libidn2 2.3.3 - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: success
eo: sukceso

en: out of memory
eo: mankas sufiĉa memoro

en: could not determine locale encoding format
eo: ne eblis determini la enkodigan normigon de lokaĵaro

en: could not convert string to UTF-8
eo: malsukcesis konverti ĉenon al UTF-8

en: string encoding error
eo: eraro pri ĉena enkodigo

en: string could not be NFC normalized
eo: malsukcesis fari NFC-normigon en ĉeno

en: string contains invalid punycode data
eo: ĉeno enhavas malvalidan punikodan datumaron

en: punycode encoded data will be too large
eo: datumaro enkodigita laŭ punikodo estos tro larĝa

en: punycode conversion resulted in overflow
eo: konverto al punikodo troigis

en: domain name longer than 255 characters
eo: domajna nomo pli longas ol 255 signoj

en: domain label longer than 63 characters
eo: domajna etikedo pli longas ol 63 signoj

en: input A-label is not valid
eo: eniga A-etikedo ne validas

en: input A-label and U-label does not match
eo: eniga A-etikedo kaj U-etikedo ne interkongruas

en: string is not in Unicode NFC format
eo: ĉeno ne estas laŭ Unikoda NFC-normigo

en: string contains forbidden two hyphens pattern
eo: ĉeno enhavas malpermesatan ŝablonon kun du streketoj

en: string start/ends with forbidden hyphen
eo: ĉeno komencas/finas per malpermesata streketo

en: string contains a forbidden leading combining character
eo: ĉeno enhavas malpermesatan antaŭiran kombinigan signon

en: string contains a disallowed character
eo: ĉeno enhavas nepermesatan signon

en: string contains a forbidden context-j character
eo: ĉeno enhavas malpermesatan kunteksta-j signo

en: string contains a context-j character with null rule
eo: ĉeno enhavas kuntekstan-j signo kun nula regulo

en: string contains a forbidden context-o character
eo: ĉeno enhavas malpermesatan kunteksta-o signo

en: string contains a context-o character with null rule
eo: ĉeno enhavas kuntekstan-o signo kun nula regulo

en: string contains unassigned code point
eo: ĉeno enhavas neatribuitan kodan punkton

en: string has forbidden bi-directional properties
eo: ĉeno havas malpermesatan dudirektajn trajtojn

en: domain label has forbidden dot (TR46)
eo: domajna etikedo havas malpermesatan punkton (TR46)

en: domain label has character forbidden in transitional mode (TR46)
eo: domajna etikedo havas signon, kiu estas malpermesata en provizora reĝimo (TR46)

en: domain label has character forbidden in non-transitional mode (TR46)
eo: domajna etikedo havas signon, kiu estas malpermesata en ne-provizora reĝimo (TR46)

en: A-label roundtrip failed
eo: Malsukcesis rondvojaĝo laŭ A-etikedo

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Tajpu '%s --help' por pli da informoj.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
eo: Uzmaniero:  %s [OPCIO]... [ĈENOJ]...

en: Internationalized Domain Name (IDNA2008) convert STRINGS, or standard input.
eo: Internaciigita Domajna Nomo (IDNA2008) konvertas ĈENOJn, aŭ ĉefenigujon.

en: Command line interface to the Libidn2 implementation of IDNA2008.
    
    All strings are expected to be encoded in the locale charset.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
eo: Komandlinia interfaco al la realigo de Libdn2 laŭ IDNA2008.
    
    Ĉiuj ĉenoj estu koditaj per la preferata signaro de via lokaĵaro.
    
    Por trakti ĉenon kiu komenciĝas per '-' (ekzemple '-foo'), uzu '--' por
    indiki la finon de la parametroj, kiel en 'idn --quiet -a -- -foo'.
    
    Nepraj argumentoj por longaj opcioj ankaŭ nepras por la mallongaj.

en:   -h, --help                Print help and exit
      -V, --version             Print version and exit
eo:   -h, --help                Montri helpon kaj eliri
      -V, --version             Montri eldonon kaj eliri

en:   -d, --decode              Decode (punycode) domain name
      -l, --lookup              Lookup domain name (default)
      -r, --register            Register label
eo:   -d, --decode              Malkodi (punikodan) domajnan nomon
      -l, --lookup              Serĉi domajnan nomon (apriore)
      -r, --register            Registri etikedon

en:   -T, --tr46t               Enable TR46 transitional processing
      -N, --tr46nt              Enable TR46 non-transitional processing
          --no-tr46             Disable TR46 processing
eo:   -T, --tr46t               Ebligi provizoran traktadon de TR46
      -N, --tr46nt              Ebligi ne-provizoran traktadon de TR46
          --no-tr46             Malebligi traktadon de TR46

en:       --usestd3asciirules   Enable STD3 ASCII rules
          --no-alabelroundtrip  Disable A-label roundtrip for lookups
          --debug               Print debugging information
          --quiet               Silent operation
eo:       --usestd3asciirules   Ebligi regulojn STD3 ASCII
          --no-alabelroundtrip  Malaktivigi rondvojaĝojn laŭ A-etikedo por serĉoj
          --debug               Montri informojn por helpi al erarspurado
          --quiet               Silenta operaciado

en: Charset: %s
eo: Signaro %s

en: libiconv required for non-UTF-8 character encoding: %s
eo: libiconv estas postulata por kodoprezentoj, kiuj ne estas UTF-8: %s

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
eo: Tajpu ĉiun enigan ĉenon en propra linio, kun linifina signo ĉe la fino.

en: input error
eo: enig-eraro
