kcmcddb - en to mk translation catalogue (21 entries)

en: Cache Locations
mk: Локации на кешот

en: Could not fetch mirror list.
mk: Не можам да преземам листа на огледала.

en: Could Not Fetch
mk: Не може да се преземе

en: Select mirror
mk: Изберете огледало

en: Select one of these mirrors
mk: Изберете едно од овие огледала

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
mk: Поставувања на CDDB

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
mk: Пре&барување

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
mk: Овозможи пребарување на MusicBrainz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
mk: Овозможи пребарување на freedb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
mk: Freedb-сервер:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
mk: Име на серверот CDDB кое ќе се користи за барање на информации за CD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
mk: Порта:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
mk: Порта за поврзување со серверот CDDB.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
mk: &Пренос:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
mk: Вид на проверка што треба да се испроба на серверот CDDB.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
mk: Прикажи ја &листата на огледала

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
mk: &Поднеси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
mk: Е-поштенска адреса:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
mk: Метода на поднесување

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
mk: Сервер:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
mk: CDDB се користи за земање на информации како што се изведувач, наслов и имиња на песните на дисковите
