libgweather master - en to kk translation catalogue (228 entries)

en: Loading…
kk: Жүктеу…

en: Greenwich Mean Time
kk: Гринвич бойынша

[ctx: timezone]
en: Unknown
kk: Белгісіз

en: variable
kk: айнымалы

en: north
kk: солтүстік

en: north — northeast
kk: солтүстік — солтүстік-Шығыс

en: northeast
kk: солтүстік-шығыс

en: east — northeast
kk: шығыс — оңтүстік-шығыс

en: east
kk: шығыс

en: east — southeast
kk: шығыс — оңтүстік-шығыс

en: southeast
kk: оңтүстік-шығыс

en: south — southeast
kk: оңтүстік — оңтүстік-шығыс

en: south
kk: оңтүстік

en: south — southwest
kk: оңтүстік — оңтүстік-батыс

en: southwest
kk: оңтүстік-батыс

en: west — southwest
kk: батыс — оңтүстік-батыс

en: west
kk: батыс

en: west — northwest
kk: батыс — солтүстік-батыс

en: northwest
kk: солтүстік-батыс

en: north — northwest
kk: солтүстік — солтүстік-батыс

en: Variable
kk: Айнымалы

en: North
kk: Солтүстік

en: North — Northeast
kk: Солтүстік — Солтүстік-шығыс

en: Northeast
kk: Солтүстік-Шығыс

en: East — Northeast
kk: Шығыс — Солтүстік-шығыс

en: East
kk: Шығыс

en: East — Southeast
kk: Шығыс — Оңтүстік-Шығыс

en: Southeast
kk: Оңтүстік-Шығыс

en: South — Southeast
kk: Оңтүстік — Оңтүстік-Шығыс

en: South
kk: Оңтүстік

en: South — Southwest
kk: Оңтүстік — Оңтүстік-Батыс

en: Southwest
kk: Оңтүстік-Батыс

en: West — Southwest
kk: Батыс — Оңтүстік-Батыс

en: West
kk: Батыс

en: West — Northwest
kk: Батыс — Солтүстік-Батыс

en: Northwest
kk: Солтүстік-Батыс

en: North — Northwest
kk: Солтүстік — Солтүстік-Батыс

[ctx: wind direction]
en: Invalid
kk: Қате

[ctx: wind direction]
en: invalid
kk: қате

en: clear sky
kk: ашық аспан

en: broken clouds
kk: ашылуы бар бұлттылық

en: scattered clouds
kk: шашыранды бұлттылық

en: few clouds
kk: біршама бұлттылық

en: overcast
kk: тұтас бұлттылық

en: Clear sky
kk: Ашық аспан

en: Broken clouds
kk: Ашылуы бар бұлттылық

en: Scattered clouds
kk: Шашыранды бұлттылық

en: Few clouds
kk: Біршама бұлттылық

en: Overcast
kk: Тұтас бұлттылық

[ctx: sky conditions]
en: Invalid
kk: Қате

[ctx: sky conditions]
en: invalid
kk: қате

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: thunderstorm
kk: найзағай

note: DRIZZLE
en: drizzle
kk: сіркіреген жауын

en: light drizzle
kk: шағын сіркіреген жауын

en: moderate drizzle
kk: орташа сіркіреген жауын

en: heavy drizzle
kk: қатты сіркіреген жауын

en: freezing drizzle
kk: бұршағы бар сіркіреген жауын

note: RAIN
en: rain
kk: жаңбыр

en: light rain
kk: шағын жаңбыр

en: moderate rain
kk: орташа жаңбыр

en: heavy rain
kk: қатты жаңбыр

en: rain showers
kk: өте қатты жаңбыр

en: freezing rain
kk: бұршағы бар жаңбыр

note: SNOW
en: snow
kk: қар

en: light snow
kk: шағын қар

en: moderate snow
kk: орташа қар

en: heavy snow
kk: қатты қар

en: snowstorm
kk: боран

en: blowing snowfall
kk: қар жауу

en: snow showers
kk: қатты боран

en: drifting snow
kk: қар басу

note: SNOW_GRAINS
en: snow grains
kk: ақ қиыршық қар

en: light snow grains
kk: шағын ақ қиыршық қар

en: moderate snow grains
kk: орташа ақ қиыршық қар

en: heavy snow grains
kk: қатты ақ қиыршық қар

note: ICE_CRYSTALS
en: ice crystals
kk: мұз кристалдары

note: ICE_PELLETS
en: sleet
kk: жабысқақ қар

en: little sleet
kk: шағын жабысқақ қар

en: moderate sleet
kk: орташа жабысқақ қар

en: heavy sleet
kk: қатты жабысқақ қар

en: sleet storm
kk: боранды жабысқақ қар

en: showers of sleet
kk: өте қатты жабысқақ қар

note: HAIL
en: hail
