libidn2-2.3.3 - en to sr translation catalogue (41 entries)

en: success
sr: успешно

en: out of memory
sr: нема више меморије

en: could not determine locale encoding format
sr: не могу да одредим запис кодирања језика

en: could not convert string to UTF-8
sr: не могу да претворим ниску у УТФ-8

en: string encoding error
sr: грешка ниске кодирања

en: string could not be NFC normalized
sr: ниска не може бити НФЦ нормализована

en: string contains invalid punycode data
sr: ниска садржи неисправне „punycode“ податке

en: punycode encoded data will be too large
sr: „punycode“ кодирани подаци биће превелики

en: punycode conversion resulted in overflow
sr: „punycode“ претварање је резултирало препуњавањем

en: domain name longer than 255 characters
sr: назив домена је дужи од 255 знакова

en: domain label longer than 63 characters
sr: натпис домена је дужи од 63 знакова

en: input A-label is not valid
sr: унос „А-натпис“ није исправан

en: input A-label and U-label does not match
sr: уноси „A-натпис“ и „U-натпис“ се не подударају

en: string is not in Unicode NFC format
sr: ниска није у запису Уникода НФЦ

en: string contains forbidden two hyphens pattern
sr: ниска садржи забрањена два шаблона заграде

en: string start/ends with forbidden hyphen
sr: ниска почиње/завршава се забрањеном заградом

en: string contains a forbidden leading combining character
sr: ниска садржи забрањени водећи комбинујући знак

en: string contains a disallowed character
sr: ниска садржи недопуштени знак

en: string contains a forbidden context-j character
sr: ниска садржи забрањени садржајни-ј знак

en: string contains a context-j character with null rule
sr: ниска садржи садржајни-ј знак са ништавним правилом

en: string contains a forbidden context-o character
sr: ниска садржи забрањени садржајни-о знак

en: string contains a context-o character with null rule
sr: ниска садржи садржајни-о знак са ништавним правилом

en: string contains unassigned code point
sr: ниска садржи недодељену кодну тачку

en: string has forbidden bi-directional properties
sr: ниска има забрањена дво-усмеравајућа својства

en: domain label has forbidden dot (TR46)
sr: натпис домена има забрањену тачку (TR46)

en: domain label has character forbidden in transitional mode (TR46)
sr: натпис домена има знак забрањен у транзиционом режиму (TR46)

en: domain label has character forbidden in non-transitional mode (TR46)
sr: натпис домена има знак забрањен у не-транзиционом режиму (TR46)

en: A-label roundtrip failed
sr: Време одзива А-натписа није успело

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више информација.

en: Usage: %s [OPTION]... [STRINGS]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... [НИСКЕ]...

en: Internationalized Domain Name (IDNA2008) convert STRINGS, or standard input.
sr: Интернационализовани назив домена (IDNA2008) претвара НИСКЕ, или стандардни улаз.

en: Command line interface to the Libidn2 implementation of IDNA2008.
    
    All strings are expected to be encoded in the locale charset.
    
    To process a string that starts with `-', for example `-foo', use `--'
    to signal the end of parameters, as in `idn2 --quiet -- -foo'.
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: Сучеље линије наредби за „Libidn2“ примену „IDNA2008“.
    
    Очекује се да су све ниске кодиране у скупу знакова коришћеног језика.
    
    Да обрадите ниску која почиње са „-“, на пример „-foo“, употребите „--“
    да назначите крај параметара, као у „idn2 --quiet -- -foo“.
    
    Обавезни аргументи за дуге опције су такође обавезни и за кратке опције.

en:   -h, --help                Print help and exit
      -V, --version             Print version and exit
sr:   -h, --help                Исписује помоћ и излази
      -V, --version             Исписује издање и излази

en:   -d, --decode              Decode (punycode) domain name
      -l, --lookup              Lookup domain name (default)
      -r, --register            Register label
sr:   -d, --decode              Декодира (punycode) назив домена
      -l, --lookup              Тражи назив домена (основно)
      -r, --register            Записује натпис

en:   -T, --tr46t               Enable TR46 transitional processing
      -N, --tr46nt              Enable TR46 non-transitional processing
          --no-tr46             Disable TR46 processing
sr:   -T, --tr46t               Укључује TR46 транзициону обраду
      -N, --tr46nt              Укључује TR46 не-транзициону обраду
          --no-tr46             Искључује TR46 обраду

en:       --usestd3asciirules   Enable STD3 ASCII rules
          --no-alabelroundtrip  Disable A-label roundtrip for lookups
          --debug               Print debugging information
          --quiet               Silent operation
sr:       --usestd3asciirules   Укључује STD3 АСКРИ правила
          --no-alabelroundtrip  Искључује време одзива А-натписа за тражењем
          --debug               Исписује податке о пречишћавању
          --quiet               Нечујна радња

en: Charset: %s
sr: Скуп знакова: %s

en: libiconv required for non-UTF-8 character encoding: %s
sr: „libiconv“ је потребно за кодирање знака који није УТФ-8: %s

en: Type each input string on a line by itself, terminated by a newline character.
sr: Куцајте сваку улазну ниску у засебном реду, завршавајући знаком за нови ред.

en: input error
sr: улазна грешка
