kcmcddb - en to hne translation catalogue (23 entries)

en: Cache Locations
hne: कैस जगह

en: Could not fetch mirror list.
hne: मिरर सूची प्राप्त नइ कर सकिस

en: Could Not Fetch
hne: प्राप्त नइ कर सकिस

en: Select mirror
hne: मिरर चुनव

en: Select one of these mirrors
hne: इनमें से कोनो एक मिरर चुनव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: HTTP
hne: एचटीटीपी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: CDDB
hne: सीडीडीबी

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
hne: सीडीडीबी सेटिंग

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
hne: तलासें (&L)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
hne: म्यूजिक-ब्रेन्ज लुकअप सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
hne: फ्रीडीबी लुकअप सक्छम करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
hne: फ्रीडीबी सर्वर:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
hne: सीडीडीबी सर्वर के नाम जऊन कि सीडी जानकारी देखे के उपयोग मं आथे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
hne: पोर्टः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
hne: सडीडीबी सर्वर मं जुड़े के पोर्ट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
hne: ट्रांसपोर्ट: (&T)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
hne: तलास के किसम जऊन सीडीडीबी सर्वर मं कोसिस करे जाही

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
hne: मिरर सूची देखाव (&M)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
hne: जमा करव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
hne: ई-मेल पताः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
hne: सबमिट विधि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
hne: सर्वरः

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
hne: सीडीडीबी सीडी मं से कलाकार, सीर्सक अउ गाना के नाम आदि जानकारी लाथे .
