libidn2 2.3.3 - en to fur translation catalogue (41 entries)

en: success
fur: sucès

en: out of memory
fur: memorie finide

en: could not determine locale encoding format
fur: impussibil determinâ il formât de codifiche de localizazion

en: could not convert string to UTF-8
fur: impussibil convertî la stringhe a UTF-8

en: string encoding error
fur: erôr di codifiche de stringhe

en: string could not be NFC normalized
fur: la stringhe no pues jessi normalizade in NFC

en: string contains invalid punycode data
fur: la stringhe e conten dâts punycode no valits

en: punycode encoded data will be too large
fur: i dâts codificâts in punycode a saran masse grancj

en: punycode conversion resulted in overflow
fur: la conversion punycode e à stranfât (overflow)

en: domain name longer than 255 characters
fur: non di domini plui lunc di 255 caratars

en: domain label longer than 63 characters
fur: etichete di domini plui lungje di 63 caratars

en: input A-label is not valid
fur: la jentrade A-label no je valide

en: input A-label and U-label does not match
fur: la jentrade A-laber e U-label no corispuindin

en: string is not in Unicode NFC format
fur: la stringhe no je in formât NFC Unicode

en: string contains forbidden two hyphens pattern
fur: la stringhe e conten doi tratuts proibîts

en: string start/ends with forbidden hyphen
fur: la stringhe e tache/finìs cun tratuts proibîts

en: string contains a forbidden leading combining character
fur: la stringhe e conten un caratar di cumbinazion iniziâl proibît

en: string contains a disallowed character
fur: la stringhe e conten un caratar no permetût

en: string contains a forbidden context-j character
fur: la stringhe e conten un caratar context-j proibît

en: string contains a context-j character with null rule
fur: la stringhe e conten un caratar context-j cun regule nule

en: string contains a forbidden context-o character
fur: la stringhe e conten un caratar context-o proibît

en: string contains a context-o character with null rule
fur: la stringhe e conten un caratar context-o cun regule nule

en: string contains unassigned code point
fur: la stringhe e conten un pont codiç no assegnât

en: string has forbidden bi-directional properties
fur: la stringhe e à proprietâts bi-direzionâls proibidis

en: domain label has forbidden dot (TR46)
fur: la etichete dal domini e à un pont vietât (TR46)

en: domain label has character forbidden in transitional mode (TR46)
fur: la etichete dal domini e à un caratar vietât te modalitât transizionâl (TR46)

en: domain label has character forbidden in non-transitional mode (TR46)
fur: la etichete dal domini e à un caratar vietât te modalitât no-transizionâl (TR46)

en: A-label roundtrip failed
fur: lâ e tornâ di etichete-A falît

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Try `%s --help' for more information.
fur: Prove `%s --help' par vê plui informazions.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
fur: Ûs: %s [OPZION]... [STRINGHIS]...

en: Internationalized Domain Name (IDNA2008) convert STRINGS, or standard input.
fur: Conversion Non Domini Internazionalizât (IDNA2008) di STRINGHIS o standard-input.

en: Command line interface to the Libidn2 implementation of IDNA2008.
    
    All strings are expected to be encoded in the locale charset.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
fur: Interface a rie di comant ae implementazion Libidn2 di IDNA2008.
    
    Dutis lis stringhis si spiete che a sedin codificadis inte cumbinazion di
    caratars de localizazion.
    Par elaborâ une stringhe che e tache cun `-', par esempli `-foo', dopre
    `--' par segnalâ la fine dai parametris, come in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    I argoments obligatoris a opzions lungjis a son obligatoris ancje pes opzions
    curtis.

en:   -h, --help                Print help and exit
      -V, --version             Print version and exit
fur:   -h, --help               Stampe il jutori e jes
      -V, --version            Stampe la version e jes

en:   -d, --decode              Decode (punycode) domain name
      -l, --lookup              Lookup domain name (default)
      -r, --register            Register label
fur:   -d, --decode             Decodifiche (punycode) il non dal domini
      -l, --lookup             Cîr il non dal domini (predefinît)
      -r, --register           Etichete dal regjistri

en:   -T, --tr46t               Enable TR46 transitional processing
      -N, --tr46nt              Enable TR46 non-transitional processing
          --no-tr46             Disable TR46 processing
fur:   -T, --tr46t              Abilite elaborazion transizionâl TR46
      -N, --tr46nt             Abilite elaborazion no transizionâl TR46
          --no-tr46            Disabilite elaborazion TR46

en:       --usestd3asciirules   Enable STD3 ASCII rules
          --no-alabelroundtrip  Disable A-label roundtrip for lookups
          --debug               Print debugging information
          --quiet               Silent operation
fur:       --usestd3asciirules   Abilite regulis ASCII STD3
          --no-alabelroundtrip  Disabilite lâ e tornâ de etichete-A pes ricercjis
          --debug              Stampe lis informazions di debug
          --quiet              Operazion cidine

en: Charset: %s
fur: Cumbinazion caratars: %s

en: libiconv required for non-UTF-8 character encoding: %s
fur: libiconv necessari pe codifiche dai caratars che no son UTF-8: %s

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
fur: Scrîf ogni stringhe di jentrade suntune rie par so cont, terminade cuntun caratar di rie gnove.

en: input error
fur: erôr jentrade
