libkcddb - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Classical
oc: CLassic

[ctx: music genre]
en: Country
oc: País

en: Data
oc: Donadas

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Unknown
oc: Desconegut

en: A Cappella
oc: A cappella

en: Acoustic
oc: Acostic

en: Alternative
oc: Alternatiu

en: Ambient
oc: Embient

en: Chanson
oc: Cançon

en: Classic Rock
oc: Rock classic

en: Comedy
oc: Comedia

en: Ethnic
oc: Etnic

en: Euro-House
oc: Euro-house

en: Fast-Fusion
oc: Fast-fusion

en: Folklore
oc: Folclòre

en: Freestyle
oc: Estil liure

en: Game
oc: Jòc

en: Gothic
oc: Gotic

en: Hip-Hop
oc: Hip-hop

en: Lo-Fi
oc: Lo-fi

en: Meditative
oc: Perpensament

en: National Folk
oc: Folclòre nacional

en: Native American
oc: American natiu

en: Noise
oc: Bruch

en: Oldies
oc: Ancians

en: Opera
oc: Opcions

en: Other
oc: Autre

en: Polka
oc: Polcà

en: Retro
oc: Ancian

en: Salsa
oc: Salsà

en: Space
oc: Espaci

en: Speech
oc: parladís

en: Symphony
oc: Simfonia

en: Tango
oc: Tangò

en: Techno-Industrial
oc: Techno-industrial

en: Trip-Hop
oc: Trip-hop

en: Vocal
oc: Cant

en: Success
oc: Succès

en: Host not found
oc: Òste pas trobat

en: Unknown error
oc: Error desconeguda
