libkcddb - en to nb translation catalogue (137 entries)

en: Cache Locations
nb: Mellomlagre steder

en: Could not fetch mirror list.
nb: Klarte ikke å hente liste over speil.

en: Could Not Fetch
nb: Kunne ikke hente

en: Select mirror
nb: Velg speil

en: Select one of these mirrors
nb: Velg ett av disse speilene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
nb: CDDB-innstillinger

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
nb: Opps&lag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MusicBrainzLookupEnabled)
en: Enable MusicBrainz lookup
nb: Slå på  MusicBrainz-oppslag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FreedbLookupEnabled)
en: Enable freedb lookup
nb: Slå på freedb-oppslag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, freedbServerBox)
en: Freedb Server
nb: Freedb-tjener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Freedb server:
nb: Freedb-tjener:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
nb: Navn på CDDB-tjeneren som skal brukes til å slå opp CD-opplysninger.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
nb: Port som skal kobles til på CDDB-tjeneren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
nb: Type oppslag som skal forsøkes på CDDB-tjeneren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
nb: Vis liste over s&peil

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
nb: &Send inn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
nb: E-postadresse:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Submit Method
nb: Sendemetode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
nb: Tjener:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
nb: CDDB brukes til å hente opplysninger slik som artist, tittel og melodinavn i CD-er

en: Classical
nb: Klassisk

en: Folk
nb: Folkemusikk

en: Miscellaneous
nb: Diverse

en: Soundtrack
nb: Lydspor

en: Unknown
nb: Ukjent

en: A Cappella
nb: A cappella

en: Acid Jazz
nb: Syrejazz

en: Acid Punk
nb: Syrepunk

en: Acid
nb: Syre

en: Acoustic
nb: Akustisk

en: Alternative
nb: Alternativt

en: Alt. Rock
nb: Alternativ rock

en: Anime
nb: Japansk tegnefilm

en: Ballad
nb: Ballade

en: Bebop
nb: Be-bop

en: Big Band
nb: Storband

en: Black Metal
nb: Svart metall

en: BritPop
nb: Britisk popmusikk

en: Cabaret
nb: Kabaretmusikk

en: Celtic
nb: Keltisk

en: Chamber Music
nb: Kammermusikk

en: Chanson
nb: Visesang

en: Chorus
nb: Kormusikk

en: Christian Gangsta Rap
nb: Kristen gangsterrap

en: Christian Rap
nb: Kristenrap

en: Christian Rock
nb: Kristenrock

en: Classic Rock
nb: Klassisk rock

en: Club-house
nb: Klubb/house

en: Club
nb: Klubbmusikk

en: Comedy
nb: Humor

en: Contemporary Christian
nb: Kristen samtidsmusikk

en: Crossover
nb: Blandingsmusikk

en: Cult
nb: Kultmusikk

en: Dance Hall
nb: Dancehall

en: Dance
nb: Dansemusikk

en: Death Metal
nb: Dødsmetall

en: Disco
nb: Diskomusikk

en: Dream
nb: Drømmepop

en: Drum & Bass
nb: Trommer og bass

en: Drum Solo
nb: Trommesolo

en: Duet
nb: Duett

en: Easy Listening
nb: Lett musikk

en: Electronic
nb: Elektronisk

en: Ethnic
nb: Etnisk

en: Eurodance
nb: Europeisk dance

en: Euro-House
nb: Europeisk house

en: Euro-Techno
nb: Europeisk tekno

en: Folklore
nb: Folkemusikk

en: Folk/Rock
nb: Folk/rock

en: Freestyle
nb: Fristil

en: Fusion
nb: Fusjonsmusikk

en: Game
nb: Spillmusikk

en: Gangsta Rap
nb: Gangsterrap

en: Gothic Rock
nb: Gotisk Rock

en: Gothic
nb: Goth

en: Grunge
nb: Grønsj

en: Hard Rock
nb: Hardrock

en: Heavy Metal
nb: Tungmetall

en: Hip-Hop
nb: Hiphop

en: Industrial
nb: Industriell

en: Instrumental Pop
nb: Instrumentell pop

en: Instrumental Rock
nb: Instrumentell rock

en: Instrumental
nb: Instrumentell

en: Jazz+Funk
nb: Jazz + funk

en: JPop
nb: Japansk Pop

en: Jungle
nb: Jungel

en: Latin
nb: Latinomusikk

en: Lo-Fi
nb: Lo-fi

en: Meditative
nb: Meditasjonsmusikk

en: Metal
nb: Metall

en: Musical
nb: Musikal

en: National Folk
nb: Nasjonal folkemusikk

en: Native American
nb: Indiansk

en: New Wave
nb: New wave

en: Noise
nb: Støymusikk

en: Oldies
nb: Gamle slagere

en: Other
nb: Annet

en: Polsk Punk
nb: Polsk punk

en: Pop-Funk
nb: Pop-funk

en: Pop/Funk
nb: Pop/funk

en: Pop
nb: Popmusikk

en: Power Ballad
nb: Kraftballader

en: Pranks
nb: Skøyerstreker

en: Progressive Rock
nb: Progressiv rock

en: Psychedelic Rock
nb: Psykedelisk rock

en: Psychedelic
nb: Psykedelia

en: Punk Rock
nb: Punkrock

en: R&B
nb: Rhythm and blues

en: Rap
nb: Rapp

en: Revival
nb: Vekkelsesmusikk

en: Rhythmic Soul
nb: Rytmisk Soul

en: Rock & Roll
nb: Rock and roll

en: Slow Jam
nb: Sakte jam

en: Slow Rock
nb: Sakte rock

en: Sound Clip
nb: Lydklipp

en: Southern Rock
nb: Sørstatsrock

en: Speech
nb: Tale

en: Swing
nb: Sving

en: Symphonic Rock
nb: Symfonisk rock

en: Symphony
nb: Somfonier

en: Techno-Industrial
nb: Tekno-industri

en: Techno
nb: Tekno

en: Thrash Metal
nb: Søppelrock

en: Top 40
nb: Topp 40

en: Trailer
nb: Filmmusikk

en: Trip-Hop
nb: Triphop

en: Vocal
nb: Vokalmusikk

en: Success
nb: Vellykket

en: Server error
nb: Tjenerfeil

en: Host not found
nb: Fant ikke verten

en: No response
nb: Ingen svar

en: No record found
nb: Ingen post ble funnet

en: Multiple records found
nb: Flere poster ble funnet

en: Cannot save
nb: Kan ikke lagre

en: Invalid category
nb: Ugyldig kategori

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: %1 (disc %2)
nb: %1 (disk %2)
