: odpojit místně připojený souborový systém

en: unset an environment variable
cs: zrušit nastavení proměnné prostředí

en: upload a file from the local machine
cs: nahrát soubor z místního stroje

en: cancel the current upload or download operation
cs: zrušit stávající akci nahrávání či stahování

en: set timestamp of a file with nanosecond precision
cs: nastavit časové razítko souboru (s přesností na nanosekundy)

en: get the library version number
cs: načíst číslo verze knihovny

en: get the filesystem label
cs: načíst štítek souborového systému

en: get the filesystem UUID
cs: načíst UUID souborvého systému

en: activate or deactivate some volume groups
cs: aktivovat nebo deaktivovat některé skupiny svazků

en: activate or deactivate all volume groups
cs: aktivovat nebo deaktivovat veškeré skupiny svazků

en: create an LVM volume group
cs: vytvořit LVM2 skupinu svazků

en: get volume group metadata
cs: načíst metadata skupiny svazků

en: remove an LVM volume group
cs: odebrat LVM skupinu svazků

en: rename an LVM volume group
cs: přejmenovat LVM skupinu svazků

en: list the LVM volume groups (VGs)
cs: vypsat LVM skupiny svazků (VG)

en: get the UUID of a volume group
cs: získat UUID skupiny svazků

en: count characters in a file
cs: spočítat znaky v souboru

en: count lines in a file
cs: spočítat řádky v souboru

en: count words in a file
cs: spočítat slova v souboru

en: wipe a filesystem signature from a device
cs: odstranit ze zařízení signatury souborového systému

en: create a new file
cs: vytvořit nový soubor

en: append content to end of file
cs: přidat obsah na konec souboru

en: create a file
cs: vytvořit soubor

en: change parameters of an XFS filesystem
cs: změnit parametry XFS souborového systému

en: expand an existing XFS filesystem
cs: zvětšit existující XFS souborový systém

en: get geometry of XFS filesystem
cs: načíst uspořádání XFS souborového systému

en: repair an XFS filesystem
cs: opravit XFS souborový systém

en: destroy previously loaded yara rules
cs: zlikvidovat dříve nahraná yara pravidla

en: load yara rules within libguestfs
cs: načíst yara pravidla v rámci libguestfs

en: scan a file with the loaded yara rules
cs: skenovat soubor s nahranými yara pravidly

en: write zeroes to the device
cs: zapsat na zařízení nuly

en: write zeroes to an entire device
cs: přepsat celé zařízení nulami

en: zero free space in a filesystem
cs: přepsat volné místo v souborovém systému nulami

en: determine file type inside a compressed file
cs: zjistit typ souboru v komprimovaném souboru

en: display filename
cs: zobrazit soubor

en: use '%s filename' to edit a file
cs: pro úpravu souboru použijte „%s soubor“

en: unknown event name: %s
cs: neznámý název události: %s

en: Try ‘%s --help’ for more information.
cs: Ohledně dalších informací zkuste „%s --help“

en: --listen=PID: PID was not a number: %s
cs: --listen=PID: PID nebylo číslo: %s

en: unknown long option: %s (%d)
cs: neznámá dlouhá volba: %s (%d)

en: only one -f parameter can be given
cs: je možné zadat pouze jeden parametr -f

en: cannot use --listen and --remote options at the same time
cs: --listen a --remote není možné použít současně

en: extra parameters on the command line with --listen flag
cs: další parametry na příkazovém řádku s příznakem --listen

en: %s: command arguments not separated by whitespace
cs: %s: argumenty příkazu nejsou oddělené prázdným znakem

en: %s: unterminated single quote
cs: %s: neukončené jednoduché uvozovky

en: %s: too many arguments
cs: %s: příliš mnoho argumentů

en: %s: unterminated double quote
cs: %s: neukončené dvojité uvozovky

en: empty command on command line
cs: prázdný příkaz na příkazovém řádku

en: display a list of commands or help on a command
cs: zobrazit seznam příkazů nebo nápovědu k příkazu