kk: бұршақ

en: hailstorm
kk: бұршақты боран

en: hail showers
kk: ашылуы бар бұршақ

note: SMALL_HAIL
en: small hail
kk: шағын бұршақ

en: small hailstorm
kk: шағын бұршақты боран

en: showers of small hail
kk: жауынды шағын бұршақ

note: PRECIPITATION
en: unknown precipitation
kk: белгісіз жауын-шашын

note: MIST
en: mist
kk: тұман

note: FOG
en: fog
kk: тұман

en: fog in the vicinity
kk: маңайдағы тұман

en: shallow fog
kk: сирек тұман

en: patches of fog
kk: кей жерде тұман

en: partial fog
kk: кейде тұман

en: freezing fog
kk: үспелі тұман

note: SMOKE
en: smoke
kk: түтін

note: VOLCANIC_ASH
en: volcanic ash
kk: жанартау күлі

note: SAND
en: sand
kk: құм

en: blowing sand
kk: жер бетіндегі құмды боран

en: drifting sand
kk: құмды боран басуы

note: HAZE
en: haze
kk: шаңды мұнар

note: SPRAY
en: blowing sprays
kk: шаңды жел екпіндері

note: DUST
en: dust
kk: шаң

en: blowing dust
kk: жер бетіндегі шаңды боран

en: drifting dust
kk: шаңды боран басуы

note: SQUALL
en: squall
kk: дауыл

note: SANDSTORM
en: sandstorm
kk: құмды боран

en: sandstorm in the vicinity
kk: маңайдағы құмды боран

en: heavy sandstorm
kk: қатты құмды боран

note: DUSTSTORM
en: duststorm
kk: шаңды боран

en: duststorm in the vicinity
kk: маңайдағы шаңды боран

en: heavy duststorm
kk: қатты шаңды боран

note: FUNNEL_CLOUD
en: funnel cloud
kk: құйын

note: TORNADO
en: tornado
kk: торнадо

note: DUST_WHIRLS
en: dust whirls
kk: шаңды ұйтқыма жел

en: dust whirls in the vicinity
kk: маңайдағы шаңды ұйтқыма жел

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
kk: Найзағай

note: DRIZZLE
en: Drizzle
kk: Сіркіреген жауын

en: Light drizzle
kk: Шағын сіркіреген жауын

en: Moderate drizzle
kk: Орташа сіркіреген жауын

en: Heavy drizzle
kk: Қатты сіркіреген жауын

en: Freezing drizzle
kk: Бұршағы бар сіркіреген жауын

note: RAIN
en: Rain
kk: Жаңбыр

en: Light rain
kk: Шағын жаңбыр

en: Moderate rain
kk: Орташа жаңбыр

en: Heavy rain
kk: Қатты жаңбыр

en: Rain showers
kk: Өте қатты жаңбыр

en: Freezing rain
kk: Бұршағы бар жаңбыр

note: SNOW
en: Snow
kk: Қар

en: Light snow
kk: Шағын қар

en: Moderate snow
kk: Орташа қар

en: Heavy snow
kk: Қатты қар

en: Snowstorm
kk: Боран

en: Blowing snowfall
kk: Қар жауу

en: Snow showers
kk: Қатты боран

en: Drifting snow
kk: Қар басу

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
kk: Ақ қиыршық қар

en: Light snow grains
kk: Шағын ақ қиыршық қар

en: Moderate snow grains
kk: Орташа ақ қиыршық қар

en: Heavy snow grains
kk: Қатты ақ қиыршық қар

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
kk: Мұз кристалдары

note: ICE_PELLETS
en: Sleet
kk: Жабысқақ қар

en: Little sleet
kk: Шағын жабысқақ қар

en: Moderate sleet
kk: Орташа жабысқақ қар

en: Heavy sleet
kk: Қатты жабысқақ қар

en: Sleet storm
kk: Боранды жабысқақ қар

en: Showers of sleet
kk: Өте қатты жабысқақ қар

note: HAIL
en: Hail
kk: Бұршақ

en: Hailstorm
kk: Бұршақты боран

en: Hail showers
kk: Ашылуы бар бұршақ

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
kk: Шағын бұршақ

en: Small hailstorm
kk: Шағын бұршақты боран

en: Showers of small hail
kk: Жауынды шағын бұршақ

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
kk: Белгісіз жауын-шашын

note: MIST
en: Mist
kk: Жер бетіндегі тұман

note: FOG
en: Fog
kk: Тұман

en: Fog in the vicinity
kk: Маңайдағы тұман

en: Shallow fog
kk: Сирек тұман

en: Patches of fog
kk: Кей жерде тұман

en: Partial fog
