kcmcddb - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: Cache Locations
fi: Välimuistin sijainnit

en: Could not fetch mirror list.
fi: Ei voitu hakea peilipalvelinlistaa.

en: Could Not Fetch
fi: Ei voitu noutaa

en: Select mirror
fi: Valitse peilipalvelin

en: Select one of these mirrors
fi: Valitse yksi peilipalvelimista

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
fi: CDDB-asetukset

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
fi: &Hae

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
fi: Käytä MusicBrainz-hakua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
fi: Käytä freedb-hakua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
fi: Freedb-palvelin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
fi: Freedb-palvelin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
fi: Käytettävän CDDB-palvelimen nimi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
fi: Portti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
fi: Portti, johon CDDB-palvelimeen yhdistetään.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
fi: &Tietojen haku:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
fi: Tietojen haun tyyppi CDDB-palvelimelta lukemiseen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
fi: Näytä &peilipalvelinlista

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
fi: &Lähetä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
fi: Sähköpostiosoite:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
fi: Lähetystapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
fi: Palvelin:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
fi: CDDB-tietokantaa käytetään CD-levyjen tietojen, kuten artistin ja kappaleiden nimien hakuun
