kdemultimedia - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: Cache Locations
bs: Lokacije keševa

en: Could not fetch mirror list.
bs: Nisam mogao da dohvatim listu ogledala.

en: Could Not Fetch
bs: Nisam mogao da dobavim

en: Select mirror
bs: Izaberite ogledalo

en: Select one of these mirrors
bs: Izaberite jedno od ovih ogledala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
bs: CDDB postavke

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
bs: &Potraži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
bs: Traži na MusicBrainzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
bs: Traži na FreeDB‑u

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
bs: Server FreeDB‑a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
bs: Server FreeDB‑a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
bs: Ime CDDB servera na kome će se tražiti informacije o disku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
bs: Port za povezivanje na CDDB server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
bs: Vrsta pogleda koja će biti obavljena na CDDB serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
bs: Prikaži listu &ogledala

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
bs: &Pošalji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
bs: E-adresa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
bs: Metod predavanja

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
bs: CDDB se koristi za dobavljanje informacija, kao što su ime izvođača, naslov i imena pjesama na CD-u
