libguestfs 1.49.1 - en to ka translation catalogue (158 entries)

en: %s: line %d: error parsing configuration file: %s
ka: %s: ხაზი %d: შეცდომა კონფიგურაციის ფაილის დამუშავებისას: %s

en: string size overflow
ka: სტრიქონის ზომის გადავსება

en: 'clevis_luks_unlock', needed for decrypting %s, is unavailable in this libguestfs version
ka: 'clevis_luks_unlock', რომელიც საჭიროა %s-ის გაშიფვრისთვის, libguestfs -ის ამ ვერსიაში ხელმიუწვდომელია

en: %s: some filesystems could not be mounted (ignored)
ka: %s: ზოგიერთი ფაილური სისტემის მიმაგრება შეუძლებელია (იგნორირება)

en: Operating system: %s
ka: ოპერაციული სისტემა: %s

en: %s mounted on %s
ka: %s მიმაგრებულია %s-ზე

en: Enter key or passphrase ("%s"):
ka: შეიყვანეთ გასაღები ან საკვანძო ფრაზა ("%s"):

en: size_t overflow
ka: size_t -ის გადავსება

en: could not read key from user
ka: მომხმარებლიდან გასაღების წაკითხვის შეცდომა

en: selector '%s': missing ID
ka: სელექტორი '%s': აკლია ID

en: selector '%s': missing TYPE
ka: სელექტორი '%s': აკლია TYPE

en: selector '%s': missing KEY_STRING, or too many fields
ka: სელექტორი '%s': აკლია KEY_STRING ან მეტისმეტად ბევრი ველი

en: selector '%s': missing FILENAME, or too many fields
ka: სელექტორი '%s': აკლია FILENAME ან მეტისმეტად ბევრი ველი

en: selector '%s': too many fields
ka: სელექტორი '%s': მეტისმეტად ბევრი ველი

en: selector '%s': invalid TYPE
ka: სელექტორი '%s': არასწორი TYPE

en: %s: ‘%s’ could not be mounted.
ka: %s: ‘%s’ მიმაგრების შეცდომა.

en: %s: Did you mean to mount one of these filesystems?
ka: %s: გულისხმობდით ამ ფაილური სისტემებიდან ერთ ერთის მიმაგრებას?

en: cannot determine the subvolume for %s: %s (%d)
ka: %s-ის ქვეტომის აღმოჩენის შეცდომა: %s (%d)

en: %s: --add: could not parse URI ‘%s’
ka: %s: --add: URI ‘%s’-ის დამუშავების შეცდომა

en: %s: %s: scheme of URI is NULL or empty
ka: %s: %s: URI-ის სქემა NULL ან ცარიელია

en: %s: %s: cannot have both a server name and a socket query parameter
ka: %s: %s: ორივეს, სერვერის სახელის და სოკეტის მოთხოვნის პარამეტრის ქონა შეუძლებელია

en: could not connect to libvirt (code %d, domain %d): %s
ka: libvirt-თან მიერთების შეცდომა (კოდი %d, დომენი %d): %s

en: could not get number of running domains (code %d, domain %d): %s
ka: გაშვებული დომენების რაოდენობის მიღების შეცდომა (კოდი %d, დომენი %d): %s

en: could not list running domains (code %d, domain %d): %s
ka: გაშვებული დომენების ჩამოთვლის შეცდომა (კოდი %d, დომენი %d): %s

en: could not get number of inactive domains (code %d, domain %d): %s
ka: არააქტიური დომენების რაოდენობის მიღების შეცდომა (კოდი %d, დომენი %d): %s

en: could not list inactive domains (code %d, domain %d): %s
ka: არააქტიური დომენების ჩამოთვლის შეცდომა (კოდი %d, დომენი %d): %s

en: %s exited successfully
ka: %s წარმატებით დასრულდა

en: %s exited with error status %d
ka: %s დასრულდა შეცდომის კოდით %d

en: %s killed by signal %d (%s)
ka: %s მოკვდა სიგნალით %d (%s)

en: %s stopped by signal %d (%s)
ka: %s გაჩერდა სიგნალით %d (%s)

en: %s exited for an unknown reason (status %d)
ka: %s გავიდა უცნობი მიზეზით (სტატუსი %d)

en: %s: error getting extended attrs for %s %s
ka: %s: შეცდომა გაფართოებული ატრიბუტების მიღებისას სამიზნისთვის %s %s

en: %s: error: cannot parse xattr count for %s %s
ka: %s: შეცდომა: xattr -ის რაოდენობის დამუშავების შეცდომა სამიზნისთვის %s %s

en: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
ka: იმისთვის, რომ Windows-ის დისკის სიმბოლოები გამოიყენოთ, ეს Windows-ის სტუმარს უნდა წარმოადგენდეს

en: drive '%c:' not found.
ka: დისკი '%c:' ვერ ვიპოვე.

