kcmcddb - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Cache Locations
el: Θέσεις της λανθάνουσας μνήμης

en: Could not fetch mirror list.
el: Αδυναμία λήψης της λίστας καρθεφτισμών.

en: Could Not Fetch
el: Αδυναμία λήψης

en: Select mirror
el: Επιλογή καθρεπτισμού

en: Select one of these mirrors
el: Επιλέξτε έναν από αυτούς τους καθρεφτισμούς

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
el: Ρυθμίσεις CDDB

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
el: &Αναζήτηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
el: Ενεργοποίηση αναζήτησης μέσω MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
el: Ενεργοποίηση αναζήτησης μέσω freedb

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
el: Εξυπηρετητής Freedb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
el: Εξυπηρετητής freedb:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
el: Το όνομα του εξυπηρετητή CDDB που θα χρησιμοποιηθεί για την αναζήτηση πληροφοριών CD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
el: Θύρα:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
el: Θύρα για σύνδεση στον εξυπηρετητή CDDB.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
el: &Μεταφορά:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
el: Τύπος αναζήτησης που πρέπει να δοκιμαστεί στον εξυπηρετητή CDDB.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
el: Εμφάνιση λίστας καθρεπτισ&μών

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
el: &Υποβολή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
el: Διεύθυνση email:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
el: Μέθοδος υποβολής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
el: Το CDDB χρησιμοποιείται για τη λήψη πληροφοριών όπως καλλιτέχνης, τίτλος και ονόματα τραγουδιών των CD
