libidn2 2.1.1 - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: success
hu: sikerült

en: out of memory
hu: elfogyott a memória

en: could not determine locale encoding format
hu: nem sikerült meghatározni területi beállítás kódolási formátumát

en: could not convert string to UTF-8
hu: nem sikerült átalakítani a karakterláncot UTF-8 kódolásra

en: string encoding error
hu: karakterlánc kódolási hiba

en: string could not be NFC normalized
hu: a karakterlánc nem lehet NFC normalizált

en: string contains invalid punycode data
hu: a karakterlánc érvénytelen punycode adatokat tartalmaz

en: punycode encoded data will be too large
hu: a punycode kódolt adatok túl nagyok lesznek

en: punycode conversion resulted in overflow
hu: a punycode átalakítás túlcsordulást eredményezett

en: domain name longer than 255 characters
hu: a tartománynév 255 karakternél hosszabb

en: domain label longer than 63 characters
hu: a tartománycímke 63 karakternél hosszabb

en: input A-label is not valid
hu: a bemenet A-címkéje nem érvényes

en: input A-label and U-label does not match
hu: a bemenet A-címkéje és U-címkéje nem egyezik

en: string is not in Unicode NFC format
hu: a karakterlánc nincs Unicode NFC formátumban

en: string contains forbidden two hyphens pattern
hu: a karakterlánc tiltott két kötőjel mintát tartalmaz

en: string start/ends with forbidden hyphen
hu: a karakterlánc tiltott kötőjellel kezdődik vagy végződik

en: string contains a forbidden leading combining character
hu: a karakterlánc egy tiltott kezdő egyesítő karaktert tartalmaz

en: string contains a disallowed character
hu: a karakterlánc egy nem engedélyezett karaktert tartalmaz

en: string contains a forbidden context-j character
hu: a karakterlánc egy tiltott j-környezetű karaktert tartalmaz

en: string contains a context-j character with null rule
hu: a karakterlánc egy j-környezetű karaktert tartalmaz üres szabállyal

en: string contains a forbidden context-o character
hu: a karakterlánc egy tiltott o-környezetű karaktert tartalmaz

en: string contains a context-o character with null rule
hu: a karakterlánc egy o-környezetű karaktert tartalmaz üres szabállyal

en: string contains unassigned code point
hu: a karakterlánc nem hozzárendelt kódpontot tartalmaz

en: string has forbidden bi-directional properties
hu: a karakterláncnak tiltott kétirányú tulajdonságai vannak

en: domain label has forbidden dot (TR46)
hu: a tartománycímke tiltott pontot tartalmaz (TR46)

en: domain label has character forbidden in transitional mode (TR46)
hu: a tartománycímke tiltott karaktert tartalmaz átmeneti módban (TR46)

en: domain label has character forbidden in non-transitional mode (TR46)
hu: a tartománycímke tiltott karaktert tartalmaz nem átmeneti módban (TR46)

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… [KARAKTERLÁNCOK]…

en: Internationalized Domain Name (IDNA2008) convert STRINGS, or standard input.
hu: Internationalized Domain Name (IDNA2008) átalakított KARAKTERLÁNCOK vagy szabványos bemenet.

en: Command line interface to the Libidn2 implementation of IDNA2008.
    
    All strings are expected to be encoded in the locale charset.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: Parancssori felület az IDNA2008 Libidn2 megvalósításához.
    
    Minden karakterlánc a területi beállítás szerinti karakterkészlet
    használatával kódolva várt.
    
    Egy „-” kezdetű karakterlánc feldolgozásához, például „-izé”, használja a
    „--” jelet a paraméterek végének jelzéséhez, úgymint „idn2 --quiet -- -izé”.
    
    A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolóknál is kötelezőek.

en: Charset: %s
hu: Karakterkészlet: %s

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
hu: Minden bemeneti karakterláncot önmagával egy sorba gépeljen be, egy új sor karakterrel lezárva.

en: input error
hu: bemeneti hiba