en: %s: command not known:
cs: %s: příkaz není znám:

en: use -h to list all commands
cs: pomocí -h si vypíšete všechny příkazy

en: %s:%d: libguestfs: error: %s
cs: %s:%d: libguestfs: chyba: %s

en: %s: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
cs: %s: aby bylo možné použít Windows písmena disků je třeba, aby se jednalo o hosta s Windows

en: use '%s filename' to page a file
cs: použít „soubor %s“ pro odkládání stránek paměti

en: failed to allocate disk
cs: nepodařilo se přidělit disk

en: could not parse boot size
cs: nepodařilo se zpracovat velikost zaváděcího oddílu

en: failed to get sector size of disk: %s
cs: nepodařilo se zjistit velikost sektoru disku: %s

en: failed to partition disk: %s
cs: nepodařilo se rozdělit disk: %s

en: failed to add boot partition: %s
cs: nepodařilo se přidat oddíl pro zavádění systému: %s

en: failed to add root partition: %s
cs: nepodařilo se přidat kořenový oddíl: %s

en: failed to create boot filesystem: %s
cs: nepodařilo se vytvořit souborový systém /boot: %s

en: failed to create root filesystem: %s
cs: nepodařilo se vytvořit kořenový souborový systém: %s

en: failed to create PV: %s: %s
cs: nepodařilo se vytvořit fyzický svazek (PV): %s: %s

en: failed to create VG: %s: %s
cs: nepodařil se vytvořit skupinu svazků (VG): %s: %s

en: failed to create LV: /dev/%s/%s: %s
cs: nepodařilo se vytvořit LV: /dev/%s/%s: %s

en: failed to create filesystem (%s): %s
cs: nepodařilo se vytvořit souborový systém (%s): %s

en:   Optional parameters:
cs:   Volitelné parametry:

en: ‘reopen’ command takes no parameters
cs: Příkaz „reopen“ nepřijímá žádné parametry

en: %s: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
cs: %s: %s: neplatný parametr celého čísla (%s vrátilo %u)

en: %s: %s: integer out of range
cs: %s: %s: celé číslo mimo rozsah

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: cannot parse retries option or value is too large ‘%s’
cs: nedaří se zpracovat předvolby opětovných pokusů nebo je hodnota příliš vysoká „%s“

en: you must specify a mountpoint in the host filesystem
cs: je třeba zadat přípojný bod v souborovém systému hostitele

en: %s: failed to unmount %s: %s
cs: %s: nepodařilo se odpojit %s: %s

en: %s: %s is not mounted: %s
cs: %s: %s není připojeno: %s

en: Unknown system error
cs: Neznámá systémová chyba

en: open: %s
cs: otevřít: %s

en: %s: cannot read UUID in superblock
cs: %s: nedaří se číst UUID v superbloku

en: %s: unknown group
cs: %s: neznámá skupina

en: %s: group not available
cs: %s: skupina není k dispozici

en: accept_connection called twice
cs: accept_connection zavoláno dvakrát

en: write_data: socket not connected
cs: write_data: soket nepřipojen

en: console socket not connected
cs: soket konzole nepřipojen

en: source ‘%s’ does not exist (or cannot be read)
cs: zdroj „%s“ neexistuje (nebo se z něj nedaří číst)

en: target ‘%s’ is not a directory
cs: cíl „%s“ není složka

en: unsupported format ‘%s’
cs: nepodporovaný formát „%s“

en: cannot open block device: %s
cs: nedaří se otevřít blokové zařízení: %s

en: refusing to overwrite char device ‘%s’
cs: odmítá se přepsat znakové zařízení „%s“

en: cannot create raw file: %s
cs: nedaří se vytvořit holý soubor: %s

en: %s: truncate
cs: %s: zkrátit

en: %s: write
cs: %s: zapsat

en: %s: close
cs: %s: zavřít

en: curl: you must specify exactly one server
cs: curl: je třeba zadat právě jeden server

en: gluster: you must specify exactly one server
cs: gluster: je třeba zadat právě jeden server

en: nbd: you must specify exactly one server
cs: nbd: je třeba zadat právě jeden server

en: rbd: only tcp transport is supported
cs: rbd: podporován je pouze tcp transport

en: rbd: port number must be specified
cs: rbd: je třeba zadat číslo portu

en: rbd: image name parameter should not be an empty string
cs: rbd: parametr název obrazu by neměl být prázdný řetězec

en: rbd: image name must not begin with a '/'
cs: rbd: název obrazu nemůže začínat na „/“

en: sheepdog: you cannot specify a username with this protocol
cs: sheepdog: u tohoto protokolu není možné zadat uživatelské jméno

en: sheepdog: you cannot specify a secret with this protocol
cs: sheepdog: u tohoto protokolu není možné zadat tajemství

en: sheepdog: only tcp transport is supported
cs: sheepdog: podporován je pouze tcp transport

en: sheepdog: port number must be specified
cs: sheepdog: je třeba zadat číslo portu

en: sheepdog: volume parameter should not be an empty string
cs: sheepdog: parametr svazku by neměl být prázdný řetězec

en: sheepdog: volume parameter must not begin with a '/'
cs: sheepdog: je třeba, aby parametr svazku nezačínal na „/“

en: ssh: you must specify exactly one server
cs: ssh: je třeba zadat právě jeden server

en: ssh: only tcp transport is supported
cs: ssh: podporován je pouze tcp transport

en: ssh: pathname should not be an empty string
cs: ssh: je třeba, aby popis umístění nebyl prázdný řetězec

en: ssh: pathname must begin with a '/'
cs: ssh: je třeba, aby popis umístění začínal na „/“

en: ssh: username should not be an empty string
cs: ssh: uživatelské jméno by neměl být prázdný řetězec

en: iscsi: you must specify exactly one server
cs: iscsi: je třeba zadat právě jeden server

en: iscsi: only tcp transport is supported
cs: iscsi: podporován je pouze tcp transport

en: iscsi: target name should not be an empty string
cs: iscsi: název cíle by neměl být prázdný řetězec

en: iscsi: target string must not begin with a '/'
cs: iscsi: je třeba, aby řetězec cíle nezačínal na „/“ (dopředné lomítko)

en: for device ‘/dev/null’, format must be ‘raw’
cs: V případě zařízení „/dev/null“ je třeba, aby formát byl „raw“

en: invalid port number ‘%s’
cs: neplatné číslo portu „%s“

en: invalid hostname ‘%s’
cs: neplatný název stroje „%s“

en: invalid hostname or server string ‘%s’
cs: Neplatný název stroje nebo server „%s“

en: %s parameter is empty or contains disallowed characters
cs: parametr %s je prázdný nebo obsahuje nedovolené znaky

en: %s parameter is invalid
cs: parametr %s není platný

en: you cannot specify a server with file-backed disks
cs: v případě disků založených na souborech není možné zadat server

en: you cannot specify a username with file-backed disks
cs: v případě disků založených na souborech není možné zadat uživatelské jméno

en: you cannot specify a secret with file-backed disks
cs: v případě disků založených na souborech není možné zadat tajemství

en: unknown protocol ‘%s’
cs: neznámý protokol „%s“

en: hotplugging support was removed in libguestfs 1.48
cs: podpora připojování za chodu byla odebrána v libguestfs 1.48

en: %s: device not found
cs: %s: zařízení nenalezeno

en: drive index out of range
cs: pořadové číslo disku mimo rozsah

en: libguestfs: error: %s
cs: libguestfs: chyba: %s

en: <truncated, original size %zu bytes>
cs: <zkráceno, původní velikost %zu bajtů>

en: filesystem is already mounted in another thread
cs: souborový systém už je připojený v jiném vláknu

en: fuse_mount failed: %s, see error messages above
cs: fuse_mount se nezdařilo: %s, viz chybová hlášení výše

