libhandy master - en to hu translation catalogue (308 entries)

en: Insert placeholder to %s
hu: Helykitöltő beszúrása a következőbe: %s

en: Remove placeholder from %s
hu: Helykitöltő eltávolítása a következőből: %s

en: This property does not apply when a custom title is set
hu: Ez a tulajdonság nem érvényes, ha egyéni cím van beállítva

en: The decoration layout does not apply to header bars which do not show window controls
hu: A díszítés elrendezése nem érvényes azokra a fejlécsávokra, amelyek nem jelenítenek meg ablakvezérlőket

en: This property only applies when the leaflet is folded
hu: Ez a tulajdonság csak akkor érvényes, ha a lap össze van hajtva

en: Add group to %s
hu: Csoport hozzáadása a következőhöz: %s

en: Add page to %s
hu: Oldal hozzáadása a következőhöz: %s

en: Search bar is already full
hu: A keresősáv már tele van

en: Only objects of type %s can be added to objects of type %s.
hu: Csak %s típusú objektumok adhatók %s típusú objektumokhoz.

en: Icon name
hu: Ikonnév

en: Activatable widget
hu: Aktiválható felületi elem

en: The widget to be activated when the row is activated
hu: Az aktiválandó felületi elem, ha a sor aktiválva van

en: Subtitle
hu: Felirat

en: Use underline
hu: Aláhúzás használata

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
hu: Ha be van állítva, akkor a szövegben egy aláhúzás jelzi, hogy a következő karaktert kell használni a hívóbetű gyorsítóbillentyűjének

en: Number of title lines
hu: Címsorok száma

en: The desired number of title lines
hu: A címsorok kívánt száma

en: Number of subtitle lines
hu: Feliratsorok száma

en: The desired number of subtitle lines
hu: A feliratsorok kívánt száma

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: Position
hu: Pozíció

en: Current scrolling position
hu: Jelenlegi görgetési pozíció

en: Spacing
hu: Térköz

en: Spacing between pages
hu: Oldalak közti térköz

en: Reveal duration
hu: Felfedés időtartama

en: Page reveal duration
hu: Oldal felfedésének időtartama

en: Interactive
hu: Interaktív

en: Whether the widget can be swiped
hu: A felületi elem pöccinthető-e

en: Animation duration
hu: Animáció időtartama

en: Default animation duration
hu: Animáció alapértelmezett időtartama

en: Allow mouse drag
hu: Egérrel történő húzás engedélyezése

en: Whether to allow dragging with mouse pointer
hu: Engedélyezze-e az egérmutatóval történő húzást

en: Allow scroll wheel
hu: Egérgörgő engedélyezése

en: Whether the widget will respond to scroll wheel events
hu: A felületi elem válaszolni fog-e az egérgörgő eseményeire

en: Allow long swipes
hu: Hosszú pöccintések engedélyezése

en: Whether to allow swiping for more than one page at a time
hu: Engedélyezze-e egyszerre több oldal pöccintését

en: Carousel
hu: Körhinta

en: Maximum size
hu: Legnagyobb méret

en: The maximum size allocated to the child
hu: A gyermeknek kiosztandó legnagyobb méret

en: Tightening threshold
hu: Szorítási küszöbszint

en: The size from which the clamp will tighten its grip on the child
hu: A méret, amelytől kezdve a fogantyú megszorítja a gyermeket

en: Selected index
hu: Kiválasztott index

en: The index of the selected item
hu: A kiválasztott eleme indexe

en: Use subtitle
hu: Felirat használata

en: Set the current value as the subtitle
hu: A jelenlegi érték beállítása feliratként

en: Horizontally homogeneous
hu: Vízszintesen homogén

en: Horizontally homogeneous sizing
hu: Vízszintesen homogén méretezés

en: Vertically homogeneous
hu: Függőlegesen homogén

en: Vertically homogeneous sizing
hu: Függőlegesen homogén méretezés

en: Visible child
hu: Látható gyermek

en: The widget currently visible
hu: A jelenleg látható felületi elem

en: Name of visible child
hu: A látható gyermek neve

en: The name of the widget currently visible
hu: A jelenleg látható felületi elem neve

en: Transition type
hu: Átmenet típusa

en: The type of animation used to transition between children
hu: A gyermekek közti átváltáshoz használt animáció típusa

en: Transition duration
hu: Átmenet időtartama

en: The transition animation duration, in milliseconds
hu: Az átmeneti animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Transition running
hu: Átmenet folyamatban

