libkcddb - en to mk translation catalogue (120 entries)

en: Blues
mk: Блуз

en: Classical
mk: Класика

en: Folk
mk: Фолк

en: Jazz
mk: Џез

en: Reggae
mk: Реге

en: Rock
mk: Рок

en: Unknown
mk: Непознато

en: A Cappella
mk: А капела

en: Acid Jazz
mk: Есид џез

en: Acid Punk
mk: Есид панк

en: Acid
mk: Есид

en: Acoustic
mk: Акустика

en: Alternative
mk: Алтернатива

en: Alt. Rock
mk: Алт. рок

en: Ambient
mk: Амбиентална

en: Avantgarde
mk: Авангарда

en: Ballad
mk: Балада

en: Bass
mk: Бас

en: Beat
mk: Бит

en: Bebop
mk: Бибоп

en: Big Band
mk: Биг бенд

en: Black Metal
mk: Блек метал

en: Bluegrass
mk: Блуграс

en: Cabaret
mk: Кабаре

en: Celtic
mk: Келтски

en: Chamber Music
mk: Камерна музика

en: Chanson
mk: Шансона

en: Chorus
mk: Хорски

en: Christian Gangsta Rap
mk: Христијански уличен рап

en: Christian Rap
mk: Христијански рап

en: Christian Rock
mk: Христијански рок

en: Classic Rock
mk: Класичен рок

en: Club-house
mk: Клубски хаус

en: Club
mk: Клубска

en: Comedy
mk: Комедија

en: Contemporary Christian
mk: Современа христијанска

en: Crossover
mk: Кросовер

en: Cult
mk: Култ

en: Dance
mk: Денс

en: Duet
mk: Дует

en: Easy Listening
mk: Лесна музика

en: Electronic
mk: Електроника

en: Ethnic
mk: Етно

en: Eurodance
mk: Европски денс

en: Euro-House
mk: Европски хаус

en: Euro-Techno
mk: Европско техно

en: Folklore
mk: Фолклор

en: Folk/Rock
mk: Фолк/рок

en: Freestyle
mk: Слободен стил

en: Funk
mk: Фанк

en: Game
mk: Игра

en: Gangsta Rap
mk: Уличен рап

en: Goa
mk: Гоа

en: Gothic
mk: Готика

en: Grunge
mk: Гранџ

en: Hardcore
mk: Хардкор

en: Hard Rock
mk: Хард рок

en: Heavy Metal
mk: Хеви метал

en: Hip-Hop
mk: Хип Хоп

en: House
mk: Хаус

en: Humor
mk: Хумор

en: Indie
mk: Инди

en: Industrial
mk: Индустриал

en: Instrumental Pop
mk: Инструментален поп

en: Instrumental Rock
mk: Инструментален рок

en: Instrumental
mk: Инструментална

en: Jazz+Funk
mk: Џез+фанк

en: Jungle
mk: Џангл

en: Latin
mk: Латино

en: Meditative
mk: Медитативна

en: Metal
mk: Метал

en: Musical
mk: Музикална

en: Oldies
mk: Стари хитови

en: Opera
mk: Опера

en: Other
mk: Друго

en: Polka
mk: Полка

en: Pop-Funk
mk: Поп-фанк

en: Pop/Funk
mk: Поп/фанк

en: Pop
mk: Поп

en: Porn Groove
mk: Порно грув

en: Progressive Rock
mk: Прогресивен рок

en: Psychedelic Rock
mk: Психоделичен рок

en: Psychedelic
mk: Психоделична

en: Punk Rock
mk: Панк рок

en: Punk
mk: Панк

en: Rap
mk: Рап

en: Rave
mk: Рејв

en: Retro
mk: Ретро

en: Rhythmic Soul
mk: Ритмичен соул

en: Rock & Roll
mk: Рок'ен рол

en: Salsa
mk: Салса

en: Samba
mk: Самба

en: Satire
mk: Сатира

en: Ska
mk: Ска

en: Sonata
mk: Соната

en: Soul
mk: Соул

en: Space
mk: Спејс

en: Speech
mk: Говор

en: Swing
mk: Свинг

en: Symphonic Rock
mk: Симфониски рок

en: Symphony
mk: Симфонија

en: Synthpop
mk: Синтпоп

en: Tango
mk: Танго

en: Techno-Industrial
mk: Техно индустриал

en: Techno
mk: Техно

en: Terror
mk: Терор

en: Thrash Metal
mk: Треш метал

en: Top 40
mk: Топ 40

en: Trance
mk: Транс

en: Trip-Hop
mk: Трип хоп

en: Vocal
mk: Вокал

en: Success
mk: Успех

en: Server error
mk: Грешка на серверот

en: Host not found
mk: Компјутерот не е пронајден

en: No response
mk: Нема одговор

en: No record found
mk: Не е пронајден запис

en: Multiple records found
mk: Пронајдени се повеќекратни записи

en: Cannot save
mk: Не можам да зачувам

en: Invalid category
mk: Невалидна категорија

en: Unknown error
mk: Непозната грешка
