libguestfs 1.39.12 - en to tg translation catalogue (7 entries)

en: Command
tg: Фармон

en: Description
tg: Шарҳ

en: edit a file
tg: таҳрири файл

en: create a directory
tg: эҷоди феҳрист

en: <%s> %s (default: %s)
tg: <%s> %s (пешфарз: %s)

en: yes
tg: ҳа

en: no
tg: не