en: Whether or not the transition is currently running
hu: Épp fut-e az átmenet vagy sem

en: Interpolate size
hu: Méret interpolációja

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
hu: A méret simán módosuljon-e eltérő méretű gyermekek közötti váltáskor

en: Can swipe back
hu: Tud visszafelé pöccinteni

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the previous child
hu: A pöccintés gesztus használatával vissza lehet-e váltani az előző gyermekre

en: Can swipe forward
hu: Tud előrefelé pöccinteni

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch to the next child
hu: A pöccintés gesztus használatával át lehet-e váltani a következő gyermekre

en: Name
hu: Név

en: The name of the child page
hu: A gyermekoldal neve

en: The subtitle for this row
hu: Ezen sor felirata

en: Expanded
hu: Kinyitott

en: Whether the row is expanded
hu: A sor kinyitott-e

en: Enable expansion
hu: Kinyitás engedélyezése

en: Whether the expansion is enabled
hu: A kinyitás engedélyezett-e

en: Show enable switch
hu: Engedélyezés kapcsoló megjelenítése

en: Whether the switch enabling the expansion is visible
hu: Látható-e a kinyitást engedélyező kapcsoló

en: Label
hu: Címke

en: Align
hu: Igazítás

en: Content
hu: Tartalom

en: The content Widget
hu: A tartalmat adó felületi elem

en: Flap
hu: Fül

en: The flap widget
hu: A fül felületi elem

en: Separator
hu: Elválasztó

en: The separator widget
hu: Az elválasztó felületi elem

en: Flap Position
hu: Fül pozíciója

en: The flap position
hu: A fül pozíciója

en: Reveal Flap
hu: Fül felfedése

en: Whether the flap is revealed
hu: Fel van-e fedve a fül

en: Reveal Duration
hu: Felfedés időtartama

en: The reveal transition animation duration, in milliseconds
hu: A felfedés átmeneti animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Reveal Progress
hu: Felfedési folyamat

en: The current reveal transition progress
hu: A jelenlegi felfedési átmeneti folyamata

en: Fold Policy
hu: Összehajtási házirend

en: The current fold policy
hu: A jelenlegi összehajtási házirend

en: Fold Duration
hu: Összehajtás időtartama

en: The fold transition animation duration, in milliseconds
hu: Az összehajtás átmeneti animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Folded
hu: Összehajtott

en: Whether the flap is currently folded
hu: A fül jelenleg összehajtott-e

en: Locked
hu: Zárolt

en: Whether the flap is locked
hu: A fül zárolt-e

en: Transition Type
hu: Átmenet típusa

en: The type of animation used for reveal and fold transitions
hu: A felfedési és összehajtási átmenetekhez használt animáció típusa

en: Modal
hu: Kizárólagos

en: Whether the flap is modal
hu: A fül kizárólagos-e

en: Swipe to Open
hu: Pöccintés a megnyitáshoz

en: Whether the flap can be opened with a swipe gesture
hu: A fül pöccintési gesztussal kinyitható-e

en: Swipe to Close
hu: Pöccintés a bezáráshoz

en: Whether the flap can be closed with a swipe gesture
hu: A fül pöccintési gesztussal bezárható-e

en: Application menu
hu: Alkalmazásmenü

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Close
hu: Bezárás

en: Back
hu: Vissza

en: Pack type
hu: Csomag típusa

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
hu: Egy GtkPackType, amely azt jelzi, hogy a gyermekben a hivatkozás a szülő elejére vagy végére mutat

en: The index of the child in the parent
hu: A gyermek indexe a szülőben

en: Title
hu: Cím

en: The title to display
hu: A megjelenítendő cím

en: The subtitle to display
hu: A megjelenítendő felirat

en: Custom Title
hu: Egyéni cím

en: Custom title widget to display
hu: A megjelenítendő egyéni cím felületi elem

en: The amount of space between children
hu: A gyermekek közötti távolság

en: Show decorations
hu: Díszítések megjelenítése

en: Whether to show window decorations
hu: Megjelenjenek-e az ablakdíszítések

en: Decoration Layout
hu: Díszítés elrendezése

en: The layout for window decorations
hu: Az ablakdíszítések elrendezése

en: Decoration Layout Set
hu: Díszítés elrendezése beállítva

en: Whether the decoration-layout property has been set
hu: A díszítés elrendezése tulajdonság be van-e állítva

