libkcddb - en to eu translation catalogue (170 entries)

en: Cache Locations
eu: Cachearen kokalekuak

en: Could not fetch mirror list.
eu: Ezin izan da ispilu zerrenda ekarri.

en: Could Not Fetch
eu: Ezin ekarri

en: Select mirror
eu: Hautatu ispilua

en: Select one of these mirrors
eu: Hautatu ispilu hauetako bat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
eu: CDDB-ren ezarpenak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
eu: Bi&latzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
eu: Gaitu «MusicBrainz»en bilatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
eu: Gaitu «freedb»en bilatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
eu: Freedb zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
eu: Freedb zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
eu: CD-en gaineko informazioa bilatzeko erabiliko den CDDB zerbitzaria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
eu: CDDB zerbitzariarekin konektatzeko ataka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
eu: &Garraioa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
eu: CDDB zerbitzarian saiatu beharreko bilaketa mota.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
eu: Erakutsi &ispiluen zerrenda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
eu: &Bidali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
eu: E-posta helbidea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
eu: Bidalketa metodoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
eu: CDDB erabiliko da artista, izenburua eta abestien izenak bezalako informazioa lortzeko.

en: Blues
eu: Blues-a

en: Classical
eu: Klasikoa

[ctx: music genre]
en: Country
eu: Country-a

en: Data
eu: Datuak

en: Folk
eu: Folk-a

en: Jazz
eu: Jazz-a

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoa

en: New Age
eu: New Age-a

en: Reggae
eu: Reggae-a

en: Rock
eu: Rock-a

en: Soundtrack
eu: Soinu-banda

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Acid Jazz
eu: Jazz azidoa

en: Acid Punk
eu: Punk azidoa

en: Acoustic
eu: Akustikoa

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Alt. Rock
eu: Rock alternatiboa

en: Ambient
eu: Giroko musika

en: Avantgarde
eu: Abangoardia

en: Ballad
eu: Baladak

en: Bass
eu: Bass-a

en: Beat
eu: Beat-a

en: Bebop
eu: Bebop-a

en: Big Band
eu: Big Band-a

en: Black Metal
eu: Metal beltza

en: Bluegrass
eu: Bluegrass-a

en: Booty Bass
eu: Booty Bass-a

en: BritPop
eu: Britainiako pop-a

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Chamber Music
eu: Ganbarako musika

en: Chanson
eu: Chanson-a

en: Chorus
eu: Abesbatzak

en: Christian Gangsta Rap
eu: Gangsta Rap kristaua

en: Christian Rap
eu: Rap kristaua

en: Christian Rock
eu: Rock kristaua

en: Classic Rock
eu: Rock klasikoa

en: Club-house
eu: Klubeko House-a

en: Club
eu: Club-a

en: Comedy
eu: Komedia

en: Contemporary Christian
eu: Kristau garaikidea

en: Crossover
eu: Crossover-a

en: Cult
eu: Kultua

en: Dance Hall
eu: Dance Hall-a

en: Dance
eu: Dance-a

en: Darkwave
eu: Darkwave-a

en: Death Metal
eu: Death Metal-a

en: Disco
eu: Disko-musika

en: Dream
eu: Dream-a

en: Drum Solo
eu: Bateria bakarlaria

en: Duet
eu: Duoa

en: Easy Listening
eu: Entzuteko erraza

en: Electronic
eu: Elektronikoa

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Eurodance
eu: Eurodance-a

en: Euro-House
eu: Euro House-a

en: Euro-Techno
eu: Euro-Techno-a

en: Fast-Fusion
eu: Fast-Fusion-a

en: Folklore
eu: Folklorea

en: Folk/Rock
eu: Folk/Rock-a

en: Freestyle
eu: Estilo librea

en: Funk
eu: Funk-a

en: Fusion
eu: Fusion-a

en: Game
eu: Game-a

en: Gangsta Rap
eu: Gangsta Rap-a

en: Gospel
eu: Gospel-a

en: Gothic Rock
eu: Rock gotikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Grunge
eu: Grunge-a

en: Hardcore
eu: Hardcore-a

en: Hard Rock
eu: Rock gogorra

en: Heavy Metal
eu: Heavy Metal-a

en: Hip-Hop
eu: Hip-Hop-a

en: House
eu: House-a

en: Humor
eu: Humorea

en: Indie
eu: Indie-a

en: Industrial
eu: Industriala

en: Instrumental Pop
eu: Pop instrumentala

en: Instrumental Rock
eu: Rock instrumentala

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Jazz+Funk
eu: Jazz+Funk-a

en: JPop
eu: JPop-a

en: Jungle
eu: Jungle-a

en: Latin
eu: Latinoa

en: Lo-Fi
eu: Lo-Fi-a

en: Meditative
eu: Meditatiboa

en: Merengue
eu: Merengea

en: Metal
eu: Metal-a

en: Musical
eu: Musikala

en: National Folk
eu: Folk nazionala

en: Native American
eu: Indioa

en: Negerpunk
eu: Negerpunk-a

en: New Wave
eu: New Wave-a

en: Noise
eu: Noise-a

en: Oldies
eu: Aspaldikoak

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Polsk Punk
eu: Polsk Punk-a

en: Pop-Funk
eu: Pop-Funk-a

en: Pop/Funk
eu: Pop-/Funk-a

en: Pop
eu: Pop musika

en: Porn Groove
eu: Groove pornoa

en: Power Ballad
eu: Power baladak

en: Pranks
eu: Pranks-a

en: Primus
eu: Primus-a

en: Progressive Rock
eu: Rock progresiboa

en: Psychedelic Rock
eu: Rock psikodelikoa

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Punk Rock
eu: Punk Rock-a

en: Punk
eu: Punk-a

en: Rap
eu: Rap-a

en: Rave
eu: Rave-a

en: Retro
eu: Retro-a

en: Revival
eu: Revival-a

en: Rhythmic Soul
eu: Soul erritmikoa

en: Rock & Roll
eu: Rock & Roll-a

en: Satire
eu: Satira

en: Showtunes
eu: Telebistako abestiak

en: Slow Jam
eu: Jam motela

en: Slow Rock
eu: Rock motela

en: Soul
eu: Soul-a

en: Sound Clip
eu: Soinu-klipa

en: Southern Rock
eu: Hegoaldeko rocka

en: Space
eu: Space-a

en: Speech
eu: Hitzaldia

en: Swing
eu: Swing-a

en: Symphonic Rock
eu: Rock sinfonikoa

en: Symphony
eu: Sinfonia

en: Tango
eu: Tangoa

en: Techno-Industrial
eu: Tekno industriala

en: Techno
eu: Teknoa

en: Terror
eu: Beldurrezkoa

en: Thrash Metal
eu: Thrash Metal-a

en: Top 40
eu: 40 onenak

en: Trailer
eu: Aurrerakina

en: Trance
eu: Trance-a

en: Tribal
eu: Tribala

en: Trip-Hop
eu: Trip-Hop-a

en: Vocal
eu: Ahotsezkoa

en: Success
eu: Arrakasta

en: Server error
eu: Errorea zerbitzarian

en: Host not found
eu: Ostalaria ez da aurkitu

en: No response
eu: Erantzunik ez

en: No record found
eu: Ez da erregistrorik aurkitu

en: Multiple records found
eu: Erregistro anitz aurkitu dira

en: Cannot save
eu: Ezin da gorde

en: Invalid category
eu: Kategoria ez da baliozkoa

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: %1 (disc %2)
eu: %1 (diskoa %2)