en: use 'alloc file size' to create an image
ka: ასლის შესაქმნელად გამოიყენეთ 'alloc file size'

en: use 'sparse file size' to create a sparse image
ka: გაბნეული ასლის შესაქმნელად გამოიყენეთ 'sparse file size'

en: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
ka: %s: არასწორი მთელი რიცხვი პარამეტრი (%s -მა დააბრუნა %u)

en: Command
ka: ბრძანება

en: Description
ka: აღწერა

en: delete the default POSIX ACL of a directory
ka: საქაღალდის ნაგულისხმები POSIX ACL-ების წაშლა

en: get the POSIX ACL attached to a file
ka: ფაილზე მიმაგრებული POSIX ACL-ების მიღება

en: set the POSIX ACL attached to a file
ka: ფაილზე მიმაგრებული POSIX ACL-ების დაყენება

en: alias for '%s'
ka: '%s'-ის მეტსახელი

en: add a CD-ROM disk image to examine
ka: გასასინჯად CD-ROM დისკის ასლის მიმაგრება

en: add the disk(s) from a named libvirt domain
ka: მითითებული libvirt დომენიდან დისკის დამატება

en: add an image to examine or modify
ka: გასასინჯად ან შესაცვლელად დისკის დამატება

en: add a drive in snapshot mode (read-only)
ka: დისკის სწრაფი ასლის რეჟიმში (მხოლოდ კითხვისთვის) დამატება

en: allocate and add a disk file
ka: დისკის ფაილის გამოყოფა და დამატება

en: clear Augeas path
ka: "Augeas"-ის ბილიკის გასუფთავება

en: close the current Augeas handle
ka: მიმდინარე Augeas-ის კაუჭის დახურვა

en: define an Augeas node
ka: "Augeas"-ის კვანძის აღწერა

en: define an Augeas variable
ka: "Augeas"-ის ცვლადის აღწერა

en: look up the value of an Augeas path
ka: "Augeas"-ის ბილიკის მნიშვნელობის მოძებნა

en: create a new Augeas handle
ka: "Augeas"-ის ახალი კაუჭის შექმნა

en: insert a sibling Augeas node
ka: "Augeas"-ის და კვანძის ჩასმა

en: return the label from an Augeas path expression
ka: "Augeas"-ის ბილიკის გამოსახულებიდან ჭდის დაბრუნება

en: load files into the tree
ka: ხეში ფაილების შეტვირთვა

en: list Augeas nodes under augpath
ka: "Augeas"-ის კვანძების სია augpath-ში

en: return Augeas nodes which match augpath
ka: აბრუნებს Augeath-ის კვანძებს, რომლებიც augpath-ს ემთხვევა

en: move Augeas node
ka: "Augeas"-ის კვანძის გადატანა

en: remove an Augeas path
ka: "Augeas"-ის ბილიკის წაშლა

en: write all pending Augeas changes to disk
ka: "Augeas"-ის ყველა დარჩენილი ცვლილების დისკზე ჩაწერა

en: set Augeas path to value
ka: "Augeas"-ის ბილიკის მნიშვნელობის დაყენება

en: set multiple Augeas nodes
ka: "Augeas"-ის მრავალი კვანძის დაყენება

en: add/remove an Augeas lens transformation
ka: "Augeas"-ის ლინზის ტრანსფორმაციის დამატება/წაშლა

en: return a list of all optional groups
ka: ყველა არასავალდებულო ჯგუფის სიის დაბრუნება

en: upload base64-encoded data to file
ka: base64-ით კოდირებული მონაცემების ფაილში ატვირთვა

en: download file and encode as base64
ka: ფაილის გადმოწერა და base64-ით კოდირება

en: discard all blocks on a device
ka: მოწყობილობაზე ყველა ბლოკის მოცილება

en: return true if discarded blocks are read as zeroes
ka: აბრუნებს 1-ს, თუ მოცილებული ბლოკები ნულებად წაიკითხება

en: print block device attributes
ka: ბლოკური მოწყობილობის ატრიბუტების გამოტანა

en: flush device buffers
ka: მოწყობილობის ბუფერების ჩაწერა

en: get blocksize of block device
ka: ბლოკური მოწყობილობის ბლოკის ზომის მიღება

en: is block device set to read-only
ka: არის ბლოკური მოწყობილობა მხოლოდ კითხვადი, თუ არა

en: get total size of device in bytes
ka: მოწყობილობის სრული ზომის ბაიტებშ მიღება

en: get sectorsize of block device
ka: ბლოკური მოწყობილობის სექტორის ზომის მიღება

en: get total size of device in 512-byte sectors
ka: მოწყობილობის სრული ზომის 512 ბაიტიან სექტორებში მიღება

en: reread partition table
ka: დანაყოფების ცხრილის თავიდან წაკითხვა

en: set blocksize of block device
ka: ბლოკური მოწყობილობის ბლოკის ზომის დაყენება

en: set readahead
ka: წინასწარი კითხვის ჩართვა

en: set block device to read-only
ka: ბლოკური მოწყობილობის მხოლოდ-კითხვადი რეჟიმის დაყენება

en: set block device to read-write
ka: ბლოკური მოწყობილობის ჩაწერა-კითხვადი რეჟიმის დაყენება

en: cancel a running or paused balance
ka: გაშვებული ან შეჩერებული ბალანსის გაუქმება

en: pause a running balance
ka: გაშვებული ბალანსის შეჩერება

en: resume a paused balance
ka: შეჩერებული ბალანსის გაგრძელება

en: show the status of a running or paused balance
ka: გაშვებული ან შეჩერებული ბალანსის სტატუსის ჩვენება

en: add devices to a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილურ სისტემისთვის მოწყობილობების დამატება

en: remove devices from a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემიდან მოწყობილობების წაშლა

en: balance a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის ბალანსი

en: defragment a file or directory
ka: ფაილის ან საქაღალდის დეფრაგმენტაცა

en: resize a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის ზომის შეცვლა

en: list devices for btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემისთვის მოწყობილობების სია

en: sync a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის სინქრონიზაცია

en: check a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის შემოწმება

en: create an image of a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის ასლის შექმნა

en: add a qgroup to a parent qgroup
ka: მშობელ qgroup-ში qgroup-ის დამატება

en: create a subvolume quota group
ka: ქვეტომის კვოტის ჯგუფის დამატება

en: destroy a subvolume quota group
ka: ქვეტომის კვოტის ჯგუფის წაშლა

en: limit the size of a subvolume
ka: ქვეტომის ზომის შეზღუდვა

en: remove a qgroup from its parent qgroup
ka: qgroup-ის მშობელი qgroup-დან წაშლა

en: show subvolume quota groups
ka: ქვეტომის კვოტის ჯგუფების ჩვენება

en: enable or disable subvolume quota support
ka: ქვეტომის კვოტის მხარდაჭერის ჩართვა/გამორთვა

en: replace a btrfs managed device with another device
ka: btrfs-ის მიერ მართული მოწყობილობის სხვა მოწყობილობით ჩანაცვლება

en: recover bad superblocks from good copies
ka: დაზიანებული ზებლოკების კარგი ასლებიდან აღდგენა

en: create a btrfs subvolume
ka: btrfs ქვეტომის შექმნა

en: delete a btrfs subvolume or snapshot
ka: btrfs ქვეტომის ან სწრაფი ასლის წაშლა

en: get the default subvolume or snapshot of a filesystem
ka: ფაილური სისტემის ნაგულისხმები ქვეტომის ან სწრაფი ასლის მიღება

en: list btrfs snapshots and subvolumes
ka: btrfs -ის სწრაფი ასლებისა და ქვეტომების სია

en: set default btrfs subvolume
ka: btrfs -ის ნაგულისხმები ქვეტომის დაყენება

en: return detailed information of the subvolume
ka: აბრუნებს ქვეტომის შესახებ დეტალურ ინფორმაციას