en: Has Subtitle
hu: Van felirata

en: Whether to reserve space for a subtitle
hu: Kell-e helyet foglalni a feliratnak

en: Centering policy
hu: Középre igazítási házirend

en: The policy to horizontally align the center widget
hu: A középső felületi elem vízszintes igazítási házirendje

en: The animation duration, in milliseconds
hu: Az animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Decorate all
hu: Összes díszítése

en: Whether the elements of the group should all receive the full decoration
hu: A csoport elemeinek mindegyike megkapja-e a teljes díszítést

en: Digit
hu: Számjegy

en: The keypad digit of the button
hu: A gombhoz tartozó számbillentyűzeti számjegy

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: The keypad symbols of the button. The first symbol is used as the digit
hu: A gombhoz tartozó számbillentyűzeti szimbólumok, az első szimbólum számjegyként van használva

en: Show symbols
hu: Szimbólumok megjelenítése

en: Whether the second line of symbols should be shown or not
hu: A szimbólumok második sorát meg kell-e jeleníteni vagy sem

en: Row spacing
hu: Sortávolság

en: The amount of space between two consecutive rows
hu: Két egymást követő sorok közötti távolság

en: Column spacing
hu: Oszloptávolság

en: The amount of space between two consecutive columns
hu: Két egymás melletti oszlopok közötti távolság

en: Letters visible
hu: Látható betűk

en: Whether the letters below the digits should be visible
hu: Láthatók legyenek-e a számjegyek alatti betűk

en: Symbols visible
hu: Látható szimbólumok

en: Whether the hash, plus, and asterisk symbols should be visible
hu: Láthatók legyenek-e a kettőskereszt, plusz és csillag szimbólumok

en: Entry
hu: Bejegyzés

en: The entry widget connected to the keypad
hu: A számbillentyűzethez tartozó beviteli felületi elem

en: End action
hu: Záró művelet

en: The end action widget
hu: A záró művelet felületi elem

en: Start action
hu: Kezdő művelet

en: The start action widget
hu: A kezdő művelet felületi elem

en: Whether the widget is folded
hu: A felületi elem össze van-e hajtva

en: Horizontally homogeneous folded
hu: Vízszintesen homogén módon összehajtott

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is folded
hu: Vízszintesen homogén méretezés, ha a lap össze van hajtva

en: Vertically homogeneous folded
hu: Függőlegesen homogén módon összehajtott

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is folded
hu: Függőlegesen homogén méretezés, ha a lap össze van hajtva

en: Box horizontally homogeneous
hu: Vízszintesen homogén doboz

en: Horizontally homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
hu: Vízszintesen homogén méretezés, ha a lap nincs összehajtva

en: Box vertically homogeneous
hu: Függőlegesen homogén doboz

en: Vertically homogeneous sizing when the leaflet is unfolded
hu: Függőlegesen homogén méretezés, ha a lap nincs összehajtva

en: The widget currently visible when the leaflet is folded
hu: A felületi elem jelenleg látható, ha a lap össze van hajtva

en: The name of the widget currently visible when the children are stacked
hu: A jelenleg látható felületi elem neve, ha a gyermekek rakásolva vannak

en: The type of animation used to transition between modes and children
hu: A módok és gyermekek közti átváltáshoz használt animáció típusa

en: Mode transition duration
hu: Módok közötti váltás időtartama

en: The mode transition animation duration, in milliseconds
hu: A módok közötti váltási animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Child transition duration
hu: Gyermekek közötti váltás időtartama

en: The child transition animation duration, in milliseconds
hu: Az gyermekek közötti váltási animáció időtartama ezredmásodpercben

en: Child transition running
hu: Gyermekek közötti váltás fut

en: Whether or not the child transition is currently running
hu: Fut-e épp a gyermekek közötti váltás vagy sem

en: Navigatable
hu: Navigálható

en: Whether the child can be navigated to
hu: Oda lehet-e navigálni a gyermekhez

en: Description
hu: Leírás

en: Use markup
hu: Jelölőnyelv használata

en: Whether to use markup for the title and description
hu: Használjon-e jelölőnyelvet a címhez és a leíráshoz

en: The title of the preference
hu: A beállítás címe

en: Untitled page
hu: Névtelen lap

en: Search enabled
hu: Keresés engedélyezve

en: Whether search is enabled
hu: A keresés engedélyezett-e

en: Whether or not swipe gesture can be used to switch from a subpage to the preferences
hu: A pöccintési gesztus használható-e arra, hogy egy allapról a beállításokra váltson

