kcmcddb - en to he translation catalogue (21 entries)

en: Cache Locations
he: מקום המטמון

en: Could not fetch mirror list.
he: לא יכול להשיג רשימת שרתי מראה

en: Could Not Fetch
he: לא יכול להשיג

en: Select mirror
he: בחר מראה

en: Select one of these mirrors
he: בחר אחד משרתי המראה הבאים

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
he: הגדרות CDDB

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
he: &הסתכל למעלה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
he: אפשר הסתכלות ב־MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
he: אפשר הסתכלות ב־freedb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
he: שרת freedb:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
he: שם של שרת CDDB שישומש בשביל למצוא מידע על התקליטור.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
he: יציאה:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
he: שער להתחבר לשרת ה־CDDB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
he: &משלוח:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
he: הסוג של החיפוש שצריך לנסות בשרת ה־CDDB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
he: הראה &שרתי מראה

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
he: &שלח

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
he: כתובת דוא"ל:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
he: שיטת שליחה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
he: שרת:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
he: יעשה שימוש ב־CDDB כדי להשיג מידע כמו אמן, כותרת ושם השיר בתוך התקליטורים
