libkcddb - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: Cache Locations
eo: Kaŝmemoraj Lokoj

en: Could not fetch mirror list.
eo: Ne eblis venigi spegulliston.

en: Could Not Fetch
eo: Ne Eblis Venigi

en: Select mirror
eo: Elekti spegulilon

en: Select one of these mirrors
eo: Elekti unu el tiuj speguliloj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
eo: S&erĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
eo: &Transporto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
eo: &Montri Spegulliston

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
eo: &Enmeti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
eo: Enmeta Metodo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
eo: Servilo:

en: Blues
eo: Bluoj

en: Classical
eo: Klasika

[ctx: music genre]
en: Country
eo: Lando

en: Data
eo: Datumo

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: Soundtrack
eo: Sontrako

en: Unknown
eo: Nekonata

en: A Cappella
eo: Nurvoĉa

en: Acid Jazz
eo: Acida Ĵazo

en: Acid Punk
eo: Acida Punko

en: Acid
eo: Acida

en: Acoustic
eo: Akustika

en: Alternative
eo: Alternativa

en: Alt. Rock
eo: Alt. Roko

en: Ambient
eo: Ĉirkaŭa

en: Anime
eo: Animea

en: Avantgarde
eo: Avangarda

en: Ballad
eo: Balado

en: Bass
eo: Malaltaj

en: Game
eo: Ludo

en: Gothic
eo: Gotika

en: Latin
eo: Latina

en: Noise
eo: Bruo

en: Other
eo: Alia

en: Psychedelic
eo: Psikedela

en: Space
eo: Spaco

en: Success
eo: Sukceso

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro