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Search
hu: Keresés

en: No Results Found
hu: Nincs találat

en: Try a different search.
hu: Próbáljon másfajta keresést.

en: Search Mode Enabled
hu: Keresés mód engedélyezve

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
hu: A keresés mód be van-e kapcsolva és a keresősáv látható-e

en: Show Close Button
hu: Bezárás gomb megjelenítése

en: Whether to show the close button in the toolbar
hu: Megjelenjen-e a bezárás gomb az eszköztáron

en: Widget
hu: Felületi elem

en: The widget the shadow will be drawn for
hu: A felületi elem, amelyhez az árnyék meg lesz rajzolva

en: Homogeneous
hu: Homogén

en: Homogeneous sizing
hu: Homogén méretezés

en: The widget currently visible in the squeezer
hu: A szorítóban jelenleg látható felületi elem

en: The type of animation used to transition
hu: Az átmenethez használt animáció típusa

en: X align
hu: X-igazítás

en: The horizontal alignment, from 0 (start) to 1 (end)
hu: A vízszintes igazítás, 0 (kezdet) és 1 (vég) között

en: Y align
hu: Y-igazítás

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
hu: A függőleges igazítás, 0 (felül) és 1 (alul) között

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Whether the child can be picked or should be ignored when looking for the child fitting the available size best
hu: A gyermek kiválasztható-e, vagy figyelmen kívül kell-e hagyni az elérhető mérethez legjobban illeszkedő gyermek keresésekor

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is folded
hu: Vízszintesen homogén méretezés, ha a felületi elem össze van hajtva

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is folded
hu: Függőlegesen homogén méretezés, ha a felületi elem össze van hajtva

en: Horizontally homogeneous sizing when the widget is unfolded
hu: Vízszintesen homogén méretezés, ha a felületi elem nincs összehajtva

en: Vertically homogeneous sizing when the widget is unfolded
hu: Függőlegesen homogén méretezés, ha a felületi elem nincs összehajtva

en: The widget currently visible when the widget is folded
hu: A jelenleg látható felületi elem, ha a felületi elem össze van hajtva

en: Orientation
hu: Tájolás

en: The name of the icon to be used
hu: A használandó ikon neve

en: The title to be displayed below the icon
hu: Az ikon alatt megjelenítendő cím

en: The description to be displayed below the title
hu: A cím alatt megjelenítendő leírás

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: The current color scheme
hu: A jelenlegi színséma

en: System supports color schemes
hu: A rendszer támogatja a színsémákat

en: Whether the system supports color schemes
hu: A rendszer támogatja-e a színsémákat

en: Dark
hu: Sötét

en: Whether the application is using dark appearance
hu: Az alkalmazás sötét megjelenést használ-e

en: High Contrast
hu: Nagy kontraszt

en: Whether the application is using high contrast appearance
hu: Az alkalmazás nagy kontrasztú megjelenést használ-e

en: Swipeable
hu: Pöccinthető

en: The swipeable the swipe tracker is attached to
hu: A pöccinthető elem, amelyhez a pöccintéskövető hozzá van rendelve

en: Whether the swipe tracker processes events
hu: A pöccintéskövető dolgoz-e fel eseményeket

en: Reversed
hu: Fordított

en: Whether swipe direction is reversed
hu: A pöccintési irány fordított-e

en: Whether to allow swiping for more than one snap point at a time
hu: Engedélyezi-e az egyszerre több mint egy rögzítési pont felé történő pöccintést

en: View
hu: Nézet

en: The view the tab bar controls.
hu: A nézet, melyet a lapsáv vezérel.

en: Start action widget
hu: Kezdő művelet felületi elem

en: The widget shown before the tabs
hu: A lapok előtt megjelenített felületi elem

en: End action widget
hu: Záró művelet felületi elem

en: The widget shown after the tabs
hu: A lapok után megjelenített felületi elem

en: Autohide
hu: Automatikus elrejtés

en: Whether the tabs automatically hide
hu: A lapok automatikusan elrejtésre kerülnek-e

en: Tabs revealed
hu: Lapok felfedve

en: Whether the tabs are currently revealed
hu: A lapok jelenleg felfedettek-e

en: Expand tabs
hu: Lapok kinyitása

en: Whether tabs expand to full width
hu: A lapok teljes szélességűre vannak-e kinyitva