en: create a btrfs snapshot
ka: btrfs -ის სწრაფი ასლის შექმნა

en: enable extended inode refs
ka: გაფართოებული inode ref-ების ჩართვა

en: list the contents of a file
ka: ფაილის შემცველობის ჩამოთვლა

en: change file mode
ka: ფაილის რეჟიმის შეცვლა

en: change file owner and group
ka: ფაილის მფლობელისა და ჯგუფის შეცვლა

en: copy a file
ka: ფაილის კოირება

en: copy a file or directory recursively
ka: ფაილის ან საქაღალდის რეკურსიული კოპირება

en: pack directory into cpio file
ka: საქაღალდის cpio ფაილში შეკვრა

en: close an encrypted device
ka: დაშიფრული მოწყობილობის დახურვა

en: open an encrypted block device
ka: დაშიფრული ბლოკური მოწყობილობის გახსნა

en: debugging and internals
ka: შეცდომების აღმოჩენა და შიდა ფუნქციები

en: debug the drives (internal use only)
ka: დისკების შეცდომების აღმოჩენა (მხოლოდ შიდა გამოყენებისთვის)

en: convert device to index
ka: მოწყობილობის ინდექსად გარდაქმნა

en: convert device index to name
ka: მოწყობილობის ინდექსის სახელად გარდაქმნა

en: return virtual size of a disk
ka: აბრუნებს ვირტუალური დისკის ზომას

en: display an image
ka: ასლის ჩვენება

en: return kernel messages
ka: აბრუნებს ბირთვის შეტყობინებებს

en: get the program name
ka: პროგრამის სახელის მიღება

en: close the current hivex handle
ka: hivex-ის მიმდინარე დამმუშავებლის დახურვა

en: get the system build ID
ka: სისტემის აგების ID-ის მიღება

en: list 9p filesystems
ka: 9p ფაილური სისტემების სია

en: list filesystems
ka: ფაილური სისტემების სია

en: open a LUKS-encrypted block device
ka: LUKS-ით დაშიფრული ბლოკური მოწყობილობის გახსნა

en: create a btrfs filesystem
ka: btrfs ფაილური სისტემის შექმნა

en: show mountpoints
ka: მიმაგრების წერტილების ჩვენება

en: delete a partition
ka: დანაყოფის წაშლა

en: remove a file or directory recursively
ka: ფაილის ან საქაღალდის რეკურსიული წაშლა

en: set filesystem label
ka: ფაილური სისტემის ჭდე

en: set the program name
ka: პროგრამის სახელის დაყენება

en: pack directory into tarfile
ka: საქაღალდის tar ფაილში შეკვრა

en: create an LVM volume group
ka: "LVM" საცავის ჯგუფის შექმნა

en: remove an LVM volume group
ka: "LVM" საცავის ჯგუფის წაშლა

en: rename an LVM volume group
ka: "LVM" საცავის ჯგუფის სახელის გადარქმევა

en: %s: to use Windows drive letters, this must be a Windows guest
ka: %s: იმისთვის, რომ Windows-ის დისკის სიმბოლოები გამოიყენოთ, ეს Windows-ის სტუმარს უნდა წარმოადგენდეს

en: failed to partition disk: %s
ka: დისკის დაყოფის შეცდომა: %s

en: failed to create PV: %s: %s
ka: PV-ის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: failed to create VG: %s: %s
ka: VG-ის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: %s: %s: invalid integer parameter (%s returned %u)
ka: %s: %s: არასწორი მთელრიცხვიანი პარამეტრი (%s -მა %u დააბრუნა)

en: %s: %s: integer out of range
ka: %s: %s: მთელი მნიშვნელობა დიაპაზონს გარეთაა

en: yes
ka: დიახ

en: no
ka: არა

en: open: %s
ka: open(): %s

en: invalid port number ‘%s’
ka: პორტის არასწორი ნომერი: %s

en: setting not found
ka: პარამეტრი ნაპოვნი არაა

en: passt was killed with signal %d
ka: passt მოკვდა სიგნალით %d

en: passt exited with status %d
ka: passt დასრულდა შეცდომის კოდით %d

en: failed to parse passt PID from '%s'
ka: '%s'-დან მოწოდებული passt-is PID-ის დამუშავება ჩავარდა