en: you must call guestfs_mount_local first
cs: nejprve je třeba zavolat guestfs_mount_local

en: no filesystem is mounted
cs: nepřipojen žádný souborový systém

en: could not initialize dir cache hashtables
cs: nepodařilo se inicializovat tabulky otisků mezipaměti složky

en: FUSE is not supported in this build of libguestfs because libfuse was not found when libguestfs was compiled
cs: V tomto sestavení libguestfs není FUSE podporováno, protože v okamžiku kompilace libguestfs nebyla nalezena knihovna libfuse

en: libguestfs was built with an invalid default backend, using ‘direct’ instead
cs: libguestfs byla sestavena s neplatnou výchozí podpůrnou vrstvou – náhradně se používá „direct“

en: ‘direct’ backend does not work
cs: podpůrná vrstva „direct“ nefunguje

en: too small value for memsize (must be at least %d)
cs: příliš malá hodnota pro memsize (je třeba, aby bylo přinejmenším %d)

en: identifier must contain only alphanumeric characters, underscore or minus sign
cs: je třeba, aby identifikátor obsahoval pouze písmena a číslice, podtržítka či mínusy

en: setting not found
cs: nastavení nenalezeno

en: qemu-img info: JSON output did not contain ‘format’ key
cs: qemu-img info: JSON výstup neobsahoval klíč „format“

en: qemu-img info: JSON output did not contain ‘virtual-size’ key
cs: qemu-img info: JSON výstup neobsahoval klíč „virtual-size“

en: qemu-img info: JSON output was not an object
cs: qemu-img info: JSON výstup nebyl objekt

en: qemu-img info command produced no output, but didn't return an error status code
cs: příkaz qemu-img info nevytvořil žádný výstup, ale ani nevrátil chybový stavový kód

en: qemu-img info: JSON parse error: %s
cs: qemu-img info: chyba zpracovávání JSON: %s

en: you must call guestfs_add_drive before guestfs_launch
cs: nejdříve je třeba zavolat guestfs_add_drive a až poté guestfs_launch

en: qemu launched and contacted daemon, but state != READY
cs: qemu spuštěno a proces služby kontaktován, ale stav není PŘIPRAVENO

en: %s:%d: error constructing libvirt XML near call to "%s"
cs: %s:%d: chyba při sestavování libvirt XML poblíž volání „%s“

en: direct mode flag is not supported yet for libvirt backend
cs: pro libvirt podpůrnou vrstvu zatím ještě není podporován příznak přímého režimu

en: could not connect to libvirt (URI = %s)
cs: nepodařilo se připojit k libvirt (URI = %s)

en: could not get libvirt capabilities
cs: nepodařilo se získat libvirt schopnosti

en: unable to parse capabilities XML returned by libvirt
cs: nepodařilo se zpracovat XML schopností, vrácené libvirt

en: unable to create new XPath context
cs: nepodařilo se vytvořit nový XPath kontext

en: could not define libvirt secret
cs: nepodařilo se definovat tajemství pro libvirt

en: rbd protocol secret must be base64 encoded
cs: je třeba, aby tajemství pro rdb protokol bylo v base64 kódování

en: could not set libvirt secret value
cs: nepodařilo se nastavit hodnotu libvirt tajemství

en: could not destroy libvirt domain
cs: nepodařilo se zlikvidovat libvirt doménu

en: too many drives have been added, the current backend only supports %d drives
cs: přidáno příliš mnoho disků – stávající podpůrná vrstva podporuje pouze %d disků

en: get-pid can only be called after launch
cs: get-pid je možné spouštět pouze po spuštění

en: the current backend does not support ‘get-pid’
cs: stávající podpůrná vrstva nepodporuje „get-pid“

en: the current backend does not allow max disks to be queried
cs: stávající podpůrná vrstva nepodporuje dotazování na maximum disků

en: qemu has not been launched yet
cs: qemu zatím ještě nebylo spuštěno

en: parameter ‘%s’ isn't allowed
cs: parametr „%s“ není povolený

en: unknown credential type ‘%s’
cs: neznámý typ přihlašovacího údaje „%s“

en: list of supported credentials is too long
cs: seznam podporovaných přihlašovacích údajů je příliš dlouhý

