kcmcddb - en to ne translation catalogue (20 entries)

en: Cache Locations
ne: क्यास स्थान

en: Could not fetch mirror list.
ne: मिरर सूची तान्न सकेन ।

en: Could Not Fetch
ne: तान्न सकेन

en: Select mirror
ne: मिरर चयन गर्नुहोस्

en: Select one of these mirrors
ne: यी मिरर मध्ये एउटा रोज्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: HTTP
ne: एचटीटीपी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: CDDB
ne: सीडीडीबी

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CDDBConfigWidgetBase)
en: CDDB Settings
ne: सीडीडीबी सेटिङ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabLookup)
en: &Lookup
ne: हेराइ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_hostname)
en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
ne: सीडी जानकारी हेर्न प्रयोग गरिने सीडीडीबी सर्भरको नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Port:
ne: पोर्ट:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: Port to connect to on CDDB server.
ne: सीडीडीबी सर्भरमा जडान गर्न पोर्ट गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: &Transport:
ne: पारवाहन:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FreedbLookupTransport)
en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
ne: सीडीडीबी सर्भरमा प्रयास गरिने हेराइको प्रकार ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mirrorListButton)
en: Show &Mirror List
ne: मिरर सूची देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabSubmit)
en: &Submit
ne: पेश गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
ne: इमेल ठेगाना:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Submit Method
ne: विधि पेश गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Server:
ne: सर्भर:

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
ne: सीडीडीबी सीडीमा सूचना प्राप्त गर्न प्रयोग गरिन्छ जस्तै कलाकार, शीर्षक र गीत-नाम