en: Inverted
hu: Fordított

en: Whether tabs use inverted layout
hu: A lapok fordított elrendezést használnak-e

en: Extra drag destination targets
hu: További húzási célpontok

en: Is overflowing
hu: Túlcsordulás

en: Whether the tab bar is overflowing
hu: A lapsáv túlcsordul-e

en: Pinned
hu: Rögzített

en: Tab Bar
hu: Lapsáv

en: Adjustment
hu: Igazítás

en: Needs Attention Left
hu: Figyelmet kér a bal oldalon

en: Needs Attention Right
hu: Figyelmet kér a jobb oldalon

en: Resize Frozen
hu: Átméretezés befagyasztva

en: Dragging
hu: Húzás

en: Page
hu: Lap

en: Display Width
hu: Megjelenítési szélesség

en: Hovering
hu: Rámutatás

en: Child
hu: Gyermek

en: The child of the page
hu: Az oldal gyermeke

en: Parent
hu: Szülő

en: The parent page of the page
hu: Az oldal szülőoldala

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Whether the page is selected
hu: Az oldal ki van-e választva

en: Whether the page is pinned
hu: Az oldal rögzítve van-e

en: The title of the page
hu: Az oldal címe

en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

en: The tooltip of the page
hu: Az oldal buboréksúgója

en: Icon
hu: Ikon

en: The icon of the page
hu: Az oldal ikonja

en: Loading
hu: Betöltés

en: Whether the page is loading
hu: Az oldal betöltés alatt van-e

en: Indicator icon
hu: Jelző ikon

en: An indicator icon for the page
hu: Az oldal jelző ikonja

en: Indicator activatable
hu: Aktiválható jelző

en: Whether the indicator icon is activatable
hu: A jelző ikon aktiválható-e

en: Needs attention
hu: Figyelmet kér

en: Whether the page needs attention
hu: Az oldal figyelmet kér-e

en: The number of pages in the tab view
hu: A lapnézetben lévő oldalak száma

en: Number of pinned pages
hu: Rögzített oldalak száma

en: The number of pinned pages in the tab view
hu: A lapnézetben lévő rögzített oldalak száma

en: Is transferring page
hu: Oldalt helyez át

en: Whether a page is being transferred
hu: Egy oldal épp áthelyezés alatt van-e

en: Selected page
hu: Kiválasztott oldal

en: The currently selected page
hu: A jelenleg kiválasztott oldal

en: Default icon
hu: Alapértelmezett ikon

en: Default page icon
hu: Alapértelmezett oldalikon

en: Menu model
hu: Menümodell

en: Tab context menu model
hu: Lap helyimenü-modellje

en: Shortcut widget
hu: Gyorsbillentyű felületi elem

en: Tab shortcut widget
hu: Lap gyorsbillentyű felületi elem

en: Selection mode
hu: Kiválasztási mód

en: Whether or not the title bar is in selection mode
hu: A címsáv kiválasztási módban van-e

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: Value
hu: Érték

[ctx: HdyValueObjectClass]
en: The contained value
hu: A tartalmazott érték

en: Policy
hu: Házirend

en: The policy to determine the mode to use
hu: A használandó mód meghatározásának házirendje

en: Stack
hu: Verem

en: Reveal
hu: Felfedés

en: Whether the view switcher is revealed
hu: A nézetváltó felfedett-e

en: Icon Name
hu: Ikonnév

en: Icon name for image
hu: A kép ikonneve

en: Icon Size
hu: Ikonméret

en: Symbolic size to use for named icon
hu: A megnevezett ikonnál használandó szimbolikus méret

en: Hint the view needs attention
hu: Tipp, hogy a nézet figyelmet igényel

en: Narrow ellipsize
hu: Keskeny hármaspontozás

en: The preferred place to ellipsize the string, if the narrow mode label does not have enough room to display the entire string
hu: A karakterlánc hármaspontozásának előnyben részesített helye, ha a keskeny módú címke nem fér el úgy, hogy megjelenítse az egész karakterláncot

en: View switcher enabled
hu: Nézetváltó engedélyezve

en: Whether the view switcher is enabled
hu: A nézetváltó engedélyezett-e

en: Title visible
hu: Cím látható

en: Whether the title label is visible
hu: A cím címkéje látható-e

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Resize
hu: Átméretezés

en: Always on Top
hu: Mindig felül