en: credential index out of range
cs: pořadové číslo přihlašovacího údaje je mimo rozsah

en: no libvirt domain called ‘%s’: %s
cs: žádná libvirt doména nazvaná „%s“: %s

en: error getting domain info: %s
cs: chyba při získávání informací o doméně: %s

en: unable to evaluate XPath expression
cs: nedaří se vyhodnotit XPath výraz

en: libvirt domain has no disks
cs: libvirt doména nemá žádné disky

en: error reading libvirt XML information: %s
cs: chyba při čtení libvirt XML informací: %s

en: unable to parse XML information returned by libvirt
cs: nedaří se zpracovat XML informace vrácené libvirt

en: no libvirt pool called ‘%s’: %s
cs: žádný libvirt fond nazvaný „%s“: %s

en: no volume called ‘%s’ in the libvirt pool ‘%s’: %s
cs: žádný svazek nazvaný „%s“ v libvirt fondu „%s“:%s

en: cannot get the filename of the libvirt volume ‘%s’: %s
cs: nedaří se získat název souboru libvirt svazku „%s“: %s

en: operation cancelled by user
cs: operace zrušena uživatelem

en: write to daemon socket
cs: zapsat na soket procesu služby

en: failed to parse file chunk
cs: nepodařilo se zpracovat shluk souboru

en: file receive cancelled by daemon
cs: získávání souboru zrušeno procesem služby

en: no console socket, the handle must be launched
cs: žádný soket konzole – je třeba spustit obsluhu

en: connection class does not support getting the console socket
cs: třída připojení nepodporuje získání soketu konzole

en: converting path to absolute path: %s: %s: realpath
cs: převádí se popis umístění na úplný: %s: %s: skutečný popis umístění

en: setting temporary directory
cs: nastavuje se dočasná složka

en: %s: %s: ‘%s’ is not a directory
cs: %s: %s: „%s“ není složka

en: %s: cannot create temporary directory
cs: %s:

en: socket path too long: %s/%s
cs: popis umístění je příliš dlouhý: %s/%s

en: could not parse integer in version number: %s
cs: nepodařilo se zpracovat celočíselnou hodnotu v číslu verze: %s

en: read: %s: unexpected end of file
cs: čtení: %s: neočekávaný konec souboru

en: attempting to sync filesystems ...
cs: snaha o synchronizaci souborových systémů…

en: unmounting filesystems ...
cs: Odpojování souborového systému…

en:  ? - print this message
cs:  ? - vypsat tuto zprávu

en:  h - print this message
cs:  h - vypíše tuto zprávu

en:  s - sync the filesystems
cs:  s - synchronizovat souborové systémy

en:  u - unmount filesystems
cs:  u - odpojit souborové systémy

en: root device: %s
cs: kořenové zařízení: %s

en:   product name: %s
cs:   název produktu: %s

en:   type: %s
cs:   typ: %s

en:   distro: %s
cs:   distribuce: %s

en: could not parse memory size ‘%s’
cs: nedaří se zpracovat velikost paměti „%s“

en: unrecognized escape key: %s
cs: nerozpoznaná úniková klávesa: %s

en: Inspecting the virtual machine or disk image ...
cs: Zkoumá se virtuální stroj nebo obraz disku…

en: # %s has type ‘%s’
cs: Počet %s má typ „%s“

en: invalid timeout: %s
cs: neplatný časový limit: %s

en: unexpected command line option %d
cs: neočekávaná volba příkazového řádku %d

en: extra arguments on the command line
cs: další argumenty na příkazovém řádku

en: binary ‘%s’ does not exist or is not executable
cs: spustitelný prostor „%s“ neexistuje nebo není spustitelný

en: path does not look like a qemu source directory: %s
cs: daný popis umístění nevypadá jako zdrojová složka qemu: %s
