libidn2 2.3.1 - en to ka translation catalogue (40 entries)

en: success
ka: წარმატება

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: could not determine locale encoding format
ka: ენის კოდირების ფორმატის დადგენა შეუძლებელია

en: could not convert string to UTF-8
ka: სტრიქონის UTF-8-სი გადაყვანა შეუძლებელია

en: string encoding error
ka: სტრიქონის კოდირების შეცდომა

en: string could not be NFC normalized
ka: სტრიქონის NFC ნორმალიზება შეუძლებელია

en: string contains invalid punycode data
ka: სტრიქონი არასწორ punycode-ის მონაცემებს შეიცავს

en: punycode encoded data will be too large
ka: punycode-ით დაშიფრული მონაცემები ძალიან დიდი იქნება

en: punycode conversion resulted in overflow
ka: punycode-ში გადაყვანამ გადავსება გამოიწვია

en: domain name longer than 255 characters
ka: დომენის სახელი 255 სიმბოლოზე გრძელი ვერ იქნება

en: domain label longer than 63 characters
ka: დომენის ჭდე 63 სიმბოლოზე გრძელი ვერ იქნება

en: input A-label is not valid
ka: შეყვანილი A-label-ი არასწორია

en: input A-label and U-label does not match
ka: შეყვანილი A-label-ი და U-label-ი არ ემთხვევა

en: string is not in Unicode NFC format
ka: სტრიქონი Unicode NFC ფორმატში არაა

en: string contains forbidden two hyphens pattern
ka: სტრიქონი აკრძალულ ორ-ჰარეიან შაბლონს შეიცავს

en: string start/ends with forbidden hyphen
ka: სტრიქონი იწყება და მთავრდება აკრძალული ჰარეთი

en: string contains a forbidden leading combining character
ka: სტრიქონი აკრძალულ საწყის შემაერთებელ სიმბოლოს შეიცავს

en: string contains a disallowed character
ka: სტრიქონი აკრძალულ სიმბოლოს შეიცავს

en: string contains a forbidden context-j character
ka: სტრიქონი აკრძალულ context-j სიმბოლოს შეიცავს

en: string contains a context-j character with null rule
ka: სტრიქონი აკრძალულ context-j სიმბოლოს შეიცავს ნულოვანი წესით

en: string contains a forbidden context-o character
ka: სტრიქონი აკრძალულ context-o სიმბოლოს შეიცავს

en: string contains a context-o character with null rule
ka: სტრიქონი აკრძალულ context-o სიმბოლოს შეიცავს ნულოვანი წესით

en: string contains unassigned code point
ka: სტრიქონი მიუნიჭებელ კოდის წერტილებს შეიცავს

en: string has forbidden bi-directional properties
ka: სტრიქონს გააჩნია აკრძალული ორმხრივი თვისებები

en: domain label has forbidden dot (TR46)
ka: დომენის ჭდე აკრძალულ წერტილს შეიცავს (TR46)

en: domain label has character forbidden in transitional mode (TR46)
ka: დომენის ჭდე გადასვლად აკრძალულ სიმბოლოებს შეიცავს (TR46)

en: domain label has character forbidden in non-transitional mode (TR46)
ka: დომენის ჭდე არატრანზაქციული რეჟიმისთვის აკრძალულ სმბოლოებს შეიცავს (TR46)

en: A-label roundtrip failed
ka: A-label-ის შემობრუნების შეცდომა

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Try `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი] ... [სტრიქონები]...

en: Internationalized Domain Name (IDNA2008) convert STRINGS, or standard input.
ka: ინტერნაციონალური დომენის სახელები (IDNA2008). გადაიყვანეთ სტრიქონები ან სტანდარტული შეტანა.

en: Command line interface to the Libidn2 implementation of IDNA2008.
    
    All strings are expected to be encoded in the locale charset.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ka: ბრძანების ხაზი IDNA2008-ის Libidn2 განხორციელებისთვის.
    
    მოსალოდნელია, რომ ყველა სტრიქონი დაშიფრული იქნება ლოკალური სიმბოლოების სიმრავლეში.
    
    სტრიქონის დასამუშავებლად, რომელიც იწყება `-'-ით, მაგალითად, `-foo', გამოიყენეთ `--'
    პარამეტრების დასრულების სიგნალი, როგორც `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    გრძელი ვარიანტების სავალდებულო არგუმენტები სავალდებულოა მოკლე ვარიანტებისთვისაც.

en:   -h, --help                Print help and exit
      -V, --version             Print version and exit
ka:  -h, --help           დახმარების გამოტანა და გამოსვლა
      -V, --version      ვერსიის გამოტანა და გამოსვლა

en:   -d, --decode              Decode (punycode) domain name
      -l, --lookup              Lookup domain name (default)
      -r, --register            Register label
ka:   -d, --decode         დომენის სახელის გაშიფვრა
      -l, --lookup           დომენის სახელის გადაწყვეტა (ნაგულისხმები)
      -r, --register          ჭდის რეგისტრაცია

en:   -T, --tr46t               Enable TR46 transitional processing
      -N, --tr46nt              Enable TR46 non-transitional processing
          --no-tr46             Disable TR46 processing
ka:   -T, --tr46t           TR46 ტრანზაქციული დამუშავების ჩართვა
      -N, --tr46nt        TR46 არატრანზაქციული დამუშავების ჩართვა
             --no-tr46    TR46-ის დამუშავების გამორთვა

en:       --usestd3asciirules   Enable STD3 ASCII rules
          --no-alabelroundtrip  Disable A-label roundtrip for lookups
          --debug               Print debugging information
          --quiet               Silent operation
ka:       --usestd3asciirules   STD3 ASCII წესების ჩართვა
          -no-alabelroundtrip  გადასაწყვეტად A-label-ის შემობრუნების გამორთვა
          --debug                     დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en: Charset: %s
ka: კოდირება: %s

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
ka: შეიყვანეთ თითოეული სტრიქონი ცალკე ხაზზე, რომელიც ახალი ხაზს სიმბოლოთი სრულდება.

en: input error
ka: შეყვანის შეცდომა