kk: Кейде тұман

en: Freezing fog
kk: Үспелі тұман

note: SMOKE
en: Smoke
kk: Түтін

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
kk: Жанартау күлі

note: SAND
en: Sand
kk: Құм

en: Blowing sand
kk: Жер бетіндегі құмды боран

en: Drifting sand
kk: Құмды боран басуы

note: HAZE
en: Haze
kk: Шаңды мұнар

note: SPRAY
en: Blowing sprays
kk: Шаңды жел екпіндері

note: DUST
en: Dust
kk: Шаң

en: Blowing dust
kk: Жер бетіндегі шаңды боран

en: Drifting dust
kk: Шаңды боран басуы

note: SQUALL
en: Squall
kk: Дауыл

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
kk: Құмды боран

en: Sandstorm in the vicinity
kk: Маңайдағы құмды боран

en: Heavy sandstorm
kk: Қатты құмды боран

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
kk: Шаңды боран

en: Duststorm in the vicinity
kk: Маңайдағы шаңды боран

en: Heavy duststorm
kk: Қатты шаңды боран

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
kk: Құйын

note: TORNADO
en: Tornado
kk: Торнадо

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
kk: Шаңды ұйтқыма жел

en: Dust whirls in the vicinity
kk: Маңайдағы шаңды ұйтқыма жел

en: Unknown observation time
kk: Бақылау уақыты белгісіз

[ctx: sky conditions]
en: Unknown
kk: Белгісіз

[ctx: temperature]
en: Unknown
kk: Белгісіз

[ctx: dew]
en: Unknown
kk: Белгісіз

[ctx: humidity]
en: Unknown
kk: Белгісіз

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in knots
en: %0.1f knots
kk: %0.1f кнот

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in miles per hour
en: %.1f mph
kk: %.1f миля/сағ

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in kilometers per hour
en: %.1f km/h
kk: %.1f км/сағ

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in meters per second
en: %.1f m/s
kk: %.1f м/с

note: TRANSLATOR: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force %.1f
kk: Бофорт шкаласы бойынша %.1f

[ctx: wind speed]
en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Calm
kk: Тыныш

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in knots
en: knots
kk: кнот

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in miles per hour
en: mph
kk: миля/сағ

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in kilometers per hour
en: km/h
kk: км/сағ

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in meters per second
en: m/s
kk: м/с

note: TRANSLATOR: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force
kk: Бофорт күші

[ctx: pressure]
en: Unknown
kk: Белгісіз

note: TRANSLATOR: This is pressure in inches of mercury
en: %.2f inHg
kk: %.1f дюйм сын. бағ

note: TRANSLATOR: This is pressure in millimeters of mercury
en: %.1f mmHg
kk: %.1f мм сын. бағ

note: TRANSLATOR: This is pressure in kiloPascals
en: %.2f kPa
kk: %.2f кПА

note: TRANSLATOR: This is pressure in hectoPascals
en: %.2f hPa
kk: %.2f гПа

note: TRANSLATOR: This is pressure in millibars
en: %.2f mb
kk: %.2f мб

note: TRANSLATOR: This is pressure in atmospheres
en: %.3f atm
kk: %.3f атм

[ctx: visibility]
en: Unknown
kk: Белгісіз

note: TRANSLATOR: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
kk: %.1f миля

note: TRANSLATOR: This is the visibility in kilometers
en: %.1f km
kk: %.1f км

note: TRANSLATOR: This is the visibility in meters
en: %.0fm
kk: %.0f м

en: Retrieval failed
kk: Алу сәтсіз

note: Translators: %d is an error code, and %s the error string
en: Failed to get METAR data: %d %s.
kk: METAR деректерін алу сәтсіз аяқталды: %d %s.

en: Weather data from the <a href="https://openweathermap.org">Open Weather Map project</a>
kk: Ауа райы деректерін ұсынатын <a href="https://openweathermap.org">Open Weather Map жобасы</a>

note: The new (documented but not advertised) API is less strict in the format of the attribution, and just requires a generic CC-BY compatible attribution with a link to their service. That's very nice of them!
en: Weather data from the <a href="https://www.met.no/">Norwegian Meteorological Institute</a>.
kk: Ауа райы деректерін ұсынатын <a href="https://www.met.no/">Норвегиялық метеорологиялық институты</a>.

en: URL for the radar map
kk: Радарлық карта сілтемесі

en: The custom URL from where to retrieve a radar map, or empty for disabling radar maps.
kk: Радарлық карталарды алу сілтемесі, немесе бос болса, олар алынбайды.

en: Temperature unit
kk: Температураның өлшем бірлігі

en: The unit of temperature used for showing weather. Valid values are “kelvin”, “centigrade” and “fahrenheit”.
kk: Ауа райын көрсету кезіндегі температура бірлігі. Жарамды мәндері "kelvin", "centigrade" және "fahrenheit".

en: Distance unit
kk: Ара қашықтықтың өлшем бірлігі

en: The unit of distance used for showing weather (for example for visibility or for distance of important events). Valid values are “meters”, “km” and “miles”.
kk: Ауа райын көрсету кезіндегі ара қашықтықтың бірлігі (мысалы, көріну қашықтығы немесе маңызды оқиғаларға дейінгі қашықтықты үшін). Жарамды мәндері "meters", "km" және "miles".

en: Speed unit
kk: Жылдамдықтың өлшем бірлігі

en: The unit of speed used for showing weather (for example for wind speed). Valid values are “ms” (meters per second), “kph” (kilometers per hour), “mph” (miles per hour), “knots” and “bft” (Beaufort scale).
kk: Ауа райын көрсету кезіндегі жылдамдықтың бірлігі (мысалы, жел жылдамдығы үшін). Жарамды мәндері "ms" (секундына метр), "kph" (сағатына километр), "mph" (сағатына миля) "knots" және "bft" (Бофорт шкаласы).

en: Pressure unit
kk: Қысымның өлшем бірлігі

en: The unit of pressure used for showing weather. Valid values are “kpa” (kilopascal), “hpa” (hectopascal), “mb” (millibar, mathematically equivalent to 1 hPa but shown differently), “mm-hg” (millimeters of mercury), “inch-hg” (inches of mercury), “atm” (atmospheres).
kk: Ауа райын көрсету кезіндегі ауа қысымының бірлігі. Мүмкін мәндері "kpa" (килопаскаль), "hpa" (гектопаскаль), "mb" (миллибар, математикалық түрде 1 гПа-ға сәйкес, бірақ, басқаша көрсетіледі), "mm-hg" (сынап бағанының мм саны), "inch-hg" (сынап бағанының дюйм саны), "atm" (атмосфера).

note: TRANSLATORS: pick a default location to use in the weather applet. This should usually be the largest city or the capital of your country. If you're not picking a <location> in the database, don't forget to set name and coordinates. Do NOT change or localize the quotation marks!
en: ('', 'KNYC', nothing)
kk: ('', 'UACC', nothing)

en: Default location
kk: Үнсіз келісім бойынша орналасуы

en: The default location for the weather applet. The first field is the name that will be shown. If empty, it will be taken from the locations database. The second field is the METAR code for the default weather station. It must not be empty and must correspond to a <code> tag in the Locations.xml file. The third field is a tuple of (latitude, longitude), to override the value taken from the database. This is only used for sunrise and moon phase calculations, not for weather forecast.
kk: Ауа райы апплеті үшін үнсіз келісім бойынша орналасуы. Бірінші өрісте көрсетілетін атауы болады. Ол бос болса, орналасулар дерекқорынан алынады. Екінші өрісте үнсіз келісім бойынша ауа райы стансасының METAR коды орналасады. Ол бос болмауы тиіс, және Locations.xml файлындағы <code> тагына сай болуы тиіс. Үшінші өрісте ендік және бойлық жұбы болады, дерекқордан алынған мәндерді үстінен жазу керек болса. Ол ауа райы болжамы үшін емес, тек күн көзінің шығу уақыты және ай фазасын есептеу үшін қолданылады.
